Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:08:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Çıkış Amacı Neydi ? Şuan ne oldu ?  (Read 426 times)
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
March 22, 2018, 10:38:11 PM

Evet arkadaşlar gerçekten bitcoinin çıkış amacı neydi ?

Belki aranızda bitcoini gerçek anlamda kullanmış tektük insanlardan biri benimdir.İlk bitcoinle tanışma şeklim şöyle oldu ;
Yıllar önce yabancı bir site ile çalışıyordum.Paramı paypal ile çekiyordum.Daha sonra paypal kapandığında param sitede kaldı.Aylarca çekemedim çünkü swift kullanmıyorlardı.Hem kullansalar bile geç gelen para ve yüklü olunca gene işime yaramayacaktı.Baya ekonomik sıkıntılara girdim,zor günler geçirdim.Ve birgün bitcoini gördüm.Bitcoin ile çek paranı diye bi buton gördüm ve hemen denedim.Ve gayetde başarılı bulup tüm transferlerimi bitcoin ile yapmaya başladım.Bitcoin çok hızlı olduğu için çok daha fazla kazandım.Ev-araba alabilmiştim.Evet ben bitcoinle böyle tanıştım ve gerçek anlamda kullandım,tam da çıkış amacına hizmet ederek !

Peki ya şuan forumda olan herkese soruyorum,bitcoini ne için aldınız ? Ne için kullanıyorsunuz ? Veya hiç reele döktünüz mü ? Kullandınız mı ? Bana kalırsa çoğu kişinin tek derdi ucuzdan alayım , pahalıdan satayım olmuş.Kimse çıkış amacını hatırlamıyor bile,yanlışmıyıım ? Resmen kumara dönmüş bitcoin ne yazık ki !!

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
1714061319
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714061319
Reply with quote  #2

1714061319
Report to moderator
1714061319
Hero Member
*

Ignore
1714061319
Reply with quote  #2

1714061319
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714061319
Hero Member
*

Ignore
1714061319
Reply with quote  #2

1714061319
Report to moderator
1714061319
Hero Member
*

Ignore
1714061319
Reply with quote  #2

1714061319
Report to moderator
1714061319
Hero Member
*

Ignore
1714061319
Reply with quote  #2

1714061319
Report to moderator
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
March 22, 2018, 11:27:56 PM

Günlük hayatta türkiyede atm'den biycoin çekemiyorsun malesef bizde bitcoini yine burda diğer kripto paraları almak için kullandık ve diğer internet hizmetlerinde kullandık. bence bitcoin amacına hergün daha çok yaklaşıyor.
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
March 22, 2018, 11:46:58 PM

bitcoin ödeme aracı olma yolunda yavaş ilerliyor yatırım aracı olarak popüler oldu.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
March 23, 2018, 01:23:08 AM

Şahsen bitcoin bu kadar dalgalı ilen hiç kimse ödeme arası olarak kullanmayacak. Ne zaman dalgalar azalır o zaman ödeme aracı olabilir.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 23, 2018, 04:37:04 AM

2013 de kurduğum e-ticaret şirketimin batmasından sonra tüm banka hesaplarım vergi borçlarım nedeniyle e-haciz uygulandı. Yerimden kıpırdayamıyordum. Tüm bankacılık ve ticaret hayatım bitmişti. Borçlarımı ödemek istediğimde bir türlü sisteme girip bir şeyler yapmama izin vermiyordu. Bende bu sistemi nasıl kırabilirim benim gibi baska insanlar neler yapıyorlar, devleti nasıl alt edebilirim diye araştırma yaparken karşıma bitcoin çıktı. 1 yıl boyunca yurtdışına sattığım ürünleri hep bitcoin ile tahsil ettim. 2014 haziranına geldiğimde tüm vergi borçlarımı vs.. Bitcoin sayesinde kapattım. Şuan düze çıkmamı sağlayan yegane sebep Bitcoindir. O dönemler o kadar umutsuzdum ki Bitcoin bana resmen hayat ışığını tekrar verdi. Şuan sadece alım satım ve yatırım amaçlı düşünüyorum ama zaten Bitcoin'in özünde değer transferi, değer atfedilesi bir yanı da zaman içinde evrilerek çıkmadı mı? Ben memnunum..
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 23, 2018, 05:00:23 AM

türkiyede bitcoin ile alışverişe izin veren 10'larca site var. geçen haftalarda birinin chat kısmına yazdım. bilgisayar, akıllı telefon ve diğer elektronik ürünleri ekleyin, ethereum, litecoin entegre edin diye ve bunların hepsini düşünüyoruz dedi. ürünler eklenecek yazdılar.

Örnek olarak altın satan bir siteden bitcoin verip altın alıp, kuyumcudan bozdurabilirsin kaybın olmaz. altın biraz pahalıdır o kadar da önemli değil benim kanaatimce. bitcoini entegre edip de uzun süredir kartla sorunsuz para çekme olayını forumda görmedim. yani nakit ihtiyacınızı telefon satın alırsın sonra bunu sahibinden de satarsın bu şekilde karşılarsın veya altınla aynı işlemleri yapabilirsin.

bitcoinin çıkış amacına nazaran şu anda ve uzun süredir diyelim yatırım yapılması, paranın katlanması amacıyla alınıp satılıyor. eşten, eşe para transferi sorunsuz. yalnız insanların günlük ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bir konu söz konusu da değil. kıbrısta bir tane atm var. gidip oradan bitcoinle alışveriş yapabilirsin. ama alacağın çok sınırlı. yaygınlaşılması için daha çoookk zaman var. şu anda kriptolar ile savaşan ülkeleri de göz önüne alırsak durum böyle.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
March 23, 2018, 08:25:55 AM

Tespitler ne yazık ki şu an için doğru ve bu durum bilinçsizlikten kaynaklanıyor. Bitcoin ödeme ağı genişledikçe ve kendini kanıtladıkça bu sorun tarihe karışacaktır.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
March 23, 2018, 01:50:28 PM

Kesinlikle ortaya cikis amaci odeme secenegiydi ama gun gectikce deger kazandikca insanlar bunu yatirim aracina donusturmeyi basardi.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
March 23, 2018, 02:04:03 PM

Fazlasiyla bitcoini olmayan hic kimse bitcoini gercekten ortaya cikis amaciyla kullanmadi bence.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
March 23, 2018, 02:39:01 PM

bitcoinin ilk çıktığı yıllarda tanışanlar belki amacına uygun kullanımlar yapmıştır ancak Türkiyede 2017 başlarında artan mali değeriyle duyulduğu için daha çok yatırım amacıyla kullanılıyordur.

kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
March 23, 2018, 07:26:14 PM

Bir teknolojinin ya da malın çıkış amacı ne olursa olsun nasıl kullanılacağını hitap ettiği topluluk belirler. Bu nedenle Bitcoin bir yatırım aracına dönüştü. Şunu da göz önünde tutmak lazım Bitcoin için genel bir düzenleme hala yapılamadı. Bu durum da Bitcoin'i yatırım aracı haline getirdi.

various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
March 23, 2018, 08:50:51 PM

Aracıları ortadan kaldırmak,ödeme aracı olarak globalde herkes tarafından kullanılmaktı ama globale tam olarak geçiş mümkünmü bilemiyorum

J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
March 23, 2018, 08:55:31 PM

Bitcoini şu an kullanan insanların amacı sadece para kazanmak. Bazen sadece al-sat yaparak, bazen uzun vadeli yatırım yaparak bir şekilde para kazanmaya çalışıyor insanlar. Çıkış amaçlarından saptığını bende düşünüyorum. Ama gelişme de bu şekilde olacak bence, yayılması ancak bu şekilde mümkün olabilir. Bir süre satoshi gibi biri çıkar da gerçekten düzgün bir sistem inşa eder ise, gerçek amacına uygun olarak aracısız-komisyonsuz para transferi yapabiliriz belki.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
March 23, 2018, 09:12:16 PM

Bitcoinin çıkış amacı sınırları yıkmak ve devletlerin ve bankaların tekelinden insanları kurtarıp dünya da hızlı bir para transferi gerçekleştirmek olduğunu düşünüyorum , benim için önemli olan kısmı da bu kimseye hesap vermeden dilediğim kişiye bitcoin sayesinde para transferi yapabiliyorum şimdilik sistem bu şekilde devam ediyor gelecekte ne olur bilemem.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1708
Merit: 309

View Profile
March 23, 2018, 09:22:35 PM

Günümüzde çoğu insan yatırım aracı olarak görüyor zaten sadece bitcoini değil tüm kripto paraları. Kripto paralara sahip olan insanların en az %70'i düşükten alıp yüksekten satma mantığıyla hareket ediyor zaten.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 23, 2018, 11:26:16 PM

Gumuzdeki birçok insana bitcoin yanlış spekule edildi. Çoğunluk bunu bir ödeme aracı değil de yatırim aracı olarak görmeye başladı ki bunda borsaların da payı ciddi manada yüksek. Bu asılır mi ne zaman asılır büyür bir soru
felmitof
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile
March 24, 2018, 10:04:42 PM

btc yatırım aracı olarak görülüyor ama kripto paraların günlük ödeme yöntemi olması için büyük bir yol açtı.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
March 24, 2018, 10:07:17 PM

Bitcoin tamamen balinaların para kazanma mecrası oldu asıl amacı bu yönde işliyor günümüzde, bunlardan kurtulursak rahat ederiz.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
March 25, 2018, 09:52:24 AM

Artik eskisiyle alakasi yok belli ki. Insanlar para kazanmak icin kullaniyor sadece. Arada kucuk yatirimcilar eziliyor ama kazanan kazaniyor.

lokopoko741
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
March 25, 2018, 09:58:25 AM

Şuan günümüzde çoğu kişi bitcoini yatırım aracı olarak kullanıyor. Ama bitcoin zamanla asıl amacına ulaşıyor. Yakında çoğu ödemelerimiz bitcoin üzerinden olucak bu öngörüdeyim.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: