Bitcoin Forum
June 27, 2024, 02:34:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
  Print  
Author Topic: [INFO] Συζήτηση για την Ισοτιμία  (Read 11197 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
December 08, 2018, 12:20:25 PM
 #381


Τα διαβασα τα λινκ που εδωσες, εσυ μαλλον δεν τα διαβασες προσεκτικα.
Σου λεω για δευτερη φορα οτι 100 mil/BTC ισοδυναμει με 25 φορες το world GDP.
Αν καταλαβαινεις και μπορεις να κανεις απλες αριθμητικες πραξεις, ειναι εξωπραγματικο απολυτως.
Τα altcoin δεν με ενδιαφερουν, εδω συζηταμε για Bitcoin.

Πουλας εξυπναδα με προκλητικο τροπο χωρις να γνωριζεις.
Σου λεω οτι αυτη την στιγμη υπαρχει κοσμος που ειναι καμενος.
Οσοι μπηκανε το 2018 στο crypto ειναι κατεστραμενοι.
Κοιτα να εισαι λιγο πιο προσεκτικος.
Είσαι σε θέση να γνωρίζεις που θα είναι το world GDP το 2030; Οι κεντρικές τράπεζες τυπώνουν συνεχώς fiat...

Γνωρίζεις την έννοια της φούσκας και σε τι μέγεθος κυμαίνονται τα παράγωγα;

Μορφώσου πρώτα και μετά έλα εδώ να μας κάνεις μάθημα.

Είσαι κορόιδο μεγάλο αν αγόρασες στο ATH του 2017, αλλά τι να σου κάνω... ας πρόσεχες! Κάποιοι πλούτισαν πάντως.

Εδώ τα λέει όλα αναλυτικά: https://medium.com/coinmonks/hyperbitcoinization-winner-takes-all-69ab59f9695f


Προφανως ουτε εσυ Cryptotourist ,
ουτε ο αλλος (Cryptosize) εχετε καμια σχεση με το Bitcoin,
ουτε εχετε καμια προθεση να μαθετε τιποτα.

Ειναι ξεκαθαρος ο ρολος σας εδω μεσα.
Εισαστε τρολακια και τα δυο
και μαλιστα αποτυχημενα
διοτι δεν πειθετε κανενα.

Σε αυτο το forum δεν θα βγαλετε χαρτζιλικακι ευκολα,
πηγαινετε αλλου.
Τράβα στον διάολο αποτυχημένε «επενδυτή».

ΠΡΩΤΟΣ ξεκίνησες να μου επιτίθεσαι με μελομακάρονα και πίπες εδώ μέσα και τώρα ζητάς και τα ρέστα; Πόσο θράσος πια αντί να ζητήσεις συγνώμη; Angry Ντροπή σου αχρείε!

Αποφασισε. Εχει μεγαλη σημασια.
Τι να αποφασίσει ρε συ ο καραγκιόζης, που πήγε και μου αγόρασε BTC στα 20 χιλιάρικα και τώρα κλαίγεται με το bear market... γεμάτο αντιφάσεις είναι το post του!

Νουμπάς είναι, δεν τον βλέπεις; Τον τσούζει και τον πονάει που εμείς θα αγοράσουμε την τσαντούλα του στο χιλιάρικο (κάπου εκεί θα φτάσει το ναδίρ με βάση τα ιστορικά patterns)... Grin

Είπαμε, το crypto <-> fiat trading είναι zero-sum game! Οι «ιδεολόγοι» (της φούτσας) ας μείνουν μακριά από αυτό και ας μην μας ζαλίζουν τα @@. Οι υπόλοιποι είμαστε ειλικρινείς και δεν αντιφάσκουμε.

λες ανακρίβειες. Με βάση τα ιστορικά patterns τα 3k είναι το όριο της διόρθωσης μπορεί και λίγο παρακάτω.  To έχω γράψει αρκετές φορές και σε αυτό το νήμα και σε εποχές που ήταν και πάνω από τα 10k το Bitcoin.
To να μην έχεις καταλάβει το πόσο σπάνιο είναι το Bitcoin και ότι ακόμα βρισκόμαστε σε εποχή heavy mining είναι δικό σου πρόβλημα. Εγώ πάντως συνεχίζω να στοιχηματίζω στο Bitcoin και προσπαθώ να αυξήσω τα αποθεματικά μου.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
tesla1994
Member
**
Offline Offline

Activity: 204
Merit: 10

Ν26 Ambassador - Contact for free promo codes


View Profile
December 08, 2018, 12:45:45 PM
 #382

Άλλη μια πηγή για κομπλεξικούς/biased:

https://medium.com/coinmonks/hyperbitcoinization-winner-takes-all-69ab59f9695f

το bitcoin.com είναι ότι ποιο άκυρο και μη bitcoin υπάρχει στον χώρο. Δλδ το site είναι καθαρά για altcoin και έχει και τζόγο μέσα.

Αυτό ξανα πές το! Όταν τις προάλλες έφτιαξα το νήμα σχετικά με ενημερωτικά sites ξένου κυρίως περιεχομένου το bitcoin.com ήταν 1ο στη black list μου. Το κακό είναι ότι έχει ο απατεώνας ένα τόσο δυνατό domain και σπέρνει προπαγάνδα καθημερινά.
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
December 08, 2018, 12:53:06 PM
 #383

Άλλη μια πηγή για κομπλεξικούς/biased:

https://medium.com/coinmonks/hyperbitcoinization-winner-takes-all-69ab59f9695f

το bitcoin.com είναι ότι ποιο άκυρο και μη bitcoin υπάρχει στον χώρο. Δλδ το site είναι καθαρά για altcoin και έχει και τζόγο μέσα.

Αυτό ξανα πές το! Όταν τις προάλλες έφτιαξα το νήμα σχετικά με ενημερωτικά sites ξένου κυρίως περιεχομένου το bitcoin.com ήταν 1ο στη black list μου. Το κακό είναι ότι έχει ο απατεώνας ένα τόσο δυνατό domain και σπέρνει προπαγάνδα καθημερινά.

πάντως η προπαγάνδα του έχει μηδενικό αποτέλεσμα καθώς το shitcoin του βυθίζεται στην ανυποληψία. Το κακό είναι οι νέοι στο χώρο που τους πουλάει αυτό το site το συγκεκριμένο shitcoin ως Bitcoin και μένουν με κάτι που δεν έχει καν την ρευστότητα να το μεταπωλήσουν στην αγορά. Δδλ αν δεν λέγετε αυτό scam πως το ονομάζουμε? Για να ξέρω και εγώ....

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
cryptosize
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1694
Merit: 336


View Profile
December 08, 2018, 01:35:34 PM
 #384

Εντωμεταξύ μιας και λέμε για τζόγο, για δείτε και αυτό:



Το AdBlock δεν τα πιάνει αυτά; Να θεωρήσω μη-σοβαρό το παρόν site με τέτοιες διαφημίσεις;
Hellas Fos
Member
**
Offline Offline

Activity: 74
Merit: 38


View Profile
December 08, 2018, 01:38:22 PM
 #385

Αγαπητα crypto..trolakia
Εαν με το να βριζετε με χυδαιο τροπο,
σας πληρωνουν περισσοτερο,
τοτε να ποσταρω συχνοτερα,
μηπως και βγαλετε κανενα φραγκακι.

Την τσαντουλα μου cryptosize,
δεν θα την αγορασεις γιατι θα σου πεσει λιγο βαρια στο κουβαλημα.

Επισης δεν προκειται να παει ποτε στο χιλιαρικο το Bitcoin,
και αν ειχες την παραμικρη σχεση με το market , αυτο θα το γνωριζες.

Ειμαστε ηδη στο 85% απο το ATH, και στα $3000 θα ειμαστε στο 90% και εκει ειναι το τελος.

cryptosize
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1694
Merit: 336


View Profile
December 08, 2018, 02:21:41 PM
 #386

Αγαπητα crypto..trolakia
Εαν με το να βριζετε με χυδαιο τροπο,
σας πληρωνουν περισσοτερο,
τοτε να ποσταρω συχνοτερα,
μηπως και βγαλετε κανενα φραγκακι.

Την τσαντουλα μου cryptosize,
δεν θα την αγορασεις γιατι θα σου πεσει λιγο βαρια στο κουβαλημα.

Επισης δεν προκειται να παει ποτε στο χιλιαρικο το Bitcoin,
και αν ειχες την παραμικρη σχεση με το market , αυτο θα το γνωριζες.

Ειμαστε ηδη στο 85% απο το ATH, και στα $3000 θα ειμαστε στο 90% και εκει ειναι το τελος.
Αγαπητέ από την αρχή σε έκοψα ότι έβαλες όλες τις οικονομίες ζωής σε crypto και τώρα σε πονάει το bear market.

Τι έχουμε πει εδώ μέσα; Ότι δεν επενδύουμε περισσότερα από όσα αντέχουμε να χάσουμε. Εσύ παραβίασες αυτό τον κανόνα. Ποιός φταίει; Εγώ;

Το post σου έχει γίνει screenshot/bookmark και θα φροντίσω να στο υπενθυμίσω όταν θα έχει ολοκληρωθεί η διόρθωση (κάποια στιγμή μέσα στο 2019, ακόμα είναι νωρίς).
panagot
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 577
Merit: 314



View Profile WWW
December 08, 2018, 02:43:35 PM
 #387



Πολύ ενδιαφέρων thread. Όποιος έχει χρόνο συνιστώ να το διαβάσει.

Ωραίοι οι Jason και ο dwsteharh.

Provide a little Bitcoin with bitfortip.com to give the incentive for people to search for you online in order to win the bitcoin reward.
agaga
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 815
Merit: 500



View Profile
December 08, 2018, 03:04:00 PM
 #388



Πολύ ενδιαφέρων thread. Όποιος έχει χρόνο συνιστώ να το διαβάσει.

Ωραίοι οι Jason και ο dwsteharh.

Προτιμώ το παρόν thread  Grin
cryptosize
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1694
Merit: 336


View Profile
December 08, 2018, 03:11:37 PM
 #389



Πολύ ενδιαφέρων thread. Όποιος έχει χρόνο συνιστώ να το διαβάσει.

Ωραίοι οι Jason και ο dwsteharh.
Trolls τους ανεβάζανε, trolls τους κατεβάζανε!

Για να παραφράσω μια παροιμία, από μικρό και από τρολό μαθαίνεις την αλήθεια... Wink

Χαίρομαι που σου άρεσε φίλε μου και κυρίως μου αρέσει που τα γραπτά μένουν στο web και όλοι κρινόμαστε από αυτά (σε βάθος χρόνου πάντα!). Smiley
cryptosize
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1694
Merit: 336


View Profile
December 08, 2018, 03:44:13 PM
 #390

Σχετικά με την ισοτιμία και τις ευκαιρίες αγοράς, ας θυμηθούμε μια πολύ σοφή ρήση:

https://twitter.com/Aztek_btc/status/1071096733571080193

Δεν είναι όλα για όλους, αλλιώς όλοι θα πλούτιζαν... σε κάθε κύκλο ανόδου-καθόδου η αγορά «σκουπίζει» τα weak hands (και κανένας δεν θα λυπηθεί για αυτούς).
Hellas Fos
Member
**
Offline Offline

Activity: 74
Merit: 38


View Profile
December 08, 2018, 05:05:23 PM
 #391

Και συνεχίζεται η πτώση από πανικόβλητους bag hodlers... πότε θα πέσει στο χιλιάρικο να κάνουμε τα ψώνια μας; Grin

Αφου μας ειπες οτι περιμενεις να αγορασεις στο χιλιαρικο (ονειρα γλυκα κιολας)
μετα μας ποσταρισες οτι θα παει 100.000.000 το Bitcoin και μας εδωσες link απο τα γνωστα scam sites.
Αφου θα παει 100 εκατομμυρια, ποια η διαφορα να αγορασεις τωρα ή αργοτερα?

Αυτο για να καταλαβουν αυτοι που μας διαβαζουν, ποιος ειναι σε συγχυση και ποιος φασκει και αντιφασκει.






Είσαι κορόιδο μεγάλο αν αγόρασες στο ATH του 2017, αλλά τι να σου κάνω... ας πρόσεχες! Κάποιοι πλούτισαν πάντως.


Εσυ δηλαδη πριν γινει το ATH , το ηξερες ποτε θα γινει?
Εισαι θρασυτατος να τους αποκαλεις κοροιδα.
Στο long term και αυτοι που μπηκανε στο ATH θα βγουνε ολοι κερδισμενοι.
cryptosize
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1694
Merit: 336


View Profile
December 08, 2018, 05:16:49 PM
 #392

Και συνεχίζεται η πτώση από πανικόβλητους bag hodlers... πότε θα πέσει στο χιλιάρικο να κάνουμε τα ψώνια μας; Grin

Αφου μας ειπες οτι περιμενεις να αγορασεις στο χιλιαρικο (ονειρα γλυκα κιολας)
μετα μας ποσταρισες οτι θα παει 100.000.000 το Bitcoin και μας εδωσες link απο τα γνωστα scam sites.
Αφου θα παει 100 εκατομμυρια, ποια η διαφορα να αγορασεις τωρα ή αργοτερα?

Αυτο για να καταλαβουν αυτοι που μας διαβαζουν, ποιος ειναι σε συγχυση και ποιος φασκει και αντιφασκει.






Είσαι κορόιδο μεγάλο αν αγόρασες στο ATH του 2017, αλλά τι να σου κάνω... ας πρόσεχες! Κάποιοι πλούτισαν πάντως.


Εσυ δηλαδη πριν γινει το ATH , το ηξερες ποτε θα γινει?
Εισαι θρασυτατος να τους αποκαλεις κοροιδα.
Στο long term και αυτοι που μπηκανε στο ATH θα βγουνε ολοι κερδισμενοι.

Έκανες γαργάρα τις αντιφάσεις βλέπω... γνωστό scam site το medium.com και το βιντεάκι του Αντωνόπουλου; Ενδιαφέρουσα άποψη, πες μας κι άλλα!

Αφού λοιπόν δήθεν αγόρασες πριν πολλά-πολλά χρόνια και είσαι για long-term εδώ, προς τι η κλάψα για το bear market του 2018-2019; Άλλη μια αντίφαση που θα κάνεις γαργάρα φυσικά... δεν περιμένω απάντηση.

Όσο για το ATH, έχουμε ποστάρει φρακταλοειδή patterns πολλές φορές:

https://pbs.twimg.com/media/Ds23aC4WkAAlcFD.jpg

Αν δεν είσαι τόσο επιθετικός, μπορεί και να μάθεις κάτι... και ο chek2fire θέλει πτώση για να αγοράσει φτηνά, αλλά δεν του τα έχωσες. Μόνο σε εμένα. Γιατί άραγε;

Η διαφορά αγαπητέ είναι ότι στο ναδίρ αγοράζεις περισσότερα crypto με την ίδια ποσότητα fiat -> profit maximization. Άλλος πάει για 2-3x, άλλος πάει για 100-200x. Δεν είμαστε όλοι το ίδιο.

ΥΓ: Όνειρα γλυκά λέω εγώ σε αυτούς που περίμεναν 50k τέλη 2018 (μάλλον είσαι σε αυτούς) ή 1 μύριο τέλη 2020.
Cryptotourist
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1190
Merit: 755


Homo Sapiens Bitcoinerthalensis


View Profile
December 08, 2018, 05:33:13 PM
 #393

Εσυ δηλαδη πριν γινει το ATH , το ηξερες ποτε θα γινει?
Εισαι θρασυτατος να τους αποκαλεις κοροιδα.

Οχι, κανεις δεν το ηξερε. Αλλα μολις παρει την κατηφορα, κανονικα πουλας, συμφωνουμε?
Κοροϊδα λοιπον οσοι δεν πουλησαν BTC πχ. στα 15κ, κ ακομα πιο κοροϊδα (κοροϊδα δυο φορες) αυτοι που αγορασαν εκει κ τελικα τα κρατησαν (ή τα κρατανε ακομα).
Αν σ ενοχλει η λεξη θα μπορουσα να το κανω - μπουμπουνας ή αντε, ελαφρομυαλος.

Στο long term και αυτοι που μπηκανε στο ATH θα βγουνε ολοι κερδισμενοι.

Μαζι σου εδω, το ψυχικο τραλαλα μεχρι τοτε ποιος θα το πληρωσει ομως? Εμεις?  Cheesy

I have come here to chew bubblegum and kick ass ... and I'm all out of bubblegum.
Cryptotourist
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1190
Merit: 755


Homo Sapiens Bitcoinerthalensis


View Profile
December 08, 2018, 08:17:07 PM
 #394

Παω στοιχημα οτι απο Bitcoin δεν εχετε ουτε μισο και οι δυο μαζι.

Τρελος εισαι? Με αυτη την αγορα? Οχι μισο, καθολου BTC δεν εχω οταν παω για υπνο - για να κοιμαμαι ηρεμος Wink
Που κ που ψωνιζω κατιτις εκτος BTC. Εχω 2-3 κολοκυθια coins για να εχουμε να ασχολουμαστε. Σε καλυψα?

Επισης ο Θεουλης δεν με προικισε με μεγαλο... Ειναι μετριο στο μεγεθος αλλα κανει σωστα την δουλεια του. Το feedback συνεχως ειναι πολυ θετικο.
Εσυ?
Οπως κ οι βαλιτσες?

Το χαμηλό επίπεδο εσύ το ξεκίνησες πρώτος και εγώ το συνέχισα. Φοράω παντελόνια και το παραδέχομαι. Εσύ θα το παραδεχτείς; Για να σε δω...

Όσο για το τι έχω και πόσο έχω, δεν αφορά κανέναν εδώ μέσα, το μέγεθος της τσάντας δεν το διαφημίζουμε, εκτός αν μας τρώει η ανασφάλεια.

Βρε συ, συνεργατη μου με μπονους Χριστουγεννιατικο, ηρεμησε, τον πιασαμε τον στοχο μας παλι σημερα  Tongue


PS: Ευχαριστω για το merit @agaga. Πλακα εκανα φυσικα, αλλα κ παλι ευχαριστω.

I have come here to chew bubblegum and kick ass ... and I'm all out of bubblegum.
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
December 08, 2018, 09:08:56 PM
 #395

sorry φιλε.
cryptosize
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1694
Merit: 336


View Profile
December 08, 2018, 09:17:40 PM
 #396

Επισης ο Θεουλης δεν με προικισε με μεγαλο... Ειναι μετριο στο μεγεθος αλλα κανει σωστα την δουλεια του. Το feedback συνεχως ειναι πολυ θετικο.
Εσυ?
Οπως κ οι βαλιτσες?
sorry φιλε.

Θεός!  Grin
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
December 08, 2018, 11:19:15 PM
 #397

Πάντως ρε κερατάδες θέλω το 2030 κάποιος να μνημονεύει τα posts μας του 2018 και να δείχνει ποιός έπεσε μέσα στις προφητείες του... Grin

Το troll δεν είναι βρισιά όπως νομίζετε, είναι badge of honor για κάποιους (όπως ο jason του AWMN για την προφητεία του 2003).

Οι κλειστόμυαλοι κοροϊδεύουν διαχρονικά... δικιά τους η χασούρα όμως!

Άλλη μια πηγή για κομπλεξικούς/biased:

https://medium.com/coinmonks/hyperbitcoinization-winner-takes-all-69ab59f9695f

το bitcoin.com είναι ότι ποιο άκυρο και μη bitcoin υπάρχει στον χώρο. Δλδ το site είναι καθαρά για altcoin και έχει και τζόγο μέσα.

Αυτό ξανα πές το! Όταν τις προάλλες έφτιαξα το νήμα σχετικά με ενημερωτικά sites ξένου κυρίως περιεχομένου το bitcoin.com ήταν 1ο στη black list μου. Το κακό είναι ότι έχει ο απατεώνας ένα τόσο δυνατό domain και σπέρνει προπαγάνδα καθημερινά.

πάντως η προπαγάνδα του έχει μηδενικό αποτέλεσμα καθώς το shitcoin του βυθίζεται στην ανυποληψία. Το κακό είναι οι νέοι στο χώρο που τους πουλάει αυτό το site το συγκεκριμένο shitcoin ως Bitcoin και μένουν με κάτι που δεν έχει καν την ρευστότητα να το μεταπωλήσουν στην αγορά. Δδλ αν δεν λέγετε αυτό scam πως το ονομάζουμε? Για να ξέρω και εγώ....
Ρε αγόρι μου γλυκό έχεις φάει σκάλωμα με τον Roger... ποιός προώθησε το BCH εδώ μέσα; Ξεκόλλα πια και κοίτα την ουσία! Σαν ΚΚΕδες/Ιεχωβάδες κάνετε που σας θίξανε το tribe (ούτε καν όμως!).

δεν σου είπα ότι προωθείς μιλάω για παραπομπές σε αυτό το site. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορείς να κατανοήσεις τι γράφω. Δλδ να μην προστατέψουμε τους νέους χρήστες και να τους προειδοποιήσουμε για το τι είναι αυτό το site.. Οσο για την πρώτη θέση στο google ο τύπος απλά έχει πληρώσει για να είναι εκεί. Είπαμε early adopter.
Για την ιστορία καλό είναι να αναφέρουμε τι έκανε ο Roger Ver ο διαχειριστής του bitcoin.com πριν ασχοληθεί με το Bitcoin και με το να προσπαθεί καθημερινα να καταστρέψει το Bitcoin.
Τπτ ιδιαίτερο. Απλά ήταν φυλακή για ένα χρόνο επειδή πούλαγε εκρηκτικά  μέσω ebay και τα έστελνε με απλό ταχυδρομείο... Tongue
Οσο για το adslgr να πω ότι ήταν ένα από τα καλύτερα linux forum  με νήματα για όλες τις διανομές και το διέλυσε ένα συγκεκριμένο troll με την ανοχή τότε των mod. Οι περισσότεροι τότε είχαν αποχωρήσει από το forum ε εγώ που παρέμεινα έγινα ban γιατί δεν έχω μάθει στην ζωή μου να την κοπανάω.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
December 08, 2018, 11:23:22 PM
 #398

Παιδιά νομίζω ότι είναι να πούμε το έχουμε πει ήδη. Πλέον ότι είναι άσχετο με το νήμα θα το διαγράφω. Αντε αφήνω άλλο ένα post στον καθένα να πει την τελική του άποψη πάνω στο θέμα που έχει ανοίξει γιατί απλά γνωρίζω ότι υπάρχει και αρκετές φορές ο εγωισμός στα forum και οι περισσότεροι θέλουν να έχουν αυτοί την τελευταία γνώμη.
Μετά από αυτό τα άσχετα post θα γίνονται delete.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
cryptosize
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1694
Merit: 336


View Profile
December 09, 2018, 12:58:17 AM
 #399

δεν σου είπα ότι προωθείς μιλάω για παραπομπές σε αυτό το site. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορείς να κατανοήσεις τι γράφω. Δλδ να μην προστατέψουμε τους νέους χρήστες και να τους προειδοποιήσουμε για το τι είναι αυτό το site.. Οσο για την πρώτη θέση στο google ο τύπος απλά έχει πληρώσει για να είναι εκεί. Είπαμε early adopter.
Για την ιστορία καλό είναι να αναφέρουμε τι έκανε ο Roger Ver ο διαχειριστής του bitcoin.com πριν ασχοληθεί με το Bitcoin και με το να προσπαθεί καθημερινα να καταστρέψει το Bitcoin.
Τπτ ιδιαίτερο. Απλά ήταν φυλακή για ένα χρόνο επειδή πούλαγε εκρηκτικά  μέσω ebay και τα έστελνε με απλό ταχυδρομείο... Tongue
Οσο για το adslgr να πω ότι ήταν ένα από τα καλύτερα linux forum  με νήματα για όλες τις διανομές και το διέλυσε ένα συγκεκριμένο troll με την ανοχή τότε των mod. Οι περισσότεροι τότε είχαν αποχωρήσει από το forum ε εγώ που παρέμεινα έγινα ban γιατί δεν έχω μάθει στην ζωή μου να την κοπανάω.
Εντάξει, αλλά η ουσία είναι ότι και το τρισκατάρατο bitcoin.com έκανε copy-paste από medium.com, βάζοντας και λίγες «σάλτσες».

Αντί να μείνετε στην ουσία όμως (hyperbitcoinization), κολλήσατε στις... σάλτσες. Έβαλα και βίντεο από Αντωνόπουλο όπου είπε κάποια ενδιαφέροντα πράγματα για αυτό το ενδεχόμενο του hyperbitcoinization, ούτε αυτό όμως το σχολίασε κανείς! Ε τι άλλο να πω; Δεν είμαι εγώ ο biased εδώ μέσα... θα διαβάσω και Ριζοσπάστη άμα λάχει, κι ας μην γουστάρω κομμουνισμό. Ελπίζω να έγινα σαφής.

Για τον no_logo στο adslgr μια χαρά τα ξέρω, δεν νομίζω να σου φαίνομαι χτεσινός... και το παρόν forum το ξέρω πολλά χρόνια. Την ορολογία troll την έμαθα πριν 15 χρόνια, όταν άλλοι ήταν αγέννητοι σε fora. Badge of honor όπως είπα και τώρα την έχει μάθει ως βρισιά ο κάθε κακομοίρης ελέω social μύδια.

Στο θέμα μας τώρα περί ισοτιμίας:

https://twitter.com/bobbyclee/status/1071100283638280194

Τι στοίχημα ότι θα έχουμε πάλι κλάψα στο bear market του 2023; Grin Χώρια οι τιμές των GPUs το 2021 (οι PCάδες να προσέχετε πότε θα κάνετε upgrade, μην πείτε ότι δεν ξέρατε)... Wink
cryptosize
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1694
Merit: 336


View Profile
December 09, 2018, 01:19:15 AM
 #400

Άλλη μια σοφή συμβουλή:

https://twitter.com/bobbyclee/status/1069791394565251072

Όποιος πάει κόντρα στο crowd psychology (δύσκολο, ξέρω), μόνο κερδισμένος θα βγει... τα έχει πει και ο Rothschild.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!