Bitcoin Forum
April 24, 2024, 02:31:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Datecoin Projesi İnceleme  (Read 342 times)
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
May 07, 2018, 04:32:55 PM

Kripto paralar hayatımıza ilk olarak 2009 yılında girmiş, günümüzde ise oldukça popüler bir hale gelmiştir. Piyasa içerisinde yaklaşık olarak 1.400+ kripto para çeşidi olduğu biliniyor. Her proje farklı bir amaç ile çıkartılmış olsa da bunların en büyük ortak noktaları tamamının banknot para şeklinde kullanılmaması ve tamamen dijital ortamlarda çeşitli yöntemler ile üretilmesidir. Durum böyle olunca birçok farklı kripto para farklı teknolojik altyapılar ile meydana gelebiliyor. Farklı teknolojilerin yanında bazı projeler ise aynı ağ yapıları üzerinden oluşturulabiliyor. Bu yazımızda Ethereum ağı üzerinde oluşturulmuş ve ICO aşamasında bulunan Datecoin Projesini inceleyeceğiz. Proje hakkında detaylı bilgilerin yanı sıra yaptığım araştırmalarım sonucunda elde ettiğim bilgileri sizlere aktaracağım ve bu proje hakkında düşüncelerimi de yazımın sonunda sizlere bildireceğim.

Datecoin Nedir

Datecoin arkadaşlık uygulaması olan Denim uygulamasının başlatmış olduğu bir ICO projesidir. Mevcut uygulamanın geliştirilmesi sonrasında zincir teknolojisi ile dünyanın ilk Blockchain teknolojisi kullanan arkadaşlık uygulaması olmayı da başarmıştır. Çok kısa bir süre içerisinde ciddi miktarlarda para toplamayı kazanan bu proje hedeflerine ulaşmak için son derece başarılı bir performans sergilemektedir. Ayrıca dünyanın en kaliteli firmaları ile ortaklık anlaşmalarının olduğunu da açıklanmıştı. ICO inceleme hizmetlerinden de oldukça yüksek puanlar almayı başaran projenin genel ortalamasının 4.5/5 gibi bir ortalama olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle günümüzde birçok scam proje çıkmasının yanı sıra bu puanı hak eden bir proje olması takdire şayan.

Partnerler

Datecoin projesinin oldukça başarılı şirketler ile partnerlik antlaşması imzaladığını belirtmiştim. Bu partneler arasında Denim, Playboy, Men's Health, Women's Health, Maxim ve Cosmopolitan gibi firmalar bulunuyor. Ayrıca Denim uygulaması Datecoin'i bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor ve bu ödeme yöntemine karşılık olarak çeşitli hizmetler sunuyor.

ICO Süreci

Datecoin projesi oldukça başarılı bir ICO süreci içerisinde. Soft-Cap hedefine hızlı ulaşmasının yanı sıra ilk 18 gün içerisinde 875+ Ethereum yatırımı aldığı da verilen bilgiler arasında. Datecoin projesi ilk olarak 29 Kasım 2017 tarihinde ICO aşamasına başlamış ve şu an satışlarına devam etmektedir. Kademli satış sistemi ile yatırım kabul eden bu proje güncel olarak dördüncü kademeye doğru ilerliyor. 30 Mayıs 2018 tarihinde satışların tamamlanması planlanan bu projenin Hard-Cap hedefine ulaşma ihtimalinin de yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. ICO süreci boyunda 303.000.000 (milyon) adet token satışı olacağı da verilen bir diğer bilgiler arasında. Toplam arz miktarının ise 466.153.846 (milyon) adet olacağı web sitesi üzerinde belirtilmiş.

Proje Amacı Ve Hedefleri

Datecoin projesinin temel amacı arkadaşlık uygulamaları için kalitesiz, fake ve dolandırıcı profillerin açılmasını engellemek. Bu tarz hesaplar genellikle para çalmak amacı ile kullanıldığı için maalesef birçok kişinin dolandırılmasına da sebep oluyor. Datecoin projesinin bu noktadaki amacı yüz tanıma sistemi geliştirerek bu tarz profillerin açılmasını önlemek olduğu gibi kullanıcıları için güvenli, kaliteli ve hızlı bir ödeme ortamı da oluşturmak. Ayrıca bu ödeme yönteminin kullanılacağı uygulamalarda daha fazla güvenlik olacağı da belirtilmiş. Yüz tanıma sisteminin sıkıntısız çalışacağı ve fake profillerin önüne geçileceği özellikle vurgulanan bu proje de birçok uygulama ile kolay entegre sistemi olacağı da belirtilmiş. Oldukça kaliteli bir proje olan Datecoin projesi kısa zaman içerisinde birçok problemlerin önüne geçecek gibi duruyor.

Geri Alım Sistemi Amacı

Datecoin, yatırımcıları için geri alım sistemi adı verdiği bir sistem geliştirmiştir. Bu sistem ile Datecoin geliri her ay gelirinin %20'lik bir kısmını token ile elinde tutacaktır. Bu şekilde dolaşımda olan tüm tokenlerin sorunsuz bir şekilde kullanılması sağlanacak ayrıca token değerinin ciddi değişimlerden korunacağı da belirtilmektedir.

Kullanım Oranları

Datecoin web sitesinde eklenmiş bir adet dünya haritası bulunuyor. Bu dünya haritası üzerinde güncel olarak hangi ülkelerden ne kadar yatırım geldiği ve gelecekte ne kadar yatırımların alınacağı tahminlerine yer veriliyor. Bu haritaya göre Datecoin projesine en çok yatırım yapan 10 ülke Rusya, Almanya, İspanya, İtalya, Birleşik Krallık, Güney Kore, Brezilya, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri ve Arjantin olarak belirtilmiş. Özellikle Rusya gibi bir ülkeden bu proje için ciddi destek gelmesi pek şaşırtıcı olmasa da proje geleceği konusunda oldukça olumlu mesajları da bizlere iletiyor.

Token Dağıtım Oranları

Üretilmiş olan tüm token miktarları aşağıdaki şekilde, belirtilen kişilere veya kurumlara dağıtılacaktır.

65%   Satılacak Tokenler
20%   Takım ve Proje Ekibi
10%   Rezerve
4%   Pazarlama ve Geliştirme
1%   Bounty Kampanyaları

Bounty kampanyaları için oldukça düşük tutulan oran aklınızı karıştırmasın. Proje için ilgi fazla olduğundan dolayı bu alandan kısılan token miktarları diğer alanlara dağıtılmış.

Proje hakkında yaptığım araştırmalarım sonucunda yatırım yapılmaya uygun olduğunu belirtmek istiyorum. Kısa vade için net bir şey söylemem mümkün değil fakat uzun vadeli olarak tüm partnerleri ile başarılı sonuçlar elde edeceğini düşündüğüm bir projedir. Yatırım yapmak isteyen herkese tek tavsiyem ise bütçenize bağlı olarak sizleri üzmeyecek yatırım yapmanızdır. Bütçeniz her ne kadar küçük veya büyük olursa olsun bu tarz (ICO) projelere tüm bütçeniz ile yatırım yapmak aşırı riskli bir işlem olacaktır. Ayrıca unutmayın, uzman yatırımcı hiçbir zaman tüm parasını tek bir yatırım aracına bağlamaz.

Kaynak: https://www.btcfrm.com/benim-makalem/2233-datecoin-projesi-inceleme.html

NOT: Makale alıntı değil tamamen bana aittir. Makale kaynak üzerinde belirtilen forum için hazırlanmış olup burada da bu inceleme hakkında bilgi paylaşımına yer verilmiştir.
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 10, 2018, 01:43:40 PM

Henüz konuyu görmemiş, konu içerisindeki bilgilerden faydalanamamış kişiler için konu günceldir.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
May 10, 2018, 05:05:53 PM

Paylaşım için teşekkürler, Facebook da yaşanan veri paylaşım skandalından sonra özellikle böyle bir proje kendisine bir çok katılımcıyı çekebilecek potansiyele sahip. Ama olayı daha yenilikçi fikirlerle destekleyip şu anki sosyal paylaşım platformlarının üstüne bişeyler koyarak piyasaya girerse daha iyi olur kanaatindeyim.

BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 11, 2018, 03:46:41 PM

Paylaşım için teşekkürler, Facebook da yaşanan veri paylaşım skandalından sonra özellikle böyle bir proje kendisine bir çok katılımcıyı çekebilecek potansiyele sahip. Ama olayı daha yenilikçi fikirlerle destekleyip şu anki sosyal paylaşım platformlarının üstüne bişeyler koyarak piyasaya girerse daha iyi olur kanaatindeyim.

ICO aşamasında toplanan para iyi gidiyor şimdilik, en hızlı para toplayan projeler arasında da adı yer alıyor projenin.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 14, 2018, 03:48:43 PM

Henüz konuyu görmemiş, konu içerisindeki bilgilerden faydalanamamış kişiler için konu günceldir.
btcpara
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
May 14, 2018, 07:30:21 PM

Güzel paylaşım olmuş hocam eline saglık takipteyim ama katılmadım hiçbir bountysine
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 15, 2018, 07:23:03 AM

Hiç farkına varmamıştım ama partnerler falan gayet güzel bir projeye benziyor, web sitesi ve whitepaper ı inceledim, aldığı puanlar falan da yüksek, şuanda softcap yapmış durumda icosu 15 gün daha var iconun bitimine hardcap yapar gibime geliyor, anladığım kadarıyla imzasındasınız projenin, sizi gerçekten tebrik etmek lazım erken farkettiğiniz için projeyi şöyle bir bounty programını araştırayım dedim, imza kampanyasında tüm haftalarda toplam katılım 5 kişiyi geçmiyor, imzasına full girenler çok iyi rakamlar alabilirler.

BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 15, 2018, 02:09:19 PM

Hiç farkına varmamıştım ama partnerler falan gayet güzel bir projeye benziyor, web sitesi ve whitepaper ı inceledim, aldığı puanlar falan da yüksek, şuanda softcap yapmış durumda icosu 15 gün daha var iconun bitimine hardcap yapar gibime geliyor, anladığım kadarıyla imzasındasınız projenin, sizi gerçekten tebrik etmek lazım erken farkettiğiniz için projeyi şöyle bir bounty programını araştırayım dedim, imza kampanyasında tüm haftalarda toplam katılım 5 kişiyi geçmiyor, imzasına full girenler çok iyi rakamlar alabilirler.

0.056 BTC gibi güzel bir ödeme aldım 7 haftalık süreç içerisinde bu imza kampanyası ile. İmza kampanyasına katıldıktan sonra yaptığım araştırmalar sonucunda bir miktar yatırım da yaptım. Yatırımcısını üzecek bir proje olmadığını düşünüyorum.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 17, 2018, 04:03:06 PM

Dün itibari ile Datecoin imza kampanyası sonlandı arkadaşlar. Oldukça güzel bir kampanya olduğunu ve oldukça güzel kazandırdığını söyleyebilirim. İmza kampanyasına girdikten sonra yaptığım araştırmalar sonucunda ufak bir miktar yatırım da yaptım. Umuyorum ki Datecoin projesi beni üzmeyecek ve güzel bir getiri sağlayacaktır.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
May 17, 2018, 06:13:08 PM

Bana kalırsa gereksiz bir koin olmuş zira insanların bu tip  çöpçatan siteler için koine ihtiyacı yok diye düşünüyorum, bence bir koin piyasaya girerken bazı şeyleri çözmesi gerekir diye düşüyorum.  eğer bir probleme çözüm getirmiyorsa o kadar da işe yarar bulmuyorum ben 

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
May 17, 2018, 08:05:27 PM

gereksiz olarak görülsede ortaya bir proje çıkarmış adamlar umarım yatırım yapanlar karşılığını fazlasıyla alır.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
May 17, 2018, 08:58:08 PM

gereksiz olarak görülsede ortaya bir proje çıkarmış adamlar umarım yatırım yapanlar karşılığını fazlasıyla alır.

bana kalırsa yatırım yapanlar karşılığını alamayacak, takım hakkında ayrıntılı derinlemesine bilgi yok, koin hakkında fikir var ama yapacağını nasıl yapacağı hakkında pek de bir ayrıntılı açıklama yok, neyse ne diyeyim yatırım yapanlara bol şans
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 19, 2018, 01:53:09 PM

bana kalırsa yatırım yapanlar karşılığını alamayacak, takım hakkında ayrıntılı derinlemesine bilgi yok, koin hakkında fikir var ama yapacağını nasıl yapacağı hakkında pek de bir ayrıntılı açıklama yok, neyse ne diyeyim yatırım yapanlara bol şans

Yatırım yapan bireylerin karşılığını alacağını düşünüyorum. Proje her ne kadar gereksiz olarak algılansa da oldukça güzel ve kaliteli bir proje. Kısa zaman içerisinde soft-cap hedefine ulaşması ve yine aynı şekilde kısa zaman içerisinde ciddi bir satış marjı yakalaması da ümitlerimi pozitif olarak destekliyor. Umarım ki yatırımcısını üzmeyecektir, az-çok kazandıracaktır.
talkingblack
Newbie
*

Activity: 163
Merit: 0

View Profile
May 21, 2018, 06:00:00 PM

ben beğenemedim bu projeyi özellikle de bountysini iletişim açısından çok zayıflar arkadaşlarım önermişti ama ben istediğimi bulamadım
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 22, 2018, 07:33:24 AM

ben beğenemedim bu projeyi özellikle de bountysini iletişim açısından çok zayıflar arkadaşlarım önermişti ama ben istediğimi bulamadım

Ben bounty programlarından oldukça memnun kaldığımı belirtmeliyim. Özellikle BTC ödemeli imza kampanyalarına denk geldiğim dönem kampanyanın uzatılması ile oldukça güzel bir gelir elde ettim. Bu gelir ile bir miktar DTC almayı da ihmal etmedim tabii ki. Bakalım bu proje ile çift yönlü kazanç elde edebilecek miyim. Başarılı bir proje olduğuna inanıyorum, birkaç haftaya kadar zaten başarısını hep birlikte göreceğiz.
Himmeli
Jr. Member
*

Activity: 169
Merit: 5

View Profile
May 22, 2018, 01:17:28 PM

Yukarida bahsettiginiz gibi Playboy, Men's Health, Women's Health vs gibi sirketlerle gercekten partnerliklerinin oldugundan nasil emin olabiliriz? Simdiye kadar Iota'nin, Ncash'in bu konu yuzunden basi yandi.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 23, 2018, 04:10:20 PM

Yukarida bahsettiginiz gibi Playboy, Men's Health, Women's Health vs gibi sirketlerle gercekten partnerliklerinin oldugundan nasil emin olabiliriz? Simdiye kadar Iota'nin, Ncash'in bu konu yuzunden basi yandi.

Bende web sitesinde yazılan bilgilerin yalancısıyım. O sebeple bu ortaklık sistemini savunsam da doğru olmaz yalanlasam da olmaz. Fakat emin olduğum tek nokta bu projenin IOTA gibi çöp, scam ve hırsızlık projesi olmadığıdır.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 03, 2019, 04:40:56 PM

Datecoin projesi de maalesef döneminde çok ilgi çekmiş fakat başarılı bir noktaya ulaşamamıştır. Proje şu an Yobit gibi 2-3 çöp borsada işlemlere açık ve ICO fiyatının çok altında sürünmeye de devam ediyor. Ayrıca tüm bu olumsuzlukların yanı sıra işlem hacmi de sıfıra yakın olan tokenlerden birisi olmuş durumda.

EK OLARAK: Eski mesajları okudukça duygulanıyorum. Cheesy
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile WWW
July 03, 2019, 07:44:10 PM

Beklenti yüksekti hocam ama olmamış.Proje yeterli desteği görmemiş.Zamana bırakmak bence en doğrusu.Ekip yol haritasına uygun ilerlerse kazandırabilir.Şu an hangi altxoin iyi durumda.Hepsi çökmüş halde.

Oracolcoin XOR         
KemalSayar
Newbie
*

Activity: 118
Merit: 0

View Profile
July 06, 2019, 01:58:52 PM

Datecoin projesi de maalesef döneminde çok ilgi çekmiş fakat başarılı bir noktaya ulaşamamıştır. Proje şu an Yobit gibi 2-3 çöp borsada işlemlere açık ve ICO fiyatının çok altında sürünmeye de devam ediyor. Ayrıca tüm bu olumsuzlukların yanı sıra işlem hacmi de sıfıra yakın olan tokenlerden birisi olmuş durumda.

EK OLARAK: Eski mesajları okudukça duygulanıyorum. Cheesy

ICO sonrası borsaya açılıp da sürünmeyen token bulmak çok zor arkadaşlar. O yüzden artık ICO dan token almak zamanı geride kaldı...
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: