Bitcoin Forum
April 16, 2024, 06:00:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Απάντηση στα παπαγαλάκια  (Read 443 times)
chryspano (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
April 09, 2018, 04:31:20 PM
 #1

Επειδή σε "κάποιους" είναι προφανές πως δεν αρέσει ο διάλογος ούτε και θέλουν να ακουστεί η αντίθετη άποψη, ανοίγω αυτό το thread για να δίνονται απαντήσεις εκεί που πρέπει.

Το πρώτο πράγμα που ο έκανε ο εν λόγω "κύριος" ήτανε να αρχίσει μια ανευ προηγουμένου επίθεση προσβλητικών σχολίων και συκοφαντιών εναντίον μου για να με κάνει να "σωπάσω" όπως και ο ίδιος παραδέχτηκε. Αφού είδε πως αυτό δεν απέδιδε  αποφάσισε χωρίς ίχνος ντροπής να ανοίξει ένα self moderated, τέτοια threads ανοίγονται απο τα χειρότερα των shitcoins και είναι άκρως κατακριτέα.

Σε αντίθεση με αυτόν λοιπόν, εγώ θα του δώσω το δικαίωμα του λόγου σε αυτό το thread και οποιαδήποτε στιγμή θέλει μπορεί να έρθει και να υπερασπιστεί με επιχειρήματα τις θέσεις του. 

Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713290444
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713290444

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713290444
Reply with quote  #2

1713290444
Report to moderator
1713290444
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713290444

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713290444
Reply with quote  #2

1713290444
Report to moderator
1713290444
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713290444

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713290444
Reply with quote  #2

1713290444
Report to moderator
chryspano (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
April 09, 2018, 04:33:48 PM
 #2

Κάνω την αρχή με το παρακάτω "διαμάντι"...

Φοβερά ενδιαφέρον και καταρτισμένο άρθρο από κάποιον αναγνώστη που αναρτήθηκε στην καθημερινή

Quote
H εμφάνιση στη ζωή μας του νέου ανταλλακτικού μέσου (bitcoin), –σχετικό άρθρο του κ. Ι. Μανωλόπουλου 17/2– μου δίνει την αφορμή για μια σύντομη ιστορική αναδρομή των ανταλλακτικών μέσων.

Στην αρχή χρησιμοποιήθηκαν τα βοσκήματα όπως πρόβατα και κυρίως βοοειδή. Ο πλούτος υπολογιζόταν με τον αριθμό κεφαλών βοοειδών, λατινικά capita, νεολατινικά capital, από όπου και ο όρος «καπιταλισμός». Ο πλούσιος ονομαζόταν «πολυβούτης», ο φτωχός «αβούτης», η πλούσια νύφη «αλφεσίβοια». Τα χάλκινα όπλα του Διομήδη άξιζαν εννέα βόδια, τα χρυσά του Γλαύκου εκατό. (Ιλιάδα Ζ 236). Κατάλοιπα αυτής της πρωτόγονης κατάστασης υπάρχουν και σήμερα, όπως το λατινικό Pecunia, το αγγλικό Fee το οποίο έχει την ίδια ρίζα με το γερμανικό Vieh, αλλά και του ινδικού Rupee, εκ του σανσκριτικού Rupa, το οποίο σημαίνει βόσκημα. Στη συνέχεια χρησιμοποιήθηκαν τα μέταλλα (σίδηρος, άργυρος, χρυσός) υπό μορφή πλακών, ραβδίων ή οβελίσκων σταθμωμένων (ζυγισμένων), χωρίς όμως επισήμου εμβλήματος. Ο Δαυίδ έδωσε στον Ορνάν για την αγορά ενός αλωνιού 600 σίκλους (6,72 kgr) χρυσού έπειτα από ζύγισμα.

Περί τα μέσα του 7ου π.Χ. αιώνα ο βασιλιάς της Λυδίας Γύγης κόβει το πρώτο στην Ιστορία νόμισμα (κέρμα καθιερωθέν διά νόμου), το οποίο ονομάστηκε «Ηλεκτρο». (Σοφοκλέους Αντιγόνη 1037), ή λευκός χρυσός (Ηρόδοτος Ι, 50), αποτελούμενο από 73% χρυσό και 27% άργυρο. Το φυσικό αυτό κράμα συνελέγετο εκ του Πακτωλού ποταμού, το όνομα του οποίου έγινε συνώνυμο της αφθονίας. Δυστυχώς, όμως, η εφεύρεση αυτή του Γύγη (νόμισμα) θα αλλάξει στη συνέχεια τη μοίρα ολόκληρης της ανθρωπότητας, μάλλον προς το χειρότερο.

Το 1662 η Τράπεζα της Στοκχόλμης και το 1664 η Τράπεζα της Αγγλίας θα εκδώσουν τα πρώτα φύλλα χαρτιού, των οποίων η αξία είναι κυμαινόμενη, ανάλογα, με αυτή που έχουν αναγράψει και στα οποία έχει επικρατήσει η αδόκιμη ονομασία «χαρτονόμισμα» (ψήφισμα της Ελληνικής Κυβερνήσεως 3851/ΚΖ΄’ 1831), ενώ σωστότερο η λέξη «τραπεζογραμμάτια» (Ιωάννης Σκαλτσούνης 1865). Συναφείς μορφές είναι οι επιταγές και οι συναλλαγματικές Ακολουθούν η εξάπλωση με την πλαστική μορφή, η οποία παραπέμπει σε έναν τραπεζικό λογαριασμό, καθώς και η συναλλαγή μέσω της αναφοράς ονόματος (Pay with Square).

Και τώρα 27 αιώνες μετά τον Γύγη, ήρθε ο «Σατόσι Νακαμότο» να δημιουργήσει το ψηφιακό κρυπτονόμισμα (bitcoin). Πιστεύω ότι το μέλλον μας επιφυλάσσει και άλλες εκπλήξεις. Ιδωμεν.




Που ακριβώς βρίσκεις το "ενδιαφέρον" και πάνω σε ΤΙ βλέπεις έστω και ένα ίχνος "κατάρτισης"?

Αν θες κατάρτιση, κάνε μια χάρη στον εαυτό σου αλλά και σε εμάς που μας έχουν πεταχτεί τα μάτια έξω με αυτά που διαβάζουμε και δώσε τα $75 και διάβασε εδώ https://www.armstrongeconomics.com/product/the-coming-one-world-currency-report/ μπας και ξεστραβωθείς λιγάκι.

Κατα τα άλλα, η "σύντομη αναδρομή στα ανταλλακτικά μέσα" είναι κάπως off-topic μιας και το bitcoin απέχει πολύ απο το να χαρακτηριστεί ως κάτι τέτοιο για την ώρα, είναι μέσο σπεκουλαρίσματος όπως ήδη σου έχω εξηγήσει εδώ https://bitcointalk.org/index.php?topic=1208781.msg33905700#msg33905700 και σε αναλογία 3650 προς 1 με 2(αρκετά γενναιόδωρα) Επίσης είμαι ειλικρινά πολύ περίεργος να ακούσω τι πασχαλιάτικες αγορές έχουν γίνει απο τον οποιοδήποτε εδώ μέσα χρησιμοποιώντας bitcoin και απο που.

Τέλος, αν νομίζεις πως κάνεις καλό ποστάροντας οτιδήποτε βρεις μπροστά σου που απλά εμπεριέχει τη λέξη "bitcoin" νομίζεις λάθος.
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3402
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 09, 2018, 04:37:05 PM
 #3

σε αυτό εδώ το νήμα γράφε ότι μλκ θέλεις. Ειλικρινά στα αρχίδια μου να στο πω και έτσι.  Grin
Απλά είχα ξεχάσει ότι υπάρχει self-moderated επιλογή.
Αντε γεια και να μας γράφεις  Grin

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
deep_thought
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 4

Location: Leningrad


View Profile
April 09, 2018, 04:57:56 PM
 #4

Επειδή σε "κάποιους" είναι προφανές πως δεν αρέσει ο διάλογος ούτε και θέλουν να ακουστεί η αντίθετη άποψη, ανοίγω αυτό το thread για να δίνονται απαντήσεις εκεί που πρέπει.

Το πρώτο πράγμα που ο έκανε ο εν λόγω "κύριος" ήτανε να αρχίσει μια ανευ προηγουμένου επίθεση προσβλητικών σχολίων και συκοφαντιών εναντίον μου για να με κάνει να "σωπάσω" όπως και ο ίδιος παραδέχτηκε. Αφού είδε πως αυτό δεν απέδιδε  αποφάσισε χωρίς ίχνος ντροπής να ανοίξει ένα self moderated, τέτοια threads ανοίγονται απο τα χειρότερα των shitcoins και είναι άκρως κατακριτέα.

Σε αντίθεση με αυτόν λοιπόν, εγώ θα του δώσω το δικαίωμα του λόγου σε αυτό το thread και οποιαδήποτε στιγμή θέλει μπορεί να έρθει και να υπερασπιστεί με επιχειρήματα τις θέσεις του. 



Ωραία , σύμφωνα με την "λογική" σου το bitcoin είναι ένα απλό shitcoin, γιατί ασχολείσαι;
Επίσης, ξεχνάς να αναφέρεις ότι αρκετά αξιόλογα άτομα στο insomnia προσπάθησαν να κάνουν διάλογο μαζί σου, και είδες που κατέληξε.
Ο check μπορεί να είναι παπαγάλος, για αυτούς τι έχεις να πεις;
Όπως είπα και προηγουμένως, "κατάφερες" να κλειδώσουν 2 τεράστια θέματα εκεί που ενδιέφεραν χιλιάδες άτομα.
Άρα το πρόβλημά σου δεν είναι ο check και ο κάθε ckeck, κάτι άλλο έχεις στο νου σου.
Well done πάντως. Tongue
chryspano (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
April 09, 2018, 07:09:11 PM
 #5

Ωραία , σύμφωνα με την "λογική" σου το bitcoin είναι ένα απλό shitcoin, γιατί ασχολείσαι;
Υπερ απλουστεύεις, και επαναφέρεις out of context συζητήσεις απο το παρελθόν. Δεν έχω κάτι όμως με το btc μιας και μέχρι στιγμής είναι κάτι σχετικά "ασφαλές" για κάποιον που είναι νέος στο χώρο, έχω όμως με τον κάθε ανεγκέφαλο που με τις πράξεις του θα ωθήσει αρκετούς να "μπουν" στο btc με περισσότερα απ'όσα επιτάσσει η λογική και το πορτοφόλι τους, αυτού του είδους οι "ενθουσιασμοί" οδηγούν σε άσχημες καταστάσεις και το έχω δει το έργο. Ο ενθουσιασμός σου σε τυφλώνει, αλήθεια πόσο καιρό είσαι στο χώρο και πόσα έχουν δει τα μάτια σου?


Επίσης, ξεχνάς να αναφέρεις ότι αρκετά αξιόλογα άτομα στο insomnia προσπάθησαν να κάνουν διάλογο μαζί σου, και είδες που κατέληξε.
Που κατέληξε? στο να κλειδωθούν δυο threads επειδή το γνωστό παπαγαλάκι χρησιμοποιούσε "φρασεολογία" πεζοδρομίου, αλλά εδώ ξεπέρασε κάθε όριο, μήπως φταίω και για το τρίτο thread που κλειδώθηκε? παρόλο που δεν ήμουν καθόλου παρόν? λέω μήπως... 

Όπως είπα και προηγουμένως, "κατάφερες" να κλειδώσουν 2 τεράστια θέματα εκεί που ενδιέφεραν χιλιάδες άτομα.
Δεν ξέρω γιατί το έχαψες αυτό το παραμύθι του chek2fire, θα έπρεπε να αναρωτηθείς όμως για ποιο λόγο ουδέποτε προσπάθησε να επιχειρηματολογήσει και πάντα χρησιμοποιούσε ύβρεις και συκοφαντίες και όλως τυχαίως κλειδώνονται τα δυο αυτά θέματα.


Άρα το πρόβλημά σου δεν είναι ο check και ο κάθε ckeck,
κάτι άλλο έχεις στο νου σου.
Well done πάντως. Tongue

Ήδη σου εξήγησα, το πρόβλημα μου είναι η μπαρούφα, απ'όπου και αν προέρχεται.
 
chryspano (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
April 09, 2018, 07:41:58 PM
 #6

Το market συνεχίζει και να έχει αναιμικό volume αλλά και την ισοτιμία να μην μπορεί να κρατηθεί με τίποτα πάνω από τα 7000 δολάρια.

Αλήθεια? ώστε δεν μπορεί με τίποτα να κρατηθεί πάνω απο τα $7000 ?

   

19 Φεβρουαρίου και με την ισοτιμία στα $10600 ιδού τι έλεγες...
   
Re: [INFO] Συζήτηση για την Ισοτιμία https://bitcointalk.org/index.php?topic=1208781.msg30580719#msg30580719
February 19, 2018, 12:07:36 AM
To μεγάλο στοίχημα τώρα έιναι να κρατηθούν τα 10 χιλιάδες δολάρια. Αν κρατηθούν και συνεχιστεί αυτή η σταθερή ανοδική πορεία νομίζω θα έχουμε και άνοδο της ισοτιμίας που θα πλησιάσει αρκετά τα προηγούμενα επίπεδα κοντά στο ATH και πλέον με ποιο σταθερές βάσεις. Αυτό θα σηματοδοτήσει και το σημείο εκκίνησης του επόμενου ράλυ και του νέου bubble με καταγραφές νέων ATH.



28 Φεβρουαρίου και ισοτιμία $10900 και ιδού τι έλεγες...
   
Re: [INFO] Συζήτηση για την Ισοτιμία https://bitcointalk.org/index.php?topic=1208781.msg31277320#msg31277320
February 28, 2018, 05:10:56 PM
αναιμικά μεν αλλά νομίζω διατηρούνται τα 10 χιλιάρικα.




4 Μαρτίου και με την ισοτιμία στα $11200 ιδού τι έλεγες...

Re: [INFO] Συζήτηση για την Ισοτιμία https://bitcointalk.org/index.php?topic=1208781.msg31520395#msg31520395
March 04, 2018, 12:45:08 AM
Λογικά πλέον πρέπει να μπαίνουμε σιγά σιγά σε bull market.




avatar_gr
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 20


View Profile
April 10, 2018, 07:39:24 AM
 #7

Εμένα με πείραξε πολύ πάντως που κλείδωσαν τα δύο τοπικ στο γειτονικό φόρουμ. Μια χαρά κουβέντα κάναμε τόσο καιρό, είχαμε τις διαμάχες μας που και που αλλά τα βρίσκαμε στο τέλος.
Μέχρι που εμφανίστηκες εσύ και τα έκανες όλα κώλο, έτσι απλά...

Ακόμα και δίκιο να έχεις και να είναι ο χειρότερος και ο "ασχετότερος" χαρακτήρας ο check2fire και οι υπόλοιποι χρήστες, με τον τρόπο που γράφεις και την επιμονή σου κανένας δεν θα σου πει μπράβο, ούτε θα καθίσει να ασχοληθεί να διαβάσει εύκολα αυτά που γράφεις. (Αν και αρκετά από αυτά που γράφεις έχουν ενδιαφέρον)

Εγώ προσωπικά στο γειτονικό τοπικ έχω πει την τιμή του BTC φούσκα αμέτρητες φορές, έχω διαφωνήσει με τον check2fire και άλλους χρήστες πάρα πολλές φορές, έγραψαν αυτά που πιστεύουν, έγραψα και εγώ τα δικά μου διαφωνήσαμε το λήξαμε και συνεχίσαμε παρακάτω. Δεν βριστήκαμε, δεν τους ζητούσα επανειλημμένα να μου αποδείξουν αυτά που έγραφαν, ούτε και αυτοί το έκαναν. Όποιος ήθελε να προσθέσει κάτι στην κουβέντα το έκανε ελεύθερα και άφηνε και τους συνφωρουμήτες του να μιλήσουν. Έτσι γίνετε η πολιτισμένη κουβέντα στα φόρουμ.

Εσύ όμως από ότι φαίνεται κάνεις το ακριβώς αντίθετο. Όποιος τολμήσει να έχει αντίθετη άποψη από εσένα θα πρέπει να τον περάσεις από ανάκριση και να σου αποδείξει ότι έχει δίκιο σαν να δικάζετε και να είσαι εσύ ο δικαστής. Με αυτόν τον τρόπο ότι δίκιο και να έχεις και ότι και να προσπαθείς να αποδείξεις το χάνεις και χάνεις και το ενδιαφέρον όσων σε διαβάζουν καθώς και αποκτάς απίστευτη αντιπάθεια από την πλειοψηφία των χρηστών.

Δεν ξέρω αν το κάνεις επίτηδες αυτό. Αν δεν το κάνεις επίτηδες το λιγότερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να ζητήσεις συγγνώμη από τους υπόλοιπους χρήστες για το κλείδωμα των τόπικ. Έτσι απλά μπήκες και κατέστρεψες την κουβέντα και δύο νήματα που είχαμε εδώ και πάρα πολύ καιρό.
chryspano (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
April 10, 2018, 12:23:25 PM
 #8

Εμένα με πείραξε πολύ πάντως που κλείδωσαν τα δύο τοπικ στο γειτονικό φόρουμ. Μια χαρά κουβέντα κάναμε τόσο καιρό, είχαμε τις διαμάχες μας που και που αλλά τα βρίσκαμε στο τέλος.
Μέχρι που εμφανίστηκες εσύ και τα έκανες όλα κώλο, έτσι απλά...
Πρέπει να έχεις πάρει διαζύγιο και εσύ απο την Αλήθεια, Θα ήθελα να μου δείξεις μια απο τις υποτιθέμενες "διαμάχες" σας στις οποίες συνομιλητής σου κινδύνευε με ποινές φυλάκισης, δεν αναφέρω καν την πληθώρα των προσβλητικών, υβριστικών και συκοφαντικών του ποστ που διαγράφτηκαν ούτε όλα τα άκρως επικίνδυνα που έγραφε και εξαφανιζόταν, για να επιστρέψει με περισσότερες προσβολές και φωνές... μήπως και τον φοβηθούμε...

Έχεις το θράσος όμως, μετά απ'όλα όσα έγιναν τόσο εκεί όσο και εδώ να παραπονιέσαι γιατί κλειδώθηκαν τα δυο threads. Ίσως αν του έλεγες να βγάλει το σκασμό όταν άνοιγε το στόμα οχετό του να μην φτάναμε εως εδώ, αλλά ΔΕΝ το έκανες, ούτε εκεί ούτε ΕΔΩ, παρά μου παρουσιάζεσαι για να μου πείς "τον πόνο σου" και για να μιλήσεις για κώλους.



Ακόμα και δίκιο να έχεις και να είναι ο χειρότερος και ο "ασχετότερος" χαρακτήρας ο check2fire και οι υπόλοιποι χρήστες, με τον τρόπο που γράφεις και την επιμονή σου κανένας δεν θα σου πει μπράβο, ούτε θα καθίσει να ασχοληθεί να διαβάσει εύκολα αυτά που γράφεις. (Αν και αρκετά από αυτά που γράφεις έχουν ενδιαφέρον)

Φυσικά και έχω δίκιο και ειλικρινά Χέστ$κ@ για το τι θα πει ο "κανένας" και ο "καθένας".



Εγώ προσωπικά στο γειτονικό τοπικ έχω πει την τιμή του BTC φούσκα αμέτρητες φορές, έχω διαφωνήσει με τον check2fire και άλλους χρήστες πάρα πολλές φορές, έγραψαν αυτά που πιστεύουν, έγραψα και εγώ τα δικά μου διαφωνήσαμε το λήξαμε και συνεχίσαμε παρακάτω. Δεν βριστήκαμε, δεν τους ζητούσα επανειλημμένα να μου αποδείξουν αυτά που έγραφαν, ούτε και αυτοί το έκαναν. Όποιος ήθελε να προσθέσει κάτι στην κουβέντα το έκανε ελεύθερα και άφηνε και τους συνφωρουμήτες του να μιλήσουν. Έτσι γίνετε η πολιτισμένη κουβέντα στα φόρουμ.

Εσύ όμως από ότι φαίνεται κάνεις το ακριβώς αντίθετο. Όποιος τολμήσει να έχει αντίθετη άποψη από εσένα θα πρέπει να τον περάσεις από ανάκριση και να σου αποδείξει ότι έχει δίκιο σαν να δικάζετε και να είσαι εσύ ο δικαστής. Με αυτόν τον τρόπο ότι δίκιο και να έχεις και ότι και να προσπαθείς να αποδείξεις το χάνεις και χάνεις και το ενδιαφέρον όσων σε διαβάζουν καθώς και αποκτάς απίστευτη αντιπάθεια από την πλειοψηφία των χρηστών.

Αφού δεν βριστήκατε λοιπόν πως τολμάς και συγκρίνεις ανόμοια πράγματα? και για άλλη μια φορά θα σε ρωτήσω που ήσουν όταν ο συγκεκριμένος κύριος ξεστόμιζε ύβρεις συκοφαντίες και προσβολές? Συγνώμη παλίκαρε αλλά όταν κάποιος γράφει δημόσια οτι με το fiat του μισού και ένα τα εκατό πληθωρισμού το χρόνο δεν μπορείς να αποθηκεύσεις αξία αλλά μπορείς με το btc του συν και πλην 10% και 20% ανα ημέρα  τότε να σαι σίγουρος ότι και το "δικαστή" θα κάνω και θα του ζητήσω να δώσει εξηγήσεις και να αποδείξει αυτά που λέει, και χεσμ#νη την έχω τη συμπάθεια και την αντιπάθεια της "πλειονότητας των χρηστών". Έχεις ιδέα μήπως πόσο είναι σήμερα η ισοτιμία του btc? έχεις ιδέα τι ποσοστό των χρημάτων τους έχασαν όσοι "αποθήκευσαν" την αξία των καταθέσεών του σε btc?


Δεν ξέρω αν το κάνεις επίτηδες αυτό. Αν δεν το κάνεις επίτηδες το λιγότερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να ζητήσεις συγγνώμη από τους υπόλοιπους χρήστες για το κλείδωμα των τόπικ. Έτσι απλά μπήκες και κατέστρεψες την κουβέντα και δύο νήματα που είχαμε εδώ και πάρα πολύ καιρό.

Δεν ξέρω τι πίνεις αλλά θέλω και εγώ λίγο απο αυτό, δεν μου οφείλεις μόνο μία αλλά πολλές συγνώμες.
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
April 10, 2018, 01:23:29 PM
 #9

και οι δυο είστε τραγικοί.. πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω μαζί σας. Το να ζητήσω να σας μπανάρουν για λίγο δεν νομίζω να κάνει τα πράγματα καλύτερα. Όλος ο κόσμος διαφωνει με τις απόψεις των άλλων σε τέτοια φόρουμ (πόσο μάλλον σε απόψεις πάνω στην ισοτημία ενός τόσο volatile νομίσματος), και αντί να το αφήσετε (και οι δυο σας) να πέσει στο πάτωμα, το συνεχίζετε..
chryspano (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
April 10, 2018, 02:55:10 PM
 #10

και οι δυο είστε τραγικοί.. πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω μαζί σας. Το να ζητήσω να σας μπανάρουν για λίγο δεν νομίζω να κάνει τα πράγματα καλύτερα. Όλος ο κόσμος διαφωνει με τις απόψεις των άλλων σε τέτοια φόρουμ (πόσο μάλλον σε απόψεις πάνω στην ισοτημία ενός τόσο volatile νομίσματος), και αντί να το αφήσετε (και οι δυο σας) να πέσει στο πάτωμα, το συνεχίζετε..

Σε λάθος thread απαντάς φίλτατε mitzie, αλλού θα ήθελα να σε δω να "παρεμβαίνεις". Το ότι δεν τον έχεις σουτάρει ακόμη λέει ήδη πολλά και δε χρειάζομαι περισσότερα. Κρίμα. Και ακόμη πιο πολύ κρίμα που προσπαθείς να εξομοιώσεις ανόμοια πράγματα και να κάνεις το άσπρο μαύρο.

Απορία... Μπορούμε όλοι να βρίζουμε Χριστούς πασχαλιάτικα ή μόνο ο check2fire έχει αυτό το δικαίωμα? Τι έκανες γιαυτό?

Απορία Νο2.... Μπορούμε όλοι να βρίζουμε όποτε και όπως γουστάρουμε η μόνο ο check2fire έχει αυτό το δικαίωμα. Τι έκανες γιαυτό?

Απορία Νο3... Είσαι σίγουρος πως είδες όλα τα ποστ που έκανα report? γιατί βλέπω τη συντριπτική πλειοψηφία τους να μην έχουν καν σβηστεί, και μιλάω για ποστ που σηκώνουν instaban.

mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
April 10, 2018, 05:02:35 PM
 #11

και οι δυο είστε τραγικοί.. πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω μαζί σας. Το να ζητήσω να σας μπανάρουν για λίγο δεν νομίζω να κάνει τα πράγματα καλύτερα. Όλος ο κόσμος διαφωνει με τις απόψεις των άλλων σε τέτοια φόρουμ (πόσο μάλλον σε απόψεις πάνω στην ισοτημία ενός τόσο volatile νομίσματος), και αντί να το αφήσετε (και οι δυο σας) να πέσει στο πάτωμα, το συνεχίζετε..

Σε λάθος thread απαντάς φίλτατε mitzie, αλλού θα ήθελα να σε δω να "παρεμβαίνεις". Το ότι δεν τον έχεις σουτάρει ακόμη λέει ήδη πολλά και δε χρειάζομαι περισσότερα. Κρίμα. Και ακόμη πιο πολύ κρίμα που προσπαθείς να εξομοιώσεις ανόμοια πράγματα και να κάνεις το άσπρο μαύρο.

Απορία... Μπορούμε όλοι να βρίζουμε Χριστούς πασχαλιάτικα ή μόνο ο check2fire έχει αυτό το δικαίωμα? Τι έκανες γιαυτό?

Απορία Νο2.... Μπορούμε όλοι να βρίζουμε όποτε και όπως γουστάρουμε η μόνο ο check2fire έχει αυτό το δικαίωμα. Τι έκανες γιαυτό?

Απορία Νο3... Είσαι σίγουρος πως είδες όλα τα ποστ που έκανα report? γιατί βλέπω τη συντριπτική πλειοψηφία τους να μην έχουν καν σβηστεί, και μιλάω για ποστ που σηκώνουν instaban.

Πρώτα απόλα δν μπορώ να σουτάρω κανέναν εγώ προσωπικά, ακόμα και να ζητήσω μπαν θα ασχοληθούν μετά απο 2 βδομάδες (αν ασχοληθούν), γενικά πλεον όλα κυλάνε πολύ αργά στο φόρουμ (ένας απο τους λόγους που δεν έχουμε ακόμα κάποια child boards) - για αυτο θέλω να το λύσουμε μιλώντας.

Όχι δεν έχω προλάβει να δω κάθε μήνυμα, έκανα ένα γρήγορο πέρασμα. Επειδή βλέπω και άλλα reports από κάποια κομμάτια του φόρουμ, τα δικά σου είναι θαμένα (έχω πάνω απο 1100 reports - https://imgur.com/a/c7TVQ), και επειδή δεν πολύ έμπαινα τον τελευταίο καιρό ξέρω ότι δεν βοηθάει.
chryspano (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
April 10, 2018, 05:50:17 PM
 #12

Πρώτα απόλα δν μπορώ να σουτάρω κανέναν εγώ προσωπικά, ακόμα και να ζητήσω μπαν θα ασχοληθούν μετά απο 2 βδομάδες (αν ασχοληθούν), γενικά πλεον όλα κυλάνε πολύ αργά στο φόρουμ (ένας απο τους λόγους που δεν έχουμε ακόμα κάποια child boards) - για αυτο θέλω να το λύσουμε μιλώντας.

Όχι δεν έχω προλάβει να δω κάθε μήνυμα, έκανα ένα γρήγορο πέρασμα. Επειδή βλέπω και άλλα reports από κάποια κομμάτια του φόρουμ, τα δικά σου είναι θαμένα (έχω πάνω απο 1100 reports - https://imgur.com/a/c7TVQ), και επειδή δεν πολύ έμπαινα τον τελευταίο καιρό ξέρω ότι δεν βοηθάει.

Δε γνώριζα ότι υπάρχει διαδικασία και μάλιστα χρονοβόρα.

Αν και σε καταλαβαίνω ειλικρινά δεν πιστεύω πως μπορεί το οτιδήποτε να λυθεί μιλώντας με τον chek2fire, αν βρεις χρόνο πάντως ρίξε μια ματιά και εδώ για να αποκτήσεις μια κάπως πιο σφαιρική εικόνα του τι συμβαίνει και μην πολυ βασίζεσαι στις μπαρούφες του, τρεις και μισή σελίδες είναι, https://bitcointalk.org/index.php?topic=1208781.2540 Αν και, σα να έχουν σβηστεί κάμποσα, πάντως έχω όλο το αρχείο και θα τα ανεβάσω κάποια στιγμή στο Steemit όταν βρω χρόνο και όρεξη.
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
April 11, 2018, 11:34:51 AM
 #13

Μόλις διάβασα το όλο σκηνικό στην αρχή γέλασα πραγματικά (*check2fire) δεν περίμενα κάτι λιγότερο από εσένα, θα πλήρωνα να σας δω σε ένα debate μαζί με ποπκόρν και κόκα κόλλα, έκκληση πρως τον mitzie να κανονίσουμε συνομιλία μέσω skype με check2fire και cryspano και να τους βάλουμε να συμφιλιωθούν δίνοντας ο ένας φιλάκι στον άλλον via Skype εάν δεν δεχτούν δεν μας βλέπω καλά Tongue

chryspano (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
April 12, 2018, 08:10:00 AM
 #14

To γέλιο και που για μένα δείχνει και πόσο crap είναι γενικά το market cap των ψηφιακών νομισμάτων είναι η 5η θέση πλέον του EOS. Ενα project που δεν εχει καν ένα λειτουργικό blcockhain σύστημα παίρνει την 5η θέση στο market cap. Απλά για να κατανοήσουμε τι συμβαίνει και για να προσέχει ο κόσμος σε αυτά τα crap coin.


Το γνωστό παπαγαλάκι αρχίζουν να το ζώνουν τα φίδια, με 2,4 δις ημερήσιο trading volume σήμερα κάποιοι αρχίζουν να χάνουν τον ύπνο τους...  Cheesy Cheesy Cheesy

Τα χειρότερα για εσένα έρχονται....

https://eoscountdown.com/
cryptosize
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1610
Merit: 294


View Profile
April 12, 2018, 01:38:15 PM
 #15

Τρελή άνοδος σήμερα και στο BTC και στο EOS... Shocked τι γίνεται ρε παιδιά;
alani123
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2366
Merit: 1405


Leading Crypto Sports Betting & Casino Platform


View Profile
April 12, 2018, 05:29:20 PM
 #16

+1 για το debate

Ποιος θα διοργανώσει pop corn fund για να το χρηματοδοτήσουμε;

..Stake.com..   ▄████████████████████████████████████▄
   ██ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ██  ▄████▄
   ██ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ██████████ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ██  ██████
   ██ ██████████ ██      ██ ██████████ ██   ▀██▀
   ██ ██      ██ ██████  ██ ██      ██ ██    ██
   ██ ██████  ██ █████  ███ ██████  ██ ████▄ ██
   ██ █████  ███ ████  ████ █████  ███ ████████
   ██ ████  ████ ██████████ ████  ████ ████▀
   ██ ██████████ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ██████████ ██
   ██            ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀            ██ 
   ▀█████████▀ ▄████████████▄ ▀█████████▀
  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███  ██  ██  ███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
 ██████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀█▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄██▀▀▀▀█████▀▀▀▀██▄
▄█▀       ▐█▌       ▀█▄
██         ▐█▌         ██
████▄     ▄█████▄     ▄████
████████▄███████████▄████████
███▀    █████████████    ▀███
██       ███████████       ██
▀█▄       █████████       ▄█▀
▀█▄    ▄██▀▀▀▀▀▀▀██▄  ▄▄▄█▀
▀███████         ███████▀
▀█████▄       ▄█████▀
▀▀▀███▄▄▄███▀▀▀
..PLAY NOW..
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
April 15, 2018, 10:20:02 AM
 #17

Έσπασα τα posts των 2 threads σε καινούργιο thread και τα μετέφερα στο Archive, για reference όποιος θέλει να τα διαβάσει.

Την επόμενη φορά υβριστικά posts θα διαγράφονται απευθείας. Παρακαλώ αντί για report να μου στέλνετε καλύτερα ένα μικρό PM, γιατί όπως εξηγησα τα reports "θάβονται" στα υπόλοιπα reports από όλο το forum. Και συγνώμη που δεν ήμουν online τον τελευταίο καιρό και δεν ασχολήθηκα πιο γρήγορα με το ζήτημα.

Προφανώς και είναι αδύνατο να μην διαφωνούμε, αλλά υβριστική και επιθετική συμπεριφόρα δεν θα γίνεται ανεκτή.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!