Bitcoin Forum
June 26, 2024, 08:33:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kargocuların bireysele itelemesi...  (Read 315 times)
venven24
Newbie
*

Activity: 54
Merit: 0

View Profile
July 17, 2018, 07:53:02 AM

15 20 lira civarı böyle bir şeyden fiyatlandırılması cidden çok üzücü bir durum ağır veya kırılacak bir şey de değil bu bu kadar ücret alınması garip.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
July 17, 2018, 08:23:39 AM

Yıllardır kanayan bir yaradır şu kargo olayı. Şubesinde çalışanlardan ve malzeme teslimatı yapan personeline kadar hepsi mutsuz ve asık suratlı. Asgari ücret verirsen insan gibi davranmazsan hizmeti böyle sunar.
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
July 17, 2018, 11:28:22 AM

Sözde serbest piyasadayız ama hangisine giderseniz gidin fiyatlar neredeyse aynı. Hepsi sanki anlaşmalı, fiyatlar çok fahiş malesef.

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
July 18, 2018, 10:54:34 PM

Arkadaş herifler e-ticaret siteleriyle 3 kuruşa anlaşıyor, sonra bunun acısını bireysel gönderim yapan vatandaştan çıkartıyor. Bir süre önce bir kağıt gönderdim (gerçekten bir adet A4 kağıt, yalan olmasın şeffaf poşet zarfın içindeydi), 17 lira aldılar. Ulan Pegasusun kampanyasını kollasam zaten 35-40 liraya uçak bileti bulur elden götürürüm.

Yıllardır aynılar. Hatta 10 yıllardır aynılar. Kaç defa şikayet ettiğimi hatırlamıyorum. Hem devlet kurumlarına hem kargo firmalarının müşteri hizmetlerine. Hiç birşey yapmıyorlar. Aynı tas aynı hamam. Devletin el atması gerek bu sektöre. Sadece parasal olarak değil, müşteri odaklı kurallar getirilmeli standartlar getirilmeli. Başka türlü çözülmez.
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
July 19, 2018, 01:08:33 AM

Bende geçen bir arkadaşa iett kartını postaladım bende unutmuş 14tl para verdim kırklareli-istanbul arasına lan az daha koysam elden vericem zaten 10 gramlık kartta 14tl istemek nedir arkadaş bunlarda yeni nesil mafya 2 kargo şirketide aynı parayı istedi birde sms ile bilgilendirilmek istiyormusunuz diyor 2-3tl de oradan sokacaktı
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
July 19, 2018, 01:54:13 AM

Rezalet olması bir yana alınan hizmet de 3 kuruş etmez. Azıcık kastırıp alman gereken hizmeti almaya kalksan uçuk fiyatlar çekiyorlar gerçekten, anlaşmalı olduğu yerlere verdikleri hizmet de beş kuruş etmez.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
KriptoKamil
Newbie
*

Activity: 66

View Profile
July 19, 2018, 09:24:05 AM

Ben de bu haftabaşı toplamda 100 GR yapmayan bir kutu gönderdim istanbuldan izmite 15 lira para ödedim. vallahi yazık günah :S
buckberry
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
July 19, 2018, 10:57:29 AM

Gerçekten rezillik haline geldi bu konu ya pek kullanmam kargo ama kullandığım her zamanda da sövüyorum gerçekten fiyatları görünce.
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 19, 2018, 12:05:18 PM

PTT'de aynı bok diğer kargo firmaları da aynı bok. e ticaret yapan insanlarların hepsiyle anlaşmaları var onların kargolarını 2-3 liraya gönderirlerken bizim taksimetre 17-20 lira ile açılıyor.
ben arada otobüs firmalarını kullanıyorum. bu gevşekler kazanıncaya kadar şöför kazansın bari. Hem de aynı gün içinde gönderim gerçekleşiyor.
4141moonstar
Jr. Member
*

Activity: 85

View Profile WWW
July 19, 2018, 04:38:15 PM

Kargo ücretleri şu anda çok yüksek maalesef. Dosya gönderilerine bile şu anda yaklaşık 20 TL ye gönderiyorlar, el insaf yani.
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210

View Profile WWW
July 19, 2018, 04:42:59 PM

Ülkede artık herkes tutturduğunu s.kiyor. Başka bir açıklaması yok bunun. O 20 lira karşılığında hizmet verseler canım acımayacak ama ne zamanında gelir ne gönderdiğimiz şey sağlam gelir. Hepsi birbiriyle anlaşmış herhalde kimse hizmet götürmesin diye.
royalamsgj
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 22, 2018, 01:28:06 PM

yuh be kardeşim 17 lira ne o öyle? O işte bir yanlışlık vardır ben 6 7 tl ye kocaman kargo gönderiyorum
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
August 22, 2018, 01:49:42 PM

yuh be kardeşim 17 lira ne o öyle? O işte bir yanlışlık vardır ben 6 7 tl ye kocaman kargo gönderiyorum

6-7 liraya yıllar önce göndermiştim ben o fiyata. Hangi kargo firmasıyla gönderdiniz? hangi şehirden hangi şehire? kağıt parçası bile ptt, aras, mng en az 15 liradan başlıyor.
Saygin
Newbie
*

Activity: 25

View Profile
August 22, 2018, 08:41:31 PM

ptt kargo biraz daha hesaplı sanırım ordan gönderimini sağlayabilirsiniz.
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
August 23, 2018, 10:21:00 AM

Gönderi yapacağınız kişi aileden birisi veya arkadaş falansa bir kitabın içine koyup öyle gönderebilirsiniz. Kitap olunca %50 indirim yapıyorlar o indirimle de bir kitap alıp hediye etmiş olursunuz hem.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
August 23, 2018, 11:08:14 AM

Hizmet olarak memnunum kargo şirketlerinden ama fiyatları gerçekten çok yüksek, mazota yeni gelen zamlardan sonra bu fiyatlarıda ararız herhalde.

salih.12
Jr. Member
*

Activity: 109

View Profile
August 23, 2018, 11:59:20 AM

Ne hizmetinden memnunum bu kargoların ne de ücretinden. Aldıkları ücreti zerre haketmiyorlar. Ulan kargo gelecek ne zaman? 27 Ağustosta teslim. Pazartesi teslim edilecek kargo için belli bir saat aralığı veremiyorlar. Ben o kadar para veriyorsam o kargoyu sabahtan akşama kadar evde bekleyemem. Bana bir saat aralığı vermeleri lazım.
O şubeyi aradığım zaman ben 15 dk telefonda bekliyorum telefonuma cevap verilmesi için. Veya saçma bir telesekretere bağlıyorlar kargonuz dağıtım aşamasında. (Bu devamlı aras kargoda başıma geliyor telefonları üniversitenin öğrenci işleri gibi. Ulaşmak imkansız. )

▄ █ █ ▀ ▀ ▄ ▀ █ ▄ ▀ █ ▄    ERNToken.com    ▄ █ ▀ ▄ █ ▀ ▄ ▀ ▀ █ █ ▄
THE FIRST AUDIO PLATFORM THAT LETS YOU EARN WHILE YOU LISTEN
Himmeli
Jr. Member
*

Activity: 169
Merit: 5

View Profile
August 23, 2018, 12:17:47 PM

Bir kere bende oyle birsey gonderdim. Birkaç tane kagit miydi neydi. 10 lira aldilar benden de. Sok olmustum.
CAH
Newbie
*

Activity: 103

View Profile WWW
August 23, 2018, 12:29:46 PM

ülke şu anda tuttuğunu sikme peşinde. Bütün sektörlerde aynı şey var da kargocular tam bir birlik oluşturmuşlar fiyatlar belirli kimse kampanya falan yapmıyor. fiyat kırma olmadığı için ödemek zorunda kalıyoruz ne isterlerse
DevSoft
Sr. Member

Activity: 357
Merit: 250

View Profile
August 23, 2018, 11:39:26 PM

Serbest piyasa maalesef. Büyük firmalarda kar marjını düşürüyorlarsa bir taraftan çıkarmak zorundalar.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: