Bitcoin Forum
April 25, 2024, 06:06:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni sistem kurmak  (Read 2474 times)
alpere (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
September 20, 2013, 12:11:07 AM

Herkese selam
öncelikle isveçte yaşıyorum ve evimde kullandığım elektrik bedava

şuan öyle bir sistem kurmak istiyorumki bana aylık geliri 10-15 bin dolar civarı olsun .

yaklaşık 10-13GH/s yapan hazır sistemler satın alma şansım var buna göre kaç adet bu sistemden kurmalıyım ve dikkat edeceğim konular neler?
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714068373
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714068373
Reply with quote  #2

1714068373
Report to moderator
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
September 20, 2013, 05:03:49 AM

Herkese selam

şuan öyle bir sistem kurmak istiyorumki bana aylık geliri 10-15 bin dolar civarı olsun .

yaklaşık 10-13GH/s yapan hazır sistemler satın alma şansım var buna göre kaç adet bu sistemden kurmalıyım ve dikkat edeceğim konular neler?

Merhaba, 10-13 ghs yapan bir sistem (scrypt icin konusuyorum) cekecegi elektrik gucu nedeniyle evde kullanabileceginiz bir sistem degil, ne avrupada nede amererikada evlerdeki sigorta ve elektrik tesisati bu denli gucu kaldirabilecek gucte degil.

13 ghs demek en az en az 6400 watt demek, evlerde kullandigimiz en baba elektrik harcayan sey elektrikli isitici yada kaloriferdir( en alasi 2000-2500 watt), pek cok kimse bilirki bunlar bile pek cok kez sigortayi attirir ve insanlar genellikle daha guclu sigorta ile degistirir, siz bundan 3 tane takayim diyorsunuz, evinizin tum tesisatini ve binayi yakarsiniz dikkat edin.
gurcani
Full Member

Activity: 167
Merit: 100

View Profile
September 21, 2013, 12:35:29 AM

13 gh/s yapan hazir sistemler asic blade heralde. Zaten BTC forumundayiz, ozel olarak tersi soylenmedikce BTC'den bahsediliyo olmali.

Hesabi surdan yapabilirsiniz. ki bu iyimser bi hesap, gercekte bu kadar yuksek olmayacaktir gelir:

http://www.bitcoinx.com/profit/

ayda 10bin dolar su anki durumda 600 gh/s demek. yani asicminer blade'lerle yapicaksaniz 64 46 tane asicminer blade demek. 3.5'tan 160 bitcoin yani 20000 dolar eder.

Bu da ilk ay 10bin dolar, ikinci ay 8bin dolar ucuncu ay 6bin dolar falan seklinde dusecektir buyuk ihtimal. Ozellikle next jenerasyon asicler ciktiginda, bayaa ciddi bir dusus olmasi kacinilmaz karlilikta.

yakinda next jenerasyon asic'ler cikacak. Ama kimin cikaracagi belli degil. Herkes cilgin risk alip 50-60 btc dolandirici midir nedir bilinmeyen sirketlere preorder ediyo. KNC, Hashfast, vs. gibi sirketler mevcut.

Acikcasi su anda risk almadan bitcoin mine ederek ciddi miktarda para kazanmak diye bir sey yok bence. Yeterince, elinde para olan adam bu konuyla ilgileniyo, dolayisiyla risk almadan kazanmak diye bi sey olsa, o olanak ortadan kaybolana kadar somurulur...

next jenerasyon yakinda cikmaz nasilsa diye karlilik hesaplayarak 1st jenerasyon asic almak da, parayi next jenerasyona yatirmak da ayni derecede risk bence.

technomancer
Sr. Member

View Profile
September 21, 2013, 03:31:44 AM

13 gh/s yapan hazir sistemler asic blade heralde. Zaten BTC forumundayiz, ozel olarak tersi soylenmedikce BTC'den bahsediliyo olmali.

Hesabi surdan yapabilirsiniz. ki bu iyimser bi hesap, gercekte bu kadar yuksek olmayacaktir gelir:

http://www.bitcoinx.com/profit/

ayda 10bin dolar su anki durumda 600 gh/s demek. yani asicminer blade'lerle yapicaksaniz 64 46 tane asicminer blade demek. 3.5'tan 160 bitcoin yani 20000 dolar eder.

Bu da ilk ay 10bin dolar, ikinci ay 8bin dolar ucuncu ay 6bin dolar falan seklinde dusecektir buyuk ihtimal. Ozellikle next jenerasyon asicler ciktiginda, bayaa ciddi bir dusus olmasi kacinilmaz karlilikta.

yakinda next jenerasyon asic'ler cikacak. Ama kimin cikaracagi belli degil. Herkes cilgin risk alip 50-60 btc dolandirici midir nedir bilinmeyen sirketlere preorder ediyo. KNC, Hashfast, vs. gibi sirketler mevcut.

Acikcasi su anda risk almadan bitcoin mine ederek ciddi miktarda para kazanmak diye bir sey yok bence. Yeterince, elinde para olan adam bu konuyla ilgileniyo, dolayisiyla risk almadan kazanmak diye bi sey olsa, o olanak ortadan kaybolana kadar somurulur...

next jenerasyon yakinda cikmaz nasilsa diye karlilik hesaplayarak 1st jenerasyon asic almak da, parayi next jenerasyona yatirmak da ayni derecede risk bence.

Asic Blade artik modasi gecen ve pahali bir cihaz, next gen dediginiz cihazlardan Bitfury nin urunleri gelmeye basladi, ebayde satislari dahi var. Ama soz konusu btc ise ne bugun ne yarin ister 200 ghs ister 20 THs lik cihaz ile hic bir sekilde para kazanamazsiniz, cihaz su dakika itibari ile elinizde degilse tabiki. Forumda yuzlerce kez paylastigim bir site var sanirim okunmuyor ve her gelen ayni seyi soruyor, suradan almak istediginiz cihazi, tahmini elinize gecis suresini isaretleyip bisi kazandirip kazandirmadigini gorebilirsiniz.

http://mining.thegenesisblock.com/
gurcani
Full Member

Activity: 167

View Profile
September 21, 2013, 08:55:33 AM

Asic Blade artik modasi gecen ve pahali bir cihaz, next gen dediginiz cihazlardan Bitfury nin urunleri gelmeye basladi, ebayde satislari dahi var. Ama soz konusu btc ise ne bugun ne yarin ister 200 ghs ister 20 THs lik cihaz ile hic bir sekilde para kazanamazsiniz, cihaz su dakika itibari ile elinizde degilse tabiki. Forumda yuzlerce kez paylastigim bir site var sanirim okunmuyor ve her gelen ayni seyi soruyor, suradan almak istediginiz cihazi, tahmini elinize gecis suresini isaretleyip bisi kazandirip kazandirmadigini gorebilirsiniz.

bi de bunlar adamlarin iddia ettigi tarihler... butterflylabs'a falan kimse guvenmiyo mesela zamaninda deliver edeceklerine...

asic blade pek iyi fikir degil evet su anda. Zaten hesap da onu gosteriyor... Ama "13 gh/s hazir sistem", ve "bunlardan kac tane almaliyim" deyince, bariz asic blade'den bahsediliyo diye dusundum.  Yoksa benim onerim degil.

bi de ebay'den asic alirken, karsidaki adamin o aleti size satmak yerine calistirip para kazanabilecegini aklinizda tutmak lazim. Niye size satiyo? Cunku risksiz sekilde sizden talep ettigi kadar para kazanabilecegini dusunmuyor o aletle. Yani karsidaki adamin hesabina gore siz zarar ediceksiniz o odediginiz parayla. Adamin yanlis hesapladigina guvenerek alicaksiniz aleti alirsaniz.

kim satar yoksa altin yumurtlayan mekanik tavugunu?
ghostshirt
Full Member

Activity: 216

View Profile
September 21, 2013, 09:50:09 AM

Herkese selam

İsveç'teyseniz kncminer ürünlerinden alabilirsiniz. Fiyatları da geçenlerde oldukça düşürdüler, elden teslim almak vs. avantajınız olabilir.

technomancer
Sr. Member

View Profile
September 21, 2013, 11:49:19 AM

bi de bunlar adamlarin iddia ettigi tarihler... butterflylabs'a falan kimse guvenmiyo mesela zamaninda deliver edeceklerine...

asic blade pek iyi fikir degil evet su anda. Zaten hesap da onu gosteriyor... Ama "13 gh/s hazir sistem", ve "bunlardan kac tane almaliyim" deyince, bariz asic blade'den bahsediliyo diye dusundum.  Yoksa benim onerim degil.

bi de ebay'den asic alirken, karsidaki adamin o aleti size satmak yerine calistirip para kazanabilecegini aklinizda tutmak lazim. Niye size satiyo? Cunku risksiz sekilde sizden talep ettigi kadar para kazanabilecegini dusunmuyor o aletle. Yani karsidaki adamin hesabina gore siz zarar ediceksiniz o odediginiz parayla. Adamin yanlis hesapladigina guvenerek alicaksiniz aleti alirsaniz.

kim satar yoksa altin yumurtlayan mekanik tavugunu?

Dediklerinize harfi harfine katiliyorum.

Mesela ben BFL den 2 adet jalapeno almistim 5 ghs lik, sonra upgrade opsiyonu cikardilar, 100 er dolar upgrade odedim, birde 30 ghs lik little single siparis etmistim, gecenyil eylul ayinin 8 inde.  Jalapenoler elime temmuz 2013 de ulasti, 3 gun falan calistirdim, baktim ki bu DIFF artisi ile bana 1 sene calissa tanesi 2000 dolar bile kazandirmiyor, ebayde satisa cikardim, birisi 2900 digeri 3200 dolara satildi, dur biraz calistirayim diye dusunmedim cunku hic bir yolu yoktu kazanc saglamanin. Agustos sonuna dogruda 30 luk olan little single ulasti elime, o siralarda tasinma telasim vardi, sadece 1 hafta gec sattigim icin 1000 belkide 1500 dolar daha ucuza gitti cunku DIFF katlanarak artmisti, neyse onuda elimden beni tatmin eden bir rakama cikardim, Satabildigim icinde kendimi sansli hissediyorum yksa elimde patlayacaklardi. Genellikle bu asic cihazlari alanlar degil uretenler muthis para kazaniyor, arge asamasini saymazsak eger su anda piyasada olan ve cikacak olan en iddiali cihazin bile uretim maliyeti ortalama 300 dolarlik bir ekran karti kadar bile degil. cok daha az komponent ve iscilik gerektiriyor. Urunun bir katma degeri de yok, FPGA olsa dusunurum, bu cihazi baska isler icinde programlayabilirsin mesela ozellikle software radio ile ilgili alanlarda cok ragbet goruyor.
  Burada sizlere yardimci olmak icin almayin paranizi harcamayin diyorum, yoksa bana ne, hatta art niyetli olsam grup alimlarda yardimci olacagim ayagi ile bir tomar para toplar para kazanirim, cunku bu asiclere erisimim cok kolay ozellikle asic miner in amerikadaki dagitimini yakan elemana araba ile tas catlasa 1 saat mesafedeyim.  Lutfen yazdiklarimi yanlis anlayip muhalefet yapiyor yada bilmislik tsliyor olarak algilamayin.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: