Bitcoin Forum
March 28, 2024, 11:24:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: KryptEd Merkeziyetsiz Kripto Egitim Platformu - Pre-ICO  (Read 216 times)
altugozturk (OP)
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 9

View Profile WWW
April 04, 2018, 07:39:46 PM

KryptEd nedir?

KryptEd platformu Ethereum smart contractları ile işleyen ödül mekanızmasına sahip, Swarm ile merkezsiz veri depolama yapabilen ve Whisper ile merkezsiz mesajlaşma sağlayan, aynı zamanda oyunlaştırma modeli ile kişiler eğitim almak için motive etmeye çalışan bir Web3 platformu olacaktır.

KryptEd olarak kendimizi online eğitim sektörü alanında yenilikçi bir yöntemle konumlandırıyoruz.
Ethereum blok zinciri teknolojisini kullanarak, akıllı kontratlar ve gelişmiş oyunlaştırma modeli ile kullanıcılara ödül (KED) veren bir sistem geliştiriyoruz. KryptEd'in en büyük amacı 2020 yılına kadar "Merkeziyetsiz Özerk Organizasyon" (DAO) olabilmek.
Bu sayede KryptEd platformu, geliştiriciler olmasa da blok zinciri üzerinde hayatini sürdürebilecek.
Ethereum Vakfının üzerinde çalıştığı merkeziyetsiz veri depolama servisi olan Swarm ve merkeziyetsiz mesajlaşma servisi olan Whisperile eğitim içeriklerinin nesiller boyu blok zinciri üzerinde depolanabileceği bir platform kurmayı hedefliyoruz.

Udemy ve Coursera gibi online eğitim sitelerinin konseptini daha da geliştirip Earn ve Steemit platformlarının iş modellerini harmanlıyoruz. Böylece, Tradingview platformundaki uzman yatırımcıların (trader) yaşadığı topluluk oluşturma problemine çözüm bulmayı amaçladık.Eğitimi oyunlaştırarak kullanıcıların ödül kazanmasını sağlayacak ve bu sayede etkileşimi ve motivasyonu arttıracak bir çok özellik ile dünyada fark yaratacağız.Kullanıcı ve eğitmen/uzman arasındaki etkileşim üzerinden ücretlendirme modelini benimseyen, uzmanların kendi koçluk gruplarını oluşturabildiği, webinar ve soru-cevap etkileşimleri ile dönemlik kurs veya eğitim çalıştayları kurabilecekleri bir platform olacağız.Aynı zamanda proje geliştiren ekiplerin zorlandıkları noktalarda teknik, işletme veya yasal destek alabilecekleri danışman portföyü ile projelerini olgun ve nitelikli bir şekilde geliştirebilecekleri bir merkez oluşturacağız.

Bunun yanı sıra evrak sahteciliğinin önüne geçmek amacı ile kullanıcıların diploma ve sertifikalarını "KryptEd Signature" aracılığıyla blok zincirinde sonsuza dek kaydedebilecekleri bir sistem inşa edeceğiz. Blok zinciri teknolojisinin finans ve yazılım sektörlerinde yarattığı devrim ile Türkiye'den çıkan bir girişim olarak, insanlara yeni nesil bir eğitim platformu sunmak istiyoruz.

15 Nisan 2018 tarihinde OVIS.com.tr adli dijital para borsası üzerinden ön satışımız başlayacaktır. Destek olmak için Twitter ve Steemit üzerinden bizi takip edebilir, Telegram ve Discord kanalları üzerinden merak ettiğiniz sorulan sorabilir ve bildirimlerimize ilk elden ulaşabilirsiniz.

Pre-ICO:

ilk round|
12.5M KED  1000 KED = 0.005 BTC
12.5M KED ilk round 1000 KED = 0.1 ETH

ikinci round|
12.5M KED 750 KED = 0.005BTC
12.5M KED 750 KED = 0.1 ETH

Global ICO :
100M KED
600 KED = 0.1ETH
600 KED = 0.005 BTC

Globalleşme amacıyla strateji geliştirdik, ICO sürecinde tüm dünyadan ilgi toplayacak bir taktik ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

KryptEd nedir? 1dk’lık video için: https://m.youtube.com/watch?v=PyVUf-Yj0gs

KryptEd projesi detaylı anlatim videosu: "Proje özellikleri, ekip, konsey, yol haritasi, ico detayları ve neden tokenization sorusunun cevabı"

1711668249
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711668249
Reply with quote  #2

1711668249
Report to moderator
1711668249
Hero Member
*

Ignore
1711668249
Reply with quote  #2

1711668249
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711668249
Hero Member
*

Ignore
1711668249
Reply with quote  #2

1711668249
Report to moderator
1711668249
Hero Member
*

Ignore
1711668249
Reply with quote  #2

1711668249
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3122
Merit: 1516

View Profile WWW
April 04, 2018, 08:21:51 PM

Öncelikle hayırlı olsun. Merak ettiğim bir durum var.
TL deposit yapılabilen bir borsa da neden TL ile satış yapmıyorsunuz?
Yasal sıkıntılar mı var yoksa? TL ile yatırım toplayabilmek için SPK dan izin mi gerekiyor?
altugozturk (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
April 04, 2018, 08:40:08 PM

Öncelikle hayırlı olsun. Merak ettiğim bir durum var.
TL deposit yapılabilen bir borsa da neden TL ile satış yapmıyorsunuz?
Yasal sıkıntılar mı var yoksa? TL ile yatırım toplayabilmek için SPK dan izin mi gerekiyor?

Tesekkurler.

Aslinda kabul edecektik fakat hem kripto toplulugunda saygi duydugumuz kisilerin dusunceleri hemde avukatlarimizin onerileri uzerine, TL kabul etmenin simdi olmasa bile ileride sorun cikartabileceginden dolayi vazgectik.
Halbuki kitlesel fonlama olarak kabul edilebilir diye dusunuyorduk ancak yine de risk almamiz gerektiginin kararini verdik.
Saygilar
tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
April 04, 2018, 09:32:22 PM

İlk izlenim güzel, hayırlı olsun.

Benim sorum; ön satış neden Ovis üzerinden yapılıyor?

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
altugozturk (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
April 04, 2018, 11:50:36 PM

İlk izlenim güzel, hayırlı olsun.

Benim sorum; ön satış neden Ovis üzerinden yapılıyor?

Tesekkurler =)
Sorunuzu stratejik olarak dusunursek:
- Ovis borsasi hali hazirda reklam yapiyor, bizim icin reklam butcesini dusmesini sagliyor. (Ekonomik ve Pazarlama)
- Ovis'in hali hazirda sadik kullanici kitlesi var. (Ekonomik)
- Ovis borsasi uluslararasi bir borsa olma adina adimlar atti, Arapca ve Ingilizce destekleri getirdi, bu da bizim icin yurt disi pazarina daha rahat girmemizi sagliyor. (Erisebilirlik, ekonomik, pazarlama)
- Guvenilir ve inovatif bir borsa ile is birligi yapabilmek bizim icin buyuk bir onur, bize sayginlik kazandirdigini dusunuyoruz. (Guven)

Teknik olarak:

- Ovis borsasinin hali hazirda ust duzey guvenlik sistemi var. (Guvenilir ve Pratik)
- ICO platformu kurmak icin harcayagimiz efor ve zamani, arastirma ve gelistirilme icin harcayabiliyoruz. (Ekonomik ve Pratik)

Binance borsasinin Launch Pad adında bir ICO platformu oldugunu bildigimizden ve bu platformu zamaninda cok mntikli buldugumuzdan, OVIS ile boyle bir anlasma saglayabilmek bizi gercekten cok memnun etti.

Sorunuzun cevabini detayli bir sekilde vermek istedim, DAO olmayi hedefleyen bir organizasyon olarak yonetim kararlarinin neden ve nasil alindigini da transparan bir sekilde aciklama istegi duydum.
Saygilar
Altug
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3122
Merit: 1516

View Profile WWW
April 05, 2018, 07:50:17 AM

Merhabalar,
whitepaper ı okudum, video yu izledim. aklımda canlanan şey söyleyeyim.

Udemy + Coursera + Earn + Steemit + tuz + kara biber = krypted learning platform
ki bu gayet merkezi bir şey burada blok zincirlik bir şey yok.
buna ek olarak usulen bir zincir başlatıp bu zincir ile içerikleri ve katılım sertifikalarını imzalayacaksınız tamam bunu da anladım. (ki bu zincir hangi zincir merak konusu)
swarm a sırtınızı dayamanız bence çok doğru değil. 3 - 5 sanal kedi ile çöken bir zincir üzerinde veri depolayıp gerçek zamanlı yayın yapmak çok mantıklı gelmedi.

Ama şunu derseniz anlarım; aslında biz içeriği merkezi portal da host edeceğiz ama swarm bi gün hayata geçerse verileri oraya da koyarız.
siteden alınan eğitim tamamlandığında üretilen sertifika benzersiz olacak buna ait bilgiler blok zincirine işlenecek.
Birde gerçekten böyle bir sistem için bir jeton üretmeye gerek var mı bilemedim.
tesla80
Member
**

Full Stack Engineer

View Profile
April 05, 2018, 09:24:01 AM

Merhaba,
Ovis borsasının güvenilirliği ve tanınırlığı konusu biraz tartışılabilir. O konuda emin değiliz, tabii yine sizin yazacağınız bir sistemin de güvenilirliğini bilemeyeceğimiz için bir borsa ile çalışmak yine mantıklı gibi görünüyor.

Diğer iki soru :
- Merkeziyetsizlik bu projenin neresinde?
- Açık kaynak kodunuz nerede?

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
altugozturk (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
April 05, 2018, 09:38:29 AM

Merhabalar,
whitepaper ı okudum, video yu izledim. aklımda canlanan şey söyleyeyim.

Udemy + Coursera + Earn + Steemit + tuz + kara biber = krypted learning platform
ki bu gayet merkezi bir şey burada blok zincirlik bir şey yok.
buna ek olarak usulen bir zincir başlatıp bu zincir ile içerikleri ve katılım sertifikalarını imzalayacaksınız tamam bunu da anladım. (ki bu zincir hangi zincir merak konusu)
swarm a sırtınızı dayamanız bence çok doğru değil. 3 - 5 sanal kedi ile çöken bir zincir üzerinde veri depolayıp gerçek zamanlı yayın yapmak çok mantıklı gelmedi.

Ama şunu derseniz anlarım; aslında biz içeriği merkezi portal da host edeceğiz ama swarm bi gün hayata geçerse verileri oraya da koyarız.
siteden alınan eğitim tamamlandığında üretilen sertifika benzersiz olacak buna ait bilgiler blok zincirine işlenecek.
Birde gerçekten böyle bir sistem için bir jeton üretmeye gerek var mı bilemedim.

=) Aynen oyle, dediginiz gibi bir cok platformun yapilarini inceledik ve kripto piyasasinin ihtiyaci olan sey, yani bilgiyi tek bir cati altinda toplamayi hedefledik.
Blok zincirlik bir sey yok demenizi anlamadim.
Swam ekibi ile iliskilerimiz yakin, Teknik liderimiz Mert Susur surekli Swarm ile iletisim halinde, tabi ki sistem hala hazir degil bu yuzden Swarm hazir olana kadar farkli cozum  yollarimiz var. Simdilik Canvas platformu ile gorusmelerimiz suruyor.
Ethereum blokzinciri 3-5 sanal kedi ile cokmedigini sizde biliyorsunuz zannediyorum. Tabi ki sikismalar olacaktir, bunun icin surekli cozumler uretiliyor. Sonucta bu teknoloji cok yeni ve ustunde testler ve urunler uretilmedikce gelismeyecektir.
Blok zinciri uzerinde gelecek zamanda tum verileri depolamak istiyoruz. Zaten roadmap'de de bunu acikladik, ayrica videomuzda da net bir sekilde anlattigimi dusunuyorum. =)
Token'a ihtiyac var mi demissiniz.
Token uretmezsek, oyunlastirma mekanizmamiz dahilinde odulleri nasil dagitabiliriz?
Token uretmezsek ve ICO yapip bir sermaye yaratmazsak insanliga bu hizmeti nasil sunabiliriz?

Bazi arkadaslar yatirimci bul diyorlar.
Yatirimcilar ile gorustuk, fakat merkeziyetsiz bir gelecekten bahsediyoruz ve yatirimcilarin hepsi sirketin %50'sini istiyor ve tamamen kar ne zaman gelecek bunu merak ediyor.
Biz bu uretecegimiz proje icin kar amaci hedeflemiyoruz. Tamamen gelecege yonelik bir yatirim, 2020 yilinda Allah izin verirse projeyi kendi ayaklari uzerinde birakip kendi kendini yonetisini izlemek istiyoruz.

Saygilar.
altugozturk (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
April 05, 2018, 09:44:43 AM

Merhaba,
Ovis borsasının güvenilirliği ve tanınırlığı konusu biraz tartışılabilir. O konuda emin değiliz, tabii yine sizin yazacağınız bir sistemin de güvenilirliğini bilemeyeceğimiz için bir borsa ile çalışmak yine mantıklı gibi görünüyor.

Diğer iki soru :
- Merkeziyetsizlik bu projenin neresinde?
- Açık kaynak kodunuz nerede?

Smiley

- Merkeziyetsizlik bu projenin oncelikle veri depolamasinda, sonrasinda mesajlasma protokolunde, sonrasinda ise 2020 yilinda tamamen kendi kendini yonetebilecek bir kivama geldiginde.

Bunlarin haricinde, bir konsey ile tum kararlari aliyoruz, konseyimizi websitemizde veya whitepaper'da gorebilirsiniz. Evet simdilik belki tam olarak merkezisetsiz degiliz fakat semi-decentralize basladigimiz bu projeyi, DAO olarak donusturmeyi hedefliyoruz. Malesef henuz DAO'lara tam olarak hazir olmayan bir alt yapi var. Ancak bu demek degildir ki 1-2 sene sonra hizla gelisen bu teknoloji bize bu imkanlari vermeyecek. =)

- Acik kaynak koduna henuz gecmis degiliz, dun konusuyorduk artik gecsekmi diye, fakat oncelikle eksiklerimizi tamamlamamiz gerek diye dusunuyoruz.  https://github.com/Krypted-Education
Yakin zamanda github'i public yapacagiz.

teramit
Legendary
*

Activity: 1863
Merit: 1386

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
April 05, 2018, 09:50:03 AM

Ortada herhangi bir ürün örnek göremedim buna rağmen 15 milyon tl lik hedef koymak iyiymiş, hep yabancılar mı öpecek birazda bizimkiler öpsün.
altugozturk (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
April 05, 2018, 10:18:35 AM

Ortada herhangi bir ürün örnek göremedim buna rağmen 15 milyon tl lik hedef koymak iyiymiş, hep yabancılar mı öpecek birazda bizimkiler öpsün.

Kimseyi opmek gibi bir amacimiz yok. =)

Urun cikartabilmek icin sermaye ihtiyacimiz var, yukarida da yazdigim gibi, sermayeyi tek bir yatirimcidan alip ona kar saglamaktansa kitlesel fonlama ile urun cikartmaya, yaraticiliga ve uretkenlige odaklanmak istiyoruz. ICO yapmanin amacida budur zaten.
Ethereum ve Binance gibi dunya capinda ki projelerinde ICO oldugunu unutmamaniz gerekli.

Merak ettiginiz sorular varsa sorabilirsiniz.
tesla80
Member
**

Full Stack Engineer

View Profile
April 05, 2018, 10:21:56 AM

Öncelikle dolu cevaplar için teşekkürler.

Bir soru daha var aklımda, zira önemli:
Türk halkı başta olmak üzere yabancılar dahil tüm yeni oluşumlara şüpheyle bakmaya başladılar. Örneğin Türklerin çoğunluğunda, geçmişte yaşananlardan dolayı yerli projeye yatırım yapma korkusu mevcut.
Bununla nasıl savaşacaksınız?

altugozturk (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
April 05, 2018, 10:35:05 AM

Öncelikle dolu cevaplar için teşekkürler.

Bir soru daha var aklımda, zira önemli:
Türk halkı başta olmak üzere yabancılar dahil tüm yeni oluşumlara şüpheyle bakmaya başladılar. Örneğin Türklerin çoğunluğunda, geçmişte yaşananlardan dolayı yerli projeye yatırım yapma korkusu mevcut.
Bununla nasıl savaşacaksınız?

Rica ederim, gelen sorulara en dogru sekilde cevap vermek gorevimiz, akillarda soru isareti kalmamasi gerekli.

Turkiye'de yasanan bir cok soygunculuk ve dolandiricilik olaylari malesef dediginiz gibi bizim gibi yeni girisimler icin buyuk dezavantaj.

Ancak bizim bu konuda bir cekincemiz yok. Zira ortakliklarimiz olsun, konseyimizde ve ekibimizde olan saygin profesorler, akademisyenler ve is adamlari sayesinde bu noktalara kadar gelebildik.

Tum sorulari cevaplamaya haziriz.

Turkiye'de blokzinciri teknolojisi uzerine egitimler veren, is gelistiren, vakif kuran ve yazilim gelistiren kisiler ile gorusme imkaniniz olursa, amaclarimiz konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Bir cok kisi ile tanisikligimiz ve karsilikli saygimiz bulunmaktadir.

Ayrica bunu dusunerek projemiz dahilindeki (konsey) bir cok saygi deger kisiyi KryptEd bilgi maratonu projemiz dahilinde her aksam canli sekilde hem bilgilerini paylasmalari icin hemde sorulari cevaplamalari icin youtube ve discord kanallarımızda agirliyoruz.

Asagidaki linkten programa ulasabilirsiniz:
https://twitter.com/KryptEdOfficial/status/979710984687439872

Ayrica kurdugumuz ortakliklar sayesinde de yine bu on yargiyi asmayi hedefliyoruz.

Yakinda bir kac ortaklik daha aciklayacagiz. =)
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
April 08, 2018, 04:34:08 PM

genelde eğitim projeleri para toplayamıyor, ama bakalım bu ne yapacak göreceğiz, izlemedeyim, ilgimi çeken bir konu

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
April 09, 2018, 09:05:55 PM

Mantıklı görünüyor kesinlikle buradan baktığımızda Liveedu ile benzer bir proje mi yapmayı düşünüyorsunuz yanlış anlamadım değil mi ben?
altugozturk (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
April 10, 2018, 10:32:43 AM

Mantıklı görünüyor kesinlikle buradan baktığımızda Liveedu ile benzer bir proje mi yapmayı düşünüyorsunuz yanlış anlamadım değil mi ben?

Evet Liveedu'ya benzer fakat biz tamamen blockchain ve kripto paralari iceren daha niche bir pazar'a odaklandik =)

holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
April 28, 2018, 11:59:53 AM

Bitcointalk'da aktif olmayan bir proje başarıya ulaşamaz. Ulaşsa da gerçek kripto severler tarafından kabul edilemez. Bunu diğer türk projelerinde gördük başarısız oldular. Arkanızda büyük bir destek olduğunu görüyorum ofisi almanız da bunu gösteriyor. Hocalardan dolayı aldınız sanırım yoksa böyle bir projeye ofis vereceklerine inanmıyorum.

altugozturk (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
May 08, 2018, 09:37:01 AM

Selam arkadaslar,

KryptEd guncel durum bildirimi paylastik. Twitter uzerinden izleyebilirsiniz.

https://twitter.com/KryptEdOfficial/status/993502226609065984
Pages: [1]
  Print  

Jump to: