Bitcoin Forum
April 20, 2024, 04:16:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Zarada od bounty-a?  (Read 249 times)
BTCHadzija (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
May 25, 2018, 09:51:16 AM
Merited by big_daddy (1)
 #1

Pozdrav ljudi, htio sam da vas pitam kakva su vam iskustva sa bounties-ima, da li ste uspjeli zaraditi dobru kolicinu valuta s obzirom na utroseno vrijeme? Da li imate neke savjete za nas ostale?



Ja sam se nedavno prijavio na bountyhive i bounty0x kao platforme za bounties i uveliko su mi olakšale traženje istih, međutim nisam ih dovoljno dugo radio da bih primio prvu isplatu. Ako sve legne kako treba, biću više nego zadovoljan - ali da li to uvijek bude tako? Ima li neko od vas iskustva sa ovim stranicama? Da li možda znate za neke druge stranice koje bi mogle biti korisne?

I imate li neke generalne savjete/tips za bounties? Koji vam se bounty najviše isplatio?

Hvala unaprijed Smiley




1713586561
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713586561

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713586561
Reply with quote  #2

1713586561
Report to moderator
1713586561
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713586561

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713586561
Reply with quote  #2

1713586561
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713586561
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713586561

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713586561
Reply with quote  #2

1713586561
Report to moderator
1713586561
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713586561

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713586561
Reply with quote  #2

1713586561
Report to moderator
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
May 25, 2018, 10:17:59 AM
 #2

Nema baš nekog generalnog pravila kad tražiš bounty-e. Neki projekti možda izgledaju odlično, a na kraju ispadnu običan scam. Možda najbolje je uzimati projekte koji su na BountyHive stranici jer oni već naprave neku predselekciju, a i mislim da vlasnik projekta mora platiti nešto da bi se projekt izlistao na BountyHive stranici.
Evo, samo za primjer ja sam sudjelovao u jednoj kampanji koju sam pronašao ovdje na forumu. Kad sam dobio tokene, zaradio sam oko $600 kad sam ih prodao po cijeni od otprilike $0.015, a sad košta $0.085. Naravno da mi je krivo što sam prodao, ali što je - tu je.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
May 25, 2018, 11:47:14 AM
 #3

Najveću zaradu možeš imati od Signature kampanja (kad si neki viši rang) i od prijevoda ako to možeš dobro odraditi, no te kampanje i traže najviše truda. Uzmi si vremena pa prolistaj temu    
🍀🍀 Bounty kampanje Altcoin – Signature, Telegram 🍀🍀 puno se toga pisalo o stvarima koje te zanimaju, koliko se može dobiti od signature kampanja, kako odabrati signature kampanju, koliko se dobije od twitter, odnosno telegram kampanje.

Moj savjet ti je ako možeš da kreneš s prijevodima jer tu te rang na formu ne ograničava. Prvo probaj uloviti neki prijevod (nije toliko bitno koliko ćeš zaraditi), napravi ga kvalitetno obavezno kreiraj svoj portfolio prijevoda tako da vremenom uopće dođeš u obzir za velike i dobre prijevode.
Na forumu piši kvalitetne postove a nemoj samo zadovoljiti formu od  broja znakova signature kampanje. Ne mora svaki post biti stručni rad ali probaj tjedno napisati post ili dva u kojem će se vidjeti da si uložio vrijeme. Da bi mogao napisati takav post moraš učiti i stalno nešto čitati, pratiti, tako da pisanje kvalitetnog posta nije samo vrijeme pisanja.



  
bobo012
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 257


View Profile
May 26, 2018, 12:29:59 PM
 #4

Nekada je bila ok zarada, sad u zadnja dva mjeseca slabo ide, jedino ova byteball kampanja sto sad radim signature je dobra. Telegrami, twitteri i ostali socijalni mediji jako lose, a i konkurencija je sve veca. Nekad je bilo malo ljudi, sad se dijeli pool na puno bounty huntera
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
May 26, 2018, 03:17:16 PM
 #5

Nekada je bila ok zarada, sad u zadnja dva mjeseca slabo ide, jedino ova byteball kampanja sto sad radim signature je dobra. Telegrami, twitteri i ostali socijalni mediji jako lose, a i konkurencija je sve veca. Nekad je bilo malo ljudi, sad se dijeli pool na puno bounty huntera

Ja sam prvenstveno mislio na ICO-e koji plaćaju u svojim tokenima.
Ova tvoja signature kampanja je plaćena u BTCu ili njihovim coinima? Vidim da su izlistani na burzama tako da je jedna i drugo varijanta sigurna zarada.
Nisam pronašao njihov bounty thread (a na ANN threadu nema linka na bounty) imaš li možda link?
korni74
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 506


View Profile
May 26, 2018, 04:50:22 PM
 #6

Imaš signature kampanju na:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3162547.0

i na https://byteball.org/#dist  imaš sve ostale pod distribuciom.
BTCHadzija (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
May 26, 2018, 05:49:43 PM
 #7

Nekada je bila ok zarada, sad u zadnja dva mjeseca slabo ide, jedino ova byteball kampanja sto sad radim signature je dobra. Telegrami, twitteri i ostali socijalni mediji jako lose, a i konkurencija je sve veca. Nekad je bilo malo ljudi, sad se dijeli pool na puno bounty huntera

wow, izgleda kao da ta byteball kapmanja isplacuje svake sedmice...interesting

Nisam znao da ima i ovih kampanja koje nisu vezane za ICOs nego i tokene koji su vec listed.

Moracu da vidim koliko mi se isplati ova kampanja preko bountyhive pa zatim mozda probam i tu byteball


Moram biti full member da mogu nositi avatar?
btcminer49er
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 116


View Profile
May 26, 2018, 09:20:40 PM
 #8

Nekada je bila ok zarada, sad u zadnja dva mjeseca slabo ide, jedino ova byteball kampanja sto sad radim signature je dobra. Telegrami, twitteri i ostali socijalni mediji jako lose, a i konkurencija je sve veca. Nekad je bilo malo ljudi, sad se dijeli pool na puno bounty huntera

wow, izgleda kao da ta byteball kapmanja isplacuje svake sedmice...interesting

Nisam znao da ima i ovih kampanja koje nisu vezane za ICOs nego i tokene koji su vec listed.

Moracu da vidim koliko mi se isplati ova kampanja preko bountyhive pa zatim mozda probam i tu byteball


Moram biti full member da mogu nositi avatar?

Da, moraš biti Full member da bi mogao nositi avatara.
Ovakve kampanje koje plaćaju u BTCu, dolarima ili tokenima koji se mogu odmah unovčiti na velikoj burzi se jako brzo popune, kriteriji za ući u takvu kampanju su obično stroži nego za ICO signature kampanje.
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
May 26, 2018, 09:36:14 PM
 #9

Moje iskustvo je prilicno skromno, ali veoma pozitivno. Samo se bojim da sam imao vise srece nego pameti prilikom odabira, pa cemo videti uskoro sta mi je donela druga signature kampanja.
Moj ti je savet da, ako imas vremena i volje, probas sve sto mozes. Mozda se nadjes u prevodima, mozda u Signature kampanjama, a mozda u necem trecem. Mnogo zavisi od tvojih vestina. Mozda ce tebi nesto ici lakse nego drugima, pa iako je zarada mala tebi ce se isplatiti jer ces uloziti samo par sati rada.
CryptoCoinArbitrage
Member
**
Offline Offline

Activity: 485
Merit: 12

$WPP $HyFi https://hyfi-corp.com/


View Profile
October 06, 2018, 09:19:08 PM
 #10

Dosta sam još nov. Tek sada učestvujem u drugoj kampanji. Rank mi je dosta mali, tako da i dosta malo stekova dobijam stime i coina. Prva kampanja gde sam učestvovao trajalo je 8 nedelja.
Podela tokena još nije bio ni za ulagače ni za bounty huntere tako da neznam koliko sam dobio.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!