Bitcoin Forum
May 03, 2024, 08:54:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Çok az miktarda btc alımı  (Read 2039 times)
bitcladoc (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
December 01, 2013, 07:30:58 AM

Paypal ile 5 yada 6 dolar kadar btc almak istiyorum açıkcası kur olaylarını denemek için biraz bakmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim. Kimse 5-6 dolardan zengin olmaz haliyle adam gibi trade yapacak arkadaş gelirse sevinirim. Zaten alacağım0,005 btc
1714726470
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714726470
Reply with quote  #2

1714726470
Report to moderator
1714726470
Hero Member
*

Ignore
1714726470
Reply with quote  #2

1714726470
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714726470
Hero Member
*

Ignore
1714726470
Reply with quote  #2

1714726470
Report to moderator
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
December 01, 2013, 07:33:45 AM

Paypal ile 5 yada 6 dolar kadar btc almak istiyorum açıkcası kur olaylarını denemek için biraz bakmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim. Kimse 5-6 dolardan zengin olmaz haliyle adam gibi trade yapacak arkadaş gelirse sevinirim. Zaten alacağım0,005 btc

paypalin masrafi daha fazla sizin almak istediginiz rakamdan, sakami yapiyorsunuz.
bitcladoc (OP)
Newbie
*

View Profile
December 01, 2013, 07:37:10 AM

anlamadım? paypaldan paypala gonderırken bir ucret vermıyoruz dıye bılıyorum. Paypaldan banka hesabına cekerken var. Şaka falan yapmıyorum yani.
bitcladoc (OP)
Newbie
*

View Profile
December 01, 2013, 07:44:28 AM

böyle her gelene anlamadan höt höt cevap vermek alışkanlık olmuş burda. İlla her gereksiz şeye yorum yapıp mesaj sayımızı arttırmamız lazım herhalde.
technomancer
Sr. Member

View Profile
December 01, 2013, 07:47:47 AM

böyle her gelene anlamadan höt höt cevap vermek alışkanlık olmuş burda. İlla her gereksiz şeye yorum yapıp mesaj sayımızı arttırmamız lazım herhalde.

haklisiniz siz.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
December 01, 2013, 08:02:21 AM

technomanser bu forumun en kıdemlilerinden ve en iyi niyetlisi mesaj sayısını artırmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum

iyi niyetinden şüphe duymuyıorum

not:paypal bitcoin alışverişinde pek tercih edilmiyor bilgine
technomancer
Sr. Member

View Profile
December 01, 2013, 08:06:34 AM

technomanser bu forumun en kıdemlilerinden ve en iyi niyetlisi mesaj sayısını artırmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum

iyi niyetinden şüphe duymuyıorum

not:paypal bitcoin alışverişinde pek tercih edilmiyor bilgine

Bosver goraset, simdi sen onun avukatimisin falan diye cikisir falan neme lazim. Arkadas uzay boslugunda kala kala nasil konusulacagini unutmus.
bitcladoc (OP)
Newbie
*

View Profile
December 01, 2013, 08:09:03 AM

Smiley Yahu ben kötü bir şey demiş miyim ilk mesajda şu miktara transfer etmek istiyorum. Olabilir olamaz bitti. Yani burda ters cevap vermenin manası nedir. Neyse başlık silinecektir. Silme imkanım varsa tabi onu da bilmiyorum. Sağolunuz iyi günler
acedia
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
December 01, 2013, 08:12:16 AM

Az biraz forumu dolaşsanız kimse paypalla işlem yapmadığını göreceksiniz.
Burda zaten konu açanlar genelde yeni gelenler, acemiler.
Buda mesaj sayısını artırıpta zengin olan görmedim.

bitcladoc (OP)
Newbie
*

View Profile
December 01, 2013, 08:15:36 AM

Pardon hocam ben marketing kısmında bir kaç trade görmüştüm paypal ile o yüzden burada da sordum. Ama yeni geldiğimiz için tabi sıkıntı oluyor. Yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3710
Merit: 2069

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 01, 2013, 10:01:16 AM

Arkadaş alım yapmak istemiş. Satan varsa konuya yazar. Yoksa zaten konu geride kalır, terslemeye gerek yok. Paypal'dan Paypal'a para transferi ücretsiz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
technomancer
Sr. Member

View Profile
December 01, 2013, 10:06:53 AM

Arkadaş alım yapmak istemiş. Satan varsa konuya yazar. Yoksa zaten konu geride kalır, terslemeye gerek yok. Paypal'dan Paypal'a para transferi ücretsiz.

Sayet paypal balansinda para varsa, kredi karti yada debit karttan cekerse 2.9% arti doviz degisiminde doviz cinsine gore degisen  flat rate bi ucret soz konusu. Banka hesabindan cekiyorsanda oaranin clear olmasi icin 4 is gunu.

8 yillik paypal 6 yillik ebay powerseller tecrubesi.

Yazmak istemedim ama herkez ne cok biliyor yahu.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3710
Merit: 2069

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 01, 2013, 10:12:41 AM

Sayet paypal balansinda para varsa, kredi karti yada debit karttan cekerse 2.9% arti doviz degisiminde doviz cinsine gore degisen  flat rate bi ucret soz konusu. Banka hesabindan cekiyorsanda oaranin clear olmasi icin 4 is gunu.

Niye şahsınıza saldırı olarak algılayıp savunmaya geçtiniz anlayamadım. Türkiye'de Paypal almak için kredi kartından para çekmeye gerek yok, Paypal'a transfer yapan birçok aracı var. Herhangi bir para kazanma forumunda güvenilir biriyle bire bir Paypal, Payza vs. değişimi yapabilirsiniz.
Zaten 5-6 dolarlık işlemi yapan kişinin kredi kartından para çekecek hali yok. Eldekini kullanmak istiyordur.
Ben de Türkiye'de oturup 10 senedir Paypal ve eBay kullanıyorum ama konunun bununla bir alakası yoktu.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
bitcladoc (OP)
Newbie
*

View Profile
December 01, 2013, 10:20:59 AM

paypal balance da bulunan parayı baska bır paypal hesabına gonderırken ucret alınmıyor dıye bılıyorum. Ama o parayı paypal hesabınızdan çekerken ona göre bır ucretlendırme oluyor. Neyse büyütülecek bir hadise değil. Başlığı silmeyi bulamadığımdan silemedim ne yazık ki. Kolay gelsin iyi günler
technomancer
Sr. Member

View Profile
December 01, 2013, 10:22:24 AM

Niye şahsınıza saldırı olarak algılayıp savunmaya geçtiniz anlayamadım. Türkiye'de Paypal almak için kredi kartından para çekmeye gerek yok, Paypal'a transfer yapan birçok aracı var. Herhangi bir para kazanma forumunda güvenilir biriyle bire bir Paypal, Payza vs. değişimi yapabilirsiniz.
Zaten 5-6 dolarlık işlemi yapan kişinin kredi kartından para çekecek hali yok. Eldekini kullanmak istiyordur.
Ben de Türkiye'de oturup 10 senedir Paypal ve eBay kullanıyorum ama konunun bununla bir alakası yoktu.

Amacim sizinle polemige girmek degildi.
Neyse uzatmaya gerek yok. Demekki burda paypalin kurallari farkli orda farkli isliyor
CrayzHackeR
Full Member

Activity: 219
Merit: 100

View Profile
December 02, 2013, 12:30:26 AM

bitcoin ile alışveriş yapan birinin paypal en son tercihidir her zaman
bilge
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
December 24, 2013, 11:49:31 AM

Konuyu hortlatmak gibi oldu ama ben de aynı şeyi düşünüyorum. Paypal hesabımdan yaklaşık 5 dolarlık BTC almayı düşünüyorum. Aslında küçük/büyük işlemler için ,BTC kullananlar arasında btc alım-satımı P-P (paypaldan paypala) yoluyla daha mantıklı. Tabii karşındakine güvenmek önemli..

BTC kullanıcıları arasında ,BTC alım-satımı işlemleri ,P-P yoluyla olursa bundan btc kullanıcıları karlı çıkar,aaslında. P-P arasındaki işlemlerde bir ücret yok. Sadece Paypaldan,banka hesabına para aktarılırsa ücretli oluyor.

Paypal,BTC alım-satımı yapmıyor. Alım-satımı yapanlar BTC kullanıcılarının kendileri. Paypal,BTC kullanıcıları arasında kağıt cinsinden dolar/lira para transferlerine aracılık ediyor. Kullanıcılara düşen birbirlerine olan güvenleri. Bu güven yoksa bu iş zaten olmaz.

P-P = BTC-BTC transferleri..

Ben de paypaldaki yaklaşık 5 dolarımı,BTC kullanıcılarına BTC karşılığı satmak istiyordum. Tabii 5 dolar ne kadar btc yapıyor onu hesaplamdım doğrusu. Bilen ve ilgilenen varsa buraya açıklayabilir. Belki bu konu sayfası bile bu konuda düşünenlere yardım edebilir,tahminime göre.. Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: