Bitcoin Forum
May 17, 2024, 09:28:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: -DİKKAT- ETH bıçak sırtında  (Read 799 times)
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
April 11, 2018, 11:21:32 AM

bu grafik analizlerine ve analistslerin zırvalarına inanmayı bırakalı gerçekten çok uzun zaman oldu. herşey bunların dışında gelişiyor. piyasada neler olup bittiğini takip eden zaten nerede duracağını az çok kestirebiliyor artık
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
April 11, 2018, 12:05:58 PM

Grafik yorumlama işlerinden hiç anlamam. Ama kendi yorumumu Yapacak olursam yakın zamanda bu Nisan ya da Mayıs başında hem eth hem BTC hem de diğer coinlerin yükseliş yaşayacağını düşünüyorum. Tabi ki bu bir tahmin ne kadar tutar bilmiyorum

zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
April 11, 2018, 01:28:56 PM

Çok saçma bi analiz olmuş bencede önce 200 dolara kadar düşecek demiş daha sonra 0,5 btc'lerden falan bahsetmiş amk.yüksek ihtimalle bu analizi yapan adamın kafası güzelmiş.ayrıca piyasada analizden çok gelen haberler düşüş ve yükselişte etkili oluyor.Mantıklı düşünüp yorum yapmak daha iyi madencileri ne zaman zora sokarsa ordan yukarı döner eth.şimdiki fiyat bile düşük madenciler için 300 altı bence imkansız eth için

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
burkay
Full Member

Activity: 644

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
April 11, 2018, 02:12:53 PM

Çalışma için öncelikle elinize sağlık hocam, ethereum şuan kısa vadede çoğu yerden düşüş sinyalleri geliyor fakat, ben bunun çok uzun süreceğini düşünmüyorum, ethereum eninde sonunda usd bazında 2000 dolar üzerini görür diye düşünüyorum, ayrıca btc bazında da gayet mantıklı geliyor bana 0.5 btc olması, en büyük altcoin sonuçta.

ophyrim (OP)
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
April 11, 2018, 02:19:40 PM

1 ETH = 0.5 Btc den sonrasını okumadım.
gram matematik,analiz,mantık içermeyen,saçmasapan adamların götlerinin en ücra koselerinden salladıgı saçmalılarla dolu su an butun sosyal mecralar.
yarın ne olacagını kimse bilmezken;yok mayısa kadar eth dusecekmiş yok mayıstan sonra 0.5 btc olacakmış filan allah aşkına bi siktirip gidin milletin aklıyla oynamayı bırakın.

Adamın analizini saçma bulabilirsin ancak ortada küfür etmeni gerektirecek bir durum yok. Ayrıca bu sadece teknik analiz ve dediğin gibi yarının ne olacağını kimse bilemez. Yarın ne olacağını kimse bilmediğine göre, o çok iyi bildiğin matematik ve teknik analiz (burada psikolojide var) geçmiş yıllara dayanarak 0.5 seviyesinin düşük de olsa, olası bi senaryo olduğunu söylüyor.

Sen de neye dayanarak mümkün olmadığını söyleyip argumanını matematiksel olarak ortaya koyabilirsen, bizde senin engin matematik ve analiz bilgilerinden faydalanırız.

Biraz saygı lütfen

thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
April 11, 2018, 02:24:44 PM

1 Ay önce bu grafiği görmüştüm ve bakıldığında grafiğin rutine bağladığı görülüyor. Nisan 4'te gördüğü 0.052'den sonra yükseliş trendi başladı. İnceleyiniz.
oxonhu
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
April 11, 2018, 02:47:22 PM

eth şu an 0.06btc bu durumu sabitlersek ve btc fiyatı 3kya düşerse eth : $180 olur. eth yine 0.06 btc olarak kalıp btc fiyatı $14k olsa eth : $840 olur. yani bırakın artık şu yok şu burayı kırarsa yok şu şurayı kırarsaları. kripto dünyasında teknik analizin hiç önemi yok. 2 örnekte görüldüğü gibi btc 3k olabilir mi olabilir. Birileri çıkar bişi der , Bi Fud oluşur vs 3k görürüz. tam tersi çin banı kaldırır , exchangeler ve ICO lar serbestleşir , amerika da hemen ardından aynısını yapar btc $14kyı 1 saatte görebilir. Sonra saatlerce uğraştığınız TA larınız hikaye olur.

Eth çok güzel coin , btc den sonra en sağlam coin. Inanırsınız bu fiyattan alırsınız , btc yükselişe geçer her türlü kar edersiniz. Btc ye bağlı tüm altlar ama şimdilik. bunun değişeceğine inanıyorum.  Binance fiatla çıkmayı sağlıcak , Coinbase erc20 token alıyor , yavaş yavaş btc etkisi hiç bi zaman 0 olmicak belki ama bu etki zamanla azalacaktır.

dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
April 11, 2018, 02:53:52 PM

beni yanlıs anlamayın ama bu kadar cok değişkenin olduğu bir piyasada eskiden yaşanmıs grafiklere göre kıyaslama yapmak bana çok sacma geliyor. şimdi bişey olsa bittrex 100 k ether çaldırsa borsasından o grafik hala aynı şekilde mi ilerleyecek Smiley
Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 2

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
April 11, 2018, 03:36:07 PM

Şuan bulunduğumuz sezonda 7 günün üzerindeki grafikler artık doğru sonuçlar vermiyor, kısa vadeli olan tahminlerde ortak noktada buluşabiliriz ancak uzun vadeli hiçbir grafik piyasada güven vermiyor bana.

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
blogmute
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
April 11, 2018, 07:50:57 PM

ETH nin bıçak sırtında olduğu doğru ama bu bıçak sırtından eth güçlenerek çıkacaktır, her türlü işte olduğu gibi bu işte de düzgün şekilde yol alacaktır eth
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
April 11, 2018, 07:54:56 PM

niye bıçak sırtında olsun ki. ethereum un btc bazında dolaştığı fiyat aralığı belli zaten. bugün düşer yarın yükselir. hiç sıkıntı değil. madem düşüyor. alın cebinizi doldurun derim. btc bazında tavan yaptığında btc ye kayarsınız. ordan da usdt ye. daha sonra hepsi düşer. bol bol artırırınız coinlerinizi işte fena mı.
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
April 11, 2018, 10:15:15 PM

Valla bayiliyorum ben boyle grafikle analiz yapanlara.  Dolarin borsanin forexin metotlarini gelip kripto icin uygulamaya calisiyorlar ya,  nasil bir kafa anlayamadim. 
2-3 nokta birlesmeye gorsun yapistiriyorlar cizgiyi.  Matematik bilen insan,  istatistikten anlayan insan binlerce belkide milyonlarca noktayi birlestirerek ancak olasiliga yaklasabilirken, bizde 3 dedimi yapistir gitsin.
Birde sonuna kesin degil olabilir yazmiyorlar mi hayranim. 
Ben madenciyim sondaj yapariz.  1 km2de 10larca sondaj yapariz,  yuksek maliyetlere.  Sebebi daha fazla veri toplamaktir.  Ona ragmen gercege kismen yaklasiriz bunu da dip not olarak paylasim.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
April 12, 2018, 06:48:48 AM

Grafiklere bakarken daralma incelme kalınlaşma kısalmadan ziyade market cap lere direkt bakılmasını tavsiye ederim. Şu anda ethereum son pump ın dibinde, ondan bir önceki pump ın da zirvesindedir (biri 2017 aralık öbürü 2017 ortası hatta öncesi gibi)
HiatusGG
Full Member

Activity: 504

View Profile
April 12, 2018, 08:15:29 AM

Bir garantisi yok bu tahminlerin sizinde dediğiniz gibi eth düştüp mayıstan sonra büyük artışada geçebilir ama aşagı yönlü hareketi olmaz gibi geliyor artık.
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
April 13, 2018, 11:26:59 PM

udak udak hareketlenmeler var şu anda ethereum da, bence ufak ufak 600-700 bandına çıkar eğer ki btc sabit kalıp düşmezse
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
April 14, 2018, 12:09:16 AM

benim adım ethereumcu, ben her türlü ethereuma güvenin bir insanım ve geleceğini çok iyi görüyorum

in ethereum we trust. o kadar.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
Zagor Tenay
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
April 14, 2018, 02:33:41 AM

Son aylarda dikkatimi çeken bir şey var, Ethereumun yerine talip olan coin sayısı çoğalmaya başladı ancaak ethereumcular kolay vazgeçmez, ayrıca ethereum ekibi yeni bir uygulama ya da geliştirmeyle piyasaya çıkar hepsinin hevesi kursağında kalır.
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
April 14, 2018, 02:35:08 AM

Ethereum daha yeni başlıyor bu işlere dahada sırtı kolay kolay yere gelmez siz siz olun ethere güvenininizi kaybetmeyin
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
April 14, 2018, 04:32:23 AM

piyasadaki yükseliş zaten başladı ve İnşallah devamı gelir. Ethereum btc bazlı ve bugüne kadar btc artıyor arkasından eth artıyor ve diğer altcoinler de yavaş hızda olsa da bunlara eşlik ediyor. Grafiğe değil ama geçmişe baktığımızda olay bu döngünün tekrarı gibi. 1 ETH 0,5 BTC olur mu bilmem ama kısa vadede tekrar 1000$ üstü seviyelere çıkacağını düşünüyorum
Nikonik
Newbie
*

Activity: 123
Merit: 0

View Profile
April 14, 2018, 07:44:41 AM

Yalancı boğa dalgası insanları panikle alış yapmaya itse de bu teknik analiz gibi analizler gözümüzün feri'nin kısmen açılmasını sağlıyor. güzel başlık hocam
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: