Bitcoin Forum
May 10, 2024, 02:29:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: NCASH 'te sahte partnership iddiası  (Read 717 times)
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
April 18, 2018, 08:42:02 PM

Bende bir türlü istediğim gibi toparlayamamıştım nCash'i. Ne zaman almak itesem fırladı gitti. Bu gün dump'ı görünce kesin dedim olumsuz bi haber gelmiştir, yoksa böyle çakmazlar diye düşündüm almadım.
İşin ilginç kısmı bu kadar bilindik bir markanın adını kullanırsanız mutlaka bir şekilde yaptığınız iş asılsızsa ortaya çıkar kaçınılmaz olarak. Ben bu haberlerin altında yatan başka bir şey olduğunu düşünüyorum. Takım bu kadar büyük bir sahtekarlığı göz göre göre yapacak kadar tecrübesiz veya aptal değil. Bu işin altında mutlaka başka bir iş çıkacak.
1715351388
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715351388
Reply with quote  #2

1715351388
Report to moderator
1715351388
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715351388
Reply with quote  #2

1715351388
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
April 18, 2018, 08:43:33 PM

Şimdi adamın biri çıkıyo diyoki bu iş scam bunlar da delili. Çok kolay herkesin ulaşılabileceği şeylerden bahsediyo. Bir anda bir proje üzerinde belki milyon dolarlar oynuyo. Doğru veya yanlış farketmez, bu yatırımların aslında kumdan kale olduğu gösteriyo bence. Bi üfürükte dağılan işlere yüksek kar beklentisiyle araştırmadan etmeden girenlerin durumu çiftlikbanktan ne kadar farklı?

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
Koseli Jeton
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
April 18, 2018, 08:48:55 PM

Ncash ekibinden açıklama geldi, hiç açıklama yapmasalar kendi kendi toparlayacaktı sanki.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 18, 2018, 11:18:04 PM

Evet beyler bir projenin içine nasıl sıçılır sıvanır buyrun ilk agızdan ncash ceosu olacak sıgırdan dinliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=_dYSm2s8G4k

İngilizce bilmeyen arkadaslar içinde türkçe özet geciyorum. Bu sıgır sunu söylüyor ; store level partnership yani Dükkan seviyesinde ortaklığımız var diyor. Yani Lewis ile ortağız diyip, AVMlerdeki Lewis dükkanlarıyla diyor o dünya markası Levis ,bizi iplemedi bizde AVM deki bizim mehmet abinin levis dükkanı ile anlaştık falan gibi anlayın.  Grin

Bana göre bu acıklamayı hic yapmasa susup otursa bbundan daha güzel sonuc alırdı.
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
April 18, 2018, 11:27:25 PM

Fena bir dump yiyor gerçekten yazık oldu yani şöyle bir şey düşünsem aşırı fantezimi olur bilerek sahte anlaşma haberi yayınlayarak fiyat dşürüp toplamak desem? Aşırı polyanacı mı olurum?
Rhego
Sr. Member

View Profile
April 18, 2018, 11:36:10 PM

Arkadaşlar Fud' un yayıldıgı hesap bildiginiz gibi Türk hesabı https://twitter.com/CryptoHades ve haftalardır Twitter üzerinden shillenip duruyor ncash için yok 1k sat olcak yok 10x yapacak diye biraz mantıklı hareket etmek gerekiyor yarın ne olacagını kimse bilemez ama bu twitter üzerindeki fud yayıldıktan sonra genelde cogunlugu Türklerin olusturdugu Ncash grupları satış bayragını çekti. Yani birileri Türklerin elindeki ncash tokenleri güzelce ucuzdan alıp stokladı gibi görünüyor. + Bir üst mesajda ncash ceosunun youtube üzerinden yayınladıgı mesajıda paylastım adam şirketin kendisiyle degil işte dukkanla anlastık falan gibi saçma salak bir acıklama yaptı.

Yatırımı olan arkadaşlar bence aceleci davranmasınlar biraz sakin düşünmeye calışın bunun aynısını forum olarak bundan 4-5 ay önce SYScoinde yasamıştık. Bittrex delist edip bir anda elimizdeki tüm syscoinleri 2400 sattan 800 sata eritmişti sonrasında syscoin 6200 sat'a kadar gelmişti.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
April 18, 2018, 11:39:55 PM

Büyük bir iddaa bu , ben scam olduğunu düşünmüyorum yine alttan toplamak için oluşturulmuş bir hikaye olabilir neyseki yatırımım yoktu ncashde. Yatırımı olan arkadaşlara geçmiş mi olsun hayırlı mı olsun zaman göstericek
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
April 18, 2018, 11:40:37 PM

Haber borsalara yansımış bile eğer olay bundan ibaretse kimin neye yatırım yapacağı konusu 10 değil 100 kez düşünülecek. Elimde çok fazla yoktu bundan 3-4 gün çıkış yapmıştım. Umarım diğer arkadaşlar çok zarar etmezler.
iranli_tacir
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
April 18, 2018, 11:41:10 PM

sahte partnership işi oldukça saçma, çünkü NCASH ciddi bir oluşum, tabi eğer bu iddalar doğru ise, çok bütük problem çıkar, çünkü az buz,  iddialar değil bunlar.
sosaco (OP)
Jr. Member
*

Activity: 125
Merit: 2

View Profile
April 19, 2018, 12:05:17 AM

o değilde konuyu açan ve altına ilk yorumu atan kişi anlaşsa 1 dakika içinde konuyu gör konuya gir yazıyı oku anla sonra cevap yaz de sonra cevabı yaz yani flash olsa bu hızda davranamaz. yatırımım var diye söylemiyorum ama Türklerin bu kadar etkin rol oynaması binance üzerinde şaşırtıcı wavesten sonra sanırsam her kes ncash düşünmüş.
https://i.hizliresim.com/lOVX6Q.jpg

Dostum çok merak ediyorsan, moderatorden ip log isteyebilirsin benim için problem yok Smiley .
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 19, 2018, 07:41:21 AM

Evet beyler bir projenin içine nasıl sıçılır sıvanır buyrun ilk agızdan ncash ceosu olacak sıgırdan dinliyoruz.

İngilizce bilmeyen arkadaslar içinde türkçe özet geciyorum. Bu sıgır sunu söylüyor ; store level partnership yani Dükkan seviyesinde ortaklığımız var diyor. Yani Lewis ile ortağız diyip, AVMlerdeki Lewis dükkanlarıyla diyor o dünya markası Levis ,bizi iplemedi bizde AVM deki bizim mehmet abinin levis dükkanı ile anlaştık falan gibi anlayın.  Grin

Bana göre bu acıklamayı hic yapmasa susup otursa bbundan daha güzel sonuc alırdı.

BU açıklama ilginç olmuş. Türkiye'den çıkan iddialara direkt ceo'nun cevap vermesi ve kıvırması gerçekten üzücü. Ncash güzel ve güvenilir bir projeydi.
Bu fud ne götürür zaman gösterecek.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Rhego
Sr. Member

View Profile
April 19, 2018, 07:46:46 AM

İngilizce bilmeyen arkadaslar içinde türkçe özet geciyorum. Bu sıgır sunu söylüyor ; store level partnership yani Dükkan seviyesinde ortaklığımız var diyor. Yani Lewis ile ortağız diyip, AVMlerdeki Lewis dükkanlarıyla diyor o dünya markası Levis ,bizi iplemedi bizde AVM deki bizim mehmet abinin levis dükkanı ile anlaştık falan gibi anlayın.  Grin

BU açıklama ilginç olmuş. Türkiye'den çıkan iddialara direkt ceo'nun cevap vermesi ve kıvırması gerçekten üzücü. Ncash güzel ve güvenilir bir projeydi.

Dostum sende aktif olarak twitteri takip eden bir adamsın ve twitterde dönen shill rüzgarını gömedigini söyleme bana  Grin 40 50 bin takipçili elemanlar haftalardır ncash aldım ncash aldım diye bas bas bagırdı bizim Türklerin burda ciddi yatırımı var kim ne derse desin aynı şeyi bir kaç ay önce GVT de de yaşamıştık yine böyle bir fud cıkarıp Türklerin elindeki GVT lere çökmüşlerdi.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 19, 2018, 08:10:24 AM

Dostum sende aktif olarak twitteri takip eden bir adamsın ve twitterde dönen shill rüzgarını gömedigini söyleme bana  Grin 40 50 bin takipçili elemanlar haftalardır ncash aldım ncash aldım diye bas bas bagırdı bizim Türklerin burda ciddi yatırımı var kim ne derse desin aynı şeyi bir kaç ay önce GVT de de yaşamıştık yine böyle bir fud cıkarıp Türklerin elindeki GVT lere çökmüşlerdi.
Gördüm hepsini iyi biliyorum. Ncash manyaklığı yaşanıyordu resmen. Ve eminim bir çok kişi de bu rüzgardan aldı.
Benim kendi tanıdığım 5bin tl'lik aldı twitter'da yazılanlardan sonra. Bi 15 binlik daha alacaktı vazgeçirmiştim...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
April 19, 2018, 08:12:22 AM

ne olacak acaba ya.Her yerden darbe yemeye devam ediyorum eridik bittik.Herşey artarken aldıklarım hep en dipte geziyor bıktım valla ben.
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
April 19, 2018, 09:28:54 AM

Benim de dikkatimi cekti,  bazi coinlerin boyle sahte partnerligi var bu bariz belli,  siteye bir logosunu koyuyorlar sozum ona partnerin sonra bak biz bununla anlastik diyip fiyat sisirme pesine dusuyorlar.  Fiyati sisirip ellerindekini satip gercek yatirimciyi dimdizlak birakiyorlar.  Cok dikkat etmek lazim.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
April 19, 2018, 09:34:24 AM

ne olacak acaba ya.Her yerden darbe yemeye devam ediyorum eridik bittik.Herşey artarken aldıklarım hep en dipte geziyor bıktım valla ben.

hocam kusura bakma ama sende biraz dik kafalısın.
burda herkes uyardı seni ebtc konusunda moon dedin ucacak dedin dinlemedin kimseyi.
bu kadar net scam olan bir koinden bile çıkmadın o kadar uyarıya ragmen.
sana tavsiyem aldıgın koinlerle duygusal bag kurma biraz daha rasyonel olmaya çalış.
eger bunu yapmayı basarabilrisen o zaman akmasa bile en kötü damlayacaktır.
geçmiş olsun.
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
April 19, 2018, 09:53:26 AM

Bu haber bize ders olmalı adamlar sadece web siteisnde partner olarak gösterilen kuruluşa kanıp peşini bırakmıyor, Twitter dan soru soruyor partnerlere gerçekten bir ortaklığınız var gibi. Söylediklerimi yanlış anlamayın ama ne yazık ki bizde sürü psikolojisi hakim hakkında çok konuşulan, tanıtılan coinlere rağbet fazla oluyor. Yatırım yaparken 1 değil 10 kere düşünün iyi araştırın. NCASH daha piyasaya gireli 2 ay bile olmamış. Lütfen uyarıları dikkate alalım.
ricodisco11
Member
**

Activity: 79
Merit: 10

View Profile
April 19, 2018, 10:03:05 AM

Temkinli olmak lazım. Etrafta bu kadar scam haberleri dolaşıyorken, çeşitli iddialar ortaya atılmışken de projeye güvenmek mantıksız geliyor. Bunca eleştiriye bir kulak vermek gerek.

★★★     │  TEMCO  │      SUPPLY CHAIN POWERED BY BITCOIN NETWORK, RSK     ★★★
★★★   Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP)   ★★★
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
April 19, 2018, 10:18:23 AM

Benim elimde yoktu ama bizim ülkeden çok fazla rağbet vardı Ncash için yılın projesi falan deniyordu umarım çok zarar yoktur bizden yada olmaz. Tommy Hilfiger ile değilde bayileri ile anlaşma açıklaması komedi olmuş. Tommy de aslında çok büyük yaygın bir şirket değil ürünlerini pahalı satan butik bir marka.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Rhego
Sr. Member

View Profile
April 19, 2018, 10:58:48 AM

Benim elimde yoktu ama bizim ülkeden çok fazla rağbet vardı Ncash için yılın projesi falan deniyordu umarım çok zarar yoktur bizden yada olmaz. Tommy Hilfiger ile değilde bayileri ile anlaşma açıklaması komedi olmuş. Tommy de aslında çok büyük yaygın bir şirket değil ürünlerini pahalı satan butik bir marka.

Burda olay firmanın küçük büyük olması degil. Adam Pepsi ile anlaştık ortak projemiz var deyip logoyu güzelce websitesine montelemiş. Biriside arayıp pepsiye soruyor abi harbiden bunlarla sizin işiniz varmı diye oda tabi yok cekiyor. Ncash ekibine soruyorlar ne ayaksınız diye oda cıkıp Youtube üzerinden abi biz pepsi ile anlasmadık bizim köşedeki tekel bayinin pepsi dolabına iş yaptık diyor  Grin durum bundan ibaret.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: