Bitcoin Forum
April 24, 2024, 09:23:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Genel bilgi  (Read 185 times)
Mug.bean (OP)
Newbie
*

Activity: 135
Merit: 0

View Profile WWW
March 31, 2018, 09:46:28 PM

Uzun süredir (kendimce) burada birşeyler öğrenmeye çalışıyorum ama elle tutulur ciddi bilgiler öğrenemedim.
Özellikle kripto para ve blockchain ile ilgili detaylı bilgi alabileceğim bir yer var mı ?
Ayrıca durmadan bahsedilen bu teknik analiz ile ilgili neler söyleyebiliriz ?
Teşekkürler
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713993800
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713993800
Reply with quote  #2

1713993800
Report to moderator
1713993800
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713993800
Reply with quote  #2

1713993800
Report to moderator
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
April 02, 2018, 11:06:24 PM

google a ayzsan bizim cevher insanımızın bir çok yazısına denk gelirsin. Anlayamaayacağın terimler olursa onları da tek tek aratıp ne olduğunu anlaman gerek
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
April 03, 2018, 07:28:01 AM

bu dediğimi ben henüz yapamadım. uğraşıyorum. forumda 1 konu açsan 5-10 sayfa dolusu yazı var. kısa kısa göz gezdirip anlamadığını konu açıp veya nette araştırabilirsin. teknik analizin %100 yatırımcıyı kurtarıcı unsuru olduğunu sanmam.
gokboru00
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 03, 2018, 10:32:12 AM

Ben de yeni öğrenme aşamasındayım forumdaki konuları ve yorumları dikkatli okuyorum konular kadar yapılan yorumlar da da çok bilgi var ayrıca Youtube dan sürekli video izliyorum ki bilgi açısından çok işe yarıyor
gokboru00
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 03, 2018, 10:37:07 AM

19. Sayfada yeni başlayanların izlemesi gerek konusu var orada linki verilen videoalara bakmanda fayda olabilir
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
April 03, 2018, 01:54:16 PM
Merited by EFS (1)

kitap olarak

kitabını önerebilirim. bitcoinin doğuşundan gelişimi hakkında genel bilgiler edinirsin.
işleyiş, mining, bloklar hakkında değerli bilgiler var.

teknik analiz olarak
bollinger bantlarını en iyi anlayabileceğin kitap

kriptoparalar çoğunlukla grafikleri yanıltsa da bilginin zararı yoktur bu da bunların en iyi anlayabileceğin kitaplardan birisi.

mining öğrenmek istersen forumdaki mining bölümünü incelemelisin.
özellikle ekiller isimli üye mining konusunda derya deniz. yazdıklarını incelemelisin. o kadar detaylı açıklama yapıyor ki hem ne kadar bilgili hem de ne kadar öğretmeye istekli olduğu görülebiliyor.
profil linki: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=667791

altcoin, token, coin, pow, pos, icoların ne olduğu, projeleri en iyi anlamak için yine forumdan faydalanabilirsin
altcoinler bölümü

youtubeden alp ışığın videoları aynı şekilde sana çok yardımcı olur.

not: twitter fenomenlerinin grafiklerinden uzak dur.
not 2: whatsapp ve telegram grupları var bitcointalk'ın kendi üyelerinin oluşturduğu onlara katılabilirsin.
not 3: pump dump gruplarından uzak dur.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
April 09, 2018, 03:22:25 PM

arkadaşların dediği gibi forumda arama özelliği ile sadece başlıklarda arayarak merak ettiğin konulara bakabilir bulamadıklarını ise google dan direkt olarak bulabilirsiniz.
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
April 13, 2018, 05:08:43 AM

teknik analiz dipsiz kuyu gibi tıpkı temel analiz gibi. dünyada sayılı kişi bu bilgilere anlık ulaşabilir ve piyasada karlı işlem açabilir. Biri açıklama yapar ve borsalara para akışını artırıcı gelişmeler yaşanır. Grafiklere bakar ve "şimdi yükselmesi gerekir" diye düşünüyor bekler, grafiklere yansımaya başlayınca işlemi başlatır.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 13, 2018, 07:34:21 PM
Merited by EFS (2), Zz (1)

Ciddi bilgi derken ne kastettiğinizi anlayamadım.
Burada öğrenilebilecek tüm ciddi ve gayriciddi bilgiler mevcut.

Bu kategoride az yukarıda "Yeni Üyeler İçin Hızlandırılmış Forum Turu" https://bitcointalk.org/index.php?topic=760809.0 var mesela. "Tane Tane Bitcoin" https://bitcointalk.org/index.php?topic=971241.0 var.

Bu iki başlıkta bile öğrenilebilecek şeylerin bir çoğunu "ciddi" bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Teknik analiz konusuna gelince, teknik analiz bir finans başlığı. Burada sık sık kullanılıyor olmasının sebebi alım satım işlemlerinin olması. Google'a teknik analiz yazarsanız (http://lmgtfy.com/?q=teknik+analiz) binlerce kaynağa ulaşabilirsiniz. Biz burada çoğunlukla teknik analiz kripto para piyasası için geçerli midir, değil midir diye konuşuyoruz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: