Bitcoin Forum
April 19, 2024, 10:13:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler  (Read 33224 times)
hakanbulent
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 3

View Profile
September 22, 2018, 05:14:10 PM
Last edit: September 22, 2018, 05:27:03 PM by hakanbulent

Yokluk adama neler yaptırıyor. "BlockChain teknolojisinde büyük bir açık varsa yine bizimkiler bulacak" demeden edemedim.
Elimdeki ekran kartlarıyla ne yapacağım kafamda şekillenmeye başladı Smiley
1713564790
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713564790
Reply with quote  #2

1713564790
Report to moderator
1713564790
Hero Member
*

Ignore
1713564790
Reply with quote  #2

1713564790
Report to moderator
1713564790
Hero Member
*

Ignore
1713564790
Reply with quote  #2

1713564790
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713564790
Hero Member
*

Ignore
1713564790
Reply with quote  #2

1713564790
Report to moderator
1713564790
Hero Member
*

Ignore
1713564790
Reply with quote  #2

1713564790
Report to moderator
1713564790
Hero Member
*

Ignore
1713564790
Reply with quote  #2

1713564790
Report to moderator
tutunkolonyasi
Newbie
*

Activity: 131
Merit: 0

View Profile
September 22, 2018, 05:22:50 PM

ekran kartlarında miningin sonu gelecek gibi değil kusura bakmayın beklenti yüksek sadewce.

ancak arkadaşların yaptıkları doğru hareketler sadece şans faktörünü deniyorlar ve bu olay tr kısmından değil btc çıktığı günden beri deneniyormuş

buradaki arkadaşlar sayesinde de kendimizce testler yapıyoruz işte.
hakanbulent
Newbie
*

View Profile
September 22, 2018, 05:28:43 PM
Merited by mugt (1)

Mutlaka dünyanın her yerinde yazılımcılar ve hackerlar kafa patlatıyor bu işe. Ben yine de sonuca önce Türkler ulaşacak diyorum.
Mining konusuna gelince, Türkiye'de son elektrik zamlarından sonra aklı olan hiç kimse ekran kartlarıyla mining yapmak için büyük paralar yatırmaz.
tutunkolonyasi
Newbie
*

View Profile
September 22, 2018, 05:32:35 PM

bitcoindeki madenciliği ben esnaflığa benzetirim hiçbir zaman dükkanı açtığında kazanacağın paranın ne garantisi vardır nede miktarı bunda onun gibi bana soracak olursanız 1 gün bile kardır tabi kardan neyi beklediğinize göre değiştir
hakanbulent
Newbie
*

View Profile
September 22, 2018, 05:57:59 PM
Merited by ekiller (1), miyav (1)

Öncelikle, yanlış anlamalara sebep olmaması için konuya biraz daha uzak olan arkadaşları aydınlatmak adına:
1- Artık ekran kartlarıyla bitcoin madenciliği yapılamıyor zaten. Altcoin madenciliği yapılabiliyor. Onların da zorluk derecesi arttıkça getirileri aşırı düştüğü için elektrik parasını kurtaramaz hale gelmesine 3-5 ay kaldı.
2- "Madencilik biter ölür" demiyorum. Her gün yeni bir coin çıkıyor. Her birkaç ayda bir yeni algoritmalar yazılıyor. Her ay yeni asic cihazlar piyasaya giriyor. Yasal bir engel olmadıkça yıllarca devam edecektir madencilik.

Ekran kartlarıyla madencilik denemesi yapmaktansa, ya iyi bir asic cihaza para yatırmalı ya da bu işlere para yatıracağına, birkaç coin seçip bunlardan biri 250-500 kat değerleninceye kadar sabırla beklemek lazım. Benim favori Coinim Digibyte mesela. 1 yıl içerisinde 1 DGB = 1USD olacak diye bir fantezim var Smiley

Son yatırım olasılığı da "ben oturup bekleyemem aksiyon adamıyım" diyenler için, borsada al sat yapılabilir. Ama bunda harcanacak zaman tahminlerin çok ötesinde. Botlarla asla bir yere varılamayacağını da hisse senedi borsalarında on yıllardır yapılan denemeler ispatlamış durumda zaten. O yüzden borsasına girip günlük al sattan para kazanmaya çalışanlara tavsiyem uyumaya gitmeden önce mutlaka Coinlerinizi satıp da yatın. Sabaha büyük bir fırsatı kaçırmış olarak uyanmaktan daha kötüsü, sabaha paranın yarıya düştüğünü görmektir (Yarı yarıya değilse bile bir gecede %25 kayıplar gördüm).

Konu nereden nereye geldi. Neyse piyango çekme yazılımlarını biraz da ben inceleyeyim.
İyi eğlenceler. Bol şanslar.
ZeroCat
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
September 22, 2018, 06:07:18 PM

Aynı mantıkla kendi kurduğum sistem üzerinden denemeye başladım birkaç gün önce. Laptop üzerinden localhostta çalıştırıyorum (PHP ile denemiştim nodejs daha hızlı geldi şuan onu kullanıyorum) yaklaşık 73.4k deneme yaptı henüz sonuç yok. Bir şeyler yakalarsam yazacağım.
tutunkolonyasi
Newbie
*

View Profile
September 22, 2018, 06:08:36 PM

nasıl bir taktik kullanıyorsunuz?
mugt
Member
**

Activity: 183
Merit: 35

View Profile
September 23, 2018, 12:07:41 PM

Mutlaka dünyanın her yerinde yazılımcılar ve hackerlar kafa patlatıyor bu işe. Ben yine de sonuca önce Türkler ulaşacak diyorum.
Mining konusuna gelince, Türkiye'de son elektrik zamlarından sonra aklı olan hiç kimse ekran kartlarıyla mining yapmak için büyük paralar yatırmaz.
yabancılarda otomatik cüzdan boşaltanlar var. bizdeki zihniyet ben yükselmiyorsam tutayım ki yanımdakide yükselmesin Smiley zaten yapan kişi yapıyorum diye çıkmayacak ortaya.

Konu takipçilerinin sesi soluğu çıkmıyor.
Galiba dolu bir cüzdan a denk geldiniz bu yüzden sesiniz çıkmıyor.
var mı yeni bir gelişme.
yeteri kadar çıkmadı diyelim Smiley eski mesajlarda bir arkadaşa demiştim. söz çıkarsa haberdar edeceğim

son zamanda işlerim dolayısıyla konuyu takip edemedim. güncel olarak taramalarım devam etmekte. boş denk gelme oranlarında ciddi düşüş mevcut. sistem varolan diskleri doldurmadı ancak 4TB daha dahil ettim. işlemci gücünü heks havuzu oluşturmaya atadım. tekrar desenlerinde şu ana kadar belirli bir uzunlukta tekrar oluşturulma denk gelindi. tekrarlanma söz konusu değil. net bir karşılaştırma olması için ilk etapta 1 milyar-2 milyar-4 milyar-8 milyar desenleri oluşturuyorum.

yeni dahil olan arkadaşlar konuyu baştan sona okuyarak yorum yaparlarsa daha iyi olur.
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
September 23, 2018, 02:43:43 PM

Öncelikle, yanlış anlamalara sebep olmaması için konuya biraz daha uzak olan arkadaşları aydınlatmak adına:
1- Artık ekran kartlarıyla bitcoin madenciliği yapılamıyor zaten. Altcoin madenciliği yapılabiliyor. Onların da zorluk derecesi arttıkça getirileri aşırı düştüğü için elektrik parasını kurtaramaz hale gelmesine 3-5 ay kaldı.
2- "Madencilik biter ölür" demiyorum. Her gün yeni bir coin çıkıyor. Her birkaç ayda bir yeni algoritmalar yazılıyor. Her ay yeni asic cihazlar piyasaya giriyor. Yasal bir engel olmadıkça yıllarca devam edecektir madencilik.

Ekran kartlarıyla madencilik denemesi yapmaktansa, ya iyi bir asic cihaza para yatırmalı ya da bu işlere para yatıracağına, birkaç coin seçip bunlardan biri 250-500 kat değerleninceye kadar sabırla beklemek lazım. Benim favori Coinim Digibyte mesela. 1 yıl içerisinde 1 DGB = 1USD olacak diye bir fantezim var Smiley

Son yatırım olasılığı da "ben oturup bekleyemem aksiyon adamıyım" diyenler için, borsada al sat yapılabilir. Ama bunda harcanacak zaman tahminlerin çok ötesinde. Botlarla asla bir yere varılamayacağını da hisse senedi borsalarında on yıllardır yapılan denemeler ispatlamış durumda zaten. O yüzden borsasına girip günlük al sattan para kazanmaya çalışanlara tavsiyem uyumaya gitmeden önce mutlaka Coinlerinizi satıp da yatın. Sabaha büyük bir fırsatı kaçırmış olarak uyanmaktan daha kötüsü, sabaha paranın yarıya düştüğünü görmektir (Yarı yarıya değilse bile bir gecede %25 kayıplar gördüm).

Konu nereden nereye geldi. Neyse piyango çekme yazılımlarını biraz da ben inceleyeyim.

Bu konu aslında teknik heyecan arayan hevesliler için. Ben kendi adıma elimdeki dandik 2 ekran kartı ile zorluğu katlanmış bir coin'i kazmak yerine oclvanitygen ile deneme yapmayı tercih ediyorum. Digibyte ile ilgili olarak bende sizinle aynı fikirdeyim. Neden bilmiyorum ama bende de 1 dolar olacakmış gibi bir his var.
Borsa konusunda size katılmıyorum ama. Trade botlar hisse senedi piyasalarında bir boka yaramıyor olabilir ama kripto para borsalarında doğru kişilerce yapılandırıldığında harikalar yaratabiliyorlar.
hakanbulent
Newbie
*

View Profile
September 23, 2018, 06:36:57 PM

Bu konu aslında teknik heyecan arayan hevesliler için. Ben kendi adıma elimdeki dandik 2 ekran kartı ile zorluğu katlanmış bir coin'i kazmak yerine oclvanitygen ile deneme yapmayı tercih ediyorum. Digibyte ile ilgili olarak bende sizinle aynı fikirdeyim. Neden bilmiyorum ama bende de 1 dolar olacakmış gibi bir his var.
Borsa konusunda size katılmıyorum ama. Trade botlar hisse senedi piyasalarında bir boka yaramıyor olabilir ama kripto para borsalarında doğru kişilerce yapılandırıldığında harikalar yaratabiliyorlar.

Bilgisayarcı bir arkadaşım 3 farklı bot ile haftalarca denemeler yaptı. Ara sıra kazandırsa da genelde kaybettiği için vazgeçti. Sonunda kişisel tercihleriyle daha çok kazandığı için manuel devam ediyor. Zaten basit bir mantık yürütecek olursanız, diyelim ki bu botlar çok kazandırıyor, satan niye satsın. Diyelim ki hadi paylaşmayı seviyor, çığ gibi büyürdü BOT'larla şöyle kazandım böyle kazandım diye anlatılan hikayeler. En sonunda herkesin bot kullandığı bir ortam düşünsenize Smiley Benim botum senin botunu döver mi olacak. Hepsinin mantığı aşağı yukarı aynı. Çeşitli parametreleri değiştirerek denemeler yapıyorsunuz. E zaten mğkemmel kombinasyon diye bir şey olsa koinlerin fiyatı çok dar bir aralıkta oynardı. Oysa en basitinden ha çıktı ha çıkacak diye ETH almaya başladığım son bir ayda düştü de düştü düştü de düştü. Artık buralarda sürünür deyip al sat yaparak zararı çıkarayım diye uğraşırken para babaları bir toplamaya başladı. Sattığımızla bakakaldık. Satmasam zararımın tamamı da çıkacaktı. Kara da geçecektim. Bu arada aynı borsada bot kullanan arkadaşım benim iki katım zararla kapattı bu süreci. Neyse birileri kazanıyorsa birileri mutlaka kaybediyordur. BOT benden iyi kararlar alır diyenler botla devam edebilirler. Ben yazılımcı olduğum halde BOT'ların standart tekrar eden işler dışında ağırlığını insanların oluşturduğu bir ortamda yapay zeka gibi çalışıp insandan doğru kararlar alacağına inanmıyorum.
Jupiter_01 (OP)
Member
**

Activity: 122
Merit: 26

View Profile
September 25, 2018, 12:17:59 PM

sayfalamaya örnek bir site daha...

https://keys.lol/bitcoin/37314420637358000434030750349822430942011543367052727323897219860193993628

hem btc hemde eth için düzenlenmiş
anatolykarpov
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
September 25, 2018, 12:40:43 PM
Last edit: September 25, 2018, 12:54:27 PM by anatolykarpov

Adam bağış yazmış oraya para verin satayım dememiş ki.
Ayrıca olay yanlış anlaşılmış bence. Anlatılan public adresi bilinen bir cüzdanın private'ını bulmak değil.
Amaç private bilinenin publicini bulmak.

Myetherwallet kullananlarınız vardır. Oraya priv key ile giriş yaptığınızda public adresiniz oradan decrypt ediliyor.
Bu da random sacma sapan priv keyler deneyip public adresi buluyor ve etherscan gibi bir içerikle de içindeki balance miktarını cekiyor.

Mantık doğru ama kullanılan şifreleme algoritmaları bu kadar random denemeyi kaldıracak durumda. Sistem paralel olarak çalıştığında yüksek hızlara çıkıyorsa bir kaç adres yakalamak mümkün olabilir.
Bunun olasılığının önümüzdeki 2sn içinde metaor çarpmasına eşdeğer.

1 saniye

2 saniye

Bakınız çarpmadı.

https://www.quora.com/Is-it-possible-for-someone-to-guess-a-private-key-to-a-Bitcoin-wallet-and-steal-the-coins/answer/Sahar-Wayne?share=149c9601&srid=1xxV

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk  ■  Facebook   Twitter   Telegram
kursunkalem
Jr. Member
*

Activity: 188
Merit: 8

View Profile
September 25, 2018, 12:54:39 PM

btc de ise daha farklı

1 adres üretilerek tarama ve denemeler
2. balance bulunan adresleri bir veri tabanı oluşturup oradan adres adres oluşturup karşılaştırmak.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
September 26, 2018, 06:10:28 AM

Konuyu birkaç gün önce fark ettim.
Başlangıç biraz hayal kırıklığıydı ama sonuna  kadar okudum. Çok güzel bir konu olmuş. 
Eminim konuyu açan arkadaşta, mevzunun buralara geleceğini düşünmemiştir.

Fikirlerini yazan, düşünen, uğraşan ve paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.
Vakit buldukça takipte olacağım. Son zamanlarda gördüğün en ilginç ve heyecan verici konu.
Jupiter_01 (OP)
Member
**

View Profile
September 26, 2018, 06:15:14 AM

Birçok usta defalarca yazdı ...
Konuyu şu dar İKİ boğazdan lütfen çıkartalım...
Birinci olasılık meselesi bu işle uğraşan, takip eden herkes bu olasılıkları emin olun çok iyi biliyor, bunu daha önce bu konu başlığı altında defalarca dillendirdi ustalar. Mesele olasılık meselesi değil (bilmem kaç kum tanesi var, dünyadaki her insana 6 milyar adres düşüyor ) mesele bu teknolojiyi tersten çözme ve anlama meselesi (tabi bir miktarda bir şeyler bulmak  Smiley ) Ben kendi adıma bu konu açıldığından beri milyonlarca adres taradım, karşılaştırdım ve oluşturdum...içinde bakiye olan ve kullanılmış hesaplara denk geldim... ve konuyu başından sonuna okursanız benim dışımda bulan arkadaşlarında olduğunu görürsünüz...

KISACA mesele OLASILIK meselesi DEĞİL... (araba arkası cam yazısı gibi oldu buda  Smiley )

İkinci mesele de yine aynı noktaya geliyor, konu program satışından bağış istemeden uzaklaşalı  190 mesaj oluyor...

BU KONUNUN DEVAMI, bana göre
Takipçilerini geliştirmeye devam etmeli,
Uğraşan arkadaşların uyguladıkları ve işe yarayan yöntemleri anlatmaları ve diğer takipçilerin bu yöntemi geliştirmesine izin vermesi (ben kendi adıma uyguladığım en basit yöntemi bile yazıyorum)
daha ilerisinde de gözlenen en iyi uygulamalara gurupça destek verilmesi ve o minvalde ilerlemesi olmalıdır.

konu takipçilerine ve ustalara bol BTC 'li günler....

etkisizeleman
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
September 27, 2018, 04:38:39 PM

Curl komutu ile denemeler yapmak sorun değilde verinin büyüklüğü göz önüne alındığında ciddi anlamda işlem uzun sürecektir

elimde kullanılmış bütün adresler mevcut ancak acemi olduğum için pratik bir kullanım yolu bulamadım.
Jupiter_01 (OP)
Member
**

View Profile
September 28, 2018, 06:20:54 AM

"""elimde kullanılmış bütün adresler mevcut ancak acemi olduğum için pratik bir kullanım yolu bulamadım"""

ben hedef bir 1xx şeklinde kullanılmış adresleri çıkartıyorum. 200.000 tane kadar. sonrasında üç dört gün bir bilgisayara adres ürettirip (1xx........) oluşan adreslerle benzerlik taraması yaptırıyorum (bu tarama 1 saat içinde bitiyor) ve sonuçlar ilginç oluyor kimi zaman Smiley

tabi bu yöntem basit ve programcılıkla alakası olmayan bir metod bizim çözümümüz & gelişimimiz daha sistematik ve yazılımsal bir altyapıda ilerlemeli...
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
September 28, 2018, 08:01:58 AM

ben bir dönem denemiş anlayamayında vazgeçmiştim yola giriyorum ama ortaya sonuç çıkaramıyordum  cidden sonuç aldığınız oluyor mu hala heyecanlandırıyor bu konu beni.
bulduğunuz sonuçlarda dolu çıkan olduğu zaman boşaltıyormusunuz adresleri?
etkisizeleman
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
September 28, 2018, 09:41:16 AM
Last edit: September 28, 2018, 09:59:11 AM by etkisizeleman

vanitygen ile oluşturma işlemi nedense bende aşırı yavaş komutlarda bir yerlerde hata yapıyorum ancak nere yaptığımı anlayamadım.

tamam şimdi oturdu kafama hersey
Jupiter_01 (OP)
Member
**

View Profile
September 28, 2018, 11:06:54 AM
Last edit: September 29, 2018, 06:15:43 AM by Jupiter_01

vanitygen64 -k -o list 1xx >list.txt

bir txt dosyasına bu komutu yazıp,bunu bat dosyası haline getirirsin 1xx....... şeklinde adresler oluşur, cmd yi kapattığında list.txt dosyasında yada list (tüm adresler burda kayıt edilir, komutu her çalıştırdığında list.txt dosyası kendini yeniler ama list dosyası o ana kadar oluşturulmuş adresleri sürekli kayıt eder, list dosyasını notepad++ ile açabilirsin) dosyasında adresler oluşmuş olur, daha sonra kimi düzenlemelerle txt dosyasını düzenleyip sadece adresleri alıp ister balance kontrolü yaparsın istersen karşılaştırma...

Evet sadece bu hafta içinde 4 adres yakaladım, hedefimdeki adres kümesi 1xx..... idi. 4 ün 3 ü kullanılmış birinde 0,000124 BTC mevcut, hala devam ediyorum adres oluşturmaya amacım içinde 10 ve 1 olan adreslerden birini bulmak yaklaşık 4000 tane sinde 0.25, 0.5, 1 ve 10 BTC (benim bir siteden bulup eklediklerim) mevcut kullanılmışlarla toplam 200.000 adreslik bir gurupta karşılaştırma yapıyorum.
200.000 (kullanılmış adres) & 1.000.000 (oluşturulan adres) şeklinde
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  

Jump to: