Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:30:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Geliştirilen Coin için PR ekibi nasıl oluşturulur?  (Read 111 times)
aayineococuk (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
March 30, 2018, 06:46:46 AM

Merhaba,

Geliştirilen bir altcoin için PR ekibi bulmak istiyoruz? bunu nasıl yapmalıyız? Türk ekibi bulmak istiyoruz.  hep yabancılar var türk ekibi hiç yok mu?
1714933813
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714933813
Reply with quote  #2

1714933813
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714933813
Hero Member
*

Ignore
1714933813
Reply with quote  #2

1714933813
Report to moderator
1714933813
Hero Member
*

Ignore
1714933813
Reply with quote  #2

1714933813
Report to moderator
1714933813
Hero Member
*

Ignore
1714933813
Reply with quote  #2

1714933813
Report to moderator
Coingump
Member
**

Activity: 108
Merit: 38

One day everyone will use the blockchain.

View Profile
March 30, 2018, 07:44:24 AM

Henüz sektör olarak gelişmedi TR'de. Bulduğunuz PR ekipleri de size sadece pazarlamada yardımcı olabilir ancak içerik hazırlayamaz.

Dolayısıyla bireysel kişilere etkin içerikler hazırlatıp, reklamcılık konusunda uzman kişilere teslim edeceksiniz.
Tek yolu budur diye düşünüyorum.
aayineococuk (OP)
Newbie
*

View Profile
March 30, 2018, 08:01:17 AM

Henüz sektör olarak gelişmedi TR'de. Bulduğunuz PR ekipleri de size sadece pazarlamada yardımcı olabilir ancak içerik hazırlayamaz.

Dolayısıyla bireysel kişilere etkin içerikler hazırlatıp, reklamcılık konusunda uzman kişilere teslim edeceksiniz.
Tek yolu budur diye düşünüyorum.

PR'cıların Airdrop yapanlardan farkı ne?
Coingump
Member
**

Activity: 108
Merit: 38

One day everyone will use the blockchain.

View Profile
March 30, 2018, 08:15:53 AM

İşini bilen kişilerse etkin haber/blog sitelerine haber görünümlü reklamlar yaptırırlar. Google ve benzeri aramalarda istediğiniz içeriğin bulunmasını sağlayabilirler.

Kısacası airdrop kuru kalabalık toplar.
PR ajansı bir imaj yaratıp onun üzerinden bilinçli kitle oluşturur. ICO projelerinde gereklidir gereksizdir bilemem. Sordunuz anlattım.
aayineococuk (OP)
Newbie
*

View Profile
March 30, 2018, 10:34:15 AM

İşini bilen kişilerse etkin haber/blog sitelerine haber görünümlü reklamlar yaptırırlar. Google ve benzeri aramalarda istediğiniz içeriğin bulunmasını sağlayabilirler.

PR ajansı bir imaj yaratıp onun üzerinden bilinçli kitle oluşturur. ICO projelerinde gereklidir gereksizdir bilemem. Sordunuz anlattım.

İlginize Teşekkür ederim.

Yerli PR Grubu bulmak bizim için zor olacak bu durumda.

ElmasKafa
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile
April 08, 2018, 08:37:04 PM

Airdrop'un kuru kalabalık topladığına inanmıyorum şahsen. Belli bir illgi çekip kamuoyu oluşturuyor. Airdroplara katılan kişiler aynı zaman da yatırımcı airdropu sayesinde duyurduğu ismine bu vasıtayla yatırım çekilebiliyor.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
April 08, 2018, 09:17:12 PM

Sektör olmaması önemli değil, herkes her işi süper bilerek yapmıyor zaten, bu pr işlerinden anlayan kişileri bul crypto konusunda da temel şeyleri bilen öğrenebilece vs onlarla çalış veya yapacağın işe bütçeye göre yabancılarla çalış.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
April 08, 2018, 10:49:55 PM

Fikir ne? Bütçe ne? Son olarak niye özellikle Türk?
mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
April 09, 2018, 08:15:12 AM

Eğer ICO' yu Türkiye ya da Türk kökenli ülkelerde ağırlıklı pazar olarak değerlendiriyorsanız Türk ekibi mantıklı ama bir ICO yapmışken global düşünmemek mantıksız.
Lokal ekip kurma, bunu Türkiye' yi tenzihen yazıyorum, ICO için olumsuz imaj yaratacaktır ki bu da PR işlerine 1-0 yenik başlamak olur.
Hatta Türkiye ve Türki potansiyel bile bu ne, saadet zinciri ya da çiftlikbank ICO su mu diye düşünür.
ICO gibi bir işe girecekseniz konuyu biraz global düşünün özellikle PR ve pazarlama aşamasını.
eğer global düşünürseniz de, ilk olarak bu forumun global kısmında "bounty campaign" manager olarak hizmet veren birçok kullanıcı var. Onlardan iyi iş çıkarmışlarla anlaşarak işe başlayabilirsiniz ve hatta onlar vasıtası ile global PR ve pazarlama kısmına dair kontak bilgilerini elde edebilirsiniz.
bunun dışında internet üzerinden "ICO startup" araştırması ile kontak bilgilerine ulaşıp, referansı iyi olan isimler bularak irtibata geçebilirsiniz.
Bu işin teknik kısmının iyi olması gerektiği kadar, pazarlama, finans ve hukuksal ayağının da gayet iyi götürülmesi gerektiği ve bu ayakları organize eden bir üst ekibinizin de bulunması gerektiğini unutmayın.
Üst ekip olarak proje yöneticileri ve startup yani girişim yöneticileri ve yönetim gruplarını araştırabilirsiniz.

Lokalden globale açılalım diye çok ısrarcıysanız, Türkiye' de bulunan girişimcilik ve startup yöneticileri üzerinden araştırmanızı devam ettirebilirsiniz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: