Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:40:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Masaüstü Cüzdanların Yedeklenmesi ve Yedeğin Geri Yüklenmesi  (Read 306 times)
bmgs (OP)
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
May 26, 2018, 06:32:45 AM
Merited by teramit (1), by rallier (1), SanalPara (1), Sakaleyn_40 (1)

Masaüstü Cüzdanların Yedeklenmesi ve Yedeğin Geri Yüklenmesi

Bu başlığı açma sebebim, son zamanlarda kendine ait cüzdanı olan birkaç bounty ve airdrop kampanyalarına katılmış olmam. Bountyhive üzerinden katıldığım Social Wallet (WIRE) ve airdropuna katıldığım SEMUX (SEM) gibi coinlerin kampanyalarına katılmak için cüzdan adreslerine ihtiyacımız var. Bunlar token değil, MEW adresine gelmiyor. Ben bu tür coinler için bilgisayarımda devamlı cüzdan tutmuyorum. Önce yüklüyorum, adresi alıp cüzdanı şifreledikten sonra cüzdanın yedeğini alıyorum. Sonra da diğer dosyaları siliyorum.

Cüzdanınızı yedeklemek için:

1. İndirilen cüzdan dosyası çalıştırılır, cüzdanın senkronize olması gerekir. Cüzdanın senkronize olması coine bağlı olarak 1-2 saat sürebilir.
2. Ayarlar>Cüzdanı Şifrele adımından indirdiğim cüzdanları şifreliyorum ben ayrıca. Bu adım, dosyalarınızın başka birinin eline geçmesi durumunuzda güvenliğinizi sağlamak için. Ama buradaki önemli nokta, eğer bu şifreyi unutursanız, cüzdanınızdaki coinlerinize elveda dersiniz. Eğer cüzdanınızı şifrelediyseniz, cüzdanı kapatıp yeniden açmanızı isteyecektir.
3. Dosya>Adres Al sekmesi altındaki adresiniz ile bounty, airdrop veya ICO’lara katılabilirsiniz.
4. Dosya> Cüzdanı yedekle sekmesinden cüzdanınızı yedekleyebilirsiniz. Bu sekmeyi tıkladığınızda *.dat uzantılı bir dosya oluşturacaksınız. Bu dosyayı güvenli bir şekilde saklayarak, bilgisayarınızdaki cüzdan dosyasını kaldırabilirsiniz.

Yedeklerinizi geri yüklemek için:

1. Coine ait cüzdanın en güncel versiyonunu bilgisayarınıza indirin ve cüzdanı bilgisayarınıza kurun.
2. Kurulum bittikten sonra bilgisayarınızdan …\Users\bilgisayar_adı\AppData\Roaming\Cüzdanınız sayfasına gidip, içerideki wallet.dat dosyasını siliyoruz. Sonra buraya, önceden almış olduğumuz cüzdan yedeğinin, wallet.dat adında yapıştırıyoruz. Aldığınız *.dat uzantılı yedek dosyanın  adı “wallet”olmak zorundadır.
3. Cüzdanı açıp senkronize olmasını bekliyoruz ve işleminiz tamamlanıyor.

Airdrop veya bountyden gelen bu tür coinler ilerde herhangi bir borsaya girerse, yukarıdaki şekilde cüzdanınızı geri çağırıp, coinlerinizi gönderebilirsiniz.
catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

View Profile
May 26, 2018, 06:39:21 AM

Eline sağlık, bilinmesi gereken güzel bir konuya değinmişsin. Cüzdanları yedek almama hatası sonucunda token ve coin lerini kaybeden çok arkadaşım oldu.
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
May 26, 2018, 06:40:39 AM

Faydalı bilgi. Emeğe saygı. İstenilen miktarda cüzdan oluşturmak çok iyi olacak .

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
May 26, 2018, 06:44:34 AM

Bilgilendirmeniz için teşekkürler, ancak sizinde belirttiğiniz gibi şifreyi unutursak cüzdanlara elveda deriz kısmı biraz can sıkıcı olabilir. O yüzden çok dikkatli olmak gerekiyor.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
May 26, 2018, 06:52:57 AM

uzun zamandır aslında yapmaya çalıştığım fakat yapmayı beceremediğim  bir konuydu (meritim olsa verirdim) teşekkür ederim
Bm1905
Jr. Member
*

Activity: 140

View Profile WWW
May 26, 2018, 08:30:19 AM

Masaüstü Cüzdanların Yedeklenmesi ve Yedeğin Geri Yüklenmesi

Bu başlığı açma sebebim, son zamanlarda kendine ait cüzdanı olan birkaç bounty ve airdrop kampanyalarına katılmış olmam. Bountyhive üzerinden katıldığım Social Wallet (WIRE) ve airdropuna katıldığım SEMUX (SEM) gibi coinlerin kampanyalarına katılmak için cüzdan adreslerine ihtiyacımız var. Bunlar token değil, MEW adresine gelmiyor. Ben bu tür coinler için bilgisayarımda devamlı cüzdan tutmuyorum. Önce yüklüyorum, adresi alıp cüzdanı şifreledikten sonra cüzdanın yedeğini alıyorum. Sonra da diğer dosyaları siliyorum.

Cüzdanınızı yedeklemek için:

1. İndirilen cüzdan dosyası çalıştırılır, cüzdanın senkronize olması gerekir. Cüzdanın senkronize olması coine bağlı olarak 1-2 saat sürebilir.
2. Ayarlar>Cüzdanı Şifrele adımından indirdiğim cüzdanları şifreliyorum ben ayrıca. Bu adım, dosyalarınızın başka birinin eline geçmesi durumunuzda güvenliğinizi sağlamak için. Ama buradaki önemli nokta, eğer bu şifreyi unutursanız, cüzdanınızdaki coinlerinize elveda dersiniz. Eğer cüzdanınızı şifrelediyseniz, cüzdanı kapatıp yeniden açmanızı isteyecektir.
3. Dosya>Adres Al sekmesi altındaki adresiniz ile bounty, airdrop veya ICO’lara katılabilirsiniz.
4. Dosya> Cüzdanı yedekle sekmesinden cüzdanınızı yedekleyebilirsiniz. Bu sekmeyi tıkladığınızda *.dat uzantılı bir dosya oluşturacaksınız. Bu dosyayı güvenli bir şekilde saklayarak, bilgisayarınızdaki cüzdan dosyasını kaldırabilirsiniz.

Yedeklerinizi geri yüklemek için:

1. Coine ait cüzdanın en güncel versiyonunu bilgisayarınıza indirin ve cüzdanı bilgisayarınıza kurun.
2. Kurulum bittikten sonra bilgisayarınızdan …\Users\bilgisayar_adı\AppData\Roaming\Cüzdanınız sayfasına gidip, içerideki wallet.dat dosyasını siliyoruz. Sonra buraya, önceden almış olduğumuz cüzdan yedeğinin, wallet.dat adında yapıştırıyoruz. Aldığınız *.dat uzantılı yedek dosyanın  adı “wallet”olmak zorundadır.
3. Cüzdanı açıp senkronize olmasını bekliyoruz ve işleminiz tamamlanıyor.

Airdrop veya bountyden gelen bu tür coinler ilerde herhangi bir borsaya girerse, yukarıdaki şekilde cüzdanınızı geri çağırıp, coinlerinizi gönderebilirsiniz.
Paylaşım için çok teşekkürler, bountyhive aracılığıyla katıldığım Social Wallet (WIRE) coinleri tutuyordum cüzdanda. Masternode kuracak kadar yok tabi elimde, yedeği alıp walleti sildim ben de.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 26, 2018, 09:00:31 AM

Bilmeyenler için yararlı bir konu olmuş. Elimde yok bunlardan ama olmasa da bilmek gerekiyor cüzdan yedekleme ve yedeğin geri yükleme mantığını.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
May 26, 2018, 09:13:57 AM

Çok önemli bir konuya değinmişsin. Cüzdan yedeği almak ve yedeğin geri yüklenmesi. +1 Meritini verdim. Bilgilendirici ve sade anlatımın için. Teşekkürler. Smiley

calmaral
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile
May 26, 2018, 09:43:55 AM

Eyvallah dostum, şu ana kadar myetherwallet ve borsa cüzdanlarının haricinde kullandığım olmadı ama bu senin anlatıklarını dikkate alacağım bilgisayara bir cüzdan kurarsam.
marn6767
Member
**

Activity: 252
Merit: 13

View Profile
May 26, 2018, 11:15:57 AM

güzel bir konu olmuş. Yeni başlayan bir çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir durum bu. Umarım piyasaya yeni giren kullanıcılara yardımcı olacak ve onların bu konuda bilgilenmesini sağlayacak
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
May 26, 2018, 12:06:02 PM

1 Meritim vardı onu da sana verdim kardeş. Emeğin için teşekkür ederim. Dün bende bu yedekleme konusunda biraz araştırma yaptım. Bugün sana denk geldim. Faydalı bir başlık. Ellerine sağlık.

melihce
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 2

View Profile
May 26, 2018, 02:24:38 PM

Bu işin icindeysek mutlaka bilmemiz gereken bir bilgilendirme olmuş.İsabet bir konu ve teşekkür ederiz.
bmgs (OP)
Member
**

View Profile
May 26, 2018, 04:23:03 PM

Çok önemli bir konuya değinmişsin. Cüzdan yedeği almak ve yedeğin geri yüklenmesi. +1 Meritini verdim. Bilgilendirici ve sade anlatımın için. Teşekkürler. Smiley
Merit için çok teşekkür ederim. Bilgi paylaştıkça çoğalır.
bmgs (OP)
Member
**

View Profile
May 26, 2018, 04:25:50 PM

1 Meritim vardı onu da sana verdim kardeş. Emeğin için teşekkür ederim. Dün bende bu yedekleme konusunda biraz araştırma yaptım. Bugün sana denk geldim. Faydalı bir başlık. Ellerine sağlık.
Merit için çok teşekkür ederim. Ben de baya uğraşmıştım cüzdanı geri yüklemek için. Öğrenilen bilgiyi paylaşmak gerekir.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
May 26, 2018, 06:14:21 PM

Aslında bu cüzdanların kullanılması daha güvenli ancak güncelleme sürelerinin fazla olması dolayısıyla kullanılmıyorlar. Şahsen ben de kullanmıyorum.

Ferahnuma
Jr. Member
*

Activity: 264

View Profile
May 31, 2018, 04:15:12 PM

Çok işe yarar bir konu açmışsınız. Böyle bir konu gördüğüm için de çok memnun oldum. Ellerinize sağlık.
Bm1905
Jr. Member
*

Activity: 140

View Profile WWW
June 16, 2018, 01:13:21 PM

Social Wallet (WIRE) 'ın online cüzdanını kullanan bazı arkadaşlar sorun yaşamış sanırım. Borsalara ve online cüzdanlara göre her zaman çok daha güvenli oluyor bu şekildeki masaüstü cüzdanlar.
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
June 16, 2018, 04:09:44 PM

Masaüstü cüzdanlar iyi güzelde lan bi güncellemesi saatler sürüyor çok sıkıntı yaratıyor bekletmesi hemen kullanımı kolay olsa herkes masaüstüne dönücekte dönemiyor güncellemelerin uzun sürmesinden dolayı

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
June 16, 2018, 06:02:36 PM

hocam wallet.dat ı yedekleyip ne yapacaksınız yav

private keyi çıkartın içeriden dumpprivkey komutu ile az yenilikçi olun Cheesy
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
June 16, 2018, 06:54:57 PM

en güzeli bilgisayara vmware kurup sanal makinada tutacaksın cüzdanları format atsanda direk yedeklediğin sanal makinanın dosyasıyla kolayca aktif edebilirsiniz

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████