Bitcoin Forum
May 10, 2024, 01:01:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ekonomi - Bürokrasi darbesi  (Read 452 times)
F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
April 23, 2018, 02:21:38 AM

Ekonomik verileri incelersen asıl darbeyi kim vurmuş görürsün. Ben Fetö ve avrupa ülkelerinin sıkıştırmak istediğinin farkındayım onların oyunlarının da farkındayım. ama asıl darbeyi hükümet vurmuştur.

Bunu farkedebilmek için önce ahaberi kapatmalısın.
daha sonra da hiç bir medyanın haberlerine girmeden hazinenin sitesine gireceksin. türkiyenin ekonomik secereleri çıkacak oradan.
daha sonra yine medya kanallarına girmeden imkb'nin sitesine gireceksin. doların ve imkb'nin yıllara göre değişimini göreceksin.
daha sonra benzin motorin fiyatlarına bakmak için opetin sitesine gireceksin 2011 yılından beri gün gün hangi fiyattan satmışlar ona siteden ulaşabiliyorsun.
asıl ekonomik darbeyi üretimi bitirip inşaat ekonomisi ile yaptıklarını göz ardı edemeyiz onun için yap işlet devret projelerini teker teker inceleyeceksin.
özelleştirilen kurumlar daha sonra ne yapılmış alanlar kaça satmışlar bunları incelemeden ekonomimize nasıl darbe vuruldu anlayamazsın.

Bunları anlayabilmek için siyasi körlüğünü bırakman gerekiyor. gördüğün şeyler seni üzebilir. ne kadar erken üzerse o kadar erken daha geniş çerçeveden bakabilirsin.
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715302891
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715302891
Reply with quote  #2

1715302891
Report to moderator
1715302891
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715302891
Reply with quote  #2

1715302891
Report to moderator
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
April 24, 2018, 06:19:16 AM

yazıya Türkiye ile başlamışsın da ben merak ediyorum gerçekten aynı ülkede mi yaşıyoruz? Bu anlattıklarına göre ya sen Türkiye'de değilsin ya benim yaşadığım ülke Türkiye değil.

bu ekonomi darbesi zırvalarına hala inanıyor musun?

Dolar çakılmış borsa fırlamış nerede olmuş bu hangi ülkede? Reisin gölgesi bile neye yetmiş. 16 yıldır gölgesi değil kendisi bu hale getirdi ülkeyi.

iranli_tacir (OP)
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
April 24, 2018, 02:19:45 PM

yazıya Türkiye ile başlamışsın da ben merak ediyorum gerçekten aynı ülkede mi yaşıyoruz? Bu anlattıklarına göre ya sen Türkiye'de değilsin ya benim yaşadığım ülke Türkiye değil.

Dolar çakılmış borsa fırlamış nerede olmuş bu hangi ülkede? Reisin gölgesi bile neye yetmiş. 16 yıldır gölgesi değil kendisi bu hale getirdi ülkeyi.

usta ben gurbet elde avusturyada yaşıyorum. fakat benim gönlüm memleketimde. buradan çok yakından takip ediyorum olayları. dolar ayrı, ayrıdır hocam bunlar çözülür teknik konular, bu  bekâ meselesi,  borsa düştü fırladı diye, cennet gibi ülkemizi 3-5 çapulcuya vermemek gerekir diye kanaatindeyim. benden size abi tavsiyesi, bizim ülkemiz gibi cennet bulunmaz değerini bilin.
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
April 24, 2018, 08:35:04 PM

16 yıldır ülkeyi yönetiyorlar hala ekonomiyi adam edemediklerinden suçu başkalarında arıyorlar. olay bundan ibaret. Hayat pahalılığı almış başını gitmiş, ortalık üniversite mezunu işsiz kaynıyor hala ekonomi darbesi diyorsunuz. 16 yılda yeni ülke kuruluyor. Bakınız kurtuluş savaşı.. Bunlar ne yapmış 16 yılda? Sonra hemen ilk fırsatta ekonomik darbe.. Asıl şu anda hükümet eliyle darbe yapılıyor.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
gorkem19888
Full Member

Merit: 110

View Profile
April 24, 2018, 08:41:17 PM

ulan amk trolu sıktır gıt surdan. ulkeyı 16 senedır akepe yonetıyor. neymıs secıme gıtmek kurtulusmus yarak kurtulus koltuk sevdası ulkeyı boka soktular cıkaramıycKlar o yuzden 66 gunde kanunları ezerek secıme gıttınız amk malıııı
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
April 24, 2018, 08:46:23 PM

Bi laf vardır ya hayallerle yaşayanı gerçekler s....r diye boş hayaller kurup durma güzel kardeşim. Dolar euro sanki onlardan önceki dönemlerde bu kadar fırladı da erken seçim kararıyla düştü dimi.İstikrar demişsin de neyin istikrarı ?

Godaman şirketlerin vergi borcunu silip bütün yükü garibanın sırtına yasladıkları istikrar mı?  1600 ₺ ile şuanki milletvekillerini bırak 1 ay 1 gün geçiremezlerken asgari ücretle çalışan adam saatlerce çalışıp o parayı kazandıkları istikrar mı ?. Ki Türkiye’de çalışanların yüzde 40.3’ü, bir başka deyişle 5.8 milyon kişi, asgari ücretle çalışıyor. ***

Bırakın boş boş siyaset yapmayı ! Siyaset dediğin iki ucu boklu bi değnek giripde temiz çıkan yok !
*** http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/12-milyon-calisanin-maasi-3-bin-tlnin-altinda-yuzde-40-asgari-ucretli-40680624

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
April 24, 2018, 08:55:54 PM

Arkadaş istediğin görüşte olabilirsin. Burada aç bi başlık en buyuk akp tek lider reis falan diye istediğini yaz. 2023te borla calısan supersonik tankımız falan hazır diye yaz. sen kendi halinde orda takıl yazan olursa onlarlada paylaş ama gunde 5 tane aynı tarz baslık acarsan forumu trolluyorsundur. Trollukte yasak. Sen daha trolluk yaptıgını bilmiyorsun. Hergun btc 100bin dolar olucak diye 10 baslık ac oda trolluk konuyla alakası yok. gel burda 5 baslık ac iyi partiyi savun oda trolluk konudan bagımsız olarak yaptıgın sey trolluk.
bundan sonra acacagın tum baslıklarıda trollukten raporlucam. Ha hic baslık acma demiyoruz ama hergunde baslık acılmaz.

Yanlış, cevap vermek çok yanlış. kale alıp cevap yazarken harcanan o dakikalara yazık.

ne demiş eski bir forum düşünürümüz : "ignore var, huzur var."

ohh mis..
dumrul88
Member
**

View Profile
April 25, 2018, 06:04:13 AM

usta ben gurbet elde avusturyada yaşıyorum. fakat benim gönlüm memleketimde. buradan çok yakından takip ediyorum olayları. dolar ayrı, ayrıdır hocam bunlar çözülür teknik konular, bu  bekâ meselesi,  borsa düştü fırladı diye, cennet gibi ülkemizi 3-5 çapulcuya vermemek gerekir diye kanaatindeyim. benden size abi tavsiyesi, bizim ülkemiz gibi cennet bulunmaz değerini bilin.

Ben cevabımı aldım. Avusturya'dasın. yakından takip ediyorsun. Sana anlatılanları dinliyorsun onları öğreniyorsun. Biz ise burada birebir yaşıyoruz.
iranli_tacir (OP)
Newbie
*

View Profile
April 25, 2018, 09:12:52 AM

hocam sen demek ki olayları yanlış anlıyorsun demek.   bakmak var görmek var. olayların içinde değil demek ki kenarında yaşıyorsun
selcukplayerz
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
April 25, 2018, 12:53:28 PM

ne ekonomimi tarbesi bi iş sadece becerik sizligin bir göstergesidir sen ülkende hiç üretim yapmayacaksın ithalatla ülkeyi borca sokacaksın sonrada dış gücler diye halkı kandıracaksın .
pesos
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
April 25, 2018, 01:34:15 PM

Evet dolar 4.15 den 4.10 da düştü bu da demek oluyor ki 2010 da yapılan Akkuyu anlaşması ile devletin Rusya'ya verecek olduğu para neredeyse 3 kat arttı.

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam 7 haziran gecesi bahçeli sizinle koalisyon yapmam dedi ve koalisyonunda kilit noktası MHP idi.

Benzin 6.20 oldu ki bu durum Ekim ayında 5.34 du yani km de %16 daha fazla yakıt demek. Sen 100liraya giderken artık 116liraya gidiyorsun ama olsun asgari ücret arttı

Sehirlere bombalar yağardı her gece. Seçim oldu hepsi bitti demekki seçimler zamanında reis bombalarla ilgilenemiyordu seçim bitince hepsini susturdu. Ya da seçimi kazandı ya hepsi korktu.

Yıllarda usaklgini yaptığımız Amerika şimdi bize dusman oldu ve ekonomizi bozuyor Allah'tan reis erken seçim dedi ve bu durum geçti.

dumrul88
Member
**

View Profile
April 25, 2018, 01:55:11 PM

hocam sen demek ki olayları yanlış anlıyorsun demek.   bakmak var görmek var. olayların içinde değil demek ki kenarında yaşıyorsun

evet dostum sen daha iyi biliyorsun sen en iyisini biliyorsun.
teşekkürler bilgilendirme için.
kardx
Member
**

Activity: 60
Merit: 10

View Profile
April 25, 2018, 02:29:39 PM

dolar tl ile dalga geçerken ekonominin durumu her geçen gün daha da kötüye giderken, bürokrasi zaten baştan çıkmışken olumlu bir hava sezmek mümkün değil. devir kendini bu kargaşadan koruma devri.
bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
April 25, 2018, 03:38:22 PM

Anlamazlar kardeşim nasıl anlasinlar vatan hainlerinin kanalını izleyerek Türkiye'nin geliştiğini. Gerçeklerin anlatıldığı Ahaberi açacaksın ve Türkiye'nin buyuyusunu izleyeceksin. Ne kadar anlatsan da anlamaz bunlar. Smiley
(İma olduğunu belirtmek için açıklama yapmama gerek yok aslında ama yine de yazayım dedim )

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
iranli_tacir (OP)
Newbie
*

View Profile
April 25, 2018, 05:34:43 PM

evet dostum sen daha iyi biliyorsun sen en iyisini biliyorsun.
teşekkürler bilgilendirme için.

estafurullah hocam, her zaman. yani ben daha iyi biliyorum  diye bir şey yok, sadece bu konularda, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlarda vs. biraz bilginiz zayıf yani bu kötü değil, daha geniş açıyla bakmak lazım, sadece biraz okuyarak aşabilirsiniz, yani başka bir şey olduğunda biz de size sorarız, teknik konular edebiyat vs artık alanınız neyse, her şeyi bilemeyiz sonuçta biz de
iranli_tacir (OP)
Newbie
*

View Profile
April 25, 2018, 05:37:56 PM

Anlamazlar kardeşim nasıl anlasinlar vatan hainlerinin kanalını izleyerek Türkiye'nin geliştiğini. Gerçeklerin anlatıldığı Ahaberi açacaksın ve Türkiye'nin buyuyusunu izleyeceksin. Ne kadar anlatsan da anlamaz bunlar. Smiley
(İma olduğunu belirtmek için açıklama yapmama gerek yok aslında ama yine de yazayım dedim )

hocam kalbimi kırıyorsun, müslüman adam gönül kırmaz, gönül alır. müslüman ülkede yaşıyoruz.

bu arada ahaber diyorsunuz ama ben tv izlemiyorum, genelde kitap okurum, haber okurum. siz bence çok fazla doğan medyası izlemişsiniz, hani şu pijamalarla devletin başbakanına saygısızlık yapan adam.
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
April 25, 2018, 09:34:00 PM

Hergun radyoda tvde bu adamın konuşmasından bıktım, senin yazılarda ona benziyor. Eğer yeterince beynini kullanabilirsen başkalarını taklit ve yalakalik yapmaktan vazgeçersin.
gorkem19888
Full Member

Merit: 110

View Profile
April 26, 2018, 02:08:42 AM

hocam kalbimi kırıyorsun, müslüman adam gönül kırmaz, gönül alır. müslüman ülkede yaşıyoruz.

bu arada ahaber diyorsunuz ama ben tv izlemiyorum, genelde kitap okurum, haber okurum. siz bence çok fazla doğan medyası izlemişsiniz, hani şu pijamalarla devletin başbakanına saygısızlık yapan adam.
  iranlı kalbını cıgerını sıkeyım olmezsen amın akoyayım serefsız trolll. adama onca kufur edıyoruz sıkınde degıl bunlar para ıcın trolluk ıcın anasını karısını bacısı nı satan ınsanlar amk
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
April 26, 2018, 05:30:13 AM

Türkiyeye, millet iradesine karşı şuan da uygulanmakta olan Ekonomi - Bürokrasi darbesine karşı dikkatli olmak lazım, bu ekonomik darbe teşebbüsü,  zamanında çıkan kriz gibi değil, tamamen ülkemiz üzerinde oynana oyunların bir başkası. Bence bunun hakkında fetö ağzı ile konuşanlara dikkatli olmak gerekiyor.

Şu an Reis bunu,  seçimi erkene alarak engelledi.  Çünkü seçim erkene alınmasaydı,

Şu anda aynı 7 haziran 2015 seçimlerinden sonra olan ekonomik darbenin aynısını uygulamaya çalışıyorlar, istikrarı bozmaya çalışıyorlar, 7 haziran 2015 seçimlerinden sonrayı hatırlayın, nasılda doları fırlatmışlardı, şehirlerde bombalar patlıyordu,   iç karışıklık çıkarmak için çeşitli ihanet şebekeleri hemen harekete geçmişti, akabinde hemen erdoğan koalisyona yani kaosa hayır dedi. seçim yaptı ve millet istikrara devam dedi.

Şu anda bizim günlük siyasi çıkarlar uğruna, 15-20 tl para uğruna bu tip şeylere kanmamak lazım. Bakın seçim kararı verildi, erdoğanın gölgesi bile yetti, dolar çakıldı, borsa fırladı.

Hataları sürekli dış güçlere bağlamak kendinde aramamak bir başka bağnazlık türüdür.Her gün A Haber izlemeyin kardeşim.Arada başka kanallara da bakın farklı yorumları da değerlendirin.Ne bileyim gidip Mahfi Eğilmez'in yazılarını takip edin en azından ekonomik gelişmeleri objektif bir bakış açısıyla görmek adına.Borsa tavan yaptı,dolar çakıldı vs diyorsun ya mevcut ekonomik bilginle ondan söylüyorum.Öyle memlekette her şey ana akım medyada anlatıldığı gibi güllük gülistanlık gitmiyor.Dünya çok karışık ve git gide radikalleşiyor.Keza ülkemizde bundan nasibini alıyor.
selcukplayerz
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
April 26, 2018, 10:12:22 AM

ne ekonomisi ülkede ekonomimi kaldıda sen ekonomiden bahsediyorsun dolar ucuyor benzin mazot ucuyor herşeye zam üstüne zam geliyor ihracat yok ithalat almış başını gidiyor nasıl ekonomi iyi oluyor.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: