Bitcoin Forum
May 11, 2024, 02:28:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Edward Snowden'dan Bitcoin üzerine düşünceler  (Read 361 times)
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
April 12, 2018, 10:05:25 PM

Bitcoinin uzun süre varlığını koruyacağını sonra yerine başka koin mi geçeceğini mi ima ediyor? Bitcoin varlığını kaybederse bu piyasa biter bence. O var olduğu sürece bu piyasa var olacaktır.
1715437723
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715437723
Reply with quote  #2

1715437723
Report to moderator
1715437723
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715437723
Reply with quote  #2

1715437723
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
kimkimokoki
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile WWW
April 14, 2018, 07:53:52 PM

Doğru noktalara parmak basmış adam bence. gizlilik özelliği aslında olması gereken, fakat dünya buna izin verecek gibi değil. Bitcoin bu haliylede çok iyi ve bu özellik eklenmediyse bir şey düşünülmüştür illaki yoksa zor bir şey değil.
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
April 14, 2018, 08:39:56 PM

Edward Snowden kim bilmiyorum ama bu yazı tamamen reklam içerikli gözüküyor çünkü ZCash ve Monero gibi takip edilemez özellikte olan kriptoparalar her an yasaklanabilir.. Onlar bitcoin'den daha da kötü durumda yani gizlilik özelliğini savunur mu devletler? şaka mı bu. Zcash ve Monero'nun devletler karşısında pek umudu yok.

Neden yasaklasın ki ?

Ne zenginler var malının mülkünün değeri bilinsin istemiyor.

Yasaklanma ihtimaline inanmıyorum.

vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
April 14, 2018, 09:11:31 PM

Edward Snowden'ın filmini ve belgeselini izlemiş biri olaraktan kendisini çok severiz. Smiley Koskoca abd ye kafa tutmuştur yada abd öyle istemiştir onu bilmiyorum. Ama aga zcash in gizliliğini beğenmesi beni kahretti, gözümdeki karizması yerle bir oldu. Zcash in gizliliği 5 6 ay önce çözülmüştü zaten, öyle gözüktüğü kadar gizli olmadığı ortaya çıkmıştı. Ya bu haber eski yada bizim Snowden öyle kafada büyüteceğimiz düzeyde biri değil. Bitcoini yasadışı edebilirler demiş ama katılmıyorum bu konuda. Çünkü gözükmesi istenen işlemler bitcoin ile yapılır, arkaplanda devlet yada gizli işler privacy özellikli kriptolarla yürütülür. Yani 5 6 sene önceki olayı uyarlamak gerekirse: Dolar ile gözükmesini istedikleri işlemleri, karapara aklama v.s. işlemleri de bitcoin ile yapıyorlardı. Geleceğe uyarlarsak da bitcoini dolar yerine koyarsın, privacy kriptoları da 5 6 sene önceki btc nin yerine koyarsın sorun çözülür.

Gizli işlemlerden kastım sadece karapara aklama değil! Geniş düşünün.

gkHgunes
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
April 14, 2018, 09:23:16 PM

Herkese açık olan  kayıt defteri tehlikeli ve devletler tarafından yasaklanabilir diyor ama özelliği gizlilik olan coinler asıl devletlerin kıskacına girecek ve bir engelleme olacaksa bunlardan başlıyacaklardır.
TheEagle1903
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 14, 2018, 10:16:53 PM

Riskler her işte vardır ne durumda korur hayatımızdaki yerini bilmeyiz ancak herhangi bir şekilde bunlar uzun yıllar belki bizden sonraki kuşaklara olmak üzere kalmaya devam edeceklerdir.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: