Bitcoin Forum
May 07, 2024, 09:57:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: BTCTurk BTC fiyatları  (Read 6373 times)
kasif
Member
**

Activity: 80
Merit: 10

View Profile
December 04, 2013, 10:58:12 PM

BTC bitti evet cunku 5 bın tl ıle 15 bın tl kazanmaya calısan bı grup var ortada o yuzden başlamadan bıttı dusunsene adam(ya da herneyse) bı devrım yaratıyo sen dunya ustundekı herhangı bır noktaya 20 dk ıcınde nerdeyse ucretsız para yollayabılıyorsun (BTC komısyonuyla banka kesıntısını bı dusunun) herseyden once şu BTC yarın sabah yok olsa adam sıstemın fişini çekse kaybettığım para helal olsun derim butun bu bankacılık ıslemınde kullanılan en basıt transferde senden alınan ucret kesıntı vergı zırt bırt her ne varsa adam sıstem ıcınde bunu yok edıyo ve ürettiği sistem neticede öyle ya da böyle yürüyo aga  bu bence şu demek butun dunyadakı bankacılık sıtemıne bı başkaldırıdır benım bulduğum meta sızınkı kadar talep gorucek değerı artıcak ve aldığınız paralar kestığınız komısyonlar olmıycak dıyo ve bunu yapıyo bu adamın onunde eğilirim sadece bunu denemesi bile muhteşem bı fıkır bence dunyayı netıcede bankacılık sıstemı ve onun sahıplerı yonetır tabıkı BTC ye ızın vermıycekler ve bu bır yerde bı sekılde çökücek çökertilecek daha doğrusu ben elimde olsa işçilerimin maaşını bıle BTC ile öderim en azından elimdekı sanal para bıle olsa benı kazıklamıyo   usa merkez bankası fed ın bastığı her doların %6 sı bağımsız yatırımcılara ait yanı bugun exchange offıce den 100 usd aldığında %6 sı o ailelere gidiyo  neyse karışık bunlar yanı kısaca eto biter btc bıtmez daha rahat ol sen 
1715119065
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715119065
Reply with quote  #2

1715119065
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
December 05, 2013, 07:43:15 PM

btcturk te işlem yapanlar tam ky (küçük yatırımcı) zihniyetinde galiba, yani rüzgar nerden eserse oraya göre takılıyorlar. Smiley şöyle ki, mtgox da fiyat 1100 gözüküyor, yani bizde alış 2200 felan olmalı ama daha düşük, bu da piyasa düşüşe girdi algısından herhalde, yükselişte de tam tersi bir marj vardı, mtgox 1200 doalrken bizde 2700 liraları felan hatırlıyorum, yani yükselirken daha fazla düşerken daha düşük fiyat, tam ky psikolojisi, sonuçta yatırım yapan adam için düşmüş yükselmiş çok da farketmez, (uzun vadede her durumda kazanır çünkü). ky ler için sıkıntı şudur, bu grup yatırımcı (daha doğrusu bu zihniyette yatırımcı) genelde hep sıfır çeker ya da zarar yazar. Smiley
EccLipSe (OP)
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
December 05, 2013, 09:28:30 PM

btcturk te işlem yapanlar tam ky (küçük yatırımcı) zihniyetinde galiba, yani rüzgar nerden eserse oraya göre takılıyorlar. Smiley şöyle ki, mtgox da fiyat 1100 gözüküyor, yani bizde alış 2200 felan olmalı ama daha düşük, bu da piyasa düşüşe girdi algısından herhalde, yükselişte de tam tersi bir marj vardı, mtgox 1200 doalrken bizde 2700 liraları felan hatırlıyorum, yani yükselirken daha fazla düşerken daha düşük fiyat, tam ky psikolojisi, sonuçta yatırım yapan adam için düşmüş yükselmiş çok da farketmez, (uzun vadede her durumda kazanır çünkü). ky ler için sıkıntı şudur, bu grup yatırımcı (daha doğrusu bu zihniyette yatırımcı) genelde hep sıfır çeker ya da zarar yazar. Smiley

Bu tarz yatırımcı her zaman zarar eder evet Smiley. Yükselince pahalıdan alır. Düşünce korkar ucuzdan satar. Arada kafası çalışanlar da tersini yaparak malı götürür. Bir de benim gibiler var ki BTC yatırımcısı aslında benim gibidir. Alır üstüne yatar. Bir limit belirler oraya gelene kadar dokunmaz. Gelirse kazanır, gelmezse canı sağ olur Smiley. Ama BTC hep gelmiş yine gelir.

Bazen ben de şüphe etmiyor değilim ama ne diyeyim; Cesareti olmayan adamın başarısı da olmaz.
djsugar
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 262

View Profile
December 05, 2013, 10:20:19 PM

bitcoin cesaret işidir aldığını ilk düşüşte satarsan kar edemezsin ama fiyatı kendi kafanda belirlemen lazım .
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: