Bitcoin Forum
May 01, 2024, 12:25:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: Krediyle/borçla yatırım yapma !  (Read 2345 times)
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
April 12, 2018, 10:48:56 PM

Yatırım tasarruftan yapılır. Tasarruf nedir ihtiyacından arta kalandır. Kredi ve borç ile işe girersen çok basit olarak anlatacağım piyasada terste kaldığında ve o paraya ihtiyacın olduğunda kaybedersin. Oysa tasarruftan yatırım yapsaydın terste kaldığında o para  lazım olmadığından piyasa düzelene kadar bekleyebilirdin.
1714523152
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714523152
Reply with quote  #2

1714523152
Report to moderator
1714523152
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714523152
Reply with quote  #2

1714523152
Report to moderator
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
April 12, 2018, 11:02:04 PM

Gözünüzü karartıp girmişsiniz ama sonu çok daha kötü olabilirdi ama kötü olmamış güzel tarafı bu.Keşke biraz daha bekleseydiniz satmak için daha fazla para kazanırdınız.sattığınız kurla şimdiki kur arasında bile eth başına 80 dolar kur farkı var.hiçte az bir rakam değil.bundan sonra panik satışı yapmazsanız bence daha başarılı olabilirsiniz.dikkate almanızı tavsiye ederim
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
April 12, 2018, 11:07:14 PM

Bir arkadaşla konuştum 12.000 dolarlardan 1000 dolar seviyelerine düşmüş Kasım gibi falan yapmış galiba alımı yani ihtiyacım yok attım geçtim diyor borçla falan tahammül edilecek iş değil aman sakın.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
April 13, 2018, 10:25:24 PM

Benimde tanıdığım bir arkadaşta kredi çekerek bu işe girdi ama batsada koymaz çünkü maaşı krediyi karşılamaya yetecek düzeyde.En son görüştüğümüzde pozisyonların zararda olduğunu söylüyordu fakat bekleyeceğim satmayacağım dedi sadece taksit zamanı çekip ödemeyi yapıyormuş.
Bence her babayiğidin harcı değil borçla iş yapmak eğer maddi gücünüz çektiğiniz parayı ödemeye zaten yetiyorsa denenebilir.Ama burdan kazanıpta öderim derseniz her zaman terste kalma ihtimaliniz var
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
April 13, 2018, 11:12:02 PM

Kredi ile borç ile kriptoya girilmez. Elimde nakit yok şu an tamamıyla kriptodayım, btc 15.000$ seviyelerindeyken arkadaşım bak yükseliyo gel kredi çekelim basalım bitcoine demişti. Kredi çekerken de insan 1000 kere düşünmeli ben de öyle yaptım, ulan yükseliyo da ya düşerse?  Grin 20.000 e çıktı ve feci düşüş herkesin de bildiği gibi. Aman aman diyim arkadaşlar, çekecek olan varsa da 1000 kere düşünsün benim gibi. Eminim çok fazla çekip kriptoya giren vardır ama kesinlikle tavsiye etmem hele ki yüksek miktarları hiç mi hiç tavsiye etmem!

Zagor Tenay
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
April 14, 2018, 03:53:17 AM

Helede bu dönemde banka kredisi borç vs. ile yatırım yapılmasın aman dikkat, bakın dolar euro uçuyor, altın eşlik ediyor,  ee bankacılar durur mu yakında basarlar yüksek faizi tüketiciye, hayat pahalılaşır zaten her yerden darbe alırsınız. Yatırımınız küçükte olsa kendi paranız olsun en iyisi bu bence, büyür o.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
April 14, 2018, 07:26:15 AM

2017 Eylül-Ekim ayı gibiydi kriptoparalardan haberdar oldum ve biraz araştırma yaptıktan sonra bende yatırım yapmaya karar verdim.Fakat bir sorun vardı, elimde hiç sermayem yoktu.Bende gözümü karartıp garanti bankasından kredi çekmeye gittim maximum 25 bin lira kredi vereceklerini söylediler.Krediyi çektim hemen koinimden üyelik açıp btc aldım o zaman herkes poloniexi tavsiye ettiği için oraya gönderdim.Bismillah deyip işlemlere başladım.Her işlemi detaylı yazmadan sadede geleceğim.Bata çıka ve bountylerin yardımıyla elimdeki miktarı arttırmayı başardım.Sadece taksit zamanları para çekip yoluma devam ediyordum.Fakat son düşüşler herkesde olduğu gibi benimde moralimi baya yıprattı ve geceleri bile uyuyamaz hale gelmiştim ya yükselmezse bu borcu nasıl öderim diye düşünmeden duramıyordum, sonunda dayanamayıp 400 dolardan elimdeki ethereumların birazını sattım ve krediyi kapattım.Şimdi kafam rahat ama o düşüşlerdeki stres çok kötü etkiledi ve çevremdekiler bile fakına vardı.Yinede kendimi şanslı sayıyorum çünkü elimdeki parayı 5 e katlamayı başardım hatta zirvede satsam çok daha fazla edecekti.
Şimdi ben paramı katlamama rağmen borcum olduğu için yaşadığım stresi size anlatamam, çok berbat bi durumdu.Anaparadan zarar etsem çok çok daha kötü olurdum eminim.Eğer çelik gibi sinirleriniz yoksa sakın ola borca falan bulaşmayın, kendinize ve çevrenize yazık etmeyin.

Hocam o zamanlar ne aldın merak ettim doğrusu. Bende airdroplardan gelenleri satıp eth ye çevirip fırsat buldukça STR ( xlm) alıyordum. 350 lerden topladim kendi paralara aldım tabi sadece airdrop ile olmadı yaklaşık 45 bin STR topladim ama biraz yükselince sattım kademeli olarak . 1500 leri görünce ne var ne yok satmıştım. O da gitti 7000 lere dayandı. Sabretmis olsam baya bı ciddi kazanacaktim.herseyin başı sabir
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
April 14, 2018, 07:55:43 AM

Borç harç ile buralarda dolaşmak, hele ki bankaya borçlanıp da kredi vs gibi yöntemlerle bu işe girmek deliliktir, net... Yazıktır günahtır. Haa elinizde biir miktar birikiminiz vardır onun da %50sini belki bütçenize göre buralara ayırırsınız anlarım ama kredi ile girmeyin, etmeyin eylemeyin, sonra bi iki kırmızı çubuk gördüğünüzde "aman bittik, tükendik, yandık, kül olduk" demelere başlıyor insan. Uzak durun bankalardan...
Deranzo
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
April 14, 2018, 08:02:55 AM

Kripto Para yatırımımın %70'ini döviz olarak değerlendirdiğim parayı bozarak yaptım. Yani ihtiyacım olmayan bir para. 5900'lü seviyelerde dibe geldiğimizde ise hırsımdan kaynaklı ödemede sorun çekmeyeceğim ufak bir miktar kredi alıp yatırımıma ek yaptım. İlk olarak elimde kenarda duran bir miktar olmasaydı, sanmıyorum kredi çekip girebileceğimi. Gerçekten çok büyük bir risk.
ozgurk
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

OPEN GAMING PLATFORM

View Profile
April 14, 2018, 08:05:58 AM

Odeyemeyeceginiz yuklerin altina girmeyin bence. Bu bir risktir. Balik icin olta atmak gibi. Bir iki gun gelmeyebilir, herzaman en kotu senaryoya gore hazirlanmak lazim. Ozellikle gecimini saglamak zorunda oldugunuz insanlar varsa.

phantasod
Newbie
*

View Profile
April 14, 2018, 08:18:09 AM

Çok zengin olabilenler genelde risk alabilmiş kişilerdir. Bunun eksisi artısı iyi değerlendirilmeli. Ben kenarımdaki parayı koydum diye bile strese girdim. Bir dahaki boğada en azından anaparamı çekip daha rahat devam etme hedefindeyim
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
April 14, 2018, 08:31:47 AM

Bilmeden en uygun şahşahalı , zirveye. Çıkarken bu işlemi yapmsk çok büyük bir şans olmuş . Böyle bir risk alırken oara tamamen batsa bile sizin için hiç bir risk oluşturmaması gerekir . Yoksa sonucu çok ciddi olumsuzluklar olabilir.

baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
April 14, 2018, 08:32:54 AM

Tamamen kumar oluyor kredi borçla bu işe girmek, girersin piyasa üç kat düşer aylarca da çıkmaz şuan olduğu gibi, veya tam tersi düşükten alırsın üçe dörde katlar şansına, bu şekilde bir risk almam ben şahsen.
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
April 14, 2018, 03:20:17 PM

krediyle borçla cidden tehlikeli birşey bunlar ya da ihtiyaç olacak bir parayla sonrasında zararına satıyor insan sırf para lazım diye borçta ise aynı borcunu ister veremezsin bozarsın

ozm0823
Member
**

Activity: 294

Borderless for People, Frictionless for Banks

View Profile
April 14, 2018, 03:53:46 PM

Cok buyuk risk bence kaybedebilecegin miktarla girmek en mantiklisi. Hele ki kredi cekmek bana hic akil kari gelmiyor valla.

T r a x i o n                                                            TRADE AND EARN DURING PRE-ICO
TRANSITIONS YOU TO A CRYPTO-READY SOCIETY       Pre-Sale starts April 15, 2018
Github     Telegram     Medium     Facebook     Twitter     Reddit     Youtube
DoloresPacman
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 14, 2018, 03:58:56 PM

Biraz şanslı bir durum olmuş. Ocak ayı gibi böyle bir yatırım yapsaydınız birçok ayı sezonu mağduru gibi en az %50 zarar ile bu işten çıkardınız, kesinlikle borçla krediyle girilmemesi gereken bir sektör bu daha yeni yeni oturuyor küçük bir açıklama-hamle domino etkisi yaratabiliyor.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
April 14, 2018, 05:58:42 PM

Kripto para dünyasında bir anda çok iyi kazanç elde edebilmek mümkün ancak her zaman bu durum gerçekleşecek diye bişey yok çünkü bazen istenilmeyen zamanda düşüşler olabiliyor ve kişi daha da düşüş olacağını düşünerek eldekini zararına satıyor. Tabi biraz sabırla güzel kazanç sağlanabilir

gkHgunes
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 14, 2018, 06:01:12 PM

Büyük risk yakın zamanda rai blocks a yatırım yapanlar vardı kredi ile. Borsa patladı 17 milyon nano çalındı. Patlayan borsada tutyomuş bide kredi ile alan. Allah yardımcısı olsun uçtu gitti. Kurtarmıştır umarım.
KralSakir
Member
**

View Profile
April 14, 2018, 06:13:19 PM

Borsa da bir söz vardı. Riske edemeyeceğin miktarla/parayla yatırım yapma diye. Bu da o mantık aynı şekil.
mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
April 14, 2018, 06:30:11 PM

Bu piyasanın altın kurallarından bir tanesi seni üzmeyecek paralar ile bu piyasa gir. Neden diyecek olursanız çok çalkantılı her an her şeyi yaşayabileceğimiz bir piyasada yatırım yapıyoruz.

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: