Bitcoin Forum
April 20, 2024, 12:40:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: -  (Read 260 times)
Blacknavy (OP)
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
-
May 17, 2018, 05:29:14 AM
Last edit: October 28, 2020, 06:12:54 PM by Blacknavy

-
1713573629
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713573629
Reply with quote  #2

1713573629
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713573629
Hero Member
*

Ignore
1713573629
Reply with quote  #2

1713573629
Report to moderator
1713573629
Hero Member
*

Ignore
1713573629
Reply with quote  #2

1713573629
Report to moderator
1713573629
Hero Member
*

Ignore
1713573629
Reply with quote  #2

1713573629
Report to moderator
hatateng
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
May 17, 2018, 06:18:51 AM

Hocam gelen mail myetherwallet tan gelmiyor internette fake mail göndermek için siteler var maili gönderirken mailin gönderildiği adreside kendin ayarlayabiliyorsun

Turkish Translations Services

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5038198.0

Blacknavy (OP)
Legendary
*

View Profile
May 17, 2018, 06:26:59 AM

Hocam gelen mail myetherwallet tan gelmiyor internette fake mail göndermek için siteler var maili gönderirken mailin gönderildiği adreside kendin ayarlayabiliyorsun

Evet öyle siteler var ama onlarda uyarı veriyor 'bu mail xxxx@gmail.com'dan gelmemiş olabilir' diye ya da bu mail xxx.com üzerinden gönderildi gibi.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
May 17, 2018, 06:32:05 AM

Aynı mail bana da geldi. Sildim attım, artık gelen maillere falan itibar etmiyorum.  en güzeli siz de öyle edin
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
May 17, 2018, 06:47:47 AM

O an yaptığım bir üyelik dışında gelen maillerin hepsini açmadan siliyorum. Ne olur ne olmaz diye. Cobfirm mailleri hariç buna. Bazen mail atıyorlar işte bedava airdrop. Katıl sende kazan diye. Kimse kimseye bedava bir şey vermez. Hele ki paylaşılacak olan bir pasta ise asla. O yüzden gelen mailleri açmadan silin derim.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 17, 2018, 07:01:13 AM

Başkasından mail gelmiş gibi göndermenin çok yolu var. Dediğiniz uyarı sistemini bile aşıyorlar. Siz dikkat etmişsiniz kurtulmuşsunuz, bana dün bir mail geldi dikkat etmedim tıkladım, chrome eklentim uyardı "bu site gerçek değil" diye.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
torrentco
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 418

View Profile
May 17, 2018, 07:07:34 AM

anlamadıgım sey myetherwallet sizin mailinizi nerden bileilir ki mail yollasın size?
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 17, 2018, 07:08:28 AM

Bu tür konularda yapılması gereken en iyi şey gelen maillere çok güvenmedikçe tıklama yapmamak, airdrop olsa dahi kendi girmiş olduğunuz güvendiğiniz airdroplar ve bounty konuları dahil hiç birine giriş yapmamak çok önemli, o yüzden dikkatli olmak lazım.

Blacknavy (OP)
Legendary
*

View Profile
May 17, 2018, 07:56:09 AM

anlamadıgım sey myetherwallet sizin mailinizi nerden bileilir ki mail yollasın size?

Pekala, bu mail bana ait bir mail adresi değil ben sadece içine girmek durumunda kaldım kaldı ki konu MyEtherWallet'in bizim mailimizi bilip bilmemesi değil. Ben bu maile kanacak çapta biri değilim, kullandığım bilgisayar sadece yaptığım işe özel ayrıca hiçbir linke tıklamıyorum. Şu an konumuz Myetherwallet üzerinden nasıl mail gönderilebildikleri? Fake mail sistemlerinde mail gönderildiğinde yanda bu mail 'xxx.com' üzerinden gönderildi diye uyarı çıkıyor. Bu şekilde bir yönlendirme yapılabilir mi? Yoksa Myetherwallet 11 Mayısta hacklendi mi?
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
May 17, 2018, 08:04:02 AM

senelerin mail tuzağı. spreadsheetlerdaki mail adreslerinden bolca tuzak kuracak kişilere sahipler. 1000 kişiye mail gönderse 10 tanesini avlasa yine para kırar. mew hacklenmesi dedikleri de bu pishing işte sahte mew benzeri site kurarak private keyler girildiğinde botlar ile otomatik cüzdanın içinin boşaltılması. mew gibi windows programı yok mu?

PHI1618
Legendary
*

View Profile
May 17, 2018, 08:13:31 AM

Pekala, bu mail bana ait bir mail adresi değil ben sadece içine girmek durumunda kaldım kaldı ki konu MyEtherWallet'in bizim mailimizi bilip bilmemesi değil. Ben bu maile kanacak çapta biri değilim, kullandığım bilgisayar sadece yaptığım işe özel ayrıca hiçbir linke tıklamıyorum. Şu an konumuz Myetherwallet üzerinden nasıl mail gönderilebildikleri? Fake mail sistemlerinde mail gönderildiğinde yanda bu mail 'xxx.com' üzerinden gönderildi diye uyarı çıkıyor. Bu şekilde bir yönlendirme yapılabilir mi? Yoksa Myetherwallet 11 Mayısta hacklendi mi?
Hocam gönderilebiliyor diyorum. Mail sisteminiz de hiç bir şey algılamıyor. Neler neler yapılıyor...
Size isterlerse bill@microsoft.com adresinden bile mail gönderilmiş gibi gösterebilirler yani.
Azami dikkatli olmak lazım. Tarayıcıların güvenlik eklentileri de önemli tabi.

jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
May 17, 2018, 08:16:50 AM

Hocam her şey olabilir. Bu zamanda çok dikkatli olmak lazım. Mailin görüntüsüne bakıp aldanmamak gerek. Genellikle mail içinde link varsa ona tıklamamaya özen gösterin. Kendiniz orjinal adresi yazarak girin eğer o içeriğe gitmek istiyorsanız derim.

Blacknavy (OP)
Legendary
*

View Profile
May 17, 2018, 08:49:45 AM

Hocam gönderilebiliyor diyorum. Mail sisteminiz de hiç bir şey algılamıyor. Neler neler yapılıyor...
Size isterlerse bill@microsoft.com adresinden bile mail gönderilmiş gibi gösterebilirler yani.

Vay hamına sayın seyirciler boşuna çalışıyoruz Bitcointalk databasedeki maillere bi phishing maili çeksen milyoner olursun hayat orospu çocuklarına güzel
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 17, 2018, 09:00:27 AM

Nerden gelirse gelsin, mail adresleri doğru bile olsa asla maildeki linklere tıklamıyorum. Zaten tıklamam gereken bir link varsa katıldığım ico yada kampanya ile alakalı, kendim sitelerine girip buluyorum. Ne kadar da ben kanmam derseniz deyin insanın saf anına denk gelebiliyor bazen o yüzden mailden gelen linklere tıklamıyorum.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
May 17, 2018, 09:13:20 AM
Merited by bitcoincitr (1)

Vay hamına sayın seyirciler boşuna çalışıyoruz Bitcointalk databasedeki maillere bi phishing maili çeksen milyoner olursun hayat orospu çocuklarına güzel
Ublock Origin
web of Trust

Bunlar chrome eklentileri. Kurmanızda fayda var. Geçen gün nerdeyse yiyordum bi mew phishing'ini. Bu eklentilerin ikisi de ayrı ayrı uyardı "olm girdiğin site gerçek değil dikkat et" diye. Açmadı sayfayı.

Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
May 17, 2018, 09:56:08 AM

Şirkette kullandığım pc dışında dışarıda genelde mew açmıyorum. Şirkette güvenlik duvarları sonicwall gibi güvenlik eklentilerimiz olduğu için problemli siteleri doğrudan önlüyor. Önümüzdeki aylarda farklı planlarımız var. Turkcel ile görüşme içindeyiz. Firmanın güvenlik duvarı ve radyo link için. Bu sayede daha gelişmiş bir güvenlik sahibi olacağız. Buda bana faydası oluyor öncelikle sonra server ve datalarımıza. Mewden gelen mailler tamamen spam. Ben bile bunu mewden gelmiş gibi gösterebilirim. Açıyorsun php mail hemen dolduruyorsun bilgileri ve sallıyorsun airdrop listelerindeki maillere. Al sana phishing mail.

OctoCoin
Member
**

Activity: 164
Merit: 10

View Profile
May 17, 2018, 09:59:51 AM

Maıl lınklerıne tıklamıyorum ve genel olarak aırdrop mevzularından da uzak kalıyorum.Ne olur ne olmaz mantıgı ıcerısındeyım cunku pıyasa da yapılan bir hatanın asla geri dönüşü olmadıgını bılıyoruz o yuzden gereksız atraksıyonlara gerek yok.
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
May 17, 2018, 10:03:02 AM

mailde sizi paniklettirecek vaatler ile mew olur, payza olur sürekli mail gelir. işin piri olup spama bile düşmeyenler var. geçmiş senelerde liberty reserve (fbi'ın zamanında baskın yaptığı) mail ile çok kişi dolandırmışlardı. my ether wallet aratıyorsun google da pishing sitesine reklam yok ama ikinci sıraya fake siteyi getirseler yine çok dolandırırlar. oraya gelmek de kolay değil işin ayrı boyutu. kısaca tıkladığınız yere dikkat edin, adres satırını hep kontrol edin.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
May 17, 2018, 10:05:22 AM

Hadi bir iyilik yapayım uyarımı yapayım. Cheesy
Mew cüzdanı olupta eth si olan varsa işte aynı anda 5 cüzdan açın derim ve eth leri 5 e bölün.tek cüzdan yada 2 cüzdan değil.olaki bir hack olayı olayı eth leriniz gider.Şimdi bazısı diyecek niye böyle bir şey yazdın
.Deepwebde aylar önce bir yerlerde gördüm private keyler vardı.İşte o keyler ile zaten zırtttt diye direkt mev giriliyor.
Şifre gimeye gerek yok hesapta eth varsa anında transfer ediliyor gibi düşünün.Ondan işte 5 cüzdan açın diye uyarımız yaptık.
olaki adam birine girer en azından 5te 1 zararınız olur. Huh
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 17, 2018, 11:07:27 AM

Bir şey kazandığımı iddia eden mailleri genelde siliyorum ben. Olur da harbiden kazanmışsam o da güme gidecek gerçi:) Ama milyonda bir ihtimal tabi.
Ayrıca şimdiye kadar MEW'in mail gönderdiğine hiç şahit olmadım. Sonuça mail adresi vermiyoruz ki cüzdan açarken, yani öyle hatırlıyorum.
Şu airdroplara katılırken verilen mail adresleri yüzünden bunlar oluyor hep. 100 bin kişiye mail atıyorlardır, kimi yakalarlarsa boşaltıyorlar.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: