Bitcoin Forum
June 18, 2024, 05:44:23 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: [ASR] Astrocoin Türkiye  (Read 19131 times)
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
January 22, 2014, 12:33:16 PM

millet buna 1 btc olacak falan diyor da bence olsa olsa 20 dolar falan olur

1 btc olacak demelerinin nedeni zaten enayi toplamak:) 20 doları bile göremeden bitebilir.

30 $ vereyim elinizde ne kadar varsa alayım
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 22, 2014, 12:50:42 PM

nadir coinlere karşı bir merak var. 42 örneği. 8 coin de çıkarken çıkamamış sonradan okudum haberini teknik sorunlar çıkmış galiba. 42 nin en yakın kopyası şu anda. 42 kadar olmasa da abartılı bir değer bekliyorum ben de. En az 1 btc diyorum.

aliser
Hero Member

View Profile
January 22, 2014, 12:53:08 PM

nadir coinlere karşı bir merak var. 42 örneği. 8 coin de çıkarken çıkamamış sonradan okudum haberini teknik sorunlar çıkmış galiba. 42 nin en yakın kopyası şu anda. 42 kadar olmasa da abartılı bir değer bekliyorum ben de.

Yine 8 Coinin çıkışını yakalayanlardan biri de bendim. Çıktıktan 10 dakika sonra Poollar Rejected vermeye başladı workerlar blocklandı mining süreci kilitlendi tamamen sonra duyuru yaptı eleman her şeyi durdurun cüzdanları silin özür dilerim bir hata tespit ettik dedi. 8 Coin de tutabilirdi ama olmadı.

Bu arada enayi avlamak niyetinde değilim ama 1 BTC dahi düşük bir değer olur gibi bir öngörüye sahibim. Şahsen şu anda elimdekileri 1 BTC'den isteseler satmam.
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
January 22, 2014, 01:00:01 PM

benim satmam için görmesi gereken yer 0.06 (coin sayısına bakarak bu fiyatı çıkardım)

ronpaulcoinde bunun 3 katı coin vardı ve 0.026 seviyesi en büyük başarısıydı. bunun da çıkıp çıkabileceği 0.07 falan olur en fazla. kaldı ki ronpaulcoin cnbc de haber olup hakkında ron paul ile röportaj yapıldı falan yani.

tabi bunlar tamamen sallama, ne araştırdım ne ettim. belki bu da pumplanır hayvan gibi. ama şu anki şartlarda, bu kadar az pool ve amatör bir şekilde ilgi çekmesi zor. o yüzden 0.01i bile görmesi zor.

selamlar olsun.
sowanted
Full Member

Activity: 210

View Profile
January 22, 2014, 01:02:57 PM

tanesi 1 btc edermi ya bana böyle şeylerle gelmeyin ben kalbi olan bir insanım ilk çıktıgı andan beri kazdım 3.6mh ile elimde biraz var heyecanlandırmayın beni Cheesy

calligrapher
Sr. Member

View Profile
January 22, 2014, 01:03:30 PM

nadir coinlere karşı bir merak var. 42 örneği. 8 coin de çıkarken çıkamamış sonradan okudum haberini teknik sorunlar çıkmış galiba. 42 nin en yakın kopyası şu anda. 42 kadar olmasa da abartılı bir değer bekliyorum ben de.

Yine 8 Coinin çıkışını yakalayanlardan biri de bendim. Çıktıktan 10 dakika sonra Poollar Rejected vermeye başladı workerlar blocklandı mining süreci kilitlendi tamamen sonra duyuru yaptı eleman her şeyi durdurun cüzdanları silin özür dilerim bir hata tespit ettik dedi. 8 Coin de tutabilirdi ama olmadı.

Bu arada enayi avlamak niyetinde değilim ama 1 BTC dahi düşük bir değer olur gibi bir öngörüye sahibim. Şahsen şu anda elimdekileri 1 BTC'den isteseler satmam.

usta 1 btc gibi bi değere ulaşması için gerçekten çok değişik bir konsept veya çok değişik bir pazarlama stratejisi lazım. bu adamlar ne 42 kadar ilginç ne de diğerler kadar profesyonel bir pazarlamaya sahip. elindekileri tabiki satma ama bence 0.1 btc gibi bir değeri yakalarsan yarısını gümlet direk.

selamlar olsun.
kambocyali37
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
January 22, 2014, 01:03:35 PM

eğer fiyatı 1 btc olacaksa her türlü yanılmaya razıyım. hatta dalga falan geçin benimle  Smiley
aliser
Hero Member

View Profile
January 22, 2014, 01:05:54 PM

benim satmam için görmesi gereken yer 0.06 (coin sayısına bakarak bu fiyatı çıkardım)

ronpaulcoinde bunun 3 katı coin vardı ve 0.026 seviyesi en büyük başarısıydı. bunun da çıkıp çıkabileceği 0.07 falan olur en fazla. kaldı ki ronpaulcoin cnbc de haber olup hakkında ron paul ile röportaj yapıldı falan yani.

tabi bunlar tamamen sallama, ne araştırdım ne ettim. belki bu da pumplanır hayvan gibi. ama şu anki şartlarda, bu kadar az pool ve amatör bir şekilde ilgi çekmesi zor. o yüzden 0.01i bile görmesi zor.

Kıyasladığınız coin çok yanlış daha önce bir analizden bahsetmiştim. Bir coinin bir çok kriteri karşılaması gerekiyor ronpaulcoin daha baştan isminden kaybediyor Ron Paul kim ? neyin nesi. Ayrıca ronpaulcoin'un duyuru başlığını açıp okuyun astro ile kıyaslayın aradaki farkı görün ondan sonra kıyaslayın derim.
aliser
Hero Member

View Profile
January 22, 2014, 01:24:44 PM

Crypto Currency piyasası tıpkı borsa gibi çalışıyor bu piyasada büyük ve küçük oyuncular var. Ancak şu haliyle bu piyasada taze kana yeni oyuncaklara ihtiyaç var çünkü Bitcoin çok durağan hareket ediyor ve çapraz işlemlerde oynamak için karşısında oyuncu yok, LTC o kadar durağan ki cazip gelmiyor. 24 ise Büyük oyuncular için çok sığ küçük oyuncular için ulaşılamayacak kadar pahalı. Diğer alternatiflerden DOGE ve EARTH ise çok fazla arz nedeniyle büyük oyuncuların ilgisini çekmiyor. Şöyle ki eğer elimde 1000 BTC olsa bu coin çıkar çıkmaz pazar yaratmak için 100 BTC yatırırım en az tanesi 5 Coinden ki değer kazansın.

Şimdi şöyle bir hesap yapalım bir çoğunuz kazı işini gündelik ihtiyaçlarınızı karşılamak için yapıyor ancak bir çok yatırımcı al sat yaparak zenginliğine zenginlik katmak için. Ben elimde 100 ASR olsa ve fiyatı 5 BTC olarak çıksa ortaya çıkacak değerle yeni yatırımlar yapar değere değer katarım işte bu yüzden Astro bence aranan taze kan olarak geliyor. Buna biz özetle Pump/Dump diyoruz. Adamın elinde 1000 BTC var istediği an piyasadan çekilebilir ama çekilmiyor çünkü altın yumurtlayan tavuğu kimse kesmek istemez ayrıca o tavuğu da beslemelisiniz ki ölmesin. İşte bu piyasa tıpkı bu örnekteki gibi birilerinin kontrolünde ne solduruyor ne de yeşertiyor ince bir çizgi var.

LTC ve BTC kazan birisi olarak açıkça söylüyorum ki şu haliyle Astro benim açımdan her ikisinden de daha değerli. LTC tam bir muamma şu anda öldürmüyor da koşturmuyor da. Bunlar yatırım tavsiyesi değil aman diyeyim ama bu piyasayı uzun zamandır takip eden ve bizzat içinde olan birisi olarak söylüyorum ki Astro umut vaadediyor.
calligrapher
Sr. Member

View Profile
January 22, 2014, 01:27:55 PM

ron paul amerikadaki cumhuriyetçilerden başkan adaylığı kovalayan bi adam ve bitcoini savunan bir adam. kanye west gibi yani. üstelik bu adam çıkıp "insanların kendi paralarını yaratması güzel, ronpaulcoini sevdim" gibi yorumlar yaptı cnbc de.

kıyasladığım nokta coinin niteliği değil dikkat edersen, sadece sayısına göre yorum yapıyorum.

ben de 1 ekran kartını buna verdim kazsın dursun ama valla hiç umudum yok yani.

selamlar olsun.
kambocyali37
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
January 22, 2014, 01:29:36 PM

Crypto Currency piyasası tıpkı borsa gibi çalışıyor bu piyasada büyük ve küçük oyuncular var. Ancak şu haliyle bu piyasada taze kana yeni oyuncaklara ihtiyaç var çünkü Bitcoin çok durağan hareket ediyor ve çapraz işlemlerde oynamak için karşısında oyuncu yok, LTC o kadar durağan ki cazip gelmiyor. 24 ise Büyük oyuncular için çok sığ küçük oyuncular için ulaşılamayacak kadar pahalı. Diğer alternatiflerden DOGE ve EARTH ise çok fazla arz nedeniyle büyük oyuncuların ilgisini çekmiyor. Şöyle ki eğer elimde 1000 BTC olsa bu coin çıkar çıkmaz pazar yaratmak için 100 BTC yatırırım en az tanesi 5 Coinden ki değer kazansın.

Şimdi şöyle bir hesap yapalım bir çoğunuz kazı işini gündelik ihtiyaçlarınızı karşılamak için yapıyor ancak bir çok yatırımcı al sat yaparak zenginliğine zenginlik katmak için. Ben elimde 100 ASR olsa ve fiyatı 5 BTC olarak çıksa ortaya çıkacak değerle yeni yatırımlar yapar değere değer katarım işte bu yüzden Astro bence aranan taze kan olarak geliyor. Buna biz özetle Pump/Dump diyoruz. Adamın elinde 1000 BTC var istediği an piyasadan çekilebilir ama çekilmiyor çünkü altın yumurtlayan tavuğu kimse kesmek istemez ayrıca o tavuğu da beslemelisiniz ki ölmesin. İşte bu piyasa tıpkı bu örnekteki gibi birilerinin kontrolünde ne solduruyor ne de yeşertiyor ince bir çizgi var.

LTC ve BTC kazan birisi olarak açıkça söylüyorum ki şu haliyle Astro benim açımdan her ikisinden de daha değerli. LTC tam bir muamma şu anda öldürmüyor da koşturmuyor da. Bunlar yatırım tavsiyesi değil aman diyeyim ama bu piyasayı uzun zamandır takip eden ve bizzat içinde olan birisi olarak söylüyorum ki Astro umut vaadediyor.

umarım dediğin gibi olur. bu arada şimdiye kadar kaç tane astro kazıldığını nasıl öğrenebiliriz?
aliser
Hero Member

View Profile
January 22, 2014, 01:36:05 PM

ron paul amerikadaki cumhuriyetçilerden başkan adaylığı kovalayan bi adam ve bitcoini savunan bir adam. kanye west gibi yani. üstelik bu adam çıkıp "insanların kendi paralarını yaratması güzel, ronpaulcoini sevdim" gibi yorumlar yaptı cnbc de.

kıyasladığım nokta coinin niteliği değil dikkat edersen, sadece sayısına göre yorum yapıyorum.

ben de 1 ekran kartını buna verdim kazsın dursun ama valla hiç umudum yok yani.

İşte sorun da bu sen ron paul'u tanıyorsun ben tanımıyorum çindeki adam da tanımaz etmez, şöyle bir analizim var daha önce yazdığım bi okumanı rica edeceğim nacizane https://bitcointalk.org/index.php?topic=425526.0 bir coin için önemli olan bir yığın kriter var, ismi, simgesi, vizyonu ıvır zıvır her şeyi. Sen şimdi otur RTE diye bir coin çıkart tanıtımında da Bu bizim ülkenin Başbakanı de toplamda da 10K üretilecek de bakalım kaç kişi ilgilenecek ama çıkardığın coin'e herkes tarafından bilinen ve de bir şeyleri ifade eden isim kullanırsan iş değişir. Bitcoin, LiteCoin, DOGE bunlar en güzel örnekler ama tutup da Ağaç Coin dersen o da olmaz ismi okuduğunda senin için bir değer ifade etmeli alelade bir isim değil.

Şimdi geçmişte çıkarılan coinlere bakarsan en düşüğü milyon adetten başlıyor haliyle üretimi kolay sen buna tanesi 1 $ dersen millet bir yerleriyle güler. mecburen ufak bir değer biçmelisin ismi ne kadar başarılı olursa olsun. Ama hem ismini doğru seçersen, hem üretim adetini makul tutarsan ona göre de zorluk oranını belirlersen herkes sahip olmak ister. Sahip olmak için de kesenin ağzını açar. Bu bir kumar ve kumarda çakıltaşına da oynayabilirsin fasulyeye de yeter ki bir karşılığı olsun.

Tekrar söylüyorum benim için ron paul hiçbirşey ifade etmiyor o yüzden kazmaya bile yeltenmem ama önümüzdeki hafta çıkacak olan CharpCoin'i kazarım. niye kazıyorum yüzüne mi minnetim? evime süs mü yapacağım hayır çünkü bir değer var ortada ve bu değerin elimde durmasını isterim.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
January 22, 2014, 01:36:38 PM

0.30 btc yi görürsem canına okurum. çok öngörülü ve sabırlı bir adam olmadığım için. ama bende de garip bir şekilde bu coinin başarılı olacağına dair bir inanç var.
calligrapher
Sr. Member

View Profile
January 22, 2014, 01:46:25 PM

hocam kaçırdığın nokta şu bence;

benim de umrumda değil ronpaulcoin ben sadece ilk gün kazdım, ismi cismi her şeyi falso zaten fakat astrocoin'i diğer coinlerden ayıran şey ne?

42 kadar sansasyonel değil,

herhangi bir altcoinden hallice, çakma bir web sitesi var,

ismi gayet sıradan bir isim.

geliştiricisi, takımı web sitesine litecoin kopyası diye açık açık belirtmiş.

%1.5 premine (benim bi sıkıntım yok bunla ama olanlar vardır muhakkak)

yani sözün özü, bunların ronpaulcoin'e göre tek artısı ne biliyor musun? duyuru sayfasındaki yarım saatimi alacak bir infografik koyup, maviye boyayıp essahtan bişiymiş gibi göstermek.

2 aydır iddia ediyorum birisi bir coin çıkarsın, ben onu sadece grafiklerle, pazarlamayla coşturmazsam her şeyi bırakır giderim. bu kadar basit.

astrocoin nickiyle duyuruyu açan kişi, 19 sayfa yazı yazılmasına rağmen hala 2 adet aktiviteye sahipse o geliştiricinin geliştiriciliğine tükürürüm ben.

umarım dediğin gibi olur ve kâr edersin, kaybedeceğimiz tek şey 1-2 günlük elektrik parası olur, sorun değil, fakat bir pump/dump senaryosuna girerken bile neden/nasıl girdiğimizi bilmek lazım. eğer bunları biliyorsak sıkıntı yoktur zaten, dediğim gibi ben de az da ola kazıyorum şu an.

selamlar olsun.
aliser
Hero Member

View Profile
January 22, 2014, 01:57:24 PM

hocam kaçırdığın nokta şu bence;

benim de umrumda değil ronpaulcoin ben sadece ilk gün kazdım, ismi cismi her şeyi falso zaten fakat astrocoin'i diğer coinlerden ayıran şey ne?

42 kadar sansasyonel değil,

herhangi bir altcoinden hallice, çakma bir web sitesi var,

ismi gayet sıradan bir isim.

geliştiricisi, takımı web sitesine litecoin kopyası diye açık açık belirtmiş.

%1.5 premine (benim bi sıkıntım yok bunla ama olanlar vardır muhakkak)

yani sözün özü, bunların ronpaulcoin'e göre tek artısı ne biliyor musun? duyuru sayfasındaki yarım saatimi alacak bir infografik koyup, maviye boyayıp essahtan bişiymiş gibi göstermek.

2 aydır iddia ediyorum birisi bir coin çıkarsın, ben onu sadece grafiklerle, pazarlamayla coşturmazsam her şeyi bırakır giderim. bu kadar basit.

astrocoin nickiyle duyuruyu açan kişi, 19 sayfa yazı yazılmasına rağmen hala 2 adet aktiviteye sahipse o geliştiricinin geliştiriciliğine tükürürüm ben.

umarım dediğin gibi olur ve kâr edersin, kaybedeceğimiz tek şey 1-2 günlük elektrik parası olur, sorun değil, fakat bir pump/dump senaryosuna girerken bile neden/nasıl girdiğimizi bilmek lazım. eğer bunları biliyorsak sıkıntı yoktur zaten, dediğim gibi ben de az da ola kazıyorum şu an.

Astroyu diğerlerinden ayıran noktaları yazayım bari tam olsun uzun uzun yazınca kafa karıştırıyor.

1. Düşündüğünüz gibi uyduruk bir isme değil son derece şık bir isme sahip (AstroCoin)
2. Alternatifleri gibi milyon tane üretilemiyor.
3. Blok başına 1 adet ödül veriliyor yani kazması zor.
4. Beklentiler çok yüksekken duyurulan release saatinden önce poolları açarak birilerini ters köşeye yatırdılar. (Adamın elinde XX Mhash'lik donanım vardı abanmayı bekliyordu ters köşeye yattı ufak oyuncular ellerindeki ufak donanımla şans yakaladı. Büyük oyuncular ilk defa köşede bekledi.
5. Konu altında herkes zamanında çıkmasını eleştiriyor ama 2 kişi haricinde kimsenin ağzından SCAM ifadesi çıkmıyor. Bu da biz kazamadık ayıp yaptığınız anlamına geliyor. Yani bir beklenti vardı şimdi hırsa dönüştü.
6. Piyasada taze kana ihtiyaç vardı tam zamanında çıktı.
7. DOGE başarısından örnek aldı ama onun kadar bol üretilmemesi gerektiği gerçeğine dayanan bir kuralı var.
8. Güzel bir sembolü var.
9. Her ne kadar çakma bir site şablonu dahi olsa güzel bir web sitesi var
10. Source kodu var
11. Düşündüğünüzün aksine Developer ekibi yurtık dondan çıkar gibi her mesajın altından çıkmıyor kenarda durmuş olan biteni izliyor doğru olan bu.
12. Şimdiye kadar Altcoin Anonsları arasında bu derece üst sıralarda kalan fazla coin yok DOGE vardı o da madde 7'den dolayı düşük fiyata sahip.
13. İnsanlar bu piyasayı sevdi yeni bir oyuncakları oldu yeni her zaman talep görür.
14. Poollar ağzına kadar doldu kayıt işlemleri kapatıldı hatta davetiye hizmeti bile durduruldu.
15. İnsanlar birbirine davetiye satmaya yeltendi bir ara ne diye ? Ne gerek var ?
16. Muhtemelen Scrypt kazabilen ASIC'ler çıkmadan enfes bir pazarı olacak bir coin yani ASIC'lerle kurcalanamayacak kadar dengeli bir üretim miktarı var.
Bonus: Eğer, sen ben, bir yığın insan 1 tane ürettiği için bu kadar seviniyorsak gerçekten değerlenecektir gerçeği
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
January 22, 2014, 02:07:53 PM

1450 Kh ile 8 saatte 1 tane oldu..
labtek38
Full Member

View Profile
January 22, 2014, 03:37:27 PM

benim cüzdan ağa bağlanmamış ya. Coinleri de oraya göndermiştim. şimdi teamwiever ile baktım bağlantısı yok cüzdanın. Ne yapmak gerekir. Ana konudaki linki direk indirdim çalıştırdım. ayrıca birşey yapmadım.

aliser
Hero Member

View Profile
January 22, 2014, 03:39:21 PM

benim cüzdan ağa bağlanmamış ya. Coinleri de oraya göndermiştim. şimdi teamwiever ile baktım bağlantısı yok cüzdanın. Ne yapmak gerekir. Ana konudaki linki direk indirdim çalıştırdım. ayrıca birşey yapmadım.

config dosyasını indirip wallet dosyasının olduğu klasöre attın mı ?
labtek38
Full Member

View Profile
January 22, 2014, 03:41:24 PM

yok. app dataya mı atıcaz. Diğer cüzdanlara yapmıyordum hiç.

halisakal
Hero Member

Activity: 625
Merit: 500

View Profile
January 22, 2014, 03:51:24 PM

yok. app dataya mı atıcaz. Diğer cüzdanlara yapmıyordum hiç.

cüzdanın komut konsoluna gir

addnode=107.22.238.207
addnode=24.184.100.134
addnode=198.245.54.21
addnode=213.127.238.164
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: