Bitcoin Forum
May 14, 2024, 02:06:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [All]
  Print  
Author Topic: Bedelli Askerlik  (Read 1343 times)
mahmutbey (OP)
Member
**

Activity: 128
Merit: 10

View Profile
April 28, 2018, 09:52:52 PM

Bedelli askerlik bekleyen var mı ? Bedelli konusunda görüşleriniz neler ?

1715652400
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715652400
Reply with quote  #2

1715652400
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715652400
Hero Member
*

Ignore
1715652400
Reply with quote  #2

1715652400
Report to moderator
1715652400
Hero Member
*

Ignore
1715652400
Reply with quote  #2

1715652400
Report to moderator
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1489

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
April 28, 2018, 10:51:38 PM

Profesyonel orduya geçiş yapılan şu günlerde son kez bedelli askerlik çıkarılabilir. Artık zorunlu askerlik denen saçmalığın tamamen kalkması gerekiyor. Doğduğun yerin ve cinsiyetin seçilemediği bir dünyada böyle bir zorunluluğu icat eden zihniyete artık kimse prim vermiyor.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
April 29, 2018, 06:48:03 AM

bedelli askerliğin kesinlikle çıkması gerekiyor ve bunu yaparken de yaş sınırı konulmaması gerekiyor. madem birilerine bedelli yapma imkanı tanıyorsun bunu sadece yaşı büyük olan kişilere uygulamayacaksın, askerlik yaşı gelmiş herkesin bu haktan faydalanabilmesi gerekiyor

mahmutbey (OP)
Member
**

View Profile
April 29, 2018, 07:30:33 AM

Bende bedelli bekliyorum ve sizlerin fikirlerini de almak istedim. Umarım en kısa sürede çıkar ve yaş sınırı olmaz.

netkoma
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
April 29, 2018, 08:29:30 AM

Bencede bedelli askerlik gelmelidir.
tebessum
Member
**

Activity: 314

View Profile
April 29, 2018, 08:45:53 AM

bedelli bekleyenlerin mutlu haberi alması yakındır  eli kulağındadır kesin çıkacak bence
soner2136
Newbie
*

Activity: 45
Merit: 0

View Profile
April 29, 2018, 08:50:29 AM

Şuan zaten profosyonel orduya geçildi. sskerligin bi anlamı yok
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
April 29, 2018, 08:59:13 AM

Peki ne zamana cıkar yani cıktı diyelim hemen haftaya gidilirmi yoksa 3-4 ay gibi bir süremi var ?
mahmutbey (OP)
Member
**

View Profile
April 29, 2018, 09:32:05 AM

Peki ne zamana cıkar yani cıktı diyelim hemen haftaya gidilirmi yoksa 3-4 ay gibi bir süremi var ?

Yasalaştığı takdirde hemen işlemlere başlanır. Bankaya para yatırılır makbuz askerlik şubesine verilir ve işlem tamam. Bedelli yapmak isteyenlere 2 ay kadar süre tanırlar. İnşallah bekliyoruz bakalım Smiley

Carolinawiestput28
Jr. Member
*

View Profile
April 29, 2018, 09:52:48 AM

Yasalaştığı takdirde hemen işlemlere başlanır. Bankaya para yatırılır makbuz askerlik şubesine verilir ve işlem tamam. Bedelli yapmak isteyenlere 2 ay kadar süre tanırlar. İnşallah bekliyoruz bakalım Smiley

işte ortalama ne zaman kabul edilir edilirse yani 2019 damı yoksa bu sene temmuz gibimi vs ?
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
April 29, 2018, 10:49:40 AM

bizim afrin harekatımızı yapan ordu muvazzaf subaylardan ve özel hareket kuvvetleriyle yapılıyor. artık doğudaki operasyonlarda çoğunlukla bu profesyonel ordu ile yapılıyor. ben karşıyım her erkeğin askere alınmasına. hem ekonomik olarak yüktür hem de hiç bir işe yaramıyor. onun yerine profesyonel ordu gelsin. askerlik tamamen meslek olsun.
bedelli seçimden önce zor da şu şartlarda yakın biz zamanda çıkacak gibi. konuşmalar başladı.
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
April 29, 2018, 11:14:28 AM

kasımda tecil bitiyor kasima kadar çıksa bari Grin

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Bjk
Member
**

Activity: 71
Merit: 26

View Profile
April 29, 2018, 11:17:53 AM

Seçim sonrasında yılbaşına doğru çıkartılır diye düşünüyorum. 01.01.2019 itibari ile belli yaşları kapsayacak şekilde düzenlenebilir. Yapılan operasyonlarda harcanan paralar ve askeri yatırımlar nedeni ile buradan oldukça yüksek bir kaynak sağlanabilir diye düşünüyorum.
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
April 29, 2018, 11:22:33 AM

bul yıl çıktı çıktı çıkmazya ya bakaya kalıyorum ya askeriye götürüyor beni Smiley çıksa bari bedelli de faydalansak.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 271

View Profile
April 29, 2018, 01:23:32 PM

Bu yıl çıkabileceğini düşünüyorum. Eğer olur da şuanki devleti yönetenler yine başta kalırsa bir daha birkaç yıl gelmez bedelli. Ama yönetenler değişirse belki yeni gelenler bedelli çıkarabilir.
mahmutbey (OP)
Member
**

View Profile
April 29, 2018, 01:26:40 PM

Seçimden önce çıkar diye düşünüyorum. Bedelli bekleyen büyük bir kitle var ve bu kitleden oy kaybetmek istemezler. Bedelli yoksa oyda yok  Grin

netkoma
Jr. Member
*

View Profile
April 29, 2018, 01:26:59 PM

ille de bedelli (tersten okuyun)
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1489

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
April 29, 2018, 01:32:36 PM

27 Nisan - Başbakan: "Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bedelli askerlik konusu dikkate alınması gereken bir husus. Buradan elde edilecek kaynağın da savunma sanayimizi güçlendirmek için kullanılması gerekir."
28 Nisan - Mahir Ünal: Bedelli gündemimizde yok.
29 Nisan - Erdoğan: Bedelli yok.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
April 29, 2018, 02:01:31 PM

27 Nisan - Başbakan: "Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bedelli askerlik konusu dikkate alınması gereken bir husus. Buradan elde edilecek kaynağın da savunma sanayimizi güçlendirmek için kullanılması gerekir."
28 Nisan - Mahir Ünal: Bedelli gündemimizde yok.
29 Nisan - Erdoğan: Bedelli yok.

başbakan müsbet demişti ama mahir ünal net konuştu. Ben mahir ünal'ı cumhurbaşkanına en yakın olan isimlerden birisi olarak düşünüyorum.
Şeker fabrikalarının satışı konusunda da partiden iptal edilebilir şeklinde yorumlar geliyordu sonra Mahir Ünal çıktı net konuştu satılacak ve çatır çatır satılıyor.

ne de olsa partinin başbakanın bakanların ne düşündüğü önemli değildir. Cumhurbaşkanı ne düşünürse o oldu, oluyor.
diderdrogba
Member
**

Activity: 406
Merit: 47

View Profile
April 29, 2018, 02:04:14 PM

Seçim dönemi yaklaştı ya herkes bir bedelli askerlik ister oldu lafa gelince asarım keserim askerliğe gelince yok Allah akıl fikir versin.

Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
April 29, 2018, 04:14:59 PM

Erdoğan bey bedelli şehitlerimize hakaret olur dedi bugün, tabi biz milletvekili çocuğu değiliz yurtdışında kumar oynuyalım, veya bakan oğlu değiliz.
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
April 29, 2018, 04:21:54 PM
Merited by Akboi (1)

başbakan açıklama yapmış olumlu bakıyoruz diye  Smiley
açıklama yapmadan önce sen bir düşün ben gerçekten başbakan mıyım diye Fikri Işık'ta demiş ki başbakanımız müspet bakıyorsa hükümetimiz bu konuda çalışma yapacaktır diye
arkasında partinin sözcüsü yok öyle bir şey diyor.

başbakanın sözü daha parti sözcüsüne geçmiyor nasıl bir başbakan bu

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
Mug.bean
Newbie
*

Activity: 135

View Profile WWW
April 29, 2018, 05:29:16 PM

Bu olayda Binali Yıldırımın parti içinde hiç bir vasfının olmadığını anlamış olduk
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
April 29, 2018, 06:41:19 PM

Bu konuda çok katı bakıyorum ya gönüllülük esasına dayandırsınlar yada zorunlu yapsınlar gönüllü askerlik zenginle fakir ayrımı yapan adaletsiz bir sistem.
Husaki
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
April 29, 2018, 08:01:57 PM

Bedelli askerlik yapmak isterim işe girsen 1 yıl süreyle parası rahatlıkla çıkar. Askere sadece gönüllü olanların gitmesi lazım bence zorla askerlik olmaz  Undecided
sankaneri
Member
**

Activity: 143

View Profile
April 29, 2018, 08:07:11 PM

Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle bir şeyin gündemde olmadığını söyledi bugün. Bakalım bugünden sonra düşünülür mü ben de merak ediyorum.
kayzersoze
Member
**

View Profile
April 29, 2018, 09:05:19 PM

bedelli askerlik olacağını düşünmüyorum şu aşamada ufak da olsa bir savaş durumu varken büyük isyan çıkar yani.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
April 29, 2018, 09:29:14 PM

Bedelli askerlik olayını saçma buluyorum açıkçası hele şuan ülkenin bulunduğu durumda yapılmaz yani böyle bir şey ortalık sakinken belki olabilir.
Hidrofor
Member
**

Activity: 189

View Profile
April 29, 2018, 10:51:48 PM

Askerlikte bir faydası olmayacak eli iş tutmaz silah bilmez adamların bu sistemden kurtulabileceği tek yol umarım oy alma amaçlı bile olsa gelir  Undecided

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
diyetisman
Member
**

View Profile
April 29, 2018, 11:02:09 PM

Ey Türk gençliği kimin soyundan geldiğini unutmadan bu konulara akılcı düşünerek yaklaşmalısın vatanına nasıl daha yararlı olacağını düşünüyorsan tercihini o yönde kullanmalısın.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
April 29, 2018, 11:22:40 PM

Seçim geliyor arkadaşlar önce dillere dolarlar sonra çıkartırlar yok dediklerine bakmayın siz. Şahsen zorunlu askerliğe karşıyım. Boşa masraftan başka birşey değil devlete.

Not : Askerliğimi yaptım.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
April 29, 2018, 11:36:34 PM

seçimden sonra tekrar gündeme geleceğini düşünüyorum işin sonunda sıcak para girişi var.
hardline
Jr. Member
*

Activity: 80
Merit: 4

Sovryn - Brings DeFi to Bitcoin

View Profile
April 29, 2018, 11:40:55 PM

Babası bedelli askerlik yapmış biri olarak söylüyorum 1 ay diyip geçmeyin 1 yıllık askerlik anısı anlatılıyor 😊

/ / / / / / / /          SOVRYN.app          \ \ \ \ \ \ \ \
#1 DeFi for Bitcoin Platform     [     Join Origin Pre-Sale     ]
sinandd
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
April 30, 2018, 12:15:49 AM

Gereksiz yere hanımefendi şöförlüğü garsonu şusu busu her boku askere giden insanlardan yapılıyor bu çok gereksiz kimse kimsenin hizmetlisi değil askerlik adı üstünde uşaklık değil profesyonel ordu tamamen oturduğunda bunlar göz ardı edilmeden bitmeli askerlik patates soğan soyup mıntıka yapıp iştima almaktan ibaret sanılan giden adama 3 bilemedin 5 mermi yaktıran zihniyete tamamen karşıyım ama şuda var bedeliyede karşıyım bu topraklarda silah diye takım taklavatını sıvazlayan bilgisayar başında göt buyuten nesle ihtiyacı bence yok herkes eğitim olarak kısa sürelide olsa askerlik görevini yapmalı Türk olduğunu aklına tekrar tekrar yazmalı parası olan ohh mis olmayan ne olcak. Ayrıca bedelli için seçimde oyunu veren gitsin götünüde versin aynı şey hadi saygılar gidin bedelli bedelli yapın bakam fakir ölmeye devam etsin

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
desciglio2
Member
**

Activity: 378

View Profile
April 30, 2018, 06:28:57 AM

İktidar partisi 'Bedelli askerlik gündemimizde yok' demişti ama sanırım seçmen kaybından korkuyorlar.
Seçimlerden sonra benim beklentim bedelli askerlik gündeme gelebilir.

salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
April 30, 2018, 06:52:50 AM

Bedelli askerlik kesinlikle çıkmalı. Çünkü, insanların en verimli zamanlarında ömrü boyunca yapmaya gerek duymayacağı askerlik mesleğini zorla yapması bana göre saçmalık. Para verip yapılsın şu askerlik hem ekonomiye katkı olur hem de insanlar yaşamlarına ara vermemiş olur.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
April 30, 2018, 07:00:06 AM

Profesyonelliğe geçiş uzun süredir gündemde ve bence artık daha seri adımlar atılmalı.
Silah tutmak nedir iyi bilmeyen askerlerimizi dağa taşa göndermek artık geride kalmalı.

busyfamily
Member
**

Activity: 63

View Profile WWW
April 30, 2018, 07:53:26 AM

bedelli askerlik konusunda son açıklamalardan sonra büyük beklenti oluştu, ama çeşitli kaygılarla seçim sonrasına kaldı. şimdilik durum bu.
thetis
Member
**

Merit: 14

View Profile WWW
April 30, 2018, 10:41:07 AM

bedelli askerlik konusunda son açıklamalardan sonra büyük beklenti oluştu, ama çeşitli kaygılarla seçim sonrasına kaldı. şimdilik durum bu.

aynı yalan. önceki seçimde de aynısı kullanılmıştı. seçimden önce çıkartırsak şehitlerimize saygısızlık olur o yüzden seçimden sonra masaya yatıracağız.

afrin harekatını savunan insanlara bak bedelli çıkartmıyoruz, bedelli bekleyenlere bizi seçin bedelliyi çıkartacağız. hem pastam dursun hem karnım doysun.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
April 30, 2018, 12:37:05 PM

Bu kadar konuşulmaya başlamış olması bile çıkması için iyi bir neden. belki sene sonu çıkmaz ama ileride ciddi anlamda konuşulup karara bağlanacaktır. şimdi operasyonlar filan elbette çok göze batar o nedenle çıkması için doğru bir zaman değil.
virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
April 30, 2018, 12:53:53 PM

Her seçim döneminde çıkartıyorlardı ama bu sefer çıkmayacak sanırım. Benim için farketmiyor gerçi çıksada yaş sıkıntısı var.
neblpr
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
April 30, 2018, 01:14:38 PM

her seciimde koz bu oldu artik. ciksinda 30000tl nin ustune 18000 gibi komik rakam olmasin. duzgun para olsun gelen gelirde askerde ailesine bskmak zorunda olanlara odensin
coobx
Newbie
*

View Profile
April 30, 2018, 01:16:03 PM

yuksek lisans satan ozel okullar yanar
prrlc
Member
**

View Profile
April 30, 2018, 01:17:28 PM

bu sefer cok olur herhalde, hepimiz bekliyoruz

berisha
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
April 30, 2018, 02:32:46 PM

Seçim kozu olarak geçen seçimlerde de kullanıldı, bu sefer de patlayabilir
mahmutbey (OP)
Member
**

View Profile
April 30, 2018, 02:44:24 PM

Çıkacak çıkacak ülkeye para lazım. Şimdi bunlar seçim öncesi akaryakıtta ötv indirimi yapmayı düşünüyolar ama devasal bir gelir kaybı olacak eğer uygulanırsa. Bu açığı de bedelli ile kapatacaklar. Ülke şu an ekonomik krizde.

berisha
Newbie
*

View Profile
April 30, 2018, 03:33:21 PM

Ülkenin sıcak paraya muhtaç olduğu bi gerçek tabi bu durumu ondan değerlendireceklerdir tabi ama beklentileri çok yükseltmemek gerekir diye düşünüyorum
Dncmrt
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
April 30, 2018, 03:48:47 PM

Askerlik görevini yeni tamamlamış biri olarak ben çıkmasını desteklerim insanın ömründen vakit çalmaktan başka bi işe yaramaz Smiley
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
April 30, 2018, 04:02:42 PM

Başbakan olabilir dedi Tayyip emmi olmaz dedi .peki niye olmaz dedi.İşte önceden yapılan açıklamaların ışığında şu konuşuluyor tabii belli  çevrelerde.
Öncelikle seçim bitsin.Tayyip emmi gene kazansın her halukara kazanacak gerekirse sandıklara kedi girecek orası belli.(bu arada ben akp ye oy vermedim vermem)
Tayyip emminin bir açıklaması vardı hatırlayan varmı sefer görev emri çıkabilir dedi (sefer görev emri demek Savaş öncesi hazırlık aşaması)  ne zaman afrin harekatı zamanı işte o işin şifresi seçim biter ve gene suriye olayları başlar.artık amerika ile papaz oluruz olmayız bilmemde sözkonusu menbiç ve malum yerlere  öyle böyle operasyon yapılacak ve dananın kuyruğu kopacak.Amerika ile karşı karşıya gelme ihtimalide var.Zaten amerikada kıllığına yapıyor görünende o.İşte o sebepler işin bahanesi sefer görev emri bunun için dedi mesajlarda.Bedelli olayı zor derim.Allah sonumuz hayr etsin.
eduvar
Jr. Member
*

Activity: 58

View Profile
May 01, 2018, 09:12:54 AM

şahsen ben bu bedelli işine karşıyım. para ile vatani görev mi yapılırmış. 20 yaşındaki gençlerin günahı ne? herkes kanun önünde eşittir. parası olan adama tolerans tanınmamalı bu konuda.
hero_coin
Member
**

Merit: 16

View Profile
May 01, 2018, 09:22:13 AM
Merited by EFS (1)

şahsen ben bu bedelli işine karşıyım. para ile vatani görev mi yapılırmış. 20 yaşındaki gençlerin günahı ne? herkes kanun önünde eşittir. parası olan adama tolerans tanınmamalı bu konuda.

18-20 yaşında askere alınan er vatani görevini mi yapıyor? askerlik hayatı boyunca kaç tane kurşun sıkıyor. silah tutmayı öğrenebiliyor mu? yakın dövüş eğitimi mi alıyor? doğada hayatta kalma eğitimi mi alıyor?  sonra neden pkk operasyonlarında 10 tane 15 tane şehit haberi geliyor. en büyük günah bu bilgisiz ve eğitimsiz erlerin gerilla savaşı kullanan pkklıların terör örgütlerinin karşısına çıkarmak değil mi? sen afrine profesyonelleri değilde bu erleri göndersen bu kadar zamanda bu kadar az kayıp ile afrine sokabilir miydin?

vatani görev sadece sınırlarda terörist avlamak değildir. öğretmenlikte vatani görevdir çiftçilikte. işini layıkıyla yapmaktır vatani görev.
yadeke
Member
**

Activity: 62

View Profile
May 01, 2018, 09:34:45 AM

seçim öncesi yine bedelli tartışmaları başlamış ama buna pek sıcak bakılmıyor.
hassangunduz
Newbie
*

View Profile
May 01, 2018, 12:07:03 PM

bedelli askerlik biran önce çıksa çok iyi olacak bekleyen kişi sayısı oldukça fazla
CryptoBey
Full Member

Merit: 107

View Profile WWW
May 01, 2018, 12:24:28 PM

Türkiye fakir ve borç batağında bir ülke. Zorunlu askerlikten vazgeçileceğini düşünmüyorum. Bedelli her zamanki bir takım spekülasyonlardan sonra çıkacaktır.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
May 01, 2018, 01:03:45 PM
Merited by ingiltere (1)

her Türk asker doğar şeklindeki kuru milliyetçilik yapmaya gerek yok.
Artık savaşta, savunmada teknoloji ve ekonomi ile yapılıyor. tek tuş ile 2 bin km öteden nokta atışıyla roket gönderebiliyorsun. sadece bilgisayar üstünden siber saldırılar ile enerji ve telekom sistemini çökertebiliyorsun.
modernizasyon diye verdiğimiz uçaklara tanklara kendi sistemlerini yüklüyor o modernizasyonu yapan ülkeler. BMW bile şu anda senin arabanı uzaktan kontrol ile açıp kapatabiliyorken biz o uçakları kaldırabilecek miyiz? o roketleri ateşleyebilecek miyiz? Gözleri görmeyen tanklar ile ne kadar atış yapabileceğiz?
gökyüzümüzü savunan hava savunma sistemlerinin mimarı ABD. pattriotlar ile ABD ve yancılarının uçakları vurabilecek miyiz?
rusyadan alacağımız S400'ler ile olası bir Rusya sıkıntısında Rus uçaklarını vurabilecek miyiz?

Artık savaş at üzerinde oklar ile kılıç ile yapılmıyor. Fatih Sultan Mehmet bütün avrupa ülkelerine savaşta teknolojinin önemini İstanbulun surlarını Şahi topları ile döverek öğretti. Onlar öğrendi de biz unuttuk.

Biz ne yapıyoruz? eğitim ve üretim zaten yok da üniversiteden yeni mezun olmuş üretim için kullanmamız gereken gençleri 1 yıl boyunca ıskartaya çekiyoruz.
Cem yılmaz ne güzel diyor atom mühendisi misin? kantinin televizyonundan sen sorumlusun. aç kapat.

Bizim yerlere göklere sığdıramadığımız başarı ile dünyanın en etkili silahlı gücünü oluşturan bordo bereliler 6 aylık erden mi oluşuyor sanki. Hiç bir ülkenin başarısını yakalayamadığı ve yakalayamayacağı SAS SAT komandolarımız 4 aylık eğitimle mi komando oluyor?

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
1907KFY
Jr. Member
*

Activity: 53

View Profile
May 01, 2018, 01:25:52 PM

18-20 yaşında askere alınan er vatani görevini mi yapıyor? askerlik hayatı boyunca kaç tane kurşun sıkıyor. silah tutmayı öğrenebiliyor mu? yakın dövüş eğitimi mi alıyor? doğada hayatta kalma eğitimi mi alıyor?  sonra neden pkk operasyonlarında 10 tane 15 tane şehit haberi geliyor. en büyük günah bu bilgisiz ve eğitimsiz erlerin gerilla savaşı kullanan pkklıların terör örgütlerinin karşısına çıkarmak değil mi? sen afrine profesyonelleri değilde bu erleri göndersen bu kadar zamanda bu kadar az kayıp ile afrine sokabilir miydin?

vatani görev sadece sınırlarda terörist avlamak değildir. öğretmenlikte vatani görevdir çiftçilikte. işini layıkıyla yapmaktır vatani görev.

Haklısınız;
Tüm söylemlerinize katılıyorum, ancak bir üstteki posttaki arkadaşa da hak vermemek elde değil.
Yanlış anlamamış isem, parası olanın bedelli, olmayanın zorunlu tutulduğu bir hizmetten söz edilmek istenmiş.

Şahsi düşüncem;
Bu ve bunun gibi spekülasyonların önüne geçmek için, askerliği zorlu hizmet olmaktan çıkarıp, tam anlamı ile profesyonel ordu sistemine geçilmeli.
Böylelikle, gerekli şartları ve eğitimleri tamamlayan herkes birer profesyonel asker olur.

Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1666

View Profile
May 01, 2018, 09:52:40 PM

2005-2007 arasında yaptım askerliği, Bedelli askerlik hakkı olan ve durumu olan varsa yapabilir, 12- 18 ay askerlik yapmak yerine, vatana kendi işini yaparak daha çok fayda sağlayabilir.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
May 01, 2018, 09:59:22 PM

Profesyonel askerliğe geçilmeli askerlik ortalama 3 hafta temel eğitim olmalı zaten bu memlekette bi kaos olsa milyonlarca vatan evladı hazır bekliyor boşuna masrafa gerek yok.
efeyigit39
Newbie
*

Activity: 129

View Profile
May 02, 2018, 05:47:01 AM

bedelli askerlik sosyal bir ihtiyaçtır ve yeni düzenlemelerle profesyonel ordu düzenine geçilmesi gerekmektedir.
outjsd
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
May 02, 2018, 08:25:50 AM

türk insanının karakterini gösteren uygulama.

kim kaç yaşındaysa sınır o olsun istiyor.
normal askerlik yapmış adam, "ben yaptım o da yapsın." istiyor.
bedelli yapmış adam, "ben şu kadar para verdim. o benden fazla versin, az vermesin." istiyor.
askerlikle alakası olmayan, "vatan, millet, sakarya." goygoyunda.

sadece bunda böyle değiliz.

sigara zammı, alkol yasağı, bilmem ne uygulamasında falan da böyleyiz.

ucu kendine dayanmadıkça bizim insan, zulüm izlemeyi gerçekten seviyor.
CAH
Newbie
*

Activity: 103

View Profile WWW
May 02, 2018, 08:46:35 AM

Cumhurbaşkanının konu ile ilgili açıklaması şu an için bedelli getirmek afrindeki askerlerimiz icin uygun olmaz o yüzden seçim sonrasında bu konuyu ele alabiliriz dedi.
Zakkaya
Jr. Member
*

View Profile WWW
May 02, 2018, 09:06:57 AM

Cumhurbaşkanının konu ile ilgili açıklaması şu an için bedelli getirmek afrindeki askerlerimiz icin uygun olmaz o yüzden seçim sonrasında bu konuyu ele alabiliriz dedi.

ben de onu hala anlayabilmiş değilim. seçimden önce uygun olmaz seçimde siz beni seçin seçimden sonra uygun olur  Smiley
hassangunduz
Newbie
*

View Profile
May 02, 2018, 01:13:01 PM

çık artık bedelli çık
selcukplayerz
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
May 02, 2018, 05:38:11 PM

bedelli askerlik diyerek yine gençlerimizin kafasını karıştırıp seçim yatırımı hazırlıyorlar olan budur.
uzumsirkesi
Member
**

Activity: 240

View Profile
May 02, 2018, 07:14:16 PM

seçime yaklaştığımız şu günlerde hergün yeni bir düzenleme haberi alıyoruz emekliye zam yaşlı aylıklarına zam vs vs bu durumda bedellinin gelmesi an meselesi yakında açıklama yapılır bedelliyi getirdik diye bekleyenler gönüllerini ferah tutsun bence
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
May 02, 2018, 07:37:36 PM

Askerlik mesleği biz Türklerde kutsal bir görevdir bu yüzden bu görevin para karşılığı yapılmamasına karşıyım hele hele parası olanın gitmeyip ölmesi parası olanın parasını verip gitmemesini düşündükçe vicdanım sızlıyor . Askerlik mesleği bana göre liseden sonra 6-8 ay gibi bir  süre ile ile herkese zorunlu olarak yaptırılmalıdır.
karl.bomonti
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
May 02, 2018, 08:27:24 PM

Bedelli askerlik gelmesi mantikli olabilir bence. Daha profesyonel bir ordu icin gerekli diyebiliriz.
a.sena
Newbie
*

View Profile
May 02, 2018, 08:43:08 PM

Yeniden gundeme gelmis gibi gorunuyor ve eminim bedelli askerlik gelecektir. Turk ordusu icin daha iyi olacagini dusunuyorum.
dammedonut
Full Member

Merit: 100

View Profile
May 03, 2018, 02:18:59 AM

Klavye başında ya da tv'de savaş dizileri izlerken kendinden geçenler askerliği ATM'de yapmayı istiyor. Hayır vicdani red isteyenler hain bunlar vatansever oluyor.

Fenasi01
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
May 03, 2018, 05:52:20 AM

Ben açıkçası seçim vaadi olarak bedelli askerliğin çıkacağını düşünmüyorum çünkü ülkenin çevresinin ve kendinin şu an bulunduğu konum itibariye bedelli askerlik oy getirisinden ziyade oy kaybına yol açacaktır.
Selahittin
Newbie
*

Activity: 336

View Profile WWW
May 03, 2018, 06:34:05 AM

bedelli parası olanlar için güzel yoksulların çocuklarına değil fakir parayı bulamasa nereden verecek karınlarını doyurmak için ekmek bulamıyorlar  ki askerlik için bulup versinler.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
May 03, 2018, 08:24:12 AM

Bu ortamda bedelli askerlik yasasını çıkaracaklarını sanmıyorum açıkçası. Belki son çare olarak yapabilirler seçime çok az bir süre kala eğer işler kötü giderse hükümet açısından

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
ramsay snow
Full Member

View Profile
May 03, 2018, 10:05:26 AM

bence şu an yaptıkları şey bize oy verin size bedelli askerlik çıkaralım demek oluyor. bu kadar bahsi geçti başbakan konuyu ele aldıklarını iletti ama şu saatten sonra çıkartmayacaz diyorlarsa aklımızda var ama henüz şartlar istediğimiz gibi değil demiş oluyorlar

hcoin01
Newbie
*

Activity: 135

View Profile
May 03, 2018, 03:50:58 PM

Kısa dönem askerlik yaptım.
Bir erkeğin rahat iş bulması için askerliği aradan çıkarması şart.

Kimsenin zorla askere gitmesini istemem. Askeriyede parası olmayıp, mecburen giden çok fazla insan var. Parası olanın mı hakkı askere gitmemek ?

Herkesin eşit olması lazım bu ülkede.
ChevyImpala
Jr. Member
*

View Profile
May 03, 2018, 03:55:55 PM

Çok muallakta kalan bir konu bence zira seçim malzemesi olarak kullanılabilir ek olarak da savaş harcamaları son dönemde arttığı için yine bir gelir noktası oluşmuş olacak bunların yanı sıra bedelli bekleyip tatmin olacakları da unutmamak lazım. Bunlar olumlu yönler tabi olumsuz yönleri de var en önemlisi yakın bir zamanda Afrin'e giren türk ordusunun yaşadığı asker kayıpları. Karşı çıkanlar da olacaktır elbet çok klişe olacak ama burası Türkiye. Ne olacağını kestiremiyor ki insan.

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
selcukplayerz
Newbie
*

View Profile
May 03, 2018, 05:20:48 PM

güzel bir seçim yatırımı olarak ğörünüyor gençlerimizi çok güzel kullanıyorlar her kesi istismar ediyorlar.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
May 03, 2018, 10:18:01 PM

Gelsin hocam bedelli sonucta ulkemiz son zamanlarda oldukca cok paralar harcadi bu konuda. Yararli olacaktir.
skaynar
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
May 04, 2018, 02:39:53 AM

Bence de çıkabilir. Hem para lazım hem de artık erlere pek ihtiyaç yok. Eskiden orduların en büyük gücü askerleriymiş. Mantık değişeli çok zaman oldu. Artık araçlar daha önemli. Tabi askerin önemi de çok büyük tam da o yüzden çok iyi eğitilmeleri lazım yani sayıdan ziyade vasıf önemli.
silvermicro
Jr. Member
*

View Profile WWW
May 04, 2018, 07:33:02 AM

Secim sebebiyle gelmesi oldukca mumkun bence. Gelmesi ulkemiz icin yararli olacaktir.
prrlc
Member
**

View Profile
May 04, 2018, 05:40:34 PM

secim pazarligi yapilmadan duzgun bir ucrete gelmeli

xxbtcxxx
Member
**

View Profile
May 05, 2018, 08:40:55 AM

Vatanı görevin sadece askerlik değil de diğer mesleklerin de vatanı bir görev olduğu ogrenildigi zaman askerlik belki de doğrudan profesyonellige kayacak ve devletin ciddi masraflarından birisi de ortadan kalkmış olacaktır. Ben bedelli olarak değil komple kalkması ve profesyonellige geçilmesini öngörüyorum
massk
Newbie
*

View Profile WWW
May 05, 2018, 09:23:58 PM

Bedelli değilde bu lisans okuyup kısa yapanlar 6 ay yapıyor da önlisans neden 2 sene çok sinir bozucu lisans 6 ay ise önlisans da 9 ay yapsın. Çok saçma..
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
May 05, 2018, 10:25:25 PM

Bedelli değilde bu lisans okuyup kısa yapanlar 6 ay yapıyor da önlisans neden 2 sene çok sinir bozucu lisans 6 ay ise önlisans da 9 ay yapsın. Çok saçma..

2 sene askerlik mi kaldı ya? uzun dönem de 12 ay değil mi?
mahmutbey (OP)
Member
**

View Profile
May 06, 2018, 03:55:03 AM

ön lisans mezunu kısa dönem yapamıyor maalesef, uzun dönem yedek subay olarakta yapamıyor. normal 12 ay er statüsünde yapıyor.

homojenshit
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
May 06, 2018, 08:24:57 AM

bence bedelliyi çıakrıtcaklar sadece nazlanıyorlar bunlar. para sıkıntıısnın oldugunu herkes biliyo. mesele c.baskanımızdan önce cin alinin söylemesi ve c.baskanımızın cin alinin prim yapmasını istememesi Cheesy
O.capan
Jr. Member
*

View Profile
May 06, 2018, 12:18:52 PM

Secim vaadleri baslamis durumda diyebiliriz umarim gelir. Ulkemiz adina yararli olacagina inaniyorum.
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210

View Profile WWW
May 06, 2018, 01:25:53 PM

Ulkemiz oldukca buyuk paralar harcamakta askeri guc icin bu yuzden bedelli askerlik mantikli bir hamle olabilir.
a.hasat
Member
**

View Profile
May 06, 2018, 03:42:06 PM

Seçim sonrası yeniden gündeme gelecektir. Üniversiteden mezun elini işine almış birçok genç devletten gelecek haberi bekliyor. Devletin yapmasını bekliyorum ben. Gerekli de bir hamle açıkçası çalışarak devlete daha çok yardimci olur insan
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 06, 2018, 04:09:27 PM

Acik konusmak gerekirse ben beklemekteyim umarim cikar. Secim doneminden ziyade artan giderlerden dolayi cikacak bence.
blodelf1
Newbie
*

Activity: 172

View Profile
May 06, 2018, 11:08:09 PM

bedelli askerlik kapısı bir kere açıldı hatta 2 kere açıldı 3. kere de açılacaktır. bunun bir şekilde olması gerekiyor.muhtemelen de seçimden sonra olacak..
samurayy
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
May 07, 2018, 04:15:51 PM

ekonomiye kaynak bulamazlarsa eninde sonunda çıkartacaklar.
Required Information
Jr. Member
*

Activity: 90

View Profile
May 07, 2018, 08:42:54 PM

Seçim sonuçlarına göre yazın sonunda ya da yılbaşında gelir diye düşünüyorum. Askerliğin profesyonel hale gelmesi bir yana devletin şu an ciddi şekilde kaynağa ihtiyacı olduğu için mecbur çıkacaktır.
keepingmny
Member
**

Activity: 127

View Profile WWW
May 08, 2018, 06:15:36 PM

bekleyen insan sayısı çok belki seçimden sonra bedelli askerlik yasası çıkabilir
tryingup
Jr. Member
*

Activity: 59

View Profile WWW
May 08, 2018, 06:30:18 PM

bedelli askerlik toplumun içinden tepki çeker herkes gitsin yapsın askerliği
Realistmoon
Newbie
*

Activity: 54

View Profile
May 08, 2018, 07:15:12 PM

Yeniden gundeme gelmis gibi gorunuyor ve eminim bedelli askerlik gelecektir. Turk ordusu icin daha iyi olacagini dusunuyorum.
gileri
Sr. Member

Merit: 342

View Profile
May 13, 2018, 02:02:28 AM

Para para para. Şu anda para kaynaklarının sınırları zorlanıyor. Gelen parada gereksiz harcamalar için kullanılacak sonra sıra bedelliden gelecek parada
codegm
Newbie
*

Activity: 85

View Profile
May 13, 2018, 07:48:09 AM

Suriyelileri goturelim askere dicem de, onlardan da hayir gelmez arkadas
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
May 13, 2018, 10:12:45 AM

Seçimlerden önce bedelli askerliğin çıkması konusunda genel bir istek var ama iktidar geri adım atmayacak sanki.
Muhalif adayların bunu gündeme getirmeleri çok önemli başka türlü zaten çıkarmazlar.

deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
May 13, 2018, 11:42:35 PM

benim yaşım küçük bedelli askerlik için daha da doğrusu eğitim hayatım devam ediyor ama kesnlikle bedelli askerlik yapmayı düşünüyorum
rezipli
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
May 14, 2018, 05:12:04 AM

Bedelli askerlik cumhurbaskaninin yapmis oldugu aciklamada oldugu gibi bu secim oncesi imkansiz secim bittikten sonra yil sonuna kadar çikmasi mumkun olabilir.
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
May 14, 2018, 09:02:02 AM

bir çok kişi bekliyor, askerliğini kısa dönem yapmış biriyim çevremdeki bir çok arkadaşta bedelli askerlik bekliyor çıksında rahatlasın insanlar.
lavropolat
Newbie
*

View Profile
May 26, 2018, 07:59:54 AM

Bedelli bekleyen cok kisi var ama bakalim ne zaman cikacak suan gundemde olmasada secim sonunda cikabilir diye dusunuyorum
dumrul88
Member
**

Merit: 15

View Profile
May 26, 2018, 09:21:50 AM

3 milyona yakın bakaya kalan insan var şu anda Türkiye'de. Son bedelli de bakaya cezalarını da ödemediler. Yine aynısı olacak. bakaya kalanlar cezasını ödemeden bedelliden faydalanacak. Yoksa toplayamaz kimse o parayı.
Hele 3-4 sene arası bakaya kalanların cezası 8bin lira.

Bu devlette cezaları ödemek enayilikten başka bir şey değil.
meco186
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
May 26, 2018, 11:46:45 AM

Ekonominin bu kadar sıkıştığı dönemde hükümet için artı bir gelir kaynağı olur.
szymkowiak1967
Newbie
*

Activity: 47

View Profile
May 26, 2018, 12:27:31 PM

Bana göre gerçekten çok mantıklı bir şey bedelli askerlik bundan türeyen birde bedelli askerlik bekleten mağdurlar var. Allah sabır versin.
virtue44
Jr. Member
*

Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
May 26, 2018, 12:33:13 PM

seçimden sonra çıkartılacak gibi duyumlar var ama beklemedeyiz çıkarmı çıkmazmı artık.
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
May 26, 2018, 01:03:21 PM

En buyuk secim vaadlerinden biri. Muhakkak secimden sonra cikacaktir. Bakalim ne kadar dogru tahmin ediyoruz.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
hassangunduz
Newbie
*

View Profile
May 26, 2018, 01:19:15 PM

bedelli askerliğin çıkması şart çok fazla madur insan var bu konuda biran önce çıksa herkez için en hayırlısı olacak ama şimdi afrin olayları varken çıkarmaları biraz zor gibi
gozlukluHobbit
Newbie
*

Activity: 41

View Profile WWW
May 27, 2018, 07:50:34 AM

Suriye bu haldeyken Afrin operasyonu devam ediyorken çıkması imkansız halkta kötü algılar oluşturur
jakdanyel
Sr. Member

kycfree

View Profile
May 27, 2018, 10:06:08 AM

Çıkması bu sıralar zor ama arada bir çıkması mantıklı bence. Gitmek istemeyen maddi durumu iyi olan biri gidip devlete masraf olacağına katkısı olsun daha iyi.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
May 27, 2018, 11:18:24 AM

Çıkması bu sıralar zor ama arada bir çıkması mantıklı bence. Gitmek istemeyen maddi durumu iyi olan biri gidip devlete masraf olacağına katkısı olsun daha iyi.

Katılıyorum.

Adam bakaya düşmüş yaşı olmuş 30 küsür, bu adam askere gitse ne kadar yararı olur? üstüne devlet buna masraf edecek , adam işinden gücünden olup devletin başına 1 işsiz daha çıkacak. Yaşını başını almış maddi durumu iyi olanlar için bedellinin biran önce çıkması lazım.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
nesso
Sr. Member

Activity: 631
Merit: 259

View Profile
May 27, 2018, 12:37:08 PM

yatcaz kalkcaz ,yatcaz kalkcaz hop bedellik
erifubirugen
Member
**

Activity: 350

View Profile
May 27, 2018, 01:27:13 PM

Bedelli askerlik bence de kesinlikle çıkmalı. Dünyanın nbütük bir kısmında olduğu gibi profesyonel ordu anlayışına geçilmesi gerekiyor artık. Yeni dünya düzeninde uzman askerler yetiştirip bunu meslek olarak yaptırmak gerekiyor. Böylece mehmetçiklerde hayatlarının en güzel zamanlarını asker ocagında gecirmemis olurlar.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 27, 2018, 02:34:09 PM

Bedelli askerlik = Hindistan'in kast sistemi
nefsim
Jr. Member
*

Merit: 6

View Profile
May 27, 2018, 02:38:28 PM

25 yaş üstü bir vatandaşın askerde yaşadığı sıkıntıları ancak o yaşta gidenler bilir. Baya zorluğu olur fakat bizim ülkemizde manevi olarak bakılan konuların tamamen kalkması çok zor. Prof. orduya geçiş yaptık deniliyor ama bakalım neler olacak..

Ayrıca bedelliyi bekleyen bir kaç arkadaşım var, evli olanlara üzülüyorum umarım çıkar o adamın gitmesi kendisine zulm gibi olacaktır.
akcalper007
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
May 27, 2018, 02:41:26 PM

bedelli askerlik bu ülkede cıkan en aptalca sey bedelli askerlık nedir allah askına ezelimizden beri bu vatan için nice sehıtler vermıs ataların torunlarıyız bız hıc yakısıyomu bu ülkeye böle bısey bçle durumu olmayıp o gencecık cocuklar napsın onlar orda vatan görevi die canları cıksın ee bazıları burda parası var evınde mısıl mısıl yatsın .
KriptoKamil
Newbie
*

Activity: 66

View Profile
May 27, 2018, 09:08:36 PM

Askere gittim kısa dönem yaptım geldim hayırlısı ile 1 ay sonra bedelli çıktı. Gerçi çıkmasını hiç beklemedim. Çıkması lazım diye düşünüyorum. Ama şurda var imkanı olmayan binlerce kişi var onların askerlik yapıp parayı basan askerlik yapmaması da insanın gururunu dokunuyor. Ne bileyim karışık duygular bunlar
hlleyll
Newbie
*

View Profile
May 30, 2018, 07:39:53 AM

Bi gundeme gelse geriside gelir ama gundeme bile dusmuyor.
nogesi
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
May 30, 2018, 10:06:27 AM

Benim askerliğim Çukurca'ya çıktı ve kısa dönemim. Böyle olunca hiçbir arkadaşım askere gitmedi, korktular tabi. Şimdi istiyolar ki bedelli çıksın ama nerdee.
Sam02Sung
Newbie
*

View Profile
May 30, 2018, 10:08:42 AM

şu aşamada profesyonel ordu dönemi, terörle mücadelenin hız kazanması artı seçimin gelmesi bedelli askerlik çıkacagını düşündürüyor bana en kötü ihtimalle yaş şartı koyarak çıkartırlar.
qminer
Jr. Member
*

Activity: 62

View Profile
May 30, 2018, 10:49:41 AM

Benim fikrim zorunlu askerliğin kaldırılması dışında yapılacak tüm çözümler eşitsizlik olacaktır.

O yüzden zorunlu askerlik yapılmak istenmiyorsa bunun çözümü bedelli askerlik değil, zorunlu askerliğin kaldırılması yönünde olmalı.

Şimdi ben bunu söyleyince bedelli askerlik bekleyenler hemen bedellinin eşitsizlik olmadığı yönünde açıklamalar yapacaktır.

O yüzden şunu da söyleyeyim, benim de elime bedellik askerlik gibi bir fırsat geçerse bende bundan faydalanırdım.

AMA bu bedelli askerliğin eşitsizlik olduğunu değiştirmezdi.
yazman
Newbie
*

Activity: 66

View Profile
May 30, 2018, 11:09:31 AM

Herkez bekliyor hayirlisiyla bi ciksaydi bekleyenlerde rahat ederdi
SoneriuS
Jr. Member
*

View Profile
May 30, 2018, 11:16:21 AM

Baştaki kişilerin çıkarları söz konusu olursa tabiki de çıkar neden çıkmasın. Adamlar kendilerinden başkasını düşünmezler ki. Analiz yok araştırma yok birisi çıkacak diyor diğeri çıkmayacak gündemimizde yok diyor bir üstü olabilir deyince diğerleri dönüyor hemen evet olacak diyor. Çocuk oyuncağı gibi oynuyorlar askerlikle. Vatan kimlere emanet valla. Angry
klarnetcijamie
Newbie
*

Activity: 148

View Profile
May 30, 2018, 11:26:02 PM

kim seçilirse seçilsin bedelli askerlik çıkaracağını düşünüyorum çünkü hem çok bekleyen var hem de devletin paraya ihtiyacı var.
alihaydar6644
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 31, 2018, 05:13:30 AM

Seçimlere kadar gündemlerinde olmadığını açıkladır çoğu kişiyi üzdüler
Sarp02
Newbie
*

View Profile
May 31, 2018, 11:33:18 AM

Secim vaadleri baslamis durumda diyebiliriz umarim gelir. Ulkemiz adina yararli olacagina inaniyorum. Smiley
dolumann
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
May 31, 2018, 01:26:06 PM

Bedelli askerlik bana eşitsizlik gibi geliyor, askerlik zorunluysa herkese olsun bazılarının para ile ayrıcalık kazanması adil değil
efecanhll
Newbie
*

View Profile
June 06, 2018, 03:06:07 PM

seçimden sonra çıkacak bekleyenler için guzel haber
torontoavdo
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
June 06, 2018, 03:07:10 PM

bı soylentı cıktı bakalım cıkarsa yaparız neden olmasın
alfaret
Newbie
*

View Profile
June 06, 2018, 03:08:17 PM

hep soylenıyor ama cıkmadı gıttı bı çıksaydıda rahatlasaydık
alpahancock
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
June 06, 2018, 03:09:10 PM

herkez rahat olsun o iş akp de seçim den sonra ilk iş olarak çıkacaktır.
torontoavdo
Newbie
*

View Profile
June 06, 2018, 03:16:36 PM

en son bakanlar tarafından secım sonrasına bırakıldı cıksaydıda kurtulsaydık
assassin15
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 06, 2018, 03:18:42 PM

Çok konuşulmaya başlandı artık. Ben doğrudan bir seçim yatırımı olarak görmüyorum bakaya kalmış bu kadar insanı ne yapacaklar? Bütün bakaya kalanlara adli takip mi başlatacaklar. Bir söyleyene göre 3 milyon diğerine göre 5 milyon genç var. Bir şekilde çözmeleri lazım.
Diğer taraftan kaynakta lazım.
mkixmax
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 06, 2018, 04:47:44 PM

bedelli gelmesin ama askerlik süresi azalsın fakir askerlik yapar zengin yan gelip yatar
namikhansoy
Newbie
*

View Profile
June 06, 2018, 05:27:56 PM

seçimden sonra gelecekmiş öyle diolla
apimembership
Full Member

View Profile
June 07, 2018, 02:32:52 AM

bu gidişle seçimden sonra büyük para ihtiyacına biraz da olsa katkısı olsun diye çıkacak gibi duruyor.  bakalım ne olacak.
jamesawyer
Member
**

Merit: 15

View Profile WWW
June 07, 2018, 06:45:13 AM

bedelli askerlik çıkmasın . Herkes gitsin yapsın ya da çıksın yurt dısına çalışsın 3 sene haketsin. TR de hiç iş gücü olmayan evde oturdugu yerden bedelli bekleyen bir sürü insan var.

lightbringer14
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 07, 2018, 11:16:25 AM

Ben karşıyım bedelli askerliğe açıkçası. Vatani bir gorev askerlik ve o yaşa gelen her vatandaş görevini tamamlamalı ama para odeyerek degil gidip vatani koruyarak.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

View Profile
June 07, 2018, 11:17:51 AM

ne korkaksınız askerden kacıyorsunuz bedelli medelli yok size.
kiymetli
Member
**

View Profile WWW
June 07, 2018, 11:30:09 AM

Bedelli askerlik gelmeli. Cunku herkes askerlik yapabilecek kadar iyi degil bu iste. Bu yuzden bazilarinin parasi gerekiyor.

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
s.kocaman
Member
**

Merit: 55

View Profile WWW
June 07, 2018, 11:36:56 AM
Merited by EFS (10)

Ben karşıyım bedelli askerliğe açıkçası. Vatani bir gorev askerlik ve o yaşa gelen her vatandaş görevini tamamlamalı ama para odeyerek degil gidip vatani koruyarak.

doğru diyorsunuz hatta Osmanlı döneminde olduğumuz için tımarlı sipahi tarzı birlikler oluşturulmalı. Savaşa her daim hazır insanlar olmalı. Savaş olmadığı dönemlerde de o bölgeyi korusunlar.

Bedelliye karşısınız ama bedelli zaten var. 3 yıl yurtdışında yaşayan insanlar öyle 30 bine'de değil 1000 euroya babalar gibi teskeresini alıyor. bu neden derdiniz olmuyor?

1 yılda kaç asker alınıyor kaç askere ihtiyaç var? gerçekten ere ihtiyaç var mı?

Ben de bedelli askerliğe karşıyım. Bedelli askerlik olmamalı doğrudan zorunlu askerlik olmamalı. Askerlik sanatı 6 ayda veya 12 ayda öğrenilecek ve öğretilecek bir şey değildir. Askerlik yüksek elektronik mühendisi gibi uzun yıllar eğitim alınması ve deneyim kazanılması gereken profesyonel meslektir.

Biz 6 aylık erleri doğuya gönderdiğimiz müddetçe daha çok şehit haberi alırız. Can kaybı gibi büyük bir kaybın yanında parlak beyinlerin zaman kaybını, devletin bu erleri orada tutmak için omuzlarına yüklenen maddi yükü saymıyorum bile.

abim yedek subay olarak yaptı askerliğini mühendis olduğu için. dedim abi ne yaptınız askerde? traş olduk. ee mühendis yedek subay? eksikler vardı liste çıkardık listeyi teslim ettik ben askerliği bitirinceye kadar liste sonuçlanmadı zaten.  ne yapıldı bu adama her ay 4bin lira para verildi. 9 aydan 36 bin lira para yapar. ne için verildi bu para? hizmet ettiği için mi yoksa orduda bulunduğu için mi? bu adama vereceğiniz parayı profesyonel ordu mensuplarına verin, şehit ailelerine verin.

mahmutbey (OP)
Member
**

View Profile
June 07, 2018, 11:54:31 AM

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Artık herkes bedelli askerliği konuşur oldu. Tüm siyasiler sıcak bakıyor ve bakmak zorundalara ülkemize para lazım. Seçim öncesi bekliyorduk ama seçim sonrası kesinleşti gibi bir durum var şu an. Belki bir sürpriz yapıp seçim öncesi de çıkarırlar...  Smiley

Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
June 07, 2018, 01:50:14 PM

İmkanınız varsa bedelli yapın.Hele ki iş güç sahibi iseniz ve de evliyseniz hiç düşünmeyin bedelli yapayım mı yapmyayım mı diye.Seçim sonrası çıkar diye düşünüyorum.Malum kamuda fazla açık oluşturmamak için açık ki özel sektördeki açık git gide büyüyor.Demem o ki bir yerlerden ek gelir elde etme ihtiyacı lazım gelecektir.
ydnkkyy
Jr. Member
*

View Profile
June 07, 2018, 01:56:59 PM

Para olsun tık diye gidilir kardeşim. Bu devirde ne askerliği. İlim irfan yayalım.
aynalitarak
Newbie
*

Activity: 129

View Profile
June 07, 2018, 06:53:01 PM

bedellinin geleceği seçim olacağı belirlendikten sonra belliydi zaten bekleyenlerişn gözleri aydın olsun açıklamalar yapılıyor bir çözüm getirilmeli diye çıkması an meselesi artık
tutunkolonyasi
Newbie
*

Activity: 131

View Profile
June 07, 2018, 07:18:32 PM

hobaaaa zil takıp oynuyoruz bedelli yola çıktı geliyor arkadaşlar hepimize hayırlı uğurlu olsun bekleyenlerin gözleri aydın
gerald-80
Full Member

Activity: 280

View Profile
June 08, 2018, 06:28:17 AM

Askerligin bedeli mi varmis ben 2 senedir askerdeyim yazik cidden cok yazik.
ht_turk
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 08, 2018, 01:07:22 PM

Bedelli olayini cok buyutmenin bir anlami yok. Tamam askerlik oldukca kutsal bir gorev bence fakat herkesin yapabilecegi bir is olup olmadigi tartisilir. Bedelli olmasi askerlerimizi daha kaliteli yapacaktir bence.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
minerturk
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 08, 2018, 02:40:59 PM

Gelmesini isteyenlerdenim ki bunun tek amaci askere gitmemek degil daha yararli olmak. Bunu herkesin anlayip dogrunun bu oldugunu anlayacagini dusunuyorum.

MONARCH | THE COMPLETE CRYPTO SOLUTION | Private Sale is LIVE! ▬▬ "Be your own KING" | PRE-SALE: JUNE 15, 2018 ▬▬▬▬▬
torontoavdo
Newbie
*

View Profile
June 08, 2018, 08:45:00 PM

bedellı cıkıyor secım sonrası tabı akp ıktıdar olursa chp yada farklı bır partı karsı cıkmazsa Smiley
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
June 10, 2018, 12:54:36 PM

İnceyi destekliyorum ben ve eğer seçilirse bedelli askerlik yönünde çalışmalar yapmasını umuyorum. Dünyanın en saçma şeyi olarak geliyor bana bir insanı zorla askere göndermek. AKP kesinlikle seçilmemeli yeter artık. Sırf bedelli askerliği ön plana çıkarıyorlar diye yaptıklarını unutacağım sanılmasın.

1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
June 10, 2018, 05:27:59 PM

Başbakan Binali YILDIRIM' ın seçimden sonra bedelli askerliğe bir çözüm bulacağız demesinden sonra üst sıralara gelmesini beklediğim bi konuydu. Yaşa takılıyorum gibi duruyor ama bakalım hayırlısı 
Spack17
Sr. Member

Activity: 1624

View Profile
June 10, 2018, 05:41:01 PM

Bedelli askerliğe kesinlikle karşıyım. Ya gönüllülük esasına dayandıracaksın yada zorunlu yapacaksın. Parası olan yapmayacak fakir gariban yapacak yok öyle bir dava
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
June 10, 2018, 06:07:46 PM

Bence bedelli de zorunlu da olmamalı askerlik. Böyle saçma bir sistem olamaz. Ya zorunlu gidiyorsun ya da gitmek istemeyip işini aksatmamak amacı taşıyorsan bir sürü para vermek zorundasın.

byzlm
Jr. Member
*

Activity: 49

View Profile
June 10, 2018, 07:15:56 PM

Bedelli askerlik çıksın tabiki. Adam 20 yaşında ve çağının en verimli zamanında komutan egosu tatmin ederek geçiriyor. Ülkeye millete askere gidilmeden de faydalı olunabilir. Bu bedelli askerlikte hiç sevmediğim kısım ise: ödemelerin adaletsiz yapılması. Parası olan rahat rahat öderken parası olmayan ödeyemiyor. Benim düşüncem herkesin aynı parayı ödemesi değilde, aylık kazancına göre para alınması.
B.aksoy
Member
**

View Profile
June 10, 2018, 07:20:12 PM

Bedelli askerlik çıksın tabiki. Adam 20 yaşında ve çağının en verimli zamanında komutan egosu tatmin ederek geçiriyor. Ülkeye millete askere gidilmeden de faydalı olunabilir. Bu bedelli askerlikte hiç sevmediğim kısım ise: ödemelerin adaletsiz yapılması. Parası olan rahat rahat öderken parası olmayan ödeyemiyor. Benim düşüncem herkesin aynı parayı ödemesi değilde, aylık kazancına göre para alınması.

Kesinlikle ücret olarak yanlış. Asgari ücret kazanana da aynı fiyat biçiliyor, aylık kazancı 10bin lira olan adama da. Doktora da aynı, öğretmene de aynı.
Sen o adama 12 ay askerlik görevi karşılığında bir fiyat vereceksen bunu kazancına göre söyleyeceksin.

Sonra doğrudan şu algı çıkıyor. Zengin parasını verip askerlikten kaçıyor.
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
June 10, 2018, 07:22:06 PM

Bedelli de yaş sınırı kaldırılmalı ya da 21 yaşına kadar düşürülmeli bedelli aksi halde çıkardıklarıyla kalır kimse katılmaz
F_ala
Member
**

View Profile
June 10, 2018, 08:00:40 PM

dün bir haber okumuştum. Bedelli şartları için 28yaş sınırı olacak büyük ihtimalle diye.
ücret olarak da 20bin ile 25 bin lira arasında olacağı düşünülüyormuş.
emreyurt19971997
Newbie
*

Activity: 65

View Profile WWW
June 10, 2018, 08:22:58 PM

çıkıcak çıkacakta bana yaramıyacak Smiley
assassin15
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 10, 2018, 08:27:44 PM

Her seçimden önce aynı teraneler. Her seçimden 1 ay önce ortaya atılır sonra bir daha konusu açılmaz. Yasa çıkıp da paraları bu hesaba yatırabilirsiniz denilinceye kadar inanmam ben.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

View Profile
June 10, 2018, 08:30:31 PM

35 bintl fiyat düşünüyorlar mış.
jakdanyel
Sr. Member

kycfree

View Profile
June 10, 2018, 09:59:25 PM

Bedelli askerlik bekleyen 2 milyonu aşkın kişinin varlığından bahsediyorlar. Çok korkunç bir tablo bu dayatmanın ülkeye yaranından çok zararı var.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
apimembership
Full Member

View Profile
June 11, 2018, 06:47:02 AM

olması durumunda bir çok kişi yararlanacaktır. Umarım fiyat çok yüksek olmazda bu yüzden millet birçok borca girip bedelli yapıcam diye uğraşmazlar
Mujdem
Newbie
*

Activity: 69

View Profile
June 11, 2018, 01:40:23 PM

artık profosyenel askerliğe geçmemiz lazım. isteyen gitsin.kimseye zorla askerlik yaptırılmaz
canpare
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 11, 2018, 03:29:04 PM

Bedelli askerlik ulkemiz icin gereksiz bence. Askerlik dedigimiz olay bir gecis evresi ve bunu bir egitim gibi gotmek gerekiyor. Bu yuzden sadece ulkemiz icin degil kendimizi gelistirmek icin daha sorumlu insanlar olmak icin her turk genci askerlik yapmalidir.
ersmny1
Newbie
*

View Profile
June 11, 2018, 03:39:08 PM

bedelli askerlik düzgün bir uygulamayla, düzenli şekilde ve makul yapıldıktan sonra faydalı bir uygulama diye düşünüyorum
bhu11
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 11, 2018, 03:48:34 PM

Herkesin askerlik yapmasi gerekmiyor bence. Bedelli askerlik uygulamasi cok daha yararli olabilecek bir uygulama. Duzene sokulmasi sart tabii ki.

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
konteskarlo
Newbie
*

View Profile
June 11, 2018, 10:48:20 PM

yerel seçimlere kadar çıkacağını zannetmiyorum.bu bedelli askerlik yerel seçimlerin seçim kozu olacak gibi geliyor bana.
klarnetcijamie
Newbie
*

Activity: 148

View Profile
June 11, 2018, 11:06:11 PM

afrin operasyonunda çok para harcandı ki orduya para lazım.yani bunları da düşünmek gerekiyor o yüzden mantıklı.
pandacik
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 12, 2018, 05:28:27 PM

askerlik çağı gelmiş, kaçak durumunda olan, terhisini uzatmak için elinden geleni yapan milyonlarca genç var. Ortada böyle büyük bir problem varken bu adamlar bunu hala seçime malzeme yapıyorlar. Bu problem referandum döneminde de vardı öncesinde de vardı. Her zaman seçimden 1 ay önce ortaya koyuluyor. bedelli seçimden sonra ilk adımımız olacak. Lan seçimden sonra neden ilgilenmiyorsun?

yine başladı peşpeşe açıklamalar. seçim vaadinden başka bir şey değil. tepki çekmemek için bedelliyi olabildiğince erteleyecekler. Gençler biriksin kimin umrunda?
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
June 12, 2018, 07:49:31 PM

hadı lan bedellı gereklıymıs sıkerım ole gereklılıgı. amk bız zamanında delıkanlı gıbı gıtmısık askerlıgımızı yapmısık.bu bedellı dıye yırtınanlar karı gıbı korkup kacmak ıcın okullara gıtmısler baska kacacak her turlu yolu bulmuslar sımdı gelmısler karı gıbı aglıyorlar bedellıde bedellı dıye mk. adam olaydınız da yasınızda askerlıgınızı yapsaydınız pıcler. ben gecenın  korunde  eksı 20 derecede 4-6 nobetteyken sen osura osura sıcacık yatagında yatıyordun sımdı gelmısler hala yatalım parasını verıp dıyorlar sıkeyım erkeklıgınız mk korkakları
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462

View Profile
June 13, 2018, 11:37:19 AM

seçim sonrası kim gelirse başa yada yönetime gelsin bir şekilde çözüleceğini düşündüğüm sorun. 5m kişi bunu bekliyor ve orada bir para var bırakmazlar elbet.
600rr
Newbie
*

View Profile WWW
June 13, 2018, 03:21:03 PM

Bu ulkeye bedelli askerlik gelmeli. Cunku askerimiz cok fazla fakat yetenekli degiller. Bedellinin cikmasi bunu cozecektir bence.
hndgnl
Jr. Member
*

View Profile
June 13, 2018, 03:41:39 PM

Ben askerligimi yapmamis biri olarak her turk gencinin askerlik yapmasinin daha mantikli is oldugunu dusunuyorum. Bedelli medelli bos isler bunlar.
kavalyeci
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
June 14, 2018, 06:02:05 AM

Bence askerlik mantığın bittiği yerdir. Bundan önceki dönemlerde ne kadar milliyetçilik duygusunun ön planda olduğu askerliğin gündemde olduğu dönemden çıkıyoruz artık herkes kendi kurtarmanın peşinde devletinde artık paralı sistemine geçmesi gerekmektedir.
mrt339
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
June 14, 2018, 06:53:05 AM

Her türk genci askerlik yapmalıdır. Bedelli kadar adaletsiz saçma bir sistem olamaz. Bedelli askerlik 2 ay askerlik şeklinde düzenlenmelidir.
mahmutbey (OP)
Member
**

View Profile
June 14, 2018, 12:01:55 PM

Bedelli askerlik için alt yapı oluştu kamuya bedelli çıkacak mesajı verildi ve tepkiler yatıştırıldı. Seçimden sonra %100 çıkar gözüyle bakıyorum ben. Fiyat olarak ise muhtemelen 20 bin TL yi geçmez. Bedelli bekleyen herkese şimdiden hayırlı olsun...

dagbula
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
June 14, 2018, 02:57:54 PM

seçim vaadi olarak şimdilik bedellinin gelmesi söyleniyor ama başka bir açıklama olarak da sınır dışına asker yollarken bedelli getirmemiz askerlerimizin psikolojisi için olumlu olmayacağı yönünde. yani mantıklı bir açıklama lakin şunu da unutmamak lazım kı devleti sadece asker olarak geliştiremeyiz alanında başarılı olan doktorasını yapmış insanların askerlikte zaman kaybetmesi ve devlete de yük olmasını doğru bulmuyorum. sadecce doktorasını yapan insan olarak sınırlayamayız da gerçi. ülkesine faydalı istihdam sağlayabilen her genç askerlik ile zaman kaybedip rekabetten düşmemeli. aynı durumu Türkiyenin ilk kurulacağı yıllarda kendi halkımızın askerde vatan kurtarma çabasında uğraşırken bazı ecnebi insanların ticaretlerini arttırıp zengin olması gibi. tabi yine öyle bir savaş olursa gitmemiz lazım ama vermek istediğim örnek Türk vatandaşlarının askerlikte kaybettiği zamanı diğer insanlar daha iyi şekilde değerlendiriyor. ayrıca ülkeye olan yük de cabası
blodelf1
Newbie
*

View Profile
June 14, 2018, 11:27:59 PM

yani belli bir yaşa gelmiş, belirli bir düzeni oturtmuş kişiler için iyi bir şey yani gerçekten ihtiyacı olan için ama keyfi olarak bekleyen için bence gidip yapması daha iyi.
ramsay snow
Full Member

View Profile
June 15, 2018, 06:40:29 AM

ülkede milyonlarca kaçak varken ve devlette beş kuruş para kalmamışken bedelli askerlik zaten çıkacaktır şimdi piyasayı yokladılar seçimden sonra başa kim gelirse gelsin mutlaka bir değişiklik göreceğiz herkese hitap edecek birşeyler mutlaka oluşturacaklardır

gileri
Sr. Member

View Profile
June 15, 2018, 09:09:55 PM

Piyasa seçimden önce yoklandı. Baktılar tepki çekmedi aynı zamanda bekleyen insanlarda şimdiden umuda girdi.
Hazinenin açığı ortada.
Birikmiş milyonlarca insan.
Bedelliyi isteseler de istemeseler de seçimden sonra bir şekilde getirmek zorunda kalacaklar.
sedefix
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
June 15, 2018, 09:56:04 PM

bence çıkar mutlaka çıkar  Roll Eyes
coinexpert.tr
Jr. Member
*

Activity: 54

Trade Better Trade Crypto

View Profile
June 15, 2018, 09:58:17 PM

Daha önceki bedelli askerlik konusunda dilleri yandı 600 k  kişi beklerken sadece 150k kişi yararlandı. Bu kez biraz yoğurdu üfleyerek yiyebilirler. ayrıca daha fazla istiyorlar artık ücet olarak sanırım

.:: Best Trader ::.  - - -   .:: Best Analyzer::.
Underreal
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 16, 2018, 03:48:08 AM

ben askerliğimi 15 ay yaptım ve çukurcada yaptım komando olarak bedelliye görüşüm şu neyin bedeli ? vatana hizmetin bedeli olmaz.

Aenco ✚ Global HealthTech Blockchain Financial Solutions ▬▬▬▬▬ Join Now! | PRIVATE SALE IS LIVE! ● ●
mahmutbey (OP)
Member
**

View Profile
June 16, 2018, 09:19:25 AM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde kıldığı bayram namazının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, bedelli askerlik ile ilgili, "Ama şimdi bu bedelli askerlikle ilgili de bir ihtiyacın olduğu ortada. Temennimiz o ki inşallah seçimlerden sonra bunu Türk Silahlı Kuvvetleri ile oturacağız, konuşacağız. İhtiyaç nedir? Yaş sınırları ne olacak? Bunları belirledikten sonra da bunun adımını atacağız" dedi.

Herkese hayırlı olması dileğiyle...

mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
June 16, 2018, 09:36:48 AM

İnce de bir kereliğine bedelli askerlik çıkarabiliriz açıklamasında bulundu ama daha sonrası için kesinlikle olmayacak dedi. Şu an seçim malzemesi olarak kullanılıyor gibi keşke öyle olmasa.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
klopwix
Newbie
*

View Profile
June 16, 2018, 09:38:14 AM

çıkar mutlaka kasaya para lazım
tigoes
Member
**

View Profile
June 16, 2018, 09:46:42 AM

Bedellinin fiyatının tek tip olması en büyük hatadır bana göre. ikinci büyük hatada şimdiki gibi bunun seçim yatırımı olarak yapılması. Her seçimden önce klasikleşen bedelli çözülecek sözleri bu seçimden önce de söyleniyor.

2011 yılında 30bin tl imiş bedelli 2014 yılında 18bin tl olarak belirlenmiş. Bunun üstüne kalkıp 40bin derlerse bu para bekleyen milyonları kasar. Adamlar kaçmaya devam eder. Bunun sadece bir bedel üstünden değil profesyonel ordunun başlangıcı olarak bir sistem ile çözülmesi gerekiyor. Tek bir bedelli ile değil bir sistem ile bundan sonra oluşabilecek problemlerinde daha bu yıldan çözülmesi gerekiyor.
yansahun
Newbie
*

View Profile
June 16, 2018, 09:48:22 AM

belli olmaz şimdi bi haber çıkarıp umutlandırabilirler
mitpomax
Newbie
*

View Profile
June 16, 2018, 11:00:54 AM

bedelli çıkacak en son 18 bine düşmüştü bu sefer o kadar ucuz olmaz 40 bini görür
M.aksak
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 16, 2018, 02:19:51 PM

bedelli çıkacak en son 18 bine düşmüştü bu sefer o kadar ucuz olmaz 40 bini görür

40bin yaparlarsa öyle umdukları gibi bedelli talep görmez. Birikmeye devam eder. O riski göze alabileceklerini düşünmüyorum. Sonuçta artık asker kaçaklarına herhangi bir yaptırımda bulunulmuyor sadece ceza yazılıyor.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
decteax
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
June 16, 2018, 05:15:55 PM

bencede 40bini bulmaz
başvuru sayısı yüksek olacak gibi
kelbasatarak
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
June 16, 2018, 06:19:16 PM

40.000 tl millet nasıl versin ya hesaplamayı 12x asgari ücret olarak hesaplamaları gerekiyor
mnyers1
Newbie
*

View Profile
June 17, 2018, 11:01:58 AM

çevremde özel sektörde çalışmayan herkes bedelli askerlik bekliyor.burada bile bir nevi haksızlık oluyor.özel sektörde çalışan insan mecburen gitmek zorunda kalıyor.böyle şeyler de düzenlenmeli.
ctffrgmn
Newbie
*

View Profile
June 17, 2018, 11:15:14 AM

Klasik oy toplama kampanyası, her zaman olduğu gibi bu seçimlerde de bedelli askerlik çıkacaktır. Aslnda güzel birşey bu döndemde askerlik yapılmaz.
whitecaramel1
Newbie
*

Activity: 217

View Profile
June 17, 2018, 11:37:38 AM

bedelli askerlikle ilgili muharrem ince'nin önerisi hoşuma gitti.parayı 3 e bölüp askere giden ere de bu paradan verme fikri çok güzel.
darkedelf
Newbie
*

Activity: 161

View Profile
June 17, 2018, 11:51:44 AM

1 kereye mahsus yapılmış olsaydı belki şimdi beklenmeyebilirdi ama 2. olunca insanlar 3. yü de bekliyorlar doğal olarak.o yüzden gelmesi kaçınılmaz.bence gelsin, devletin paraya ihtiyacı var.
horsefox
Newbie
*

View Profile
June 17, 2018, 04:16:46 PM

bedelli kelimesi ortalıkta dolaşmaya başlayınca çıkacağı anlaşılır  Cheesy
a.hasat
Member
**

View Profile
June 17, 2018, 04:35:14 PM

bedelli askerlikle ilgili muharrem ince'nin önerisi hoşuma gitti.parayı 3 e bölüp askere giden ere de bu paradan verme fikri çok güzel.

bedelli askerlik bir sisteme bağlandıktan sonra toplanan paranın bu şekilde kullanılması gayet mantıklı.
1/3'ü askerliğini yapan subaylara destek
1/3'ü şehit ailelerine yardım için oluşturulan bir fona (sadece maaş yardımı yapmak için değil. Bunun yanında konut yapımı için olabilir)
1/3'ü de tsk veya savunma sanayini desteklemek için bir fon oluşturulabilir.

Bedellinin de hazinenin açığını kapatmak yerine bir amacı olmuş olur kendi alanı ile alakalı.
waxzoo
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
June 17, 2018, 04:36:37 PM

sıkışıklık olunca bedelliye sarılırlar
a.hasat
Member
**

View Profile
June 17, 2018, 04:38:25 PM

sıkışıklık olunca bedelliye sarılırlar

ve bunu da utanmadan seçim malzemesi yaparlar. Ortada seçim haberi yokken nutuk atıyorlardı Afrine operasyon düzenlediğimiz bu dönemde askerlerimize ve şehitlerimize hakaret olarak algılarım ben bunu diye. Bu kadar da iki yüzlülük yapılmaz ya.
brickshh
Newbie
*

View Profile
June 18, 2018, 10:40:18 AM

bir an önce çıkmasından yanayım biz yaptıkta noldu askerliğin insana bir şey öğrettiğini düşünmüyorum
HecarimTR
Newbie
*

View Profile
June 18, 2018, 08:38:02 PM

5.5 milyon hazır asker var iken devletin asker açığı sadece 850bin. Ciddi bi fark var arada, bu hem şahısların hemde devletin işine gelen bir durum. bence tercih edilebilir. Sonucta bir karşılığı var. Ced var dediler de bedelliyiz mi dedik, yada diyeceğiz ? Ben çok fazla olacağını sanmıyorum bu ne olursa olsun kanımızda var. ben sadece suanki iş pozisyonumu kaybetmemek iiçin gitmiyorum mesela askere. gitsem 3 yılım boşa gidicek tazminatımı alıp çıkıcam. Ama 1 yıl içinde Grup yönetici olabilrim ve o zaman gerçekten tr sartlarında mükemmel bir iş olacak, umarım..
F_ala
Member
**

View Profile
June 18, 2018, 08:55:56 PM

5.5 milyon hazır asker var iken devletin asker açığı sadece 850bin. Ciddi bi fark var arada, bu hem şahısların hemde devletin işine gelen bir durum. bence tercih edilebilir. Sonucta bir karşılığı var. Ced var dediler de bedelliyiz mi dedik, yada diyeceğiz ? Ben çok fazla olacağını sanmıyorum bu ne olursa olsun kanımızda var. ben sadece suanki iş pozisyonumu kaybetmemek iiçin gitmiyorum mesela askere. gitsem 3 yılım boşa gidicek tazminatımı alıp çıkıcam. Ama 1 yıl içinde Grup yönetici olabilrim ve o zaman gerçekten tr sartlarında mükemmel bir iş olacak, umarım..

tsk'nın asker açığı nasıl 850bin ya? yıllık asker ihtiyacı 350bin'den bahsedilirken nasıl 850 bin askere ihtiyaç oluyor? Öyle bir durumun varsa kaç bedelli çıkıncaya kadar nasılsa eninde sonunda çıkartacaklar.
kataramaka
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 18, 2018, 09:22:05 PM

Bedelli bekleyenlerin günü geldi paraları hazırlayın Smiley
mahmutbey (OP)
Member
**

View Profile
June 20, 2018, 09:37:07 AM

Herkes para hazırlamaya başladı Smiley seçinden sonra bankalarda uygun faizle bedelli kredisi verirler Smiley) Krediyle askerlik  Grin

kavalyeci
Newbie
*

View Profile
June 20, 2018, 02:13:56 PM

Değişmeyen seçim propagandası her seçimde sunuluyor Smiley
alp.uysal
Newbie
*

Activity: 7

View Profile WWW
June 20, 2018, 02:15:43 PM

çıksada herkes kurtulsa
LightningRevenant
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
June 20, 2018, 02:28:27 PM

herkes yapsa keske ama cıkaracaklar sanırım, yada secım ıcın malzeme olarak kullanıyorlar
peaucewoc
Newbie
*

View Profile
June 24, 2018, 08:14:51 PM

ülkede bir çok kişi bedelli çıkmasını bekliyor cumhurbaşkanı seçimden sonra değerlendireceğini söyledi
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

View Profile
June 24, 2018, 08:41:26 PM

ülkede bir çok kişi bedelli çıkmasını bekliyor cumhurbaşkanı seçimden sonra değerlendireceğini söyledi

Suan askıya alındı gelecek dönemde bakılacak denildi suan için yok.
ront
Newbie
*

View Profile WWW
June 24, 2018, 10:16:53 PM

Goruldugu uzere gerceklesmeyecek bir secim vaadinden baska birsey degilmis. Isleri bu zaten insanlara umut yuklemek sonra bos cikarmak.
allyannonwilc
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
June 25, 2018, 07:26:35 AM

cumhurbaşkanı seçimden sonra bakacağını söylemişti inş. çıkaracaklar
MasterYi35
Newbie
*

View Profile
June 25, 2018, 02:13:55 PM

Çıkacağı kesin ama yaş ve fiyat sıkıntılı, umarım ekonomiktir sonucu
Arcoin2
Newbie
*

View Profile
June 26, 2018, 07:18:45 AM

Bedelli askerlik kalıcı olmalı. Ben askerliğimi yaptım bedelli askerliğe karşı değilim. Yaşı geçmiş evini barkını kurmuş çoluk çocuk sahibi insanlar için askerlik engel olmaktadır. Makul bir fiyatla her kesimden insanların gerkirse devlet yardımı ile bedelli hakkı olmalıdır.
mishelinbtc
Newbie
*

View Profile
June 26, 2018, 07:51:35 AM

Bu seçim sonrası önümüzdeki aylarda çıkacağını düşünüyorum.
sinanay
Jr. Member
*

Activity: 146

View Profile
June 26, 2018, 12:08:00 PM

bedelli askerlik seçimden önce gelir diye düşünmüştüm ama gelmedi seçim vaadi olarak bedelliyi gösterdiler diyebiliriz yakın zamanda gelmesini bekliyorum bence gelecek
HecarimTR
Newbie
*

View Profile
June 26, 2018, 08:11:21 PM

tsk'nın asker açığı nasıl 850bin ya? yıllık asker ihtiyacı 350bin'den bahsedilirken nasıl 850 bin askere ihtiyaç oluyor? Öyle bir durumun varsa kaç bedelli çıkıncaya kadar nasılsa eninde sonunda çıkartacaklar.

Benim hatam 350k diyecektim klavyeden hatalı tuşlama yapmışım üstad.. Olay kesinleşti bu arada ama yaş ne olacak yaş ?
Prott
Member
**

Merit: 32

View Profile WWW
June 26, 2018, 08:17:18 PM

Adam gibi ya bedelli askerlik olsun yada olmasın. Ben 353. kısa dönem olarak yaptım benden sonra 18 bin liraya bedelli çıkardırlar.

18 bin TL.

Bedava askerlik yapacağına git 3000 lira işte 6 ay devlete çalış en azından özgür ol.

sercio3178
Newbie
*

Activity: 81

View Profile
June 26, 2018, 08:48:35 PM

Bence yapmak istemeyen yapmasın parası varsa bastırsın zaten bedelli yapmak isteyenlerin vatanı falan sevdiğini düşünmüyorum en azından gölge etmesinler
tutunkolonyasi
Newbie
*

Activity: 131

View Profile
June 27, 2018, 07:55:40 AM

bedelli bekleyenlerin gözleri aydın yaş sınırı ve para miktarı belirlenmiş hadi şimdiden hayırlı olsun ha çıkıyordu ha çıkacaktı ahanda çıktı
Bassakkk7
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
June 27, 2018, 09:47:33 AM

Parası olana mantıklı olabilir bir bakanın cocuguna denk gelsinde gelir bedelli merak etmeyin Smiley
smulasyon
Jr. Member
*

Activity: 142

View Profile
June 27, 2018, 10:32:30 AM

geldi geldi sonunda beklenen haber sabah geldi bedellinin yaş sınırı belli olmuş ödenecek para da belirlenmiş hayırlı ugurlu olsun
sinanay
Jr. Member
*

Activity: 146

View Profile
June 27, 2018, 10:37:51 AM

dün demiştim seçim vaadiydi gelmesi yakındır bu sabah haberi gördümki kesinleşmiş gelişi bekleyenlerin gözleri aydın olsun
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

View Profile
June 27, 2018, 10:38:40 AM

Yası sınırı 26 ücret 20bin tl
s.kocaman
Member
**

Merit: 55

View Profile WWW
June 27, 2018, 11:51:16 AM

Seçim vaadi olarak sunulmuştu. En hızlı gerçekleşecek vaad bu olacak sanırım. Çalışmalar başlamış sonuçlanması yakındır.
yaş 26 bedel olarak da 20bin lira söyleniyor.

Blausee
Newbie
*

Activity: 45

View Profile WWW
June 27, 2018, 12:01:07 PM

Eveeet sonunda gerçekten çıkıyor gibi. Yaş ve ücret konusu ise şimdilik kamuoyu yoklaması amacıyla verilmiş rakamlar. Ancak ücretin söylenenin altına çok düşmeyeceğini de düşünmekteyim. Hadi bakalım ne olacak yakında görürüz zaten.
earmark
Member
**

View Profile
June 27, 2018, 04:44:32 PM

Bedelli askerlik gelecekse yaş sınırı konulmamalı. İsteyen herkes yararlanabilmeli. Sonuçta bu haksa herkes için olmalı. İstemeyen zaten bunu pek düşünmez ama millet işinde gücünde. 6 ay askerlik yapacağı sürede kaçıracağı fırsatları değerlendirmek daha makul. Zaten 6 ayda o parayı çıkaranlar için cazip bir seçenek olacak.
tommyss
Member
**

View Profile WWW
June 27, 2018, 04:57:36 PM

Baskanlik sistemi geldigine gore bedelli de yakindir artik sonucta secim oncesi vaadettigi sey buydu. Yararli olur mu tartisilir ama gelmeli.

xXBEVOXx
Full Member

Activity: 266

https://cryptassist.io

View Profile
June 27, 2018, 05:05:09 PM

Seçim vaatlerinden biri bedelliydi. Bunu getirecek ama ne zaman gelecek bilmem orasını. Bence gelsin herkesin kendi seçim olmalı bu durum sonuçta parası neyse veriliyor. Ayrıca şu anda bedelliden gelecek araya da ihtiyaçları var.  15000 TL olsa fiyatı ve 1000 kişi yapsa 15000000 TL para eder. Bu kadar kolay parayı nereden bulacaklar. Hem bankalarda kredi veriyor öyle olunca yapmayı kolaylaştırıyorlar.

DanielBTT
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
June 27, 2018, 06:06:35 PM

Seçimden önce sinyalleri verilmişti bizden geçti artık istemeyen yapmasın bence isteyenlerle yola devam
Severne
Newbie
*

Activity: 111

View Profile
June 27, 2018, 09:20:10 PM

Bedelli, askerliğin profesyonel bir meslek halini aldığı ilk günden itibaren bir seçimden çok zorunluluk haline gelmiştir bence.İnsanları asker olmaya teşvik edebiliriz ve bu gibi şeylerle asker sayımızdan ve gücümüzden bir şey kaybetmeden askerliği çekici bir meslek haline de dönüştürmüş oluruz.Bedellinin bir seçenek olarak durması bence gereklidir.
Underreal
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 27, 2018, 10:36:11 PM

Askerliğin bedeli olmaz çünkü gece rahat uyuyorsan o askerler sahesinde korku bilmez türk genci

Aenco ✚ Global HealthTech Blockchain Financial Solutions ▬▬▬▬▬ Join Now! | PRIVATE SALE IS LIVE! ● ●
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
June 28, 2018, 08:06:47 AM

Bedelli askerliğe karşı değilim ama bence 26 yaş sınırı düşük olmuş, daha yüksek olmalıydı. Standart ücret yerinede gelirine göre bir uygulamaya gidilebilir.

shldsun
Newbie
*

View Profile
June 28, 2018, 08:24:35 AM

Hayırlı sı olsun bekleyenlere bilseydim çıkacağını yapmazdım  bende
alfredobitcoin11
Jr. Member
*

View Profile
June 28, 2018, 09:25:35 AM

Beklenen bedelli çıktı benim tanıdığım bir kaç kişide yararlanıcak hayırlısı olsun
ydnkkyy
Jr. Member
*

View Profile
June 29, 2018, 09:45:29 PM

Ne yapsak ne etsek de bize vurmayan şeydir Smiley yaşın daha da aşağı düşürülmesi gerekiyor, 5.5 milyon kişiyi kapsıyor ki dört gözle bekliyoruz umarım değiştirirler ve yaşı indirirler yoksa bekle ki bir daha gelsin  Sad
ogm
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
July 01, 2018, 12:23:32 AM

yaş inmediği takdirde problem olur, yeniden düzenleme lazım.
gileri
Sr. Member

View Profile
July 01, 2018, 09:51:57 AM

Ne yapsak ne etsek de bize vurmayan şeydir Smiley yaşın daha da aşağı düşürülmesi gerekiyor, 5.5 milyon kişiyi kapsıyor ki dört gözle bekliyoruz umarım değiştirirler ve yaşı indirirler yoksa bekle ki bir daha gelsin  Sad

yaşınızı bilmiyorum ama 20 falansa ve üniversite okuyorsanız kafanıza pek takmayın. Büyük ihtimalle sizin zamanınıza kadar tamamen profesyonel orduya geçilmiş olur. önümüzdeki yıllarda büyük ihtimalle askerlik çağına gelen erkekler için 2 seçenek sunulur ihtiyaç doğrultusunda ya askerlik mesleğini seç veya x tl borçlan.
easyboy
Full Member

Activity: 122

View Profile
July 01, 2018, 01:12:53 PM

26 yaş 20 bin tl olarak belirlenmiş dün haberlerde gördüm 25 yaşına kadar 15 bin tl dediler rakam güzel. Bu olayı büyütenler var. Çalışan evli çocuğu olan yönetici olan bir çok genç var. Askere gitmeyi bekleyen 5 milyondan söz ediliyor. Zaten herkes gidemez kapasite yetmez. Türk silahlı kuvvetlerine maddi yardım olarak düşünün bedelliyi. Ben 25 yaş gelirse yapmayı düşünüyorum feda olsun tsk.
khasank
Sr. Member

Merit: 281

View Profile
July 01, 2018, 09:28:07 PM

Devlet işi öğrendi. Para lazım olduğun da, talep arttığın da bedelliyi çıkartıyor. Hem askere alıp masraf yapmaktan kurtuluyor. Hem de kasa yı dolduruyor. Daha ne olsun.

Ama yazık ki parası olmayıp askerlik yapmak zorunda olanlar var. Erkek ler için hayata başlamanın önündeki engeldir askerlik. İsteyene yaptır ama istemeyene zorla yaptırmanın amacını anlamış değilim. İnşallah bir gün ülkemiz de de profesyonel askerliğe geçilir.
Rdu
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 02, 2018, 05:23:05 AM

Bedelli askerlik seçimden önce hükümetin gündemindeydi ama şu anda ne yapacaklarını ben de tam bilmiyorum bazı arkadaşlar heyecanlı bunu bekliyor, şanslı olanlar bir öncekinde 18 bine yaptılar. Umarım bu yıl içinde çıkar

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
pandacik
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 02, 2018, 04:12:29 PM

Bedelli askerlik seçimden önce hükümetin gündemindeydi ama şu anda ne yapacaklarını ben de tam bilmiyorum bazı arkadaşlar heyecanlı bunu bekliyor, şanslı olanlar bir öncekinde 18 bine yaptılar. Umarım bu yıl içinde çıkar

tsk'nın yapacağı çalışma bekleniyor sanırım. Bu arada meclis tatile girmişti erken seçimle beraber tekrar toplandı. Bunlar yemin ettikten sonra tekrar tatile çıkmayacak değil mi? Zaten pek bir işe yaramıyorlar da bedelli çıkarsa onaylanması için yine bunlara ihtiyaç var.
cagdastmr
Newbie
*

View Profile
July 02, 2018, 05:51:21 PM

Beyler bu 26 yaş altına çıkacak vede 26 yaş üstüne çıkacak muhabbeti var. Ben onu anlayamadım, 15 bin tl ile 20 bin tl arası bir rakam düşünülüyormuş.
Nedir bu ?
Mali.sak
Member
**

View Profile
July 02, 2018, 05:53:27 PM

Beyler bu 26 yaş altına çıkacak vede 26 yaş üstüne çıkacak muhabbeti var. Ben onu anlayamadım, 15 bin tl ile 20 bin tl arası bir rakam düşünülüyormuş.
Nedir bu ?

Şu anda netleşmese de öngördükleri, 25 yaş ve üstü veya 26 yaş ve üstü faydalanabilecek. bedelliden faydalanabilmek için ödenecek tutarda söylediklerine göre ya 15bin ya da 20bin tl olacak. Tabi son sözü onlar söyleyecek hiç belli olmaz bunların işine.
slmnskyt
Newbie
*

View Profile
July 03, 2018, 02:55:16 PM

Kaçırmasam iyidi.. Ama yaş tutmadı ve kaçırdım.. :/
rickyrich45
Newbie
*

View Profile
July 03, 2018, 04:37:24 PM

geçen seferki bedelin 18k olduğunu düşünürsek, bu defa 20k-22k bandında olması resmen bedava. kısa dönem bile hayatını derinden etkiliyor insanın.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
July 03, 2018, 04:52:04 PM

geçen seferki bedelin 18k olduğunu düşünürsek, bu defa 20k-22k bandında olması resmen bedava. kısa dönem bile hayatını derinden etkiliyor insanın.

Şöyle de bir durum var bedelli için birikimi olmayan insanlar kredi falan çekerse belini bükecek.
Kredi çeken büyük ihtimalle 1 yılda ödeyemez. Bugün baktım 25 bin lira 4 yıl vade ile geri ödemesi 38bin liraya geliyor. Faiz oranları çok yüksek
ersmny1
Newbie
*

View Profile
July 03, 2018, 05:38:24 PM

son söylenene göre 26 yaş bence gayet uygun ama 20 bin sanki yüksek gibi.geçen seferki gibi 15000 olsa herkesin işine gelir.
semimall
Newbie
*

View Profile
July 05, 2018, 11:53:24 AM

eskiden bedelli askerlikte 21 gün kadar bir acemilik süreci vardı ve acemilik sürecini tamamlayınca askerliğiniz de bitiyordu. tabi o durumun da çok dezavantajı var yani savunmuyorum aslında ama, şimdi o acemilik süreci de olmayınca cümle içinde askerlik kelimesinin geçmesi bile garip geliyor.
abernaty
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 05, 2018, 02:59:26 PM

eskiden bedelli askerlikte 21 gün kadar bir acemilik süreci vardı ve acemilik sürecini tamamlayınca askerliğiniz de bitiyordu. tabi o durumun da çok dezavantajı var yani savunmuyorum aslında ama, şimdi o acemilik süreci de olmayınca cümle içinde askerlik kelimesinin geçmesi bile garip geliyor.

o dövizle askerlik yapanlar içinde geçerliydi. Sonra toptan kaldırıldı. Sanırım 2011 bedellisi ile kaldırılmıştı acemilik dönemi. Askerliğimi yapmadığım için acemi dönemini araştırdımda ortalama ilk 7 günü evrak işleri ile dönüyormuş. Kalıyor 14 gün.
Kıyafet dağıtılması
Ondan sonra bol bol sayım, yürüyüş ve yemin törenlerine hazırlıklar ve yemin töreninin yapılması.
bunların haricinde sadece sınır karakollarında atış eğitimi yapılıyormuş ve bu 21 gün bir şekilde doluyor.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
barbarsakba
Newbie
*

Activity: 79

View Profile
July 06, 2018, 06:47:56 PM

Bedelli iyidir iyi yarasın memleketime.
necafff
Newbie
*

View Profile WWW
July 14, 2018, 02:18:51 AM

yaş 24 bedel 10 diye de bir iddia var. 10 bin türk lirası seviyesinde kalırsa büyük ihtimalle değerlendirmeye alırım.
kanjla
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
July 14, 2018, 06:57:29 AM

Aslında şu anda hepimiz beklentisi kısa süreli çözümlerle oluşan bedelli askerlik değil de daha kesin bir çözüm. Profesyonel askerlik. Bu sayede hem devlet kazanacak hem de halk. Öncelikle kendi işini yapmaya devam eden kişi mesleğine belli bir süre ara vermek zorunda kalmayacak. Onun dışında devlet her Türk gencine belli bir süre bakmakla yükümlü olmayacak. Bu da büyük bir masrafa neden oluyor. Devlet büyükleri de bu konunun farkında ve gerekli çalışmalara başlayacaklarını belirttiler.
laytattt
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
July 15, 2018, 12:08:52 AM

ben bunun çıkmasını desteklemiyorum. bunun yerine muharrem incenin sistemi veya profosyonel ordu daha mantıklı.
apimembership
Full Member

View Profile
July 15, 2018, 06:05:38 AM

24 yaş ve 10 bin tl iddiaları doğru ise çok kişinin faydalanabilieceği birşey olacak gözüküyor. Bakalım zaman gösterecek neler olacağını.
pandacik
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 15, 2018, 12:03:43 PM

Bu ne devlet için ne de tsk için bir seçenek bu bedelli. Bunu yapmak zorunda. Bunu çözmek zorundalar. 5milyon insan. TSK için yılda 350bin asker ihtiyaç. Yeni 18 yaşını dolduranlar gelmese bile 10 yıldan daha uzun bir sürede eritilecek eldeki askerler.

tigoes
Member
**

View Profile
July 15, 2018, 12:05:45 PM

Tayyip Erdoğan'dan açıklama geldi. Meclis açıldığında bu iş halledilmiş olacak belki kanun hükmündeki kararnamelerle daha önce bile sonuçlanabilirmiş. Bekleyip göreceğiz.
Fittinya12
Jr. Member
*

Activity: 138

View Profile
July 15, 2018, 12:25:20 PM

Şuanlık ortadaki iddia 26 yaş ve 20 bin TL bazında. Ancak Ekimden sonra netleşeceği söyleniyor.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
July 15, 2018, 12:42:10 PM

24 yaş ve 10 bin tl iddiaları doğru ise çok kişinin faydalanabilieceği birşey olacak gözüküyor. Bakalım zaman gösterecek neler olacağını.

Keşke öyle bir şey olsa. Öyle bir durumda 24 yaşındaki insanların neredeyse tamamına yakını bu bedelliden faydalanacağına eminim ben. 5 milyondan bahsediyorlar da 5 milyon olmasa bile 3 milyon kişi kafadan faydalanır. az para değil 30 milyar lira.
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
July 15, 2018, 09:03:47 PM

24 yaş da 10 bin lira da çok düşük. Ben bu şekilde çıkartacaklarını sanmıyorum. Birikmiş bu kadar kişi varken o fiyatı 10 bin lira olarak tutmazlar. 5 bin lira daha koysalar da üstüne bedelli yapacak olan yine yapar. Bedelli bekleyen kişi 10 da verir 15 de Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
blodelf1
Newbie
*

View Profile
July 15, 2018, 11:04:31 PM

bir an önce çıkması gereken yasa.seçim vaatlerinin en önemlilerinden biri buydu, güven tazelemek istiyorlarsa hemen yapılmalı.
Gokhana51
Newbie
*

View Profile
July 16, 2018, 06:08:39 AM

Bedelli askerligi bekliyorum yasim 26 oldugu icin bedelli vuruyor bana taksitlendirmeyle yapacagim. Tongue
Coin.milyarderi
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 16, 2018, 10:41:06 AM

24 yaş da 10 bin lira da çok düşük. Ben bu şekilde çıkartacaklarını sanmıyorum. Birikmiş bu kadar kişi varken o fiyatı 10 bin lira olarak tutmazlar. 5 bin lira daha koysalar da üstüne bedelli yapacak olan yine yapar. Bedelli bekleyen kişi 10 da verir 15 de Smiley

aynen öyle. 20bin'e kadar pek bir sıkıntı yok. Asıl sıkıntı 20binden sonra başlıyor. Hele bankaların faizleri bu kadar yükselmişken 20binin 4 yılda geri ödemesi büyük ihtimal 30bin lirayı geçer.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
texlipsy
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 16, 2018, 05:57:59 PM

cb tarafından açıklama gelmiş, bedelli askerlik tarihini öne çekebiliriz diye. birileri fena halde paraya sıkışmış belli ki. yakında tamamen paraya bağlayacaklar.
grandepl
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
July 16, 2018, 06:20:21 PM

artık gelse de rahatlasak arkadaş. insanlar geleceklerini planlayacaklar bu karara göre. kısa dönem askerlik bile kafadan 8-9 ay (gitmeden önce ve geldikten sonraki evrelerle beraber) götürüyor insanın hayatından.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [All]
  Print  

Jump to: