Bitcoin Forum
May 22, 2024, 11:45:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Soğutuculu Sigma Kasalar üretiyoruz....  (Read 1054 times)
igotek
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
June 25, 2018, 11:44:57 AM

Ses yalıtımı olmaz, olamaz. Çünkü sonradan takılan bu fanlar ses yapıyor. Ekran kartlarının üzerindeki fanlar pek ses yapmaz.

Birde AC fan kullanmak mantıksız geldi. Daha yüksek elektrik tüketmez mi ? DC fan kullanılmasının nedeni elektriğin daha az tüketilmesi değil mi ? Ben öyle biliyorum.
Alacak kişiler DC fan istesin derim. Zaten firma da bu seçeneği sunuyor sizlere.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
June 25, 2018, 11:22:08 PM

Ses yalıtımı olmaz, olamaz. Çünkü sonradan takılan bu fanlar ses yapıyor. Ekran kartlarının üzerindeki fanlar pek ses yapmaz.

Birde AC fan kullanmak mantıksız geldi. Daha yüksek elektrik tüketmez mi ? DC fan kullanılmasının nedeni elektriğin daha az tüketilmesi değil mi ? Ben öyle biliyorum.
Alacak kişiler DC fan istesin derim. Zaten firma da bu seçeneği sunuyor sizlere.

hayır akımın doğru akım olması ya da alternatif akım olması ile,  tüketilen enerjinin alakası yoktur,

aynı şekilde voltajında tüketilen elektrikle alakası yoktur,

çakmaklarda vs parmakla harcadığınız enerji ile. 1 basışta 2000 V a yakın gerilim oluşur, havadan kıvılcım atlaması için
rigBu (OP)
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile WWW
June 30, 2018, 09:03:02 PM

hayır akımın doğru akım olması ya da alternatif akım olması ile,  tüketilen enerjinin alakası yoktur,

aynı şekilde voltajında tüketilen elektrikle alakası yoktur,

çakmaklarda vs parmakla harcadığınız enerji ile. 1 basışta 2000 V a yakın gerilim oluşur, havadan kıvılcım atlaması için

Kullandığımız Fanlar dan dc akım ile çalışanlar düşük güç sarfiyatlidir. AC Fanlarin tükettiği güç kat kat fazladır fakat fan adedi yüksek olduğundan psu larin kapasitesini zorlamak istemeyenler tercih edebilir diye düşündük.

Ac Fanlar daki tüketimi dc Fanlar seviyesine çeken ec fanlari (ac Fanlar gibi psu dan degil direk 220v ile çalışır) da seçenekler arasına ekledik. Ancak bu fanlarin maliyetleri diğerlerine göre yükselir fakat maliyetini rahatlıkla kurtarır. Ayrıca biraz daha sessiz biraz daha debili ve biraz daha kalitelidir. Tüm teknik verilere websitemizden Fanlar menüsünden ulaşabilirsiniz.

RigBu.com
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
July 01, 2018, 05:40:24 AM

Bunu AC DC diye değil, watt cinsinsinden yazmak lazım, 

AC Alternative Current
DC Direct Current

Bir cihazın ac ya da dc olmasının tükettiği elektrikle uzaktan yakından alakası yoktur çünkü

rigBu (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
July 02, 2018, 06:16:06 PM

AC Alternative Current
DC Direct Current

Bir cihazın ac ya da dc olmasının tükettiği elektrikle uzaktan yakından alakası yoktur çünkü

Fan çeşitlerinin güç/akım/debi gibi verileri websitemizde detaylı olarak belirtilmiştir.

https://RigBu.com/fan
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
July 03, 2018, 11:41:46 PM

AC Alternative Current
DC Direct Current

Kesinlikle katılıyorum bu yoruma. Alternatif Akım ile Doğru Akım arasındaki fark , farklı birer konu. İki fanın kullandığı amper seviyeleri aynı ise ikiside aynı gücü çekecektir.

Ayrıca DC fanların çalışması için AC/DC arasında ne kullanıyorsunuz. Sonuçta Kasanın dışında duran fanların 220 V şebeke elektriği ile çalıştığını söylediğinizden yola çıkıyorum.

rigBu (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
July 04, 2018, 10:02:17 AM

AC Alternative Current
DC Direct Current

Kesinlikle katılıyorum bu yoruma. Alternatif Akım ile Doğru Akım arasındaki fark , farklı birer konu. İki fanın kullandığı amper seviyeleri aynı ise ikiside aynı gücü çekecektir.

Ayrıca DC fanların çalışması için AC/DC arasında ne kullanıyorsunuz. Sonuçta Kasanın dışında duran fanların 220 V şebeke elektriği ile çalıştığını söylediğinizden yola çıkıyorum.

DC Fanlar için psu dan güç alacak şekilde kabloluyoruz.
Kasa üzerinden on off anahtar ile kumanda edilebiliyor ayrıca.
Razor5
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
July 08, 2018, 11:54:46 PM

Bu tür aletleri üretmeniz gerçekten harika olmuş olmayada devam edecektir bu toplumun böyle şeylere ihtiyacı var tebrik ediyorum sevindim sizin adınıza:)

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     │      JINBI      │       T H E   G O L D E N   I C O     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████████████                     JOIN ICO  -  21st  J U N E                     ████████████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄          Whitepaper       Telegram       Twitter       Reddit           ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
markala74
Jr. Member
*

Activity: 39
Merit: 1

View Profile
July 10, 2018, 07:37:59 PM

Kasalar çok güzel olmuş. Dc fanlar daha sesiz gibi geldi bana. Kullanan arkadaşlar burada deneyim paylaşabilirlerse bize, hangi ürünü seçeceğimiz konusunda yardımcı olurlar.
yanhizmetler2010
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
July 10, 2018, 07:40:31 PM

8 ekran kartı ve tek psu ya göre inşa edilmiş. Gördüğüm kadarı böyle. Çizginin kasası daha esnek geldi bana. Boyut küçültmek için 8 kart üst sınır olmuş.
rigBu (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
September 24, 2018, 06:47:55 PM

Bu tür aletleri üretmeniz gerçekten harika olmuş olmayada devam edecektir bu toplumun böyle şeylere ihtiyacı var tebrik ediyorum sevindim sizin adınıza:)

Çok teşekkürler 🙏
rigBu (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
September 24, 2018, 06:59:37 PM

Kasalar çok güzel olmuş. Dc fanlar daha sesiz gibi geldi bana. Kullanan arkadaşlar burada deneyim paylaşabilirlerse bize, hangi ürünü seçeceğimiz konusunda yardımcı olurlar.

Fan seçeneklerimiz çok çeşitli. Ön Fanlar içeriye hava veriyor,  arka Fanlar ise içerideki sıcak havayı dışarı atıyor.

DC ve Ac Fanlar 25mm ve 38mm kalınlık olarak toplam 4 seçenek. Ec Fanlar ise sadece 38mm kalınlıkta.

Artıları / Eksileri

DC fanlar;
+az elektrik sarfiyatı sağlar
+daha uygun fiyatlidir
-psu dan elektrik alir

Ac fanlar;
-fazla elektrik sarfiyatı
+daha uygun fiyatlidir
+psu dan elektrik almaz

EC fanlar;
+az elektrik sarfiyatı sağlar
+\-yüksek fiyat olmasına rağmen kendini amorti eder
+psu dan elektrik almaz
+sesi nispeten daha az debisi nispeten daha fazladır.

25mm fanlar; sessiz çalışır ama debisi daha az (ama yeterli olur)
38mm fanlar; daha sesli ama yüksek debilidir

On ve arka fanlarin ayrı ayrı on off butonları vardır.
rigBu (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
September 24, 2018, 07:07:19 PM

8 ekran kartı ve tek psu ya göre inşa edilmiş. Gördüğüm kadarı böyle. Çizginin kasası daha esnek geldi bana. Boyut küçültmek için 8 kart üst sınır olmuş.

Gpu aralarını ne kadar dar tutarsanız o kadar performans alırsınız bizim kasalarimizdan. Dolayısıyla 5cm kalınlığındaki kartları 1er cm aralıkla sk77 modeline yanyana 12 adet yerleştirebilirsiniz. 2 psu kapasitelidir. Sk65 modeli ise aynı şekilde 10karta kadar destekler ama bu model 1 psu kapasitelidir. Kasalarimiz piyasadaki tüm kasalardan daha kolay monte edilebilir ve sonrasında donanımlara müdahale veya değiştirme imkanı fazlasıyla kolay olması için bilgisayar ortamında tasarlanmış ve her üretim bandında yenilenmiş geliştirilmiştir.
rigBu (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
October 02, 2018, 11:48:09 AM

Ürünlerimiz websitemizde dışında  n11.com'dan da satışa sunulmuştur. Kullanıcı yorumları için inceleyebilirsiniz. Ayrıca mağazamızda açık kasalar da bulunmaktadır.

https://urun.n11.com/bilgisayar-kasasi/sigma-madenci-mining-rig-kasasi-P247218616
aryayagmur2017
Newbie
*

Activity: 62

View Profile
October 02, 2018, 01:58:16 PM

kasa lar güzel yapılmış fiyat konusunda da telefon ile değilde buradan bilgi versen güzel olurdu 4 kartlı sistem ne kadar 8 kartlı sistem ne kadar vs. pazarlığını zaten telefondan yapılır.

soğutmada sıkıntı yok güzel peki ses olarak sonuç nasıl?
rigBu (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
October 09, 2018, 05:00:50 PM

kasa lar güzel yapılmış fiyat konusunda da telefon ile değilde buradan bilgi versen güzel olurdu 4 kartlı sistem ne kadar 8 kartlı sistem ne kadar vs. pazarlığını zaten telefondan yapılır.

soğutmada sıkıntı yok güzel peki ses olarak sonuç nasıl?

Fiyat listesini aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz. 
https://RigBu.com/image/catalog/ktlg/urunler/fiyatlistesi.jpg

Gürültü seviyesi ise meskenlerde kullanım için çok uygun değildir. Hele ki 1den fazla kasa barındırıyor ise...
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
October 09, 2018, 08:39:44 PM

çok güzel bir iş olmuş. umarım ihracat da yapıyorsunuzdur Smiley

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
rigBu (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
November 17, 2019, 01:25:01 PM

Teşekkürler 🙏
dokya
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
November 18, 2019, 08:37:12 AM

daha fazla foto bekliyoruz
rigBu (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
April 19, 2020, 05:35:16 PM

Yine yaz ayları yaklaşıyor.
Stoklarla sınırlı kısa süreli %35 indirim yapıyoruz sadece kapalı soğutmalı kasalarda.

Kupon kodu: BAHAR35

Sepet ekranında kuponunuzu girmeyi unutmayın.

Ayrıca rig kasaları için reset butonu, power kablosu satışımız da vardır.

https://Rigbu.com/kasa?r=bt
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: