Bitcoin Forum
June 15, 2024, 11:28:49 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: [ANN] DAOstack: Büyük Ölçekli ve Merkezi Olmayan İşbirlikleri için Araçlar  (Read 596 times)
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 16, 2018, 07:51:47 AM

Ödüller gelmeden fena dumplanmaya başladı, ödülcülerde dumplarsa tam düşecek fiyat sonra yükselecektir. Bunun için taban hazırlıyorlar
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 19, 2018, 08:43:26 AM
Last edit: May 19, 2018, 09:05:08 AM by PHI1618

Bounty'ler hesaplanmış yalnız bu Daostack ekibi fena şeyler peşinde.

Daha önce şu mesajımı yazmıştım.

Daostack güzel bir proje. Bundan yukarıda da bahsettim. Araştırmalarım sonucu çok iyi olduğunu düşünüyorum hatta. Ama bounty'de bir çakallık yapmışlar ki bildiğiniz şark kurnazlığı.

Bounty konusunda diyor ki
This bounty campaign will last for 8 WEEKS, or until the DAOstack token sale reaches its hard cap, whichever is sooner.
The total of Bounty bonus to be paid for participants is equivalent to 1% of the number of tokens available in the token sale, 400.000 GEN.
In the event the campaign ends before 8 weeks, rewards will be paid proportionally based on the number of active weeks.

Yani bounty 8 hafta sürecek ya da daha erken hard cap yaparsak hard cap yaptığında bounty bitecek. Buna eyvallah. Zaten genel mantık bu şekilde işler.
Satılacak tokenlerin %1'i yani 400k token vereceğiz diyorlar. Bu da tamam. %1 belki az 2-3 olsa harika olurdu ayrı mevzu.
Ama 3. satıra gelelim. Eğer daha erken hard cap yaparsak bounty ödülü aktif hafta sayısına bölünerek verilir diyorlar. Şu an 3. hafta içindeyiz haftaya main sale var. Yani mainsale bir anda hard cap yaparsa 4 hafta üstünden ödül belirlenir diyorlar. 400k/4=100k token dağıtılacak yani bu durumda.
Bu resmen şark kurnazlığı bence.
Hem hard cap yapmak, daha fazla token satmak amacıyla bounty düzenliyorsun. Ki bounty'nin amacı reklam yapmak, reklamlardan milletin görmesi ve hard cap yapmak istemektir.
Hem de diyorsun ki "ama erken hard cap yaparsak hepsini vermeyiz haa, kaç haftaysa o kadar." E iyi de belki hard cap yapmayı bounty sayesinde sağladın niye hepsini dağıtmıyorsun?
Çakallık değil de nedir bu Cheesy

Ama yine de proje sağlam ve özgün şu anda. Pre sale'den alamadım mainsale'de kalırsa biraz almayı düşünüyorum. Bounty'lerden de biraz gelir bizi götürür.

Şimdi bounty telegram grubuna gelen mesaj

Dear community,

We will be distributing the rewards for participating in our bounty programs this coming week. These rewards will be in ETH and not GEN as originally announced. This is to align with our policy of not distributing or selling GEN to US persons, which we adopted prior to the token sale through the guidance of our legal counsel.

Since bounty program participants have not gone through our KYC process to verify their identity as non US persons, we will be distributing all bounties in ETH.

For the purpose of calculating the amount of ETH to distribute, we are using 711 GEN per ETH (approx. 0.00141 ETH/GEN), the exchange rate from our main token sale.

Thank you for your understanding.

Yours,
The DAOstack Team

Yani diyorlar ki bounty'leri Gen olarak değil Eth olarak göndereceğiz. Bunun sebebi de USA vatandaşlarına Gen satmamıştık, şimdi bounty'de varsa usa vatandaşı onlara da gönderemeyiz. KYC yapmadığımız için de kimin USA vatandaşı olduğunu bilemeyiz. BU yüzden ETH olarak gönderiyoruz.
Bu ekip ısrarla ellerindeki Gen'leri vermek istemiyorlar. Sırf bu yüzden Eth olarak dağıtıyorlar. Aşırı cimriler Gen konusunda. Ya ciddi bir beklenti var ya da başka şeyler bilmiyorum.
Gen olarak gönderilmemesi aslında hem iyi hem kötü.
İyi, bounty dağıtılınca fiyat düşmesi olmayacak.
Kötü, benim gibi gen bekleyenler için hayal kırıklığı oldu. Gelen eth ile gen alacağım...

Ekleme:
711 gen = 1 eth olarak hesaplayıp göndereceklermiş. Spreadsheet'ler final. Ne geleceği belli. Ben ne olur ne olmaz diye şu an hemen gelecek miktar kadar gen aldım.
Düşününce çok akıllıca bi hareket aslında. Bounty dağıtılınca fiyatın düşmesini engelleyecekler. Ayrıca Gen değer kazanacak gibi duruyor.
Daostack dediğim gibi çok özgün ve orojinal bir proje. Ekip çok güveniyor ki gen azalmasını istemiyorlar...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
May 19, 2018, 11:11:49 AM

Bu ödülleri dağıtsalardı dump olacağını biliyorlar ve ayrıca 200 bin GEN dolaşıma girince marketcap azalacaktı. Tek bir kararla herkesin gönlünü aldılar. Tabi bu ödül için ayrılan yoplamda 400 bin GEN ne olacak onu öğrenmek lazım. Sapien gibi yatırımcılara dağıtacaklarsa kötü olur. Eğer kilitlerlerse süper olur.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
May 19, 2018, 12:25:46 PM

Ekibin bu kararı gerçekten çok iyi oldu zaten dump yemiş fiyat bountycilerde az olmasına rağmen ne gelirse kardır mantığıyla satanlar olacağı için dahada düşmesinin önüne geçmiş oldular.fiyatın dump yemesini ise hala anlayamadım yüksek ihtimalle balina oyunu gibi geliyor bana düşürüp topluyorlar enayilerin elinden sanıyorum.iyi bir borsaya girene kadar bekleteceğim
PHI1618
Legendary
*

View Profile
May 19, 2018, 01:30:30 PM

Bu ödülleri dağıtsalardı dump olacağını biliyorlar ve ayrıca 200 bin GEN dolaşıma girince marketcap azalacaktı. Tek bir kararla herkesin gönlünü aldılar. Tabi bu ödül için ayrılan yoplamda 400 bin GEN ne olacak onu öğrenmek lazım. Sapien gibi yatırımcılara dağıtacaklarsa kötü olur. Eğer kilitlerlerse süper olur.
Umarım kilitlenir ya da yakılır bilemiyorum. Belki ilerde GEN tutanlara airdrop falan yapılır bilemiyoruz hiç bir bilgi yok bu konuyla alakalı.

gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
May 19, 2018, 02:18:47 PM

beyler ıco fıyatı neydı bunun %10 artıs olmus bugun 0,80 dolar ıcodan kaca satıldı kenara altılmalık token mı
PHI1618
Legendary
*

View Profile
May 19, 2018, 06:21:07 PM

beyler ıco fıyatı neydı bunun %10 artıs olmus bugun 0,80 dolar ıcodan kaca satıldı kenara altılmalık token mı
1 eth = 711 Gen
Eth 700 dolar civarıydı.

Alucardo
Newbie
*

Activity: 155
Merit: 0

View Profile WWW
May 27, 2018, 02:06:45 PM

1 dakikada hardcap yapan ico'ya göre neden çok ilgi olmadı bitcointalk türkçe bölümünde? Yatırım yapanlar ne düşünüyor proje hakkında? 0.50 usd şuan fiyat, buradan bir tepki gelir mi yukarı yönlü?
start
Member
**

Activity: 141
Merit: 10

View Profile
May 28, 2018, 07:51:10 AM

Son zamanlarda göze çarpan güzel bir proje mantık olarak muazzam duruyor.Sitelerinde ki tasarım beni etkiledi ve ekiplerini yakından inceleyecegim.İlerleyen zamanlarda mutlaka kademeli olarak toplarlamayı düşünüyorum.
mandibula
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
May 28, 2018, 09:14:43 AM

Daostack gerçekten ciddi bi proje istihbaratçı mantığı güzel uygulanmış ve çoook büyük bir proje ekip üye sayısı bunu kaldırabilecek mi ?sistem tamamen oturunca ciddi gelir sağlayacaktır
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: