Bitcoin Forum
June 29, 2024, 03:57:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Almanyada btc ile kredi veren banka  (Read 545 times)
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
November 11, 2018, 11:27:51 AM

Mevcut kredi sistemine göre kripto paraların teminat olarak gösterilip kredi kullandırılması mümkün olsa bile marj oranının çok düşük tutulması gerekir. Çünkü fiyat istikrarı yok. Herhangi bir denge mevcut olmadığı sürece kullandırılacak kredi de ancak kısa vadeli olacaktır.
Aklı selim bir kişi uzun vadeli olarak kredi kullanmak istemez.
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
November 11, 2018, 04:58:54 PM

bitcoin'in bence banka sistemini ortadan kaldırması gerekiyor bazı düzenlemeler getirilmesi şartıyla tabi. diğer türlü herkesin aklında bir sürü soru oluşuyor haliyle çünkü bankanın kullanmasından ziyade ona alternatif olması mantıklı olan.

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
November 11, 2018, 07:53:36 PM

Btc ile kredi alıp vermek şu aşamada pek mantıklı değil. Tabi direk btc cinsinden ypaılan işlemler için söylüyorum. Dolara sabitleyip yapılıyorsa sıkıntı yok ama btc cinsindne işlem yapılırsa krediyi alanda verende büyük kayıp yaşama riski altında olur. Bu durumda kimsenin yanaşacağınıda pek sanmıyorum

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
November 11, 2018, 08:22:03 PM

Resmi banka tescilini aldığına göre o anlık kurdan btc veriyor kişiye ve bunu btc olarak geri ödeme alıyor. Banka işlemleri gibi herşeyide yasal yollar ve evraklardan hallediyorlar tabiki güzel yapmışlar. Benim takıldığım yer ise uluslar arası olması bir kişiye sınırları ve faizi nedir? Kişi ülkesini terk ederse hiçbir varlığı olmadan bunlara önlem alıyorlar mı? yoksa yeniyiz diyerek her önüne gelene dağıtıyorlar mı?
nearestore
Newbie
*

Activity: 45
Merit: 0

View Profile WWW
November 22, 2018, 03:40:33 PM

resmi bankacilik izinlerinide aldiklarina gore bildigin banka olmuslar.bazi seyleri ilk yapmak iyidir ama bitcoin hala bankacilik sektoru ile %100 ortusecek yapida degil.bunlari hos birer seda,tatli birer çaba olarak adlandiriyorum.Ama.orjinal ve çigir açici bir sistem gelistirip o sekilde bu ise girdilerse o zaman saygim sonsuz.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: