Bitcoin Forum
July 24, 2024, 04:13:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Beyin Fırtınası: Üniversiteler neden bölünüyor?  (Read 487 times)
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
April 28, 2018, 11:35:22 AM

Benim kişisel düşüncem hiç bir işe yaramayacak bir hamle o kadar alt yapısı olmadan içi boş eğitimlerle doldurulmuş üniversiteler açmışsın önce bunların içini çağdaş araç gereçler ve içi dolu bir eğitim sistemi için uğraşacağına gidiyorsun üni leri böl parçala yönet mantığıyla kendi çıkarlarını gözetliyorsun bunlar milli hareketler değil!
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
April 28, 2018, 11:36:21 AM

Sen öğrenci sayısını 2 katına çıkartirsan öğrenen sayısı da 4 kat azalır. Sınıf ne kadar kalabalık olursa verim o kadar düşer. O kadar okul fakülte açtılar yüzlerce kontenjan koydular.  Şimdi de saçma sapan okulu bölmeye çalışıyorlar. Mantık ne ? Yoğunluk azaltmak. Onun yerine kontenjanı azalt herkes okumasin abi bu durum olunca ücretli okulların da sıralaması iyi yerlere gelecek. Diplomalı çaycı olacaksa tecrubeli çaycı olsun. Devlet kazansın.
selcukplayerz
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
April 28, 2018, 11:44:02 AM

tarihimize mal olmuş üniversitelerimizi yok etmek için ugraşanlara yazıklar olsun .
Spack17
Sr. Member

Activity: 1694
Merit: 274

View Profile
April 29, 2018, 12:01:42 PM

Neden bölündüğü sorunu ben soruyorum kendime ama bir cevap alamıyorum mantıklı olarak yani. Zaten çevrede de bilen yok. Ama para için olduğunu düşünüyorum bir çıkarları vardır.
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
April 29, 2018, 02:47:10 PM

Neden bölündüğü sorunu ben soruyorum kendime ama bir cevap alamıyorum mantıklı olarak yani. Zaten çevrede de bilen yok. Ama para için olduğunu düşünüyorum bir çıkarları vardır.

zaten herhangi bir açıklama yok. sadece bölünecek. bölünecek de neden?
pollyanna olursam
sadece belli alanlara odaklanarak onun üzerinde sistemli olarak geliştirilecek ve dünyada ki ilk 100 üniversitenin arasına mı sokulacak?
yo gerek yok böyle bir şeye bak harwarda bak oxforda her bölüm üzerine düşeni fazlasıyla yerine getiriyor zaten.

yüksek ihtimalle burada da kötü senaryolar devreye girecek.
yeni kadrolar açılacak buraya kendi adamlarını yerleştirecekler.
dağıtarak tam hakimiyet kuracaklar.
ihaleleri istedikleri firmalara verecekler.
ihtiyaç halinde toprakları imara açılacak ve satılacak.

eğitim için zarardan başka bir şey getirmeyecek.
diyetisman
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
April 29, 2018, 02:49:46 PM

Bölünen üniversitelerin daha doğrusu bölünmeye çalışılan üniversitelerin genel olarak hükümete bakış açısını anlarsanız neden bölünmeye çalışıldıklarını farkedeceksiniz.
dracarys2
Member
**

Activity: 100

View Profile
April 29, 2018, 02:51:44 PM

eğitim ve bilim olarak bu geri kalmışlığımızı böyle mi düzeltecekler çok merak ediyorum. Bu ülkenin geleceğini karartıyorlar farkında bile değiller.
thetis
Member
**

Merit: 14

View Profile WWW
April 29, 2018, 04:23:16 PM

eğitim ve bilim olarak bu geri kalmışlığımızı böyle mi düzeltecekler çok merak ediyorum. Bu ülkenin geleceğini karartıyorlar farkında bile değiller.

öyle bir dertleri olsa zaten 15 yılda 15 kere sınav ve eğitim sistemini değiştirmezlerdi. onların derdini biz biliyoruz da destekçileri biliyor mu acaba

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
April 29, 2018, 05:20:49 PM

Önemli olan sayıca fazla üniversite değil , eğitim kalitesi yüksek üniversitedir. Bu bölünmelerde ki amaç yandaşlara kadro dağıtmak olabilir. Çünkü üniversitelerin bölünmeye değil kaliteli eğitime ihtiyacı var.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
sankaneri
Member
**

Activity: 143

View Profile
April 29, 2018, 08:00:22 PM

İstanbul Üniversitesi'nin Avcılar'daki alanı için iyi projeler var diye biliyorum devlete para getirecek bu nedenle oradaki bölümleri farklı üniversite adına taşıyıp o alandan çıkarabileceklerini duydum. Diğerleri hakkında bilgim yok.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
April 29, 2018, 09:40:39 PM

Ne kadar çok üniversite o kadar iyi eğitimli ülke mantığıyla düşünüyorlar herhalde ama ne kadar profesör tanıdığım varsa bu görüşe katılmıyor
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
April 29, 2018, 10:31:12 PM

İstanbül Üniversitesi hariç çok ciddi yankılanacak bir ses diğer üniversitelerden gelmedi sesimizi kıstılar bugün ses çıkarmazsak yarın ses çıkarsak dahi fayda etmeyecek bir durumda olabiliriz   Angry
hardline
Jr. Member
*

Activity: 80
Merit: 4

Sovryn - Brings DeFi to Bitcoin

View Profile
April 29, 2018, 11:48:03 PM

Bu karar adeta eğitime vurulan bir darbedir. Mevcut hükümet yetkilileri bile eğitim konusunda yanlış politika güttüklerini kabul ederken forumda bunun savunuculuğunu yapmak şaşırtıyor  Huh

/ / / / / / / /          SOVRYN.app          \ \ \ \ \ \ \ \
#1 DeFi for Bitcoin Platform     [     Join Origin Pre-Sale     ]
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
April 30, 2018, 06:30:39 AM

Biz her yerde üniversite olmasından şikayetçiyken her yerde minimum iki üniversite olmasını amaçlıyorlar herhalde.
Gönül ister ki nicelik değil niteliğe bakılsın bu ülkede işler öyle yürümüyor.

jerseymal
Member
**

Activity: 63

View Profile WWW
April 30, 2018, 08:03:47 AM

eğitim kalitesinin artırılmadığı hallerde sadece diploma tek başına yeterli değil, genç işsizlik oranı %25'e dayandı. gençler olarak iş bulmakta ve kariyer yapmakta  zorlanıyoruz.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
April 30, 2018, 09:27:44 AM

Eğitimde başlı başına ne amaçlandığını ben hiçbir zaman çözemedim zaten.
Bu da eğitimi geriye götüren kesitlerden birisi olarak hatırlarda kalacaktır.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
gameoverland
Member
**

Activity: 70

View Profile
April 30, 2018, 10:06:24 AM

milyonlarca genç var, üniversite eğitimi şart ayrıca üniversiteler bulundukları şehirde ekonomik ve sosyolojik değişikliklere ön ayak oluyor olumlu anlamda
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
April 30, 2018, 10:31:10 AM

İstanbül Üniversitesi hariç çok ciddi yankılanacak bir ses diğer üniversitelerden gelmedi sesimizi kıstılar bugün ses çıkarmazsak yarın ses çıkarsak dahi fayda etmeyecek bir durumda olabiliriz   Angry

gazide de büyük sıkıntılar yaşandı ama pek bir anlamı olmadı. öğrenciden daha fazla polis vardı rektörlüğün önünde. biber gazları, coplar, dayaklar dağıldılar.
buna aklı başında olan diğer üniversitelerinde sesini çıkartması gerekirdi.
aklıma hitler döneminden kalma bir anektot geldi.

naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim. sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim. ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.

acı ama gerçek. yarın diğer üniversitelerde de istedikleri değişiklikleri yapmak istediklerinde ses çıkartacak onlardan başka kimse kalmayacak. Çıkardıkları seste hiç bir işe yaramayacak.
eduvar
Jr. Member
*

Activity: 58

View Profile
May 01, 2018, 08:58:15 AM

üniversiteleri bölmenin veya çoğaltmanın bir anlamı yok. önemli olan eğitimin içeriği.
hero_coin
Member
**

Merit: 16

View Profile
May 01, 2018, 09:24:17 AM

eğitimi bitirirsen geleceğini bitirirsin. afrikadaki sömürge ülkelerinden hiç bir farkın kalmaz. bu yolda da adım adım ilerliyoruz. gözümüz aydın.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: