Bitcoin Forum
May 03, 2024, 04:03:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: "Incorrect temperature" Hatası - Çözümü Yok!  (Read 218 times)
gulhantr (OP)
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
April 24, 2018, 05:43:09 AM

Merhaba

"04:20:59:683   120c   GPU 5: got incorrect temperature 511, ignore"

Logları kontrol ettiğimde bu şekilde hata alıyorum 6. karttan. araştırdığım kadarıyla bir kaç deneme yaptım şu şekilde;

-riser değişimi sonuç : başarısız takribi bir saat sonra donma.
-psu değişimi sonuç : başarısız takribi bir saat sonra donma.
- anakart değişimi sonuç : bu şekilde kapanma sorunu 6 - 7 saat çıktı. anakart değişiminden önce 1 saat sonra donuyordu.
- fan kontrolleri yapıldı hepsi çalışır durumda.
-modsuz olarak kart stabil bir şekilde bir hafta çalıştı. (modsuz 22mh, modlu 30)

rig ;

-6 adet rx 580
-anakart asrock h81 pro btc
-4gb ram , 120gb ssd
-1650w psu

kartı geri mi gondermek gerek ne yapmam lazım? gonderdiğim taktirde ne gibi bir sorun ile karşılaştığımı soylemeliyim?

You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714752184
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714752184
Reply with quote  #2

1714752184
Report to moderator
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 24, 2018, 10:20:58 AM

Kartların marka modelleri nedir? hepsi aynı marka modelmi yoksa farklı cihazlarmı? Bios modu kendinmi yaptın yoksa hazır olarak internetten mi indirdin? OC yapmak için MSI afterburner mi yoksa owerdriventool mu kullanıyorsun? Önce bunlarla ilgili biraz bilgi ver sonra neler yapabileceğimize bakalım.

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
April 24, 2018, 10:38:07 AM

Aşırı moddan kaynaklı. Kışın sorun olmasada bu sıcak havalarda ısınınca kışın olan mod sorun çıkarabilir ortam ısısı stabil değilse eğer. Değerlerinizi düşürün.

...
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
April 24, 2018, 03:33:01 PM

Bu aylarda ozellikle dual mining yapanlarin yavas yavas tek coin kazmalarini tavsiye ediyorum. Kartlar gercekten bu havalarda cok zarar gorebilir.  Az olsun ama hep olsun modunda yavastan takilmakta fayda var.  Ayrica havalandirma sistemlerinizi kontrol edin,  en efektif sekilde ayarlayin.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
gulhantr (OP)
Newbie
*

View Profile
April 24, 2018, 04:40:22 PM

Kartların marka modelleri nedir? hepsi aynı marka modelmi yoksa farklı cihazlarmı? Bios modu kendinmi yaptın yoksa hazır olarak internetten mi indirdin? OC yapmak için MSI afterburner mi yoksa owerdriventool mu kullanıyorsun? Önce bunlarla ilgili biraz bilgi ver sonra neler yapabileceğimize bakalım.

Kartlar asus strix hynix chipset 6 adet kart takılı rigde.
bios modunu "PolarisBiosEditor-master" ile yapıyorum otomatik olarak.
amd oldugu icin baska bir program kullanmıyorum mod lama dısında. tesekkurler.
Rhego
Sr. Member

View Profile
April 24, 2018, 05:33:10 PM

PSU değişimini nasıl yaptın biraz anlatırmısın 2 PSU 3x GPU olarak mı bagladın yoksa. TEk Psu 6x GPU olarakmı baglantı yapıyorsun?
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
April 24, 2018, 10:15:56 PM

KArtlar da değil de yaptığınız modlama da sorun var gibi duruyor. Kart modsuz bir şekil de 1 hafta çalıştı ise, yaptığınız modları tekrardan bir gözden geçirin.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
April 24, 2018, 10:21:22 PM

Kullandığınız Modu kendiniz yaptınız sanırım. Ben hazır olan modları aynı kartlar da kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım. İsterseniz https://www.techpowerup.com/vgabios/
adresinden uygun olanı bulup deneyin.

Allouse
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
April 25, 2018, 10:50:50 PM

Amd kartlar için pek bir şey diyemeyeceğim ancak belki konuyu okuyan nvidia kullanıcılarına bir yararı olur. Problemler genelde sert overclock ile start vermekle başlıyor. kartları oc'siz başlatıp belli aralıklarla +100 gibi değerler vermek lazım. claymore minerınında ilk satırında yazıyor. ayrıca çok fazla güç kesip üstüne çok oc yaptığınızda da aynı problem yaşanıyor.
gulhantr (OP)
Newbie
*

View Profile
April 27, 2018, 08:19:45 AM

PSU değişimini nasıl yaptın biraz anlatırmısın 2 PSU 3x GPU olarak mı bagladın yoksa. TEk Psu 6x GPU olarakmı baglantı yapıyorsun?

PSU değişimini 6x GPU olarak kullanıyorum 1650W lık tek PSU takılı rigde.
gulhantr (OP)
Newbie
*

View Profile
April 27, 2018, 08:21:25 AM

Kullandığınız Modu kendiniz yaptınız sanırım. Ben hazır olan modları aynı kartlar da kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım. İsterseniz https://www.techpowerup.com/vgabios/
adresinden uygun olanı bulup deneyin.

Modu kendim yapmıyorum program otomatik olarak optimum ayarlıyor karta göre. programın tam çalışma mantığını bilemiyorum tabi. 6x kartıda aynı program ve aynı şekilde modlama yaptım.
Rhego
Sr. Member

View Profile
April 27, 2018, 09:18:29 AM

Bu sorun için genelde internetteki kaynaklarda PSU ve riser işaret edilmiş. İnsanlar bu cihazları değiştirince sorun çözülmüş. Sen yine su konuları incele bence önce kendi bios modunu optimize edip kartlarına yükle

AMD RX serisi ekran kartları için Bios modifiye yapma Rehberi resimli anlatım!
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2874698.msg29526808#msg29526808

2. olarak MSI afterburner yerine overdriventool kullanıp deneme yapmaya calıs. MSI afterburneri kaldırıp bu tool u kullan.

[Rehber]OverdriveNtool Rx 470/570 480/580 Overclock ve Undervolt Resimli Anlatım
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2955821.msg30338498#msg30338498
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
April 28, 2018, 01:55:48 PM

Bu sorun için genelde internetteki kaynaklarda PSU ve riser işaret edilmiş. İnsanlar bu cihazları değiştirince sorun çözülmüş. Sen yine su konuları incele bence önce kendi bios modunu optimize edip kartlarına yükle

2. olarak MSI afterburner yerine overdriventool kullanıp deneme yapmaya calıs. MSI afterburneri kaldırıp bu tool u kullan.

[Rehber]OverdriveNtool Rx 470/570 480/580 Overclock ve Undervolt Resimli Anlatım

Aynısını düşünüyorum ekran kartında problem yoktur. Arkadaş tam yapılacakları izah etmiş eline sağlık bunları uygulayın.
gulhantr (OP)
Newbie
*

View Profile
April 28, 2018, 04:21:15 PM

Merhaba

Rehberlere baktım benim yaptığımdan farklı bir durum yok ortada. Ben sadece timing kısmını polaris ile yapıyorum diger OC lar clymore ile yapıyorum. Kartın sıcaklık okuyan kısımlarında bir sorun mu var acaba bilemiyorum o konularda bilgim yok. Aynı karttan 5x daha var ve aynı şekilde yapıldı digerlerinin modlaması ve OC ları clymore ile problemsiz calısıyorlar ama bunda boyle bir sorun ile karşı karşıyayım. hala bir çözüm bulamadım modsuz 22mh ile calıstırıyorum.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
April 29, 2018, 06:34:42 PM
Merited by Rhego (6)

Merhaba

Rehberlere baktım benim yaptığımdan farklı bir durum yok ortada. Ben sadece timing kısmını polaris ile yapıyorum diger OC lar clymore ile yapıyorum. Kartın sıcaklık okuyan kısımlarında bir sorun mu var acaba bilemiyorum o konularda bilgim yok. Aynı karttan 5x daha var ve aynı şekilde yapıldı digerlerinin modlaması ve OC ları clymore ile problemsiz calısıyorlar ama bunda boyle bir sorun ile karşı karşıyayım. hala bir çözüm bulamadım modsuz 22mh ile calıstırıyorum.

Claymore log dosyasından kartın ısınıp ısınmadığını kontrol ettiniz mi ? Eğer sadece 1 kart ısınıyor sa o kart ı Mod yapın ama OC yapmayın böyle deneyin. Eğer sorun vermez se kademe kademe OC yi arttırın. Sorun verdiği OC ayarının bir önceki değerini kullanın.

Bu arada tavsiye : Dual kazım yapmayın, undervolt yapın, kartın soğutmasında sıkıntı var sa Monero kazın.

kolay gelsin.
gulhantr (OP)
Newbie
*

View Profile
April 29, 2018, 06:40:26 PM

Merhaba

Claymore log dosyasından kartın ısınıp ısınmadığını kontrol ettiniz mi ? Eğer sadece 1 kart ısınıyor sa o kart ı Mod yapın ama OC yapmayın böyle deneyin. Eğer sorun vermez se kademe kademe OC yi arttırın. Sorun verdiği OC ayarının bir önceki değerini kullanın.

Bu arada tavsiye : Dual kazım yapmayın, undervolt yapın, kartın soğutmasında sıkıntı var sa Monero kazın.

kolay gelsin.

Log dosyasindan kontrol ettigimde 55 - 56 derecelere cikiyor max sicaklik sonrasinda hata mesajini veriyor kart.  OC hepsinde ayni OC ayarlari var. butun kartlarin genel sicakliklari max 57 dereceyi goruyor.

Dual mine yapmiyorum eth kaziyorum.

OC denemesini yarin yapip sonucu yazarim. Tesekkurler.
gulhantr (OP)
Newbie
*

View Profile
May 05, 2018, 06:36:30 PM

OC ile alakali degil sorun denedim OC ayarlarini dusurdum yukselttim hic bir degisiklik olmadi. karti servise gonderdim garantili zaten. bakalim ne sonuc cikacak merakla bekliyorum. sonuc geldigi zaman paylasacagim.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
May 06, 2018, 07:37:38 PM

OC ile alakali degil sorun denedim OC ayarlarini dusurdum yukselttim hic bir degisiklik olmadi. karti servise gonderdim garantili zaten. bakalim ne sonuc cikacak merakla bekliyorum. sonuc geldigi zaman paylasacagim.
.

Arıza olarak ne belirttiniz ? Sonuçta ürün fabrika ayarlarında sorunsuz çalışıyor. Size sorun yok diyerek geri göndermeleri yüksek ihtimal.
gulhantr (OP)
Newbie
*

View Profile
May 09, 2018, 05:20:50 PM

.

Arıza olarak ne belirttiniz ? Sonuçta ürün fabrika ayarlarında sorunsuz çalışıyor. Size sorun yok diyerek geri göndermeleri yüksek ihtimal.

karta yuklendigim zaman hata veriyor donuyor dedim. isinma problemi oluyor diye not yazdim.

bakalim ne olacak bu gun aradim daha bir cevap vermediler inceleniyor dediler bekliyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: