Bitcoin Forum
May 08, 2024, 01:22:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Telegramda Haberimiz Olmadan Gruplara Eklemeyi Engelleme  (Read 488 times)
pavetjove
Newbie
*

Activity: 118
Merit: 0

View Profile
June 08, 2018, 05:50:30 AM

Faydalı bir açıklama olmuş teşekkürler. Bundan  sonra keyfi eklemeler son bulacaktır. Artık onlar düşünssün Smiley  Benim ayrıca eklemek istediğim bir durum daha var.  Airdrop bounty tarzı kendi isteğimizle girdiğimiz ve projenin resmi telegram kanalı olduğunu düşündüğümüz kanallar bir süre sonra airdrop  kanallarına dönüşebiliyor. Akıllarınca bu yöntemlerle kanallarına birkaç bin kullanıcı çekecek sonra airdrop kanalına dönüşerek reflerden parayı vuracaklar. Bu tür çakallıklarada prim vermeyelim. Arada bir kontrol edip temizlik yapmakta fayda var.
1715131369
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715131369
Reply with quote  #2

1715131369
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
August 21, 2018, 11:57:12 AM

Bildiğiniz gibi forumda airdrop ve bounty katılımlarında kimlik doğrulama için telegram id mizi veriyoruz. Bu bilgiler herkese açık bilgiler. Arada sırada telegram hesabımı kontrol ederken kendi isteğim dışında gruplara eklendiğimi farkettim. Çoğunlukta airdrop grupları iznim olmadan ekleme yapıyorlar. Grup başlığında airdrop yazıyorsa bulması kolay, lakin bu sefer başka isimlerde grup kurup yine kendi isteğim olmadan eklendiği farkettim. Onlar ekliyor ben çıkıyorum. Ben çıkıyorum onlar ekliyor. Çözüm olmadı.
Kısa bir araştırmadan sonra bunun telegram ayarlarından engellenebileceğini öğrendim. Bilenler zaten biliyordur. Forumda arama yaptım ama bu başlığı bulmadığım ve Bilmeyen arkadaşlar için burada paylaşıyorum.
Telegram uygulamamızı açıyoruz. (telefondan veya pc uygulamasından)

Pc  Uygulaması İçin:
1- Setting ayarları tıkıyoruz

2-Grup İnvite Setting tıklıyoruz

3- My contacts (sadece kontakta olduğunuz kişilerin eklemesine izin veriyor) tıklıyoruz ve save deyip çıkıyoruz.

Telefon uygulaması içi
1- Privacy and Security yi tıklıyoruz

2- Groups u tıklıyoruz

3-My Contats ı tıklıyoruz ve kaydediyoruz

Meritleriniz için teşekkürler
1- Erguse
2- Necroface
3- Bitfather

Bilgilendirme için çok teşekkürler, çok işime yaradı. Hergün 2-3 gruba ekleniyordum. Hem liste doluyordo hem de çıkmak için zaman harcıyordum.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
August 22, 2018, 08:07:00 AM

Bildiğiniz gibi forumda airdrop ve bounty katılımlarında kimlik doğrulama için telegram id mizi veriyoruz. Bu bilgiler herkese açık bilgiler. Arada sırada telegram hesabımı kontrol ederken kendi isteğim dışında gruplara eklendiğimi farkettim. Çoğunlukta airdrop grupları iznim olmadan ekleme yapıyorlar. Grup başlığında airdrop yazıyorsa bulması kolay, lakin bu sefer başka isimlerde grup kurup yine kendi isteğim olmadan eklendiği farkettim. Onlar ekliyor ben çıkıyorum. Ben çıkıyorum onlar ekliyor. Çözüm olmadı.
Kısa bir araştırmadan sonra bunun telegram ayarlarından engellenebileceğini öğrendim. Bilenler zaten biliyordur. Forumda arama yaptım ama bu başlığı bulmadığım ve Bilmeyen arkadaşlar için burada paylaşıyorum.
Telegram uygulamamızı açıyoruz. (telefondan veya pc uygulamasından)

Pc  Uygulaması İçin:
1- Setting ayarları tıkıyoruz

2-Grup İnvite Setting tıklıyoruz

3- My contacts (sadece kontakta olduğunuz kişilerin eklemesine izin veriyor) tıklıyoruz ve save deyip çıkıyoruz.

Telefon uygulaması içi
1- Privacy and Security yi tıklıyoruz

2- Groups u tıklıyoruz

3-My Contats ı tıklıyoruz ve kaydediyoruz

Meritleriniz için teşekkürler
1- Erguse
2- Necroface
3- Bitfather

Siz dikkat çekince fark ettim ben de istemsiz girişler var. Çok teşekkür ederim kendi adıma çok faydalı bilgilendirme olmuş Smiley
zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
August 23, 2018, 01:22:33 PM

Yorum yapan hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Airdrop ve bounty işine İlk başladığımda bilmediğim gruplara eklenmekten bıkmıştım. Bu yöntem sayesinde kurtuldum. Umarım hepimizin işine yarar.
flygate
Jr. Member
*

Activity: 185
Merit: 1

View Profile
August 24, 2018, 10:13:35 AM

hocam ellerinize sağlık. çok faydalı oldu şuan.
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
August 24, 2018, 10:48:16 AM

Bu sorundan müzdarip olanlar için harika bir bilgilendirme olmuş. Telegram hesabım resmen çöplük gibi, heryere eklenmişim, yeni gruplara giremiyorum. Girdiklerimdende çıkamıyorum , bounty için falan mı girdim diye.

pancupan1903
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
August 24, 2018, 04:04:54 PM

bilgilendirme için saolun , abuk subuk gruplara ekleyip duruyorlardı sürekli.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
steenadwoudd
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
August 26, 2018, 11:18:26 PM

faydalı bir paylaşım olmuş teşekkür ederim sayenizde eklemelerden kurtuldum
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
September 26, 2018, 12:31:55 PM

Bounty ve airdop kanallarina katildigimiz ickn takip etmesi zor oluyor ve sacma sapan gruplara eklendigimizi farketmiyorduk. Artik sayenizde bu dertten kurtulmus olduk. Tesekkur ederim bilgilendirme icin.
zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
October 11, 2018, 06:00:18 PM

Güzel yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Umarım hepimiz bu bilgilerden faydalanırız.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
February 03, 2019, 08:49:45 PM

Telegram botları ile alakalı faydalı bir konuya yorum yazarken konudaki yorumunuzda  Telegramda Haberimiz Olmadan Gruplara Eklemeyi Engelleme bağlantı linkini görünce hemen girip baktım ve çok kolay bir yöntem olmasına rağmen Telegram uygulamasını pek kurcalamamıs olduğumu da farkettim. Çok teşekkürler

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 10, 2019, 08:50:45 PM

Bu ayar ilk zamanlardan beri var mıydı bilmiyorum ama ben birkaç ay önce keşfetmiştim. "Kişilerim" olarak ayarladım. Bu durumda gruplar bizi eklemeye çalıştığında haberimiz oluyor mu yoksa direk engelliyor mu?
Geçen hafta yayınlanan yeni versiyonda gizlilik ayarlarına eklemeler de yapılmış.
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
April 12, 2019, 07:25:55 AM

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Kendi kendine haberim olmaksızın bir çok grup kanalına girmiş hesabım silmek için birde zaman harcıyordum.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
April 26, 2019, 07:54:07 PM

Abuk subuk gruplar ekleyip duruyordu ben de ayarlarımı uzun zaman önce bu şekilde özelleştirdim. Sırf airdrop falan grupları olsa iyi, valla çok ilginç şeyler de olabiliyor  Grin
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: