Bitcoin Forum
April 24, 2024, 06:48:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: kyc saçmalığı ve korkutucu senaryom  (Read 650 times)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 29, 2018, 07:27:00 PM

Bence de ufak yatırımlar için KYC istenmemesi lazım. Bazı ICO ya da borsalar bunu zorunlu tutuyorlar. Yüksek miktardaki işlemler için "belki" gerekli olabilir. Ama kripto para ile işlam yapmanın önceliklerden biri de anonim kalmak. Dolayısıyla her ne olursa olsun, kripto mantığına ters kalıyor KYC'ler.

Mesele geçen aylarda REBL bounty'si vardı, katılmıştım. Bit-z borsası üzerinden ödeme yapacaklarını söylediler. Ben de orada hesap açtım. Ama taahhüt ettiklerinin 1/5'in gönderdiler. Geri kalanı almak istiyorsan borsaya KYC vermelisin demişlerdi. Ben de uyuz oldum vermedim. 3-5 kuruş alıcam diye kimlik falan veremem.
1713984515
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713984515
Reply with quote  #2

1713984515
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713984515
Hero Member
*

Ignore
1713984515
Reply with quote  #2

1713984515
Report to moderator
1713984515
Hero Member
*

Ignore
1713984515
Reply with quote  #2

1713984515
Report to moderator
1713984515
Hero Member
*

Ignore
1713984515
Reply with quote  #2

1713984515
Report to moderator
karayaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile WWW
March 29, 2018, 07:50:16 PM

icoları anladımda bountylerde kyc istenmesi bana göre tam bir saçmalık oluyor şahsen ben göndermem
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
March 29, 2018, 08:28:22 PM

KYC için kimlik verme olayına ben de çok kıl olmuş durumdayım, yatırımcılardan isteniyor tamam da adı üstünde bounty olan bir şeyden ya da airdroptan ne demeye istenir anlamak mümkün değil. Bu piyasada güven oluşmayan bir çok konu var henüz ve kimlik denilince de bir çok bountyi almaktan vazgeçenler var aramızda.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
March 29, 2018, 08:38:41 PM

Bazı icolarda belli bir limit var kyc için atıyorum 5eth üstü ama bazen böyle bir uygulama olmuyor , ama bounty yada airdrop için kesinlikle kimlik vermeye karşıyım 10-20 dolar diye hayatımız kararmasın
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
March 29, 2018, 08:40:36 PM

Aşağı sakal yukarı sakal Smiley olacak kadar saçma sapan işler. İnsan ne yapacağını şaşırıyor bazen. Bir yere kadar insan anlıyor ama, herşeyde de yok KYC, yok şu bilgi yok bu bilgi. İnsan tırsmıyor değil.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
March 29, 2018, 08:52:38 PM

Kimlik bilgileri ve pasaport bilgileri önemlidir aslında ve farklı yollarla kullanılabilir, kesinlikle herhangi bir risk yoktur diyen yalan söyler. Kendi kimlik bilgilerini kullanmak istemeyen kişiler çeşitli işlemleri yaparken bu bilgilerle yapabilir. Sadece bitcoin olarak düşünmeyin. Her kimlik bilgisi gönderenin başına bi iş açılır demek abartı olur, 100 kişiden 99una bişey olmaz birine olur, neticede bu iş piyango gibidir size de çıkabilir.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
March 29, 2018, 08:53:12 PM

Hocam dediğinizde haklısınız ama çok düşünmemek lazım bir şeyleri,güvendiğiniz icolara verebilirsiniz derim ben.Ama tabiiki şahsi fikir bunlar yinede işin ucunda tehlikeli şeyler var.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
March 29, 2018, 09:51:37 PM

Arkadaşlar bu kyc olayının mantığını bir türlü kavrayamadım.

Kara para aklamanın önüne geçmek için şartmış.

iyide 0.1 eth yatırım yapan birinden neden kyc istiyorlar ki? 50 dolarla mı kara para aklanıyor ? veya kara para akladığımı yada terorist olduğumu kimlikteki tipime bakarak mı anlıyorlar? kara para aklamak isteyen biri sahte kimlik kullanamaz mı?

bounty için bile istiyorlar artık.

1 bounty 1 ico ve 1 borsaya kayıt olurken bilgileri yükledim. ama aklıma çok uçuk senaryolar gelmeye başladı.

üzerimize kredi çekilmesi ve telefon hatta alınması gibi olasılıklar çok düşük.bu bilgilerle bu işlemler yapılamaz yapılsa da hukuksuz olur böyle bir durum olsa da kendinizi ifade edebilirsiniz yani. zaten eski kimliği yükledim 2020den sonra sadece yeni çipli kimlikler geçerli, resmi belge düzenleyemezler her türlü geçersiz.

fakat şöylede bir başka senaryo var.

bu veri tabanları hacklenir bilgileri çalarlarsa bu bilgiler dağılır. bu bilgiler satılabilir. kimlik satın alan  balinanın biri borsa hesap üyeliği oluşturup yüklü miktar btcyi bizim üzerimizden gezdirebilir.  borsaların veritabanı ve kritik bilgileri tekrar hacklenir ve terör örgütlerinin eline geçer.
yüklü btc sahipleri suç örgütleri tarafından hedef belirlenir.
10.000 btc sahibi biri olarak sizi gözünüze kestirip kaçırabilirler. yani olmayan bitcoinlerin işkencesini görebiliriz. Smiley
sana ait olan borsa hesabından 10.000 btc'yi soğuk cüzdana çekmişsin. nerede cüzdanın çıkar gibisinden.
bankaların bilgilerimizi sattığını herkes biliyor.(çalışanlar sızdırıyor) kripto bilgileri banka bilgilerinden daha önemli, onlarda satılacaktır. 

redditte gelecekten gelen adamın yazdığı yazıda; 2025 yılında btcnin uçuk bir değere ulaşması ve btc sahibi insanların kaçırılıp işkence gördüğünü yazmış.(gelecekten geldiğine inanmıyorum tabi ama öngörüsü mantıklı)  https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1lfobc/i_am_a_timetraveler_from_the_future_here_to_beg/

bu haberdede türkiyedeki ilk bitcoin cinayetini okuyabilirsiniz: https://www.ntv.com.tr/turkiye/antalyada-bitcoin-cinayeti,mp2noo9eVU6SOFXsIiU3yg

birde masaktan kaçmak için millet ailesinin arkadşalarının kimliklerindie borsaya yüklüyor. parça parça çekmek için.
bu veri tabanı patlarsa bu dediğim senaryonun başınıza gelme ihtimali çok düşükte olsa bir ihtimal.

bu arada x isimli borsa güvenilir veriler çalınmaz diye düşünmeyin asıl değerli veriler büyük ve güvenilir sitelerin verileri. banka çalışanlarının kullanıcıların bilgilerini sattığı gibi bu bilgilerde içeriden veya hack yolu ile sızabilir.

HE kardes milyon dolarlik firmalar gidip senin adina telefon alacak kapali carsidan. Lan nasi bi dunyaniz var sizin boyle nekadar onemsiyorsunuz kendinizi, gidip her ICOya katilmazsan kafan raad olsun.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
March 29, 2018, 10:09:21 PM

50 dolarlık bir kara paran varsa 50 dolar ile kara para aklayabilirsin olayları rakamlarla değil mantıklarıyla düşünürsek daha rasyonel olabilir.
jawlue94
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
March 29, 2018, 10:09:30 PM

Kyc ilkte bana da garip gelmişti ama ico projeleri için multinin önüne geçmenin başka bir yolu da olamaz. Fakat şöyle bi nokta da bana garip geliyor mesela. Kimlik ve fatura bilgisi yollamışım bir proje için. Kimlikle selfie de çekip atmışım eee daha neden benden banka dekontu istiyorsun ki kardeşim? Tamam güvenlige önem verin eyvallah da bu kadarı da aşırılığa kaçıyor artık.

──『 JOY TOKEN 』──
Infrastructure Protocol for the Gaming Industry (https://joytoken.io/)
NBASKOR
Newbie
*

Activity: 212
Merit: 0

View Profile
March 29, 2018, 10:11:06 PM

kyc yapmak istemiyorsan girmiyiceksin dostum adamlar tercihi sana bırakmış yaparsın girersin yapmazsın giremezsin bu kadar basit olay takılmayın kyc ye 7 sülaleniz var internette bura mı sıkıntı şimdi
hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
March 30, 2018, 06:46:36 PM

bende şu kyc olayıona çok ayar oluyorum zaten amk şu piyasanın mantıgı nedir ki bu teklonojinin anlamı takip edilememesi vs olması değilmi zaten ne bok yemeye kimliğimizi vs istiyolarki
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
March 30, 2018, 08:10:41 PM

Ben şimdiye kadar borsalar harici hiç kimlik göndermedim şu an bulunduğum imza yine kyc olacağını söylüyor ama bakalım ne olacak. Sağlam projelerde gönderilebilir diye düşünüyorum veya bounty almanız gerekiyorsa yüklü bir adetse şansınızı denemekte fayda var. Kara para önüne geçmek için yaptıkları söyleniyor ama bunlar kimliği aldıktan sonra sorgulama yapabilecekleri bir yer var mı? bir ağ olması gerekir yani adam alsın Ahmet Mehmet isimli vatandaşı sorgulasın. Eleman hindistanda ico yapıyor bildiği sadece kendi kimlik kartları.. atıyorum litvanyada birisi ico ya katılıyor ve kimlik gönderiyor.. ee bunun üzerinde oynama yapsa Ahmet isimini gitse Lahmet yapsa kim ne anlayacak. biraz bana saçma geliyor.
sentinus
Member
**

Activity: 210

View Profile
March 30, 2018, 08:17:16 PM

bir gemiye bindik sürüklenip gidiyoruz. airdroplar için kimlik isteyenlere vermiyorum ama borsalara verdim. hepimiz verdik. umarım yarın öbür gün bunun geri dönüşü kötü olmaz

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
March 30, 2018, 08:18:00 PM

Ben bir şey olacağını düşünmüyorum,bilgilerinize ulaşmak isteyen insanlar zaten biraz zorda olsa uğraştıkları zaman istediği bilgiyi rahatça elde ebeilirler.

Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
March 30, 2018, 09:21:10 PM

senaryo baya bi hayal gücünü zorlamıs Smiley olurmu olur bu aradfa airdroplar için vermyein arkadaslar zaten tutacağı mehul hiç değmez.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
March 30, 2018, 09:32:44 PM

Airdroplar için verilecekse bile airdropun ico notları iyice araştırılıp öyle verilmeli. Bütün kimlik bilgilerimiz herkesin eline geçiyor diye dertleniyoruz, biraz daha dikkatli olmak zorundayız.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
TheEagle1903
Member
**

Activity: 154

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
March 30, 2018, 09:47:20 PM

Hocam bu bana baya bir komplo teorosi sizdeki durum da paranoyalaşmak gibi gelmişti. Sizi en yakın zaman da sakinliğe davet ediyorum Cheesy

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
coinforumgentr (OP)
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 30, 2018, 11:31:00 PM

paranoyak olduğum doğru çokta sağlıklı bir zihne sahip olduğumu bende düşünmüyorum. Smiley

sadece bu konuda değil pek çok konuda kurmaya başlarsam işin içinden çıkılmaz hale geliyor. ama olasılıkları iyi hesaplamaya çalışıyorum. hesabıma göre başıma bir iş alma ihtimalim en fazla 1/1000 olarak hesapladım. kanser olma ihtimalimden daha az.

kimliklerin hacklenip satılması durumunda bile piyangonun bana çıkmama ihtimalide var.

geçen her yıl teknolojinin gelişmesi ile güvenlik önlemleri artıyor.

kimlik gönderdiğim iconun kurucusuna ısrar ettim ve web cam açtırdım Smiley böyle biri gerçekten var mı diye.

ico ile alakalı tüm bilgileri kayıt ettim reklam vergidiği yerleri bile.

eğer kimliğim google'da gezerse ve başıma iş açılırsa sende buna ortak olursun diyerek kimliği iyi korumasını söyledim.

adam anlayışlı çıktı kendi ülkesinin ve uluslarası kanunları gösterdi.

bilgilerin ne şekilde korunduğunu yazdı ve kendi kimliğini bana gösterdi.
gönderdiğim 3 yerdede risk görmüyorum şuan.

yetmedi avukata gittim sordum. avukatta paranoya yaptığımı verdiğim bilgilerle resmi hiç bir işlem yapılamayacağını söyledi.
bir kişi adam öldürdüğünde suçu kendisi kabul bile etse hakim doğrudan bunu kabul etmediğini bir kişinin suçlu bulunmasının kolay olmadığını söyledi.

ayrıca 2020den itibaren kimlik doğrulama işlemlerinde yeni çipli kartlarla güvenlik sağlanacak. sahte kimlik yada sahte pasaport yapmak için parmak izi biyometrik foto damar kaydı ve daha açıklanmayan pek çok ekstra güvenlik önlemi olacakmış .
sanırım telefon hattı alırken bile kredi kartı şifresi gibi bir pin kodu girmemiz gerekecek.

tabi ben yinede pinpirikliyim biriyim bir daha hiç bir yere göndermem.
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
March 31, 2018, 06:24:33 AM

ico dışında kyc vermenin bir anlamı yok bisürü spam icolar airdroplar var en çok garibime giden de monero gold adamlar coinmarketcap da listede ama spam çıktı 1 monerogold 0.0001 dolar .bazı bounty airdroplar inandırıcılığı artırmak için t-shirt bedeni soruyo adresinize t-shirt yolluycaz diye Smiley)

Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: