Bitcoin Forum
June 27, 2024, 05:18:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: AliBaba' nın Kurucusundan Yeni Bir Bitcoin Yorumu  (Read 521 times)
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
May 19, 2018, 10:23:13 PM

Sana paralarin hepsi balondur. X parasi dusunun marketcapı 50 mil dolar. Eğer o paradaki tüm yatirimcilar paralarini bozdurmak isteyip nakit yaptiklarinda 50 mil nakit cikarabilirse gercektir. 10 12 mil ciktiktan sonra paranin yani coinin marketcapı sifir olduysa geri kalan hacim balondur.
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
May 20, 2018, 07:34:05 AM

çok güzel bir yazı olmuş daha doğrusu alibabanın kurucusu çok güzel anlatmış konuyu dediklerinin nerdeyse hepsine katılıyorum dünyanın yönü sanal paraya doğru kayıyo artık devletler abd dolarını evrensel parabirimi olarak görmek istemiyor gelişen hindistan çin gibi bir çok ülke amerikaya karşı kozlarını oynamakta ama amerikada kolay pes edicek bir ülke değil bu yüzden dünyanın ortak bir para birimine ihtiyacı var bu açığıda da sanal paralar akpatıcak gibi duruyo ama bakalım bu noktaya gelinmesi için daha çok yolu var dünyanın
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 20, 2018, 09:22:32 AM

blockchan i yüceltip bitcoin ve diğer tüm kripto paralaa söven piyasa adamlarından artık gına geldi bana. görünce esniyorum ağa babalarından ne talimat geliyorsa onu ötüyorlar yarın bitcoin öv derler bitcoin överler.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
May 20, 2018, 03:11:50 PM

Sana paralarin hepsi balondur. X parasi dusunun marketcapı 50 mil dolar. Eğer o paradaki tüm yatirimcilar paralarini bozdurmak isteyip nakit yaptiklarinda 50 mil nakit cikarabilirse gercektir. 10 12 mil ciktiktan sonra paranin yani coinin marketcapı sifir olduysa geri kalan hacim balondur.

çok doğru.ben ilk bu marketcapleri incelediğimde coinin marketcapinin içine şu kadar dolar gömülmüş diye bir karşılık olduğunu sanıyordum.

o ise güncel fiyatına göre tüm tokenlerin değerini gösteriyor.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
May 20, 2018, 03:21:11 PM

Sistem güzel olabilir ama biz olaya tamamen para olarak baktığımız için başımız bir türlü sıkıntıdan dertten kurtulmuyor. Grin

BankDex.io  / Decentralized Exchange
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
May 20, 2018, 03:56:24 PM

Ne zaman bu tarz blockchain ve altcoinler önemli bitcoin eski bir balondur söylemleri çıksa bitcoin uçmaya başlıyor tekrar kendini kanıtlıyor Smiley
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
May 20, 2018, 05:33:38 PM

Genelde ülkemizde örneğine sıkça rastladığımız "bilgisi yok ama fikri var" durumunun güncel örneklerinden birini sayesinde görmüş olduk.

Blockchain teknolojisini övüp, onun katma değerlerinden biri olan bitcoin'i balon olarak görmek de enteresan bir kafanın ürünü olsa gerek. Kendi çıkarlarına aykırı bir durum vardır büyük ihtimalle. Böyle olunca da "bitcoin balon" söylemleri dile getirilmeye başlanıyor doğal olarak. Şaşırtıcı değil.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
May 20, 2018, 06:08:46 PM

Genelde ülkemizde örneğine sıkça rastladığımız "bilgisi yok ama fikri var" durumunun güncel örneklerinden birini sayesinde görmüş olduk.

Blockchain teknolojisini övüp, onun katma değerlerinden biri olan bitcoin'i balon olarak görmek de enteresan bir kafanın ürünü olsa gerek. Kendi çıkarlarına aykırı bir durum vardır büyük ihtimalle. Böyle olunca da "bitcoin balon" söylemleri dile getirilmeye başlanıyor doğal olarak. Şaşırtıcı değil.

hocam adam ali payin kurucusu, ali baba nın kurucusu, ali expresin kurucusu, hadi hepsini geçelim, ali baba bu forumdaki çoğu kişi kundakta bebek iken büyük ama çok büyük endüstricileri buluşturmuş ve ticaret, üretim yapmasını sağlayan bir kurum, adamın vizyonu çok büyük, 3-4 tane açıklamasını inceleyin,  böyle diyorsa vardır bir bildiği

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
May 20, 2018, 06:10:31 PM

Bu tür yorumlar artmaya başladı, herkesin bitcoinle ilgili olumsuz bir fikri var anlamadığım şekilde. Halbuki tam tersi şekilde bu alanda geliştirici olup kendi ekiplerini ve ürünlerini çıkarmak için arka planda çalışıyolar. İlginç bir durum.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
May 20, 2018, 06:13:39 PM

Bu tür yorumlar artmaya başladı, herkesin bitcoinle ilgili olumsuz bir fikri var anlamadığım şekilde. Halbuki tam tersi şekilde bu alanda geliştirici olup kendi ekiplerini ve ürünlerini çıkarmak için arka planda çalışıyolar. İlginç bir durum.

hocam bana kalırsa bu aralar bir ayı piyasası yaşayacağız, ve bu piyasa, yani bu ayı piyasası kontrollü bir piyasa olacak diye düşünüyoru, piyasayı kontrollü şekilde yere basacaklar diye düşünüyorum, şu anda bitcoin üzerinde oyunlar oynanıyor
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
May 20, 2018, 06:49:40 PM

ben ali baba firmasının sahibi olan bu kişiyi yakından takip ediyorum, blok zincir konusunda bu yapmış olduğu ilk açıklma değil, ara ara çıkıyor konuşuyor, ama bu son yaptığı açıkmaya bir anlam veremedim açıkçası bana kalırsa çok da önemli bir durum değil diye düşünüyorum
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
May 20, 2018, 07:11:26 PM

AliBaba’nın kendi ödeme sistemi olduğundan şimdilik diğer ödeme sistemlerine sıcak bakmıyor olabilir fakat kendisi de blokzincir çalışması için bir ekip kurduğunu açıklamış zaten. Kendi kripto parasını çıkaracağını düşünüyorum.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
Mobi Coin
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
May 21, 2018, 11:32:49 PM

Kendisi blockchain üzerine çalışma yaptırıyor bitcoine karşı. Neden karşısın arkadaş zamanında yeteri kadar alamadığın için mi?
Koseli Jeton
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile
May 21, 2018, 11:40:19 PM

Adam çinin parakende ve toptan ağının köşe başını tutmuş. Elinde bitcoin olsa ne olur olmasa ne olur diyeceğim ama yinede kaçan bir fırsat olarak gördüğü için böyle şeyler söylediğini düşünüyorum.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
May 22, 2018, 07:02:58 AM

Bu haberlerden bir kac ay sonra kendileride bu isin icinde oldugu hatta yatirim yapma karari aldiklari ortaya cikiyor bakalim bu sefer ne olacak. Guzel haberler geldi piyasa gidemedi kotu haberler baslarsa halimiz harap.
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
May 22, 2018, 01:42:18 PM

bu balon düdük olayı kabak tadı verdi artık, şunu söyleseler anlarım; bu piyasada bitcoin fiyatının belirlenmesinde büyük rol oynayan büyük bir spekülatif grup var. Yatırım yaparken buna dikkat edin dense daha doğru olur. Ama balon olan birşeyse blockchain'i hayata kazandıran da bitcoin oldu.
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
May 22, 2018, 02:51:41 PM

Bitcoin için balon yorumlarını artık ben de gerçekçi bulmuyorum, fiyatlarındaki aşırı oynaklık spekülatif hareketlerin sonucu tamam bu kabulümüz ama bunu scam ya da balon diye kestirip atmak doğru değil
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: