Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:36:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Hayırlı bir iş olsun hadi...  (Read 204 times)
Bugraaydin (OP)
Newbie
*

Activity: 77
Merit: 0

View Profile
May 16, 2018, 10:38:50 PM

bugün iftar yaparken denk geldim. diyanet yazıp 1379 a gönder 10 tl yardımda bulun. bunun reklamını yapmıyorum sonuçta devlet kurumu. ama 10 tl ile yurtdışında cami yaptırılacakmış. kim bilir belki kurtuluruz bu sayede ... Smiley
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714019793
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714019793
Reply with quote  #2

1714019793
Report to moderator
zekimuren
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
May 17, 2018, 11:47:54 AM

Fakirlerin karnı doyurulsa atardım fakat camii yapılması için atamam. Cebinden karşılasınlar.
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 17, 2018, 01:30:34 PM

Devlet diyanete deliler gibi ödenek ayırıyor. Bu tip yardım kampanyalarının bence artık son bulması lazım, bu paraların kesinlikle şeffaf şekilde harcandığını düşünmüyorum..

kaldirimtasi
Member
**

Activity: 220
Merit: 10

View Profile
May 17, 2018, 06:15:39 PM

en çok ödenek çıkan kurumlardan biri diyanet değilmiydi benmi yanlış hatırlıyorum neden camii parasını hala halktan toplamaya çalışıyorlar pes camii yardımı diye yardım toplayanlardan aşırı negatif elektrik alıyorum

Mug.bean
Newbie
*

Activity: 135

View Profile WWW
May 17, 2018, 06:18:48 PM

Tamam camide yapilsin ama o kadar insan acken onemli olan sey cidden cami mi. Insanlar doyduktan sonra disarda biyerde de kilar namazini.
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
May 17, 2018, 06:29:19 PM

Camii yapilmasi da guzel bir sey ama tabii ki oncelikle gecinmekte zorlanan karnini doyuramayan insanlara yardim edilmeli bence.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
May 17, 2018, 06:35:15 PM

Cok buyuk bir para degil hocam bir cok insan sigaraya bile bundan fazla para veriyor. Yollamanizi tavsiye ederim.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
May 17, 2018, 06:47:16 PM

Evet milyonlarca$ çimento parası çok gereklimi sorun kendinize.
1907KFY
Jr. Member
*

Activity: 53

View Profile
May 17, 2018, 06:51:52 PM

Cok buyuk bir para degil hocam bir cok insan sigaraya bile bundan fazla para veriyor. Yollamanizi tavsiye ederim.

Sorun meblağın büyük yada küçük olması değil.
Pek çok kurum ve kuruluş insanların ilgi ve inançlarını kullanarak bağış topluyor, ancak toplanan paraların nereye gittiği konusunda yeteri kadar şeffaf davranamıyorlar.
Hal böyle olunca insan da ister istemez sorgulama gereği duyuyor.

Şahsen ben, insanlara dokunmayı daha çok seviyorum yapı olarak. (Dokunmak fiziki bir eylem olarak algılanmasın)
Örneğin;
İhtiyaç sahibi birini sevindirdiğinizde, yüzünüze bakıp gözleri ile teşekkür etmesi.
Ya da sokaktaki minik dostlarımızı bir kap mama ile sevindirdiğimiz zaman kuyrukları ile size bunu belli etmeleri...

En azından görüyorum, biliyorum böylece daha çok seviniyorum.

bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 17, 2018, 06:55:20 PM

Bağış toplanması tamam guzel ama amac daha ince dusunulmeli bence. Camii bir sekilde yaptirilir ama bence bagis toplanarak ihtiyaci olanlara yardim yapilmasi daha duyarli bir proje olur.

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
May 18, 2018, 03:16:00 PM

Cami yapa yapa bitiremediler, oturduğum mahallede 10dk yürüme mesafesi arayla 3 cami var, üçü de boş. Önce ihtiyacı olan aç insanları doyursunlar.
burky156
Full Member

Activity: 658
Merit: 112

View Profile
May 18, 2018, 03:24:41 PM

bugün iftar yaparken denk geldim. diyanet yazıp 1379 a gönder 10 tl yardımda bulun. bunun reklamını yapmıyorum sonuçta devlet kurumu. ama 10 tl ile yurtdışında cami yaptırılacakmış. kim bilir belki kurtuluruz bu sayede ... Smiley

Güzel ve faydalı bir niyetini gerçekleştirmişssin sen böyle bak olaya bence. Yoksa gönderdiklerin yerini bulur mu bulmaz mı orası meçhul. Ben ihtiyaç sahibine bire bir yardım yapılmasından yanayım, arada başka kimse olmadan.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
May 18, 2018, 03:52:38 PM

iyi niyetle açılmış güzel bir konu. benim düşüncelerim buradaki kimseyi etkilemeyeceği için rahat rahat düşüncelerimi paylaşabilirim.

eskiden camilerde devamlı bu şekilde para toplanırdı şurada kuran kursu açılacak, caminin şu giderleri var şeklinde. ramazanlarda ve cuma günleri oralara destek olunurdu ama o zaman diyanet başkanının altında milyon dolarlık lüks araba yoktu. ozamanlar bu kadar çok ödenek almıyordu diyanet. millette üstüne görev vazife edinerek gerekli yardımı yapıyordu.

şimdi öyle mi?

dünyanın ödeneğini alıyor almakla yetmiyor 8 9 ayda bu parayı eritiyor ee nereye gidiyor bu para? 2007 yılında 4.5 milyar liradan fazla para aldı hazineden ne yaptı bu parayla? dini siyasetin uşağı yapmaktan başka ne işe yaradı?
en son duymuştum imamlar astronomi eğitimi için nasaya gönderilecekmiş. amaç? camilerin kıblelerini daha doğru tayin etmek için. ya bi siktir git derler adama.
sen bitcoin haramdır diye imamlarını görevden almak yerine çocuklara karşı işlenen suçlara bir el at. neyse ramazan günü uzun uzun yazmayacağım ama fakire sadakamı veririm, yardımımı yaparım ama bunu diyanet aracılığıyla yapmam.
zaten içini doldurmadıkları şaşalı camilere de karşıyım ben. elbirliğiyle dinin içini boşaltıyorlar sonra gidip her köşe başına bina dikiyorlar. yok öyle bir çalışma şekli.
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
May 18, 2018, 04:07:17 PM

Gerekli mi gereksiz mi tartışmasına hiç girmeden en başta ki bilgi yanlış bir kere .

https://bagis.tdv.org/Pages/DonationSms.aspx    Burdan bakabilirsiniz CAMİ yazıp 1379 a göndermeniz gerekmektedir. Diyanet yazıp gönderince neler oluyor bilmiyorum ama direk kötü niyetle bakmayım arkadaş dalgınlıkla yazmış olabilir.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
May 18, 2018, 04:24:25 PM

Senin niyetin güzel kardeşim o yüzden sıkıntı yok ama bunlar meb'den daha fazla eleman çalıştırıyorlar diyanette, vergilerin alayı oraya gidiyor. Ayrıca camii yapınca birşey değişmiyor artık bu zihniyetin gitmesi lazım. Ha deselerki afrikaya yardım edecez ozaman bende atardım ama cami için vermem. Şuan bulunduğum yerde adım başı cami var ve sadece ramazanda doluyor.
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
May 18, 2018, 05:30:04 PM

Cami yapmak gerekli belki ama o camiler dolmadiktan sonra ne anlami var ki. Yapilmasi gereken cami yardimi degil ac insanlara erzak yardimi bence.

civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
May 18, 2018, 07:01:41 PM

Senin niyetin güzel kardeşim o yüzden sıkıntı yok ama bunlar meb'den daha fazla eleman çalıştırıyorlar diyanette, vergilerin alayı oraya gidiyor. Ayrıca camii yapınca birşey değişmiyor artık bu zihniyetin gitmesi lazım. Ha deselerki afrikaya yardım edecez ozaman bende atardım ama cami için vermem. Şuan bulunduğum yerde adım başı cami var ve sadece ramazanda doluyor.

Kesinlikle bina yapmak önemli değil. önemli olan ülkemizdeki zihniyeti düzelmesi.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 304

kycfree

View Profile
May 19, 2018, 11:33:10 PM

Nereye yapılacağı belli mi peki ? Gerçekten gerekli olan bir yere yapılmalı cami sonrasında boş kalacaksa yapılmasının bir anlamı yok.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
darvek
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
May 21, 2018, 12:35:48 AM

göstermelik cami yapılacaksa hiç yapılmasın daha iyidir.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
May 21, 2018, 04:38:41 AM

Devletin senden benden parası çok. Hortum ve yolsuzluklar yüzünden senin benim 10 TLme kaldıysa olay yazık ki çok yazık. Her sene 2000-3000 imam alacak ve onların maaşını verecek kaynak varsa bu cami işleriymiş diyanet para topluyormuş hikaye hepsi. Diyanetinden mebine ortalık ucu açık hortum kaynıyor. Paramı güvenipte nasıl vereyim bunlara.?

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀