Bitcoin Forum
June 20, 2024, 05:06:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
Author Topic: Coinium.org | CoinTurk.net Pool Ağı | %0 Kesinti | Stratum  (Read 28842 times)
Mertcan
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
December 20, 2013, 11:49:00 AM

O listedeki tüm siteler ddosdan patlıyor ddosdan korunabilen tek server var

http://fast-pool.com/

şu anakadar aldığım doge 230k şuanda onay beklediğim oran 2 dk da oldu bu her 5 yada 15 dk da bir block kırılıyor. 10 dk sonra onaylanıyor hesabınıza yatıyor...

http://puu.sh/5SFnE.png

Ayrıca sistemin zorluğu 383 olmak üzere ve git gide zorlaşıyor.(elinde rezerv olan varsa doge alabilirim hala bilginize.)

ayrıca türk poolunun da gelişmesine olanak sağlayın...daha yeni ve ekibide sistemi tam anlamıyla çözmeye çalışıyor çünkü elinizde mpos denen bir script var açık kaynak kodlu ama bir sürü açığı var

kac kh/s veya mh/s ile kaziyorsunuz ?

250 kh/s ile şuanda aldığım bu
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
December 20, 2013, 11:56:07 AM

su zorluk derecesinde 230 bin coin mumkun degil kazamazsiniz dediginiz hiz ile, su ana kazar zorluk dusukken kazmis olabilirsiniz ama buyuk poolda kazanciniz daha az olacaktir.
Arkadaslarada bunu anlatmaya calismistim.

ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
December 20, 2013, 11:58:29 AM

evet shareların geldıgını ozellikle belirtmek istiyorum. sharelarınızda hic bir sıkıntı yok arkadaslar. orphan olmayan ılk blokla bırlıkte sharelarınızdan gelen payınızı alacaksınız.

detaylı acıklama yapayım konuyla ilgili; simdi yukarıda ki arkadas demiski web sunucusu konfigrasyonunu yapamıyorsan hıc konusmayalım. web sunucusu konfigurasoynu degıl problem. zaten http://www.cointurk.net/ de http://doge.coinium.org/ aynı sunucuda. cointurk acılıyor ama doge.coinium.org acılmıyor.

bunun nedenide kullandıgımız https://github.com/TheSerapher/php-mpos yazılımının https://github.com/TheSerapher/php-mpos/blob/next/cronjobs/pplns_payout.php kısmı. su anda bunu debug edip hatayı bulmakla urasıyorum. websitesinin gelmesini engelleyen sey bu.

bazı anlamak istemeyen arkadaslar icin bold yapacagım: dedigim gibi sharelarımızda hıc bır sıkıntı yok. web sunucu ile stratum yanı sharelarınızın ıslendıgı sunucu ayrı.

team atabilirsen yardımcı olabilirim php de çok iyiyim

bu arada bu dosya ne dosyası cronjob ın belli aralıklarla çağırıp shareleri dağıtmak için kullandığı dosya mı
Mertcan
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
December 20, 2013, 12:02:30 PM

su zorluk derecesinde 230 bin coin mumkun degil kazamazsiniz dediginiz hiz ile, su ana kazar zorluk dusukken kazmis olabilirsiniz ama buyuk poolda kazanciniz daha az olacaktir.
Arkadaslarada bunu anlatmaya calismistim.

tamamda ben hepsini bu hızla kasmadımki şuan ki hızımı belirttim benim şuandaki mevcut hesabımı 6 arkadaş kullanıyoruz ve 6 işçi olarak poolda kazı yapıyoruz toplamdaki kh/s miz 7500 ila 8000 arasında resimli göstermek isterdim ama fast-pool istatistiklerin hepsini sitenin loadı yükselmesin diye dün kapattı

isterseniz girip deneyiniz.. 1k kh/S ile bile çok yüksek mining yapabilirsiniz. şuanki diff ile zaten günlük 7 ile 8k mining yapabiliyoruz.ilk çıktığında ve burada parladığındaki diff ile kazdıklarımız yanımıza kar kaldı Smiley

ben o mesajı yazdıktan sonraki son durum fazla bir zamanda geçmedi üstelik... mümkün mertebe kendi ebinizi kurup kazın daha kolay oluyor

http://puu.sh/5SGiP.png
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 20, 2013, 12:06:29 PM

Ben arada kopup bağlanıyorum. Bu bana negatif etki eder mi? kesintisiz bağlı olmadığımda zararda mıyım. Elektrik kesintisi falan oluyor bazen.

ELRONDTARALOM
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
December 20, 2013, 12:27:48 PM

55 su anda, arkadaslar biraz daha artirirsak hizimizi ilk blogu bulabiliriz, az kisi oldugumuz icin belki blok bulma suresi uzun ama uzun vadede daha karli, buyuk bir poolda 15 dakkada bir 100 200 coin gelecek gunde en fazla bir kac bin coin kazacaksiniz, oysa az kisi oldugunda su anda bir blok 1.000.000 coin, payiniza yuzbinlerce coin dusecektir.  Buyuk ve hizli pool demek kazancli demek degildir.

hocam pool adresini alabilirmiyim. ben wemineltc den işlem yapıyorum.

anakart : CROSSHAIR V FORMULA-Z 990FX/SB950 AM3+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA3.0 USB3.0 Anakart

ekran kartı 2 adet :ASUS HD7950 DIRECTCU II TOP GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

ram : 2*4 = 8 gb

power : THERMALTAKE  TOUGHPOWER GRAND 80PLUS GOLD 1050W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI

işlemci : FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nm İşlemci

2 adet ekran kartı ile mining yaparken cgminer scrypt kullanıyorum toplamda 1,2 Mh gösteriyor fakat pool da 1500 - 1600 e kadar çıkıyor sonra bi bakıyorum 945 olmuş 800 e düşmüş bunun sebebi nedir ekran kartları ısındığından olabilirmi. bide elektrik maliyeti açısından yaptığımız işin karı kalacakmı çünkü verimine göre şu anki kurulu sistemime 2 adet ekran kartı daha alıp üretimi çoğaltmayı düşünüyorum ve toplamda 10 adet pc kurmayı düşünüyorum herbiri 4 veya gigabyte 5 ekran kartı destekleyen anakartlarından almayı düşünüyorum hoş asus 7950 serisi artık gelmeyecekmiş sapphire almayı düşünüyorum.

bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
ELRONDTARALOM
Newbie
*

View Profile
December 20, 2013, 12:47:28 PM

55 su anda, arkadaslar biraz daha artirirsak hizimizi ilk blogu bulabiliriz, az kisi oldugumuz icin belki blok bulma suresi uzun ama uzun vadede daha karli, buyuk bir poolda 15 dakkada bir 100 200 coin gelecek gunde en fazla bir kac bin coin kazacaksiniz, oysa az kisi oldugunda su anda bir blok 1.000.000 coin, payiniza yuzbinlerce coin dusecektir.  Buyuk ve hizli pool demek kazancli demek degildir.

hocam bahsetmiş olduğunuz pool un adresini alabilirmiyim.
oulker1980
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
December 20, 2013, 12:55:42 PM

2 adet ekran kartı ile mining yaparken cgminer scrypt kullanıyorum toplamda 1,2 Mh gösteriyor fakat pool da 1500 - 1600 e kadar çıkıyor sonra bi bakıyorum 945 olmuş 800 e düşmüş bunun sebebi nedir ekran kartları ısındığından olabilirmi. bide elektrik maliyeti açısından yaptığımız işin karı kalacakmı çünkü verimine göre şu anki kurulu sistemime 2 adet ekran kartı daha alıp üretimi çoğaltmayı düşünüyorum ve toplamda 10 adet pc kurmayı düşünüyorum herbiri 4 veya gigabyte 5 ekran kartı destekleyen anakartlarından almayı düşünüyorum hoş asus 7950 serisi artık gelmeyecekmiş sapphire almayı düşünüyorum.

Pool'da gösterilen tahmini hashrate'dir. Anlık artıp azalabilir, uzun vadede cgminer'in verdiği değere yaklaşacaktır.
Share'lerden kontrol edin adil pay alıp almadığınızı.
Sizin hashrate / poll hashrate ~= sizin share / pool share olması lazım idealde (uzun vadede).

Vatanda gördüm bu arada yeni Sapphire R9 280x ve 290(x)'ler. 
technomancer
Sr. Member

View Profile
December 20, 2013, 01:00:10 PM

anakart : CROSSHAIR V FORMULA-Z 990FX/SB950 AM3+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA3.0 USB3.0 Anakart

ekran kartı 2 adet :ASUS HD7950 DIRECTCU II TOP GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

Merhaba,
SU anda poolu dogecoin pooluna cevirdik, su anda litecoine oranla cok daha kazancli cunku.
dogecoin de yine litecoin gibi scrypt. tabanli, www.cointurk.net adresine giderseniz orada detayli bilgilere ulasacaksiniz, sayfada ustte blog bolumune tikladiginizda detayli anlatimlar mevcut.
farkli farkli deger almanizin sebebi pool yaptiginiz paylasim sayisina gore tahmini bir deger verir size, bu arada degisir, sizin ayarlarinizla alakali olarak geri cevrilen (reject) yada donanimsal hatalar yuzunden her paylasimizini kabul edilmez, o yuzden cg minerdan aldiginiz deger farkli poolda aldiginiz deger farkli olur.
ELRONDTARALOM
Newbie
*

View Profile
December 20, 2013, 01:10:45 PM

Merhaba,
SU anda poolu dogecoin pooluna cevirdik, su anda litecoine oranla cok daha kazancli cunku.
dogecoin de yine litecoin gibi scrypt. tabanli, www.cointurk.net adresine giderseniz orada detayli bilgilere ulasacaksiniz, sayfada ustte blog bolumune tikladiginizda detayli anlatimlar mevcut.
farkli farkli deger almanizin sebebi pool yaptiginiz paylasim sayisina gore tahmini bir deger verir size, bu arada degisir, sizin ayarlarinizla alakali olarak geri cevrilen (reject) yada donanimsal hatalar yuzunden her paylasimizini kabul edilmez, o yuzden cg minerdan aldiginiz deger farkli poolda aldiginiz deger farkli olur.

yani dogecoin mi üretecek ltc değil doğrumu anladım.
technomancer
Sr. Member

View Profile
December 20, 2013, 01:13:23 PM

evet, cunku su anda dogecoinin karlilik orani ayni sistemle litecoine gore bir kac kati.
ELRONDTARALOM
Newbie
*

View Profile
December 20, 2013, 01:21:20 PM

evet, cunku su anda dogecoinin karlilik orani ayni sistemle litecoine gore bir kac kati.

anladım ama dogecoin i hangi sayfada satabiliyoruz btc-e de göremedim
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3766
Merit: 2120

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 20, 2013, 01:24:18 PM

anladım ama dogecoin i hangi sayfada satabiliyoruz btc-e de göremedim

https://bitcointalk.org/index.php?topic=357549.msg4057721#msg4057721

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
ELRONDTARALOM
Newbie
*

View Profile
December 20, 2013, 02:10:58 PM

hocam sizede çok soru sordum ama son bir şey daha soracağım dogecoin i cgminer scrpyt ile üretebiliyormuyum.

kusura bakmayın sizin gibi bilgili kişileri bulmak zor oluyor heleki sorduğumuz sorulara cevap verenleri.
acedia
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
December 20, 2013, 02:19:16 PM

hocam sizede çok soru sordum ama son bir şey daha soracağım dogecoin i cgminer scrpyt ile üretebiliyormuyum.

kusura bakmayın sizin gibi bilgili kişileri bulmak zor oluyor heleki sorduğumuz sorulara cevap verenleri.
evet üretilebiliyor.
sadece bi doge pool a geçmen yeterli.
örneğin: cgminer.exe -o stratum+tcp://stratum.coinium.org:3334 -u WEBLOGIN.WORKER -p WORKER_PASSWORD --scrypt -I 13
ltc üretirkenki paramatreler geçerli.
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
December 20, 2013, 02:22:53 PM

Arkadaşlar bu tür işler teknik bilgi, araştırma ve beceri gerektirir, arkadaşlar ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar Türkiye mining konusunda çok gerilerde bu nedenle her türlü girişimin desteklenmesi şart. Yukarda bu işin peşinden koşan arkadaşları hırsızlıkla sahtekarlıkla suçlayanlar olmuş yapmayın gözünüzü seveyim adam 1 milyon doge'yi cebe indirse ne olacak pılını pırtını toplayı havai adalarına mı göçecek. Olmayınca olmuyor işte bir blok kırılmış o da orphan çıkmış gayet normal. Bence yıkıcı değil yapıcı olmak şart LTC'den DOGE'ye dönülmesini de mantıklı bir hareket olarak görüyorum lakin mevcut donanımlarla şu anda LTC üretmek kardan çok zarar getirmeye başladı.

Lütfen girişimciliği desteklemesek de köstek olmayın eminim pool'u kuran arkadaş en kısa zamanda sorunu çözecek ve eski haline geri getirecektir çözülmese de sağlık olsun canı sağolsun denedik olmadı deriz.
raistlinthewiz (OP)
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile WWW
December 20, 2013, 02:32:13 PM

destek veren herkese teşekkürler.

kısa bir güncelleme yapayım. daha oncede dedigimiz gibi stratum + db sunucumuz sıkıntısız calısıyor, butun sharelarınız veritabanına kayda geciyor.

sıkınıt web-frontend'de. php-mpos kullanıyoruz ve yazılım yuksek sayıda workerla calısmak ıcın optimize edilmis degil. halen onun optimizasyonu ile ugrasıyorum.

ELRONDTARALOM
Newbie
*

View Profile
December 20, 2013, 02:47:01 PM

evet üretilebiliyor.
sadece bi doge pool a geçmen yeterli.
örneğin: cgminer.exe -o stratum+tcp://stratum.coinium.org:3334 -u WEBLOGIN.WORKER -p WORKER_PASSWORD --scrypt -I 13
ltc üretirkenki paramatreler geçerli.

önerebileceğiniz pool varmı,

ayrıca ben şuan cgminer scrypt  kullanıyorum 2 ekran kartım var asus hd 7950 herbiri 620 khash ile çalışıyor wemineltc pool da mining yapıyorum ikisinin toplamı sabit 1.2 mhash poolda 890-945-1499-1700 gibi değerler değişken olarak geliyor

ama scrypt kullanmadan yaptığımda 600-700 ü geçemiyorum

scrypt mi daha iyi yoksa normalimi kullanım açısından yoksa br farkı yokmu.

sistemimin konfigürasyonu

acaba sistemimde bir uyumsuzluk sorunu olabilirmi.

ve bilginiz var ise elektrik sarfiyatı hakkında kar zarar durumunu nasıl gözlemleyebilirim.

teşekkürler
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
December 20, 2013, 02:50:53 PM

O halde pool sitesine girişte sıkıntı yaşayan bir ben değilim?

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
acedia
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
December 20, 2013, 03:01:44 PM

O halde pool sitesine girişte sıkıntı yaşayan bir ben değilim?
web arayüzü sadece sıkıntılı kimse giremiyor. Ama düzelecek
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  

Jump to: