Bitcoin Forum
May 27, 2024, 01:02:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Portföyünüzü kendiniz mi olusturdunuz, yada çeşitli grupların yönlendirmesiylemi  (Read 440 times)
saglamorcun
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile WWW
May 07, 2018, 03:27:46 AM

Yeni başladım bu işlere önce portföy ne demek onu anlamaya çalıştım. Sonra portföyüme baktım sadece bitcoin ve ethereum var Smiley zamanla çeşitlendirmek lazımmış
Speqs
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
May 07, 2018, 10:51:02 AM

Kendim oluşturdum portföyümü... şuan şu şekilde biçimledim:

%60 BTC - LTC - ETH - XRP
Kazançlarımın yine %60ı kalıyor ve %40ı altlara dağılıyor.

%40 Altcoinlerde

Piyasa inişe geçince shortlamayı öğrettim kendime. Yani değeri düşünce coin/token miktarını çoğaltmaya çalışıyorum.
Herkes birşeyler diyor sosyal medyada ama KAKY (Kendi Araştırmanı Kendin Yap) taraftarıyım. Yok, illa dinleyeceğim illa bu konuşan doğru biliyor kazandırır diyorsanız risk size ait. Fakat şunu unutmayın, geçmişte yaptığı açıklamaları bir araştırın, sildiği tweetler varmı yokmu bir bakın. Bence silinen tweet sayısı burada çok önemli. Ki yanlış bilgi yanlış yönlendirmeler yapıyordur yüksek ihtimalle.
Hayatta olduğu gibi tüm kararlar size ait ve sorumlulukta sizin. sonradan ağlamasınlar boşuna.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
May 07, 2018, 12:55:00 PM

Ben birşey sormak istiyorum,

Yerli, tanınmış kripto fenomenlerinden gerçek anlamda fayda gördünüz mü hiç ? Yani başkalarının yazdıkları yorumları, arkadaşınızın bir arkadaşınızın kazandığı miktarı katmadan, sadece ve sadece bu 30-40 bin takipçili kişiler sayesinde kendiniz para kazandınız mı ?

Şöyle bir durum var, çok uzun süredir takip ediyorum bu kişileri. Ancak ben nedense şimdiye kadar onlar sayesinde doğru dürüst para kazanamadım. Ufak ufak kazandığım oldu ama daha sonra fazlası ile geri kaybettim. Kendi işlemlerim dışında kimse sayesinde para kazanamadım.

Yani eleştirmek için yazmıyorum, ya ben bir yanlış yapıyorum yada millet çok gaza geldiğinden şunun sayesinde bu kadar kazandım, senin sayende araba aldım vb. şeyler yazıyor millete. Belki %20-30 yaptığım olmuştur birkaç defa, ama yanlış zamanda yine alım yaptırdıkları için o kazandığım da fazlasıyla geri gitti her defasında. Ve işin gerçeği bir süredir kimsenin yazdığını takmıyorum, bence birşeyler var bu işte. Fenomenleri takip ettiğim süre boyunca her btc-alt düşüşünde komple coinlerde yakalandım. Hep uzun süreler %10-20 için beklemem gerekti. Sonra ise bir günde o karların katını kaybettim.

Ama twittera bir bakıyorum, sanki adamlar her gün paralarını ikiye katlıyor, herkese kazandırıyor, tanrı gibiler de hata bendeymiş gibi hissediyorum. Bence bir gariplik var bu durumda, artık şu kadar kazandımlar gerçekçi gelmiyor bana.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
May 07, 2018, 03:50:27 PM

Ben de geçen sene twitter'da 1-2 arkadaşı takip ediyor ve onların telegram gruplarındaki tahminleri doğrultusunda ufak ufak trade yapıyordum. Bu sayede küçük de olsa bir sermaye yaptım ve tamamen riski kabul ederek de bir portföy oluşturdum. Her ne kadar BTC'nin diplere ineceğini öngörmüş olsalar da elimdekilerin bu derece düşeceğini tahmin etmemiştim. Arada bir de olsa etrafa kulak vermek (ama kesinlikle körü körüne uymak değil) ve deneyimlerimiz doğrultusunda da kararlarımıza yön vermek iyi olur diye düşünüyorum.
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
May 07, 2018, 04:23:56 PM

hocam kendim oluşturuyorum fakat,  internet medya, o kadar çok algımızı yönetiyor ki illa etkileniyordur insan diye düşünüyorum ben, bu açıdan  bu tip algı  yönetimlerine dikkat etmek lazım
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
May 07, 2018, 07:15:15 PM

Ben gene geçen seneki gibi ne ödül aldımsa hiç elleşmeyip sabırla borsadaki yükselişi bekleyeceğim sonuna kadar sonrada yükselişin başladığını düşündüğüm noktadan öteye 2-2.5 ay sayıp ne var ne yok ethere ve bitcoine cevirecegim oyle duracak kenarda ama bu defa bir miktar dolarada ceviriyim diye düşünüyorum. Pek şu bu ne alıp satıyor diye bakmıyorum ama http://boards.4chan.org/biz/catalog şurayı takip etmekten hoşlanıyorum. Herkes anon diye gizemli geliyor burası bana herhalde ama birinide takip edebilme imkanı yok tabi nickler hep random olduğundan. Genede güzel kaynak bence meme ler filan eğlenceli.
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
May 07, 2018, 09:55:37 PM

herkes ayrı bir uzman zaten bu piyasada, e haliyle ister istemez insan etkileniyor onlardan. tabiki başkalarındandan da etkileniyoruz. ama kendin karar verip alacaksın bazı şeyleri. en iyi yol bu
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
May 08, 2018, 08:53:37 PM

Bu işlere girip insan kulağını kapatsa gözü görüyor ister istemez. Alırken bir araştırmaya giriyor. Eğer alma meyilliyse olumlu yorumlardan etkilenebiliyor.  Ya da bazıları gibi kumar oynayıp al sat yaparak kazanmaya çalışıyor.  Ancak bu son söylediğim çok riskli pumpa gelip aldıysa satması için bayağı bir beklemesi gerekir.
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 08, 2018, 09:03:32 PM

benim pörtföyümü en yakın arkadaşım oluşturdu . ve her sectiği koin en az 10 katına çıktı kendisi bu konuda çok araştıran ve sağlam seçimler yapan bir prof.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: