Bitcoin Forum
May 12, 2024, 06:53:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: [QRK] Quarkcoin Bilgilendirme  (Read 13407 times)
wadili89
Legendary
*

Activity: 1106
Merit: 1000

View Profile
December 09, 2013, 05:34:56 PM

burada quark fan boyluk yapmak istemiyorum ama kanıtsız bir şekilde quark=scam denildiğinde kendimi tutamıyorum.

şimdi bakın. quark scam ise bitcoin de scam bu piyasa komple scam. neden?

1) elinde en yüksek bitcoin bulunduran 26 cüzdan. ki buna geliştiriciler de dahil. http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2013/11/20131127_BTC3_0.png

2) büyük miktar quark ı elinde tutan insanlar(miningi erken yapanlar) tabi ki mevcut ama piyasayı incelersen bu büyük cüzdan sahiplerinin yavaş yavaş elinden çıkardıklarını ve coinlerin daha adil ve geniş bir şekilde dağıtıldığını göreceksin.

3) mining demişsin. şu an bitcoin mining i büyük asic cihaz üreten tekellerin elindeyken son kullanıcının mining e itiyaç duyacağını söyleme çok anlamsız. ki quark her sene 1m coin piyasaya sürecek ve mining cpu ile yapılacak.

4) ve bunun üzerine 30 sn transfer zamanı ve 6 kat doğrulama gibi ek özellikler mevcut.

5) kimsenin quark 100 dolar ve üstü olacak gibi bir beklentisi yok.

6) keiser değil ama bill still "eleman" denilip geçiştirilebilecek bir adam değil. bu adamın dünyada büyük bir popülaritesi ve saygınlığı mevcut. ki adam ilk videoyu çektiğinde quark zaten 10 katın üzerinde değer kazandı.

bu forumda muhtemelen her sayfada, bu şekilde dayanaksız quark scam diyen biri olacaktır. bunlara karşı oturup laf anlatmak uzun vadede ne kadar anlamlı onu da bilmiyorum. quarka inanıp inanmamak size ait, ama inanmayıp bunu burada dile getiriyorsanız kanıt da getirmek  zorundasınız. ve bunun ötesinde quark scam ise, ltc, nmc, ppc, ftc, xpm ve hatta btc ne? fazla uzatmayayım herkesin görüşüne saygım var ama scam argümanları defalarca çürütüldü topluluk tarafından. araştırmak lazım. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak lazım.

Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715496821
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715496821
Reply with quote  #2

1715496821
Report to moderator
1715496821
Hero Member
*

Ignore
1715496821
Reply with quote  #2

1715496821
Report to moderator
1715496821
Hero Member
*

Ignore
1715496821
Reply with quote  #2

1715496821
Report to moderator
cudjex
Sr. Member

Activity: 507
Merit: 252

View Profile
December 09, 2013, 06:44:35 PM

SCAM diye bagirip baska yapabilcegi birseyi olmayanlar acaba kafalarini ne zaman duvara vuracak. ADT(androidtokens) isimli coin bile 3 katina cikti btc38e eklenecegi icin. Bakalim quark ne yapacak.
cudjex
Sr. Member

View Profile
December 09, 2013, 06:53:54 PM

Bu arada quark'a p/d diyenler nerede ? :

https://twitter.com/maxkeiser/status/405083488291803136

Yada Satoshi 980.000 btcyi bitcoin duyurulduktan sonra mi kazdi ? En buyuk scam coin Ltc sonra btc bence.

sowanted
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 09, 2013, 08:38:27 PM

2.si dolaşımda olan paranın nerdeyse tamamı üretilmiş olduğu için fiyat stabilitesi sağlanmış durumda, yani bitcoin gibi astronomik artış ve düşüş yaşamak zor dolayısıyla daha risksiz

tek temennim kendisinin quarkcoine 5-10 dolar gibi bir hedef falan öngörmesi.

İki cümlede yazıdan alıntıdır sanırım yorum yapmaya gerek yok.

labtek38
Full Member

Activity: 224

View Profile
December 09, 2013, 08:42:39 PM

Eğer satışların çoğunu madenciler stoklardan yapıyorsa fiyat hafif yükselir. İlerde de piyasada talep patlamasına neden olabilecek kişilerin yorumları gelirse geçici bir yükselme olur. Zaten bütün paralar manipülasyon halinde. En küçük para en çok etkileniyor. Bir bakmışın 50 kat artmış bir bakmışın yatırdığın para hiç kalmamış. Ama şöyle 100 lira falan atıp alsak. 50 kat artarsa 5 bin lira olur yani. Kaybolursa da sağlık olsun Smiley

boymok
Full Member

Activity: 132

BitCoin

View Profile
December 09, 2013, 09:16:22 PM

2013-08-20 15:24:59         Buy       0.00000399    40000.00000000     0.15960000

8. ayda 40 bin tanesini 0.16 btc e almisim suanki degeri 11 btc ama tabi tekrar satmisim.

Ne aldigimi nede sattigimi hic hatirlamiyorum  Grin
aybey
Sr. Member

Activity: 243
Merit: 250

View Profile
December 09, 2013, 10:04:38 PM

0.27  oldu düzenli olarak para girişi var ve yükseliyor.

[ CENTRA ] Creating a World Connected to Cryptocurrency
▚▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▞
murthy
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
December 09, 2013, 10:09:41 PM

Quark cuma gününden beri 0.20$ direncini kıramamıştı ancak bu gün bu noktada aşıldı quark iyi gidiyor ve kazandırıyor.
aybey
Sr. Member

Activity: 243
Merit: 250

View Profile
December 09, 2013, 10:46:10 PM

65 milyon dolar toplamdan 20 dakikada 61 milyona indi sanırım büyük şişiriciler var.

[ CENTRA ] Creating a World Connected to Cryptocurrency
▚▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▞
ladyfantasy
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
December 09, 2013, 10:49:07 PM

Quark cuma gününden beri 0.20$ direncini kıramamıştı ancak bu gün bu noktada aşıldı quark iyi gidiyor ve kazandırıyor.

Yeni saadet zincirimiz hayırlı olsun.
labtek38
Full Member

View Profile
December 09, 2013, 10:51:42 PM

Butun paralari zaten kazilmis biseyi kim niye aliyor ki. Madencisi olmayan paranin transferini kim yapicak

EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2083

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 09, 2013, 10:53:08 PM

Ne kadar çok quark meraklısı Türk varmış. Hepsi de yeni üye nedense. Smiley

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
tazmannia
Full Member

Activity: 308
Merit: 102

View Profile
December 09, 2013, 11:09:19 PM

Eğer satışların çoğunu madenciler stoklardan yapıyorsa fiyat hafif yükselir. İlerde de piyasada talep patlamasına neden olabilecek kişilerin yorumları gelirse geçici bir yükselme olur. Zaten bütün paralar manipülasyon halinde. En küçük para en çok etkileniyor. Bir bakmışın 50 kat artmış bir bakmışın yatırdığın para hiç kalmamış. Ama şöyle 100 lira falan atıp alsak. 50 kat artarsa 5 bin lira olur yani. Kaybolursa da sağlık olsun Smiley

varını yoğunu quarka yatıranlar bana saldırmış ama benim anlatmak istediğim bu arkadaşın söylediği ile aynı şey  Smiley quarkın sahiplerı coinlerin çok ciddi bir kısmının kendi ellerinde olduklarını inkat etmiyorlar zaten elimizdeki coinleri dağıtmaya başladık diyolar fakat ben inanmıyorum ne kadar dağıtırlarsa dağıtsınlar gene ellerinde ciddi miktarda quark tutacaklardır. quark bu kadar pohpohlanmaya karşı tabiki yükselcektir y coinde olsa x coinde olsa yükselir bunu görmek için uzman olmaya gerek yok. fakat belli bi seviyeye geldiğinde quark sahipleri ellerindekileri satıp milyar dolarla kıçını silerken size gülerse o zaman satanlar mutlu elinde quark kalanlar kahrolmuş bi şekilde buraya konu açarlar. btcye scam diyenler olmuş onu söyleyen adamda coin işine girmesin mümkünse btc scam ise bu piyasa komple scamdir Smiley satoshinin elinde şu kadar btc var dolar karşılığı şu kadar yapıyor btc scamdir demekle olmaz bu iş o adam sistemi kuran adam kaymağınıda yicek elbette quark ile bir tutamazsın. senın dediğin googleın şu kadar parası var adsense ile şu kadar ödeme yapıyor ansense scamdir demekle aynı şey. işin özeti kısa-orta vadede yükselir mi? yükselir. uzun vadede 5-10-50-100$ seviyesine çıkıp geleceğin coinlerinden olabilir mi? bence olamaz hatta ve hatta bi nevi sosyal pump dump yaşanabilir. ben uyarmaya çalışıyorum sadece burada fanboyluk yapıpta yarın öbür gün quarkcoin patlarsa hanginiz çıkıpta sorumluluk alabilcek hanginiz sizi yanlış yönlendirdim özür dilerim diyebilcek? coin işi başlı başına bi piyasa arkadaşlar fanboyluğa yer yok başka forumlardada gördüm adamın coin işiyle alakası yok ama quarkcoin fanboyluğu yapıyor. benide quark karşısında duran biri olarak görmeyin cazip gelirse bende yatırım yaparım ki şu tabloda kısa-orta vadeli yatırım mantıklı duruyor ama asla kaybedince üzülceğiniz paraları bağlamayın quarka çünkü bu kadar pohpohlanmanın ardından tutunamazsa piyasaya yada anlattığım gibi bi olay yaşanırsa değer kaybetmez direk çöp olur.
romeozoom
Full Member

View Profile
December 09, 2013, 11:23:02 PM

yurtdışında görüştüğüm bir kaç arkadaşıma hangi coine yatırım yapmam gerektiğini sorduğumda quark coin dediler bilmiyorum ama gerçekten inandıkları bir coin.
cudjex
Sr. Member

View Profile
December 09, 2013, 11:24:02 PM

varını yoğunu quarka yatıranlar bana saldırmış ama benim anlatmak istediğim bu arkadaşın söylediği ile aynı şey  Smiley quarkın sahiplerı coinlerin çok ciddi bir kısmının kendi ellerinde olduklarını inkat etmiyorlar zaten elimizdeki coinleri dağıtmaya başladık diyolar fakat ben inanmıyorum ne kadar dağıtırlarsa dağıtsınlar gene ellerinde ciddi miktarda quark tutacaklardır. quark bu kadar pohpohlanmaya karşı tabiki yükselcektir y coinde olsa x coinde olsa yükselir bunu görmek için uzman olmaya gerek yok. fakat belli bi seviyeye geldiğinde quark sahipleri ellerindekileri satıp milyar dolarla kıçını silerken size gülerse o zaman satanlar mutlu elinde quark kalanlar kahrolmuş bi şekilde buraya konu açarlar. btcye scam diyenler olmuş onu söyleyen adamda coin işine girmesin mümkünse btc scam ise bu piyasa komple scamdir Smiley satoshinin elinde şu kadar btc var dolar karşılığı şu kadar yapıyor btc scamdir demekle olmaz bu iş o adam sistemi kuran adam kaymağınıda yicek elbette quark ile bir tutamazsın. senın dediğin googleın şu kadar parası var adsense ile şu kadar ödeme yapıyor ansense scamdir demekle aynı şey. işin özeti kısa-orta vadede yükselir mi? yükselir. uzun vadede 5-10-50-100$ seviyesine çıkıp geleceğin coinlerinden olabilir mi? bence olamaz hatta ve hatta bi nevi sosyal pump dump yaşanabilir. ben uyarmaya çalışıyorum sadece burada fanboyluk yapıpta yarın öbür gün quarkcoin patlarsa hanginiz çıkıpta sorumluluk alabilcek hanginiz sizi yanlış yönlendirdim özür dilerim diyebilcek? coin işi başlı başına bi piyasa arkadaşlar fanboyluğa yer yok başka forumlardada gördüm adamın coin işiyle alakası yok ama quarkcoin fanboyluğu yapıyor. benide quark karşısında duran biri olarak görmeyin cazip gelirse bende yatırım yaparım ki şu tabloda kısa-orta vadeli yatırım mantıklı duruyor ama asla kaybedince üzülceğiniz paraları bağlamayın quarka çünkü bu kadar pohpohlanmanın ardından tutunamazsa piyasaya yada anlattığım gibi bi olay yaşanırsa değer kaybetmez direk çöp olur.

sanırım bir kaç cümleyi bana ithafen yazmışsınız o yüzden cevap hakkı doğmuş:  http://www.debate.org/opinions/is-bitcoin-a-scam
bitcoine sonuna kadar saygım var ama aynı zamanda "scam".
şuan da geliştiricilerin elinde kaç adet qrk var tartışılır, sırf bir kişi de 21m quark var bu forumda cryptsy hesabında.
wadili89
Legendary
*

Activity: 1106
Merit: 1000

View Profile
December 09, 2013, 11:26:03 PM

5 10 50 100 olacağını kim söylüyor? quarkın şu anki olması gereken değeri sadece 0.40usd. gelecekte ise max 2 usd olarak görmekteyim. ki ben 1.50-2 usd arasında çıkacağım. elinde quark 100 usd umuduyla bekleyenin günahını da neden ben çekeyim. haftalardır araştırıyorum ve kendimce burada kendi görüşlerimi yazıyorum. ve bu coinin 10-15 gün içinde 1 doları geçeceğini düşünüyorum. 245 milyon coin nasıl 100 dolar olsun Allah aşkına.

bunun harici eleştirilerinizin temelinde herhangi bir argüman yok halen. neden quark sahipleri ellerinde coin tutuyorlar şeklinde eleştiri yaptıktan hemen sonra ama satoshi de işin kaymağını yiyecek canım demek çok tutarlı hareketler olmuyor maalesef.

quark yükselemez, quark scam demek işin en kolayı. bu coin bill still ve keiserdan ses soluk kesildiğinde, blockchani çökmüş bir halde, conimarketcap den kalkmış bir halde 0.00010 btcnin altına düşmedi. anca btc patlarsa patlar.

yani arkadaşlar argüman üretin gelin onu tartışalım. aynı çerçevede dönüyoruz. ben diyorum quark scamsa btc de scamdır. arkadaş diyor btc scamsa quark da scamdir.

murthy
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
December 09, 2013, 11:29:32 PM

Ne kadar çok quark meraklısı Türk varmış. Hepsi de yeni üye nedense. Smiley

başkalarını bilemem ama  şahsen ben merak ya da duygusal bir yakınlık duymuyorum, şuan bana kazandırıyor bu da benim için yeterli ötesi boş laf.
Onun dışında birileri pompalıyormuş, birileri büyük kazanıyormuş bu da beni çok ilgilendirmez sonuç itibariyle bir yatırım aracı bugün 20 dakikada bir gözatarsın yarın adı aklına gelmez.
cianz
Full Member

Activity: 182

View Profile
December 09, 2013, 11:59:47 PM

Bu konuyu bir kaç forumda birden takip ediyorum 1 kuruşluk quark almadım nedeni çok basit.

quark'ı BTC ile kıyaslamışsınız.

ilk olarak BTC tüm dünyaya yayıldı founderlar dediğimiz sistemlerle insanlara ücretsiz BTC verildi, minerlar hala sabah akşam kazıyor ve 2040 yılına kadar belki kazmaya devam edecek fiyatının ne olduğu çok önemli değil bu gün 1 trilyon dolar dahi ortaya çıkartsanız BTC'nin %20 - %30'undan fazlasını alamazsınız.

Gelelim Quark'a zaten %90'ı birilerinin elinde ve hepsi kazınmış. Yok efendim zaten piyasaya veriyorlarmış bana kimse quark vermedi adamların elinde çöldeki kum tanesi kadar quark var topuna paramı saymışlar bir gazla çıkar 50 cente 60 cente sonra verirler 3 cente kadar ne youtube da videosu kalır ne adamların tek bir kelimesi elinizdeki quarklarla 35 sene beklersiniz.

ikinci olarak piyasa yapıcılar böyle bir şeye izin vermez düşünebiliyormusunuz zuark fuark muark diye milyarca coinin piyasaya çıktığını

hızlıymış güvenliymiş sizce microsoft firması daha hızlısını yapamazmı yada daha güvenlisini ben açık ve net söyleyeyim biz buna manipulasyon diyoruz başka tabirleri de var ama burda yazmak istemem.

Sonuç olarak bu coin kısa vadede değerlenebilir ve sizde bir kaç yüz dolar kazanabilirsiniz belki ama uzun vadede hiç bir geleceği olmayan sadece bu işin manipulatörlerine güzel paralar kazandıracak önceden planlanmış koca bir balon.
cianz
Full Member

Activity: 182

View Profile
December 10, 2013, 12:39:46 AM

Anlamadığın nokta şu ben daha konuyu uzatmıyacağım.

Parayı para yapan şey sirkülasyondur sirkülasyonu olmayan şey para olmaz. Buna anlamlar yükle ne yaparsan yap sirkülasyonu yoksa para değildir.

Al sat kazan kaybet üzül sevin banane ben sadece bu para değildir diyorum ben uzun vadeli yatırımı severim sen kumar oynamasını seversin bu tercih meselesidir saygı duyarım umarım çok kazanırsın tüm isteklerine kavuşursun senin adına sevinirim.
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
December 10, 2013, 05:11:19 AM

bu gün 1 trilyon dolar dahi ortaya çıkartsanız BTC'nin %20 - %30'undan fazlasını alamazsınız.

bir kac yuz milyon dolara senin cuzdanindakini bile alirim.

https://en.bitcoin.it/wiki/Weaknesses
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: