Bitcoin Forum
June 22, 2024, 11:12:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni çıkan ICO sahipleri hırsız mı ?  (Read 656 times)
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
May 16, 2018, 11:00:52 PM

Bu adamların alayına hırsız damgası vurmak çok büyük bir önyargı. Aralarında mutlaka ne olduğu belli olmayan, amacı sırf para kaldırıp milleti kazıklamak olan tipler var. Ama hepsini bir kefeye koyamayız bugün halâ başarılı olmak için uğraşan ekipler var. Yine de bu kadar çeşitliliğe gerek yok, dediğinize bu açıdan katılıyorum.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
May 16, 2018, 11:03:05 PM

Hergün yeni coinler piyasaya giriş yapıyor. Ancak birçoğu da piyasadan geri çekiliyor. Bu piyasada tutulan projelerde yer almak gerekiyor. Hepsine dolandırıcı diyemeyiz. Ama ekibi iyi olan projelerde yer almak en mantıklısı

BankDex.io  / Decentralized Exchange
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
May 16, 2018, 11:17:42 PM

Ekibi iyi olan projelerden ziyade parası çok olan proje sahiplerinin projelerinde yer almak daha mantıklı geliyor.

1. Para parayı çeker
2. Borsalara parayı basıp girerler
3. Projesine göre büyüklüğü değişmekle birlikte küçük meblağlar için hırsızlık yapmaz; kaççmazlar
4. Paralarına para katacak yatırımlar konusunda daha cömert olurlar
5. Daha profesyonel reklamları, siteleri, görünüm ve sunumları olur ve bu da yatırımcıyı daha çok çeker.

Liste uzar gider. Ekibi iyi olan projeler de değer kazanır tabi ki ama kaynağı olmayan dehalar denizi olan ülkemize bakın. Parası olan mı ilerliyor çok çalışan bir şeyler üreten mi?
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248
Merit: 1

View Profile
May 16, 2018, 11:26:14 PM

Yarı yarıya diyelim bazıları hırsız oluyo onlarda ne hikmetse iyi topluyıp kaçıyolar dikkat edelim icolara girişlerde patlamayın
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
May 16, 2018, 11:46:40 PM

Sorun şu ki hiç bir vasfı olmayan herhangi biri ico çıkarabiliyor ve bizler bunlara yatırım yapıyoruz, niyeti dolandırıcılık olsa bile bunu anlamak hemen hemen imkansız. Son zamanlarda kötü amaçla çıkarılan icoların sayısı arttığından hepsine şüphe ile bakıyoruz bu sefer arada iyi projeler de  kayboluyor. İco saçmslığına bir denetlrme getirilmesi gerekiyor, kripto para piyasasının kalitesini ve güvenirliğini zedeliyorlar.
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
May 16, 2018, 11:55:13 PM

Hergün o kadar çok ico karşımıza çıkıyor ki bunların hangisine güveneceğiz? Akla karayı birbirinden ayırmak zorlaştı. Piyasada bir ico kirliliği var resmen. O yüzden çok ince eleyip sık dokumak lazım, dikkatlice araştırmak tedbir almak gerek.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
May 17, 2018, 12:09:20 AM

bence icolar epey dürüst. daha fazla sahtekarlık olması bekliyordum. en azından bir çoğu gerçekten projeyi geliştirmeye çalıştığını görüyorum.

Türklerin çıkardıkları genelde güven vermiyor. Smiley

OctoCoin
Member
**

Activity: 164
Merit: 10

View Profile
May 17, 2018, 09:26:57 AM

ICO sahipleri hırsız değil, ICO'ya katılanlar çok gerizekalı. Evet yanlış duymadınız gerizekalı çünkü ne whitepaper okur ne roadmap bakar ne de projeyi araştırır. WP için ingiliççe bu ya ben okuyamam ki der kendini kandırır. Projenin logosuna bakar of ne güzel der, birkaç türkçe yazı okur mükemmelmiş der o kadar. Sonra ICO yu yapan sahtekarlar da hırsız olur. Hiç de değil, parayı nasıl ki kolay kazanmıyorsak kolay da yatırım yapmamalıyız bunu öğrenelim önce.

Diğer durum için de şöyle düşün piyasada binlerce teknoloji markası yok mu? yüzlerce tv markası? yüzlere pc markası? binlerce alışveriş sitesi? binlerce mağaza? binlerce ayakkabı markası? Yani sonuçta bakıyosun aslında tek olsa bile yeter değil mi? Ama mesele ne sen benim giydiğim ayakkabıyı beğenmezsiz de gider başka ayakkabıyı beğenirsin. Yani bizler insanız aynı şeyleri beğenmeyiz ve beğenmek zorunda da değiliz. Ben kırmızı severim sen beyaz mesela... Yani herkes bugünlerde şunu söylüyor birkaç tane coin kalacak ya da kalsın ne güzel, btc eth xrp oh! Yok öyle birşey. Btc napacak internet üzerinden blockchain tabanlı site mi yapabileceksin yoksa e-ticaret site tabanı mı oluşturacaksın? Xrp ile hızlı aktarımdan farklı olarak ne yapacaksın? Yani her blockchainin kendine has özellikleri vardır ve bunun yanında bunların alternatifleri de vardır ve var olacaktır. Herşeyden tek bir tane olacak hali yok artık bu düşünceden vazgeçin! Öyle birşey olmayacak. Çeşitlilik güzeldir hem. Ethereum için solidty dili bilmek gerekiyor. Adam c# biliyor gidip stratis üzerinde akıllı kontrat yazar, gidip solidty mi öğrensin şimdi illa akıllı kontrat yazacak diye ethereum a mı mahkum olsun??
Duygularımı ne guzel ozetlemıssınız azizim.İnsanlar arastırmaktan cekındıgı ıcın " bırı gelıp bıze anlatsın " mantıgında olduklarından dolayı daha çok bu şekilde kaybederler.ICO da suç yok arastırmayan ınsanlarda suç var daha ne yapsalar bunlara az kalır.Araştırmaktan çekinen insanlara tam destek!
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
May 17, 2018, 09:35:48 AM

Hepsi olmasada arada illaki çürük elmalar çıkabiliyor burda asıl iş yatırımcıya düşüyor akıllı olup tongaya düşmemek gerek yani, yoksa ico olmadan da çok rahat dolandırabilirsiniz borsadan shit bir coini alarak.bi arkadaş konu açmıştı forumda datx e 356k dolar kaptırdım diye.bu olay misal bence tamamen yatırımcıdan kaynaklı.o yüzden iyi araştırın ona göre yatırım yapın

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
erdemylmz99
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile
May 17, 2018, 10:03:19 AM

Önyargılı davranmam gerek ve geneli kapsamamak lazım iyice araştırabiliriz, insanları lekelemeye gerek yok bana göre benim düşüncem bu yönde arkadaşlar.
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
May 17, 2018, 10:10:50 AM

Her gün mantar gibi ico çıkıyor. Hepsini takip etmek zor. Ama Bitcoinin ani yükselmesi ile kişilerin kripto paraya olan ilgisi arttı. Bu nedenle ekibi sağlama olan güzel projeler ayakta kalıyor. Diğerlerinin durumu malum...
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
May 17, 2018, 10:36:35 AM

Her gün sayısız ICO çıkıyor. Bunların bir kısmı altında projesi olan büyük ve ciddi oluşumlar olsa da büyük bölümü hırsız diyebiliriz. Aslında olay çok basit, proje başarılı olmayınca, ya da istediği başarıyı elde edemeyince kolaylıkla ponzi sistemine çevirebilirler. Bu da dolayısıyla doğrudan dolandırıcılık demek.

If you like it, you can give Merit!
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
May 17, 2018, 03:41:10 PM

Bana kalırsa hırsız hem de bir çoğu, neden derseniz, bunların tek amacı kısa yoldan para kazanmak ve köşeyi dönmek, yani yatıyorlar kalkıyorlar ico yapıyorlar başka da bir şey yaptıkları yok gibi. bu açıdan bakınca hırsızlar diye düşünüyorum ben
esdbgrydn
Newbie
*

Activity: 86
Merit: 0

View Profile
May 17, 2018, 04:27:03 PM

ayırt etmen zor değil, önemli olan icoları iyi okuman. bunun için birçok yol var, ekip, süre, whitepaper, bountyleri vs
biraz derlemede bulundum paylaşmamda fayda var diye düşünüyorum;

1- Proje (Amacı ve diğerlerinden farklı olup olmadığı)

2- Ekip (Hangi ülkenin vatandaşı oldukları, bu şahısların Blockchain ile alakaları, bu işte daha önce başarılı olup olmadıkları, daha önce çalıştıkları şirketler ve Linkedin, Twitter, Facebook profilleri.
Aslında en önemlisi bu diyebilirim. Çalışan ve projeyi sürekli geliştiren ortaya bir şeyler koyan bir ekip daima iş yapar.)

3- Katedilen Yol (Siz parayı verince bir projeye başlayacağız diyenlerden uzak durun! Ortaya bir şeyler koyulmuş ve yol katedilmişse radara alın.)

4- Toplam Arz ne kadar piyasaya sunulacak ne kadarı yanacak ne kadarı kullanılacak. ne olacak yani. ve arzı yaparken neyi dikkate alıyor. basit trickler olabilir. mesela herkese arz etmez koinlerini. seçici olur.

5- Dağıtım Yüzdeleri (Ekibe verilecek olan, Bounty'e ayrılmış olan, kıyıda bekletilecek olan miktarları göz önünde bulundurun. )

6- Road Map

7- Whitepaper (Okuyun ve kullanılan dile dahi dikkat edin. )

8- Reklam (Reklama verdikleri önem ve yapılan reklamların kalitesi göz önüne alınmalı.)

9- Basit Trickler mesela telegram sayfasına girip adminine hemen bir şey yazın alacağınız cevabın süresi ve ilgi size göre ne kadar iyi buna puanlama yapın. eğer gerçekten kaliteli bir coin istiyorsanız bu bile önemli ve basit bir trick yolu olabilir.

bunları iyi okursan hırsız mı değil mi yüzde doksandan fazla oranla anlarsın.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
May 17, 2018, 07:50:46 PM

Hocam şimdi hırsız yazmayın açık açık şekilde, birileri alınır falan forumu kapatırlar, biliyorsunuz ülkemizde hırsıza hırsız demek suç, fetöcü ayağına zindana düşersiniz, 

neyse konumuza dönersek, icocuların çok büyük problem olduğunu düşünüyorum, zira son zamanlarda türeyen bazı icolar %100 scam amaçlı ortaya çıkıyor bunları çok büyük problem olarak görüyorum
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
May 17, 2018, 09:17:36 PM

Geçen sene ıcolardan öyle güzel paralar kazanıldı ki bu işten para koparabilecek bütün dolandırıcılar bu işe yöneldi. Geçen seneki %46 lık scam vakası emin olun bu sene %60 ların üzerine çıkacak. Tabi bu durum haliyle güven sarsıntısına sebep olarak piyasa eksi yönlü bir etki sağlayacak.

btcboom75
Jr. Member
*

Activity: 56

View Profile
May 17, 2018, 09:48:26 PM

hergün yeni ıco lar çıkmaktadır bunların yüzde 80 i çöp coin olacaktır. ıco larda tutturabildiğine para koparıp ceplerini dolduran coin şirketleri gün geçtikçe bu tatlı parayı kaçırmak istemiyorlar bu yüzdende hiçbir özelliği olmayan coinleri ıco yapıyorlar

⋌┤┃ KEPLER : BRINGING AI & ROBITICS TO THE BLOCKCHAIN : KEPLER┃├⋋
▬▬▬ NEW ERA OF TECHNOLOGIES KEPLER ▬▬▬ (http://keplertek.org/#)
[
blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
May 19, 2018, 07:50:26 PM

Hirsiz demek yanlis olur.  Fakat bir cogu para avcisi.  Burada yatirim yapilacak icolarda ekibe ve tecrubelerine bakmak lazim.  Ve hangi ulkenin projesi o da cok onemli.  Bu gibi cok kriter var.  Hala iyi para kazandirabilecek icolar mevcut.  Arastirmak lazim.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
sentinus
Member
**

Activity: 210

View Profile
May 19, 2018, 08:01:57 PM

Neden birkaç coin yetsin ki? Blockchain teknolojisine uygulanabilecek o kadar proje varken neden yapılmasın? Bu kadar çeşitlilik arasında hırsızlık yapmaya çalışanlarda çıkacaktır tabiki. Önemli olan yatırımcıların bu ayrımı yapabilmesi. ICO bolluğu bana saçma gelmiyor tutturabilen yürür gider tutturamayan söner. BTCye destek olup sadece kripto para olarak onun kullanılmasını beklemek bana çok mantıklı gelmiyor

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 19, 2018, 11:27:30 PM

Her sene 1000 ICO yapılıyorsa, bunlardan en fazla 50 tanesi özgünlük içeriyor. Yani yenilik, orjinallik barındırıyor. Bunlar içerisinde dürüst bir şekilde neler yapabileceklerini anlatıp sonra da gerçekleştirebilenler daha da az sayıda. İçlerinden de belki 10 tanesi 2 yıldan fazla bir süre piyasada tutunabiliyor. Hal böyleyken ICO yatırımları piyango bileti almak ile kumar oynamak arasında bir yerde konumlanıyor bana göre. Piyasaya çıkmasını bekleyip ilk ürünün geliştirilmesini gözlemlemek daha tutarlı bir yaklaşım olur. İşte o anda potansiyel gördüğünüz an girilir.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: