Bitcoin Forum
June 27, 2024, 03:07:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Altcoin Fiyat Hareketleri - Takip ve Spekülasyon  (Read 9138 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
February 01, 2014, 09:26:36 PM

tıps de önceden kazılmış çok yüksek miktarda coin vardı fakat pazara çıkmamıştı coin. pazara çıktığında ilk önce aşırı yükseldi daha sonra önceden kazılan coinler de pazara girince değer iyice düştü. Ben tekrar 70-80 gibi rakam görebileceğini sanmıyorum. Bir pump ekibi ele alsa bile 150-200 btc leri olması lazım ki çok daha kolay pump edilebilecek coinler varken bu kadar satışı olan bi coinle uğraşacaklarını sanmam.

Aldıktan sonra öğrendim bende o kadar tips olduğunu piyasada, araştırmadan almanın cezasını çekiyoruz. ama btc marketi iş yaparsa nerdeyse aldığımız fiyata çıkabilir diye düşünüyorum en azından.Yoksa şu durumda dörtte bire yaklaşıyor hemen hemen.
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 01, 2014, 11:06:44 PM

2. bir moon vakasını pot yapabilir. 30 seviyesinde farkedip 160 seviyesinde ancak almıştım. Hatta çok geç mi kaldık acaba diye düşündüm. Fakat aldıktan 3-4 gün sonra. 1400 lere kadar fırladı. Ben 1000-700 aralığında çıkış yaptım ve paramı yaklaşık 5 kat arttırmıştım. Potcoin de şu anda ciddi bir markette satışı olmamasına rağmen yüksek alış değeri buluyor. Fiyat düşüşünün nedeni yevmiye usulü günlük kar kovalayan minerların dump etmesi. Tabiki çok kesin konuşamam ama bu coinden çok büyük beklentiler var ve ekibin de sıkı çalıştığını ve coin piyasasında sözü geçen etkili insanlarla işbirliği içinde olduğunu biliyorum. Şu anda 3600 khs ile çok temiz 2 ltc bırakıyor. birkaç gün öncesine kadar 4 ltc geliyordu günlük. Halen değerinin bu kadar yüksek olmasının bir anlamı yok. Benim tahminim ileriki planlardan umutlu orta vadeli yatırımcıların bu fiyatlardan alım yapması. Ben kazdıklarımı satmıyorum açıkçası.

NetAlp
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
February 02, 2014, 08:27:45 AM

Neredeyse bütün coinler dibi gördü birçoğu dahada düşüyor.
Elimizdekileri hemen satmalımıyız yoksa 1-2 hafta daha beklemeliyim karar veremedim bir türlü.
En çokta klondikecoin vardı elimde oda %75 düştü çıkmasını beklerken Smiley
Gülermisin ağlarmısın anlayamadım.  Cheesy
KDC leri iyiki satmamışım Coinedupa eklendi sonunda  Cheesy

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
 █▄▄▄██▀ ▄▄██▀▀      ▐███▄ ▀ ▀▀▄
  ▀██▄    ▀▄    ▄ ▄  ▀▀▀▀▀█    ▄██
    ▀███▄▄▄▄▄  █▌ ▀▀▄▄▄  ▄█     ▐█
   ▀▄▄ ██▀▀   ███▄▄▄▄▄▄  █▄▄    █▀
     █▌ ██    ▐████▀▀   ▄██▄▄▄▄██
      ▌ ▐█   █ ▀▄    ▄ ▐██▀    ▀
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
Tigereum             ▀▀▄▄
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
Facebook   Twitter   Linkedin
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
February 05, 2014, 08:26:01 AM

Tips leri hala bekletiyorum. Hareketlenme olabilir. orjinal konusunda yazılanlar doğru olursa yukarı yönlü bir hareketlenme olacak gibi. Diff sorununu düzeltip, istemcide yenilik falan yapmışlar.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=391192.1380

yatırım tavsiyesi değildir.
labtek38
Full Member

View Profile
February 05, 2014, 10:19:46 AM

Tips 50 den 100 e kadar belki 3 000 ltc satış var bunlar nasıl eriycek ya da yukarı çekilecek. En dip noktaları 45-46 sanırım oralardan alabiliyorsanız 50 den geri satın derim. Tips ile ilgili bu kadar emirin yukarı veya bunları satın alacak yeni yatırımcı çekilmesi zor.

grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
February 11, 2014, 11:47:22 AM

Leafcoin i takip eden var mı?
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
February 12, 2014, 01:56:52 PM

attım ben biraz köşeye..
btworld
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
February 18, 2014, 09:07:56 AM

Coinmarketcap da 3. sıraya oturan Electric  de dönen olay nedir? Tanesi 0,44$ ve anormal bir işlem hacmi gözüküyor.

3  Electric $ 1,306,503,022 $ 0.44 2,968,056,880 VOLT $ 5,217 +915567.66 %
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
February 18, 2014, 09:15:51 AM

reddcoini pek takip eden yok sanırım %50 artış var düşük fiyattan bayağı toplamıştım önce düşüşteki zararımıda kurtardım

karmada şuan çok düşük alınabilir seviyede ana konusundaki son yorumlarda millet galeyana gelmiş ama tam anlamadım  Undecided
ripzombie
Full Member

Activity: 589

View Profile
February 18, 2014, 10:52:36 PM

Tecrübeli arkadaşlar, Karlı coinleri belirlemekte ne tür stratejiler kullanıyorlar, hangi siteleri takip ediyorlar bilgi verirlerse çok memnun oluruz.
popüler coinlerin gün içi karlılık değerlerini ortalama olarak alabilsek mesela yada böyle bir site olsa, hergün ortalama karlılığı en yüksek olan coin'e 1 gün kazabilsek yeterli olur, yada hergün diff değeri en düşük olan 3-4 coin arasında yazı tura atıp 1 tam gün o coin'i kazıp sonra da fiyatının artmasını mı beklemek lazım, walla bilemedim. Herkesin tecrübesine ve görüşüne saygı duyuyorum ama 1 aydır forumda ne okumadığım spekülasyon kaldı, ne incelemediğim chart fakat hangi gün hangi coin'i kazacağıma dair bir strateji bir türlü bulamadım. Arkadaşların dediği gibi stabilitesi iyi doge kazıp duruyorum 3200KH/s ile..

oysa dediğim gibi 1 gün sonra 24 saatlik diff değeri ortalamada en düşük ama sonrasında prim yapacak coin'i tespit edebilmek için bir ipucu , bir strateji bulabilsem süper olcak walla.
labtek38
Full Member

View Profile
February 18, 2014, 11:19:03 PM

Şimdi sanmayın ki hiç bir piyasa genel kullanıcı tarafından şekillendiriliyor. Özellikle bu sanal para piyasasında gerçek paraya oranla çok küçük bir paranız olsa bile piyasayı istediğiniz yönde hareketlendirebilirsiniz. Tabi burda küçükten kastım en az birkaç milyon dolar. Gerçek parada birkaç milyondolarla piyasa pek hareketlenmez ama burda etkilenir. Bunu bilmenizin yöntemi de yapacak olan kişilerin planlarına ortak olmanızdır. Başka türlüsü zar atmaktan farklı değildir. Bazısı konunuların mesaj sayısına falan bakıyor yok efendm developer çok çalışıyor falan filan diyor bunların hepsinin hikaye olduğunu düşünüyorum. Olay dönüp dolaşıp sermaye yetırmaya bakıyor. En güzel örneği DOGE dir bunun. Milletin hoşuna gittiği için mi bu kadar değerlendi sanıyorsunuz. Ya da tesadüf mü? Hayır birileri planlı olarak parayı yatırdı ve burada tuttu. sürekli alış destekleriyle güveni oturttu ve şu anda başlangıç değerinin 25 katı ve bu sadece yaklaşık 3 aylık bir süreçte oldu. Bunu baştan bilsek elbette varımız yoğumuzla girerdik değil mi? Ama bilemeyiz. Şimdi 2 ay sonra hangi coinin 10 - 15 katı olacağını bilemeyeceğimiz gibi. Bunun yöntemi sermayeyi bastıranlarla birlikte hareket etmek. Ama biz bu ekosistemin en altında mikroorganizmalarız. Asıl köpekbalıklarının umrunda bile değiliz. Day trading ile 3-5 kazandık kardır diyoruz.

aybey
Sr. Member

Activity: 243
Merit: 250

View Profile
February 19, 2014, 08:12:08 AM

Şimdi sanmayın ki hiç bir piyasa genel kullanıcı tarafından şekillendiriliyor. Özellikle bu sanal para piyasasında gerçek paraya oranla çok küçük bir paranız olsa bile piyasayı istediğiniz yönde hareketlendirebilirsiniz. Tabi burda küçükten kastım en az birkaç milyon dolar. Gerçek parada birkaç milyondolarla piyasa pek hareketlenmez ama burda etkilenir. Bunu bilmenizin yöntemi de yapacak olan kişilerin planlarına ortak olmanızdır. Başka türlüsü zar atmaktan farklı değildir. Bazısı konunuların mesaj sayısına falan bakıyor yok efendm developer çok çalışıyor falan filan diyor bunların hepsinin hikaye olduğunu düşünüyorum. Olay dönüp dolaşıp sermaye yetırmaya bakıyor. En güzel örneği DOGE dir bunun. Milletin hoşuna gittiği için mi bu kadar değerlendi sanıyorsunuz. Ya da tesadüf mü? Hayır birileri planlı olarak parayı yatırdı ve burada tuttu. sürekli alış destekleriyle güveni oturttu ve şu anda başlangıç değerinin 25 katı ve bu sadece yaklaşık 3 aylık bir süreçte oldu. Bunu baştan bilsek elbette varımız yoğumuzla girerdik değil mi? Ama bilemeyiz. Şimdi 2 ay sonra hangi coinin 10 - 15 katı olacağını bilemeyeceğimiz gibi. Bunun yöntemi sermayeyi bastıranlarla birlikte hareket etmek. Ama biz bu ekosistemin en altında mikroorganizmalarız. Asıl köpekbalıklarının umrunda bile değiliz. Day trading ile 3-5 kazandık kardır diyoruz.

aynen katılıyorum söylediklerine.Alt coinlerde herşey fasofiso degerlenmesinde önemli olan üç önemli şey var bana göre. Bİrincisi sermayesi milyon dolar olan yatırımcıların coini desteklemesi.Bunuda ya coini sürekli alıp şişirip 4-5 katına çıkarıp satıyolar fiyat iniyor sonra aradan bir süre daha geçiyor iyce düşünce aynı işlemi tekrarlıyorlar. Ya da Dogedeki gibi bu herhalde altcoinlerde tek örnektir aldıktan sonra arkasında durup destekliyolar kar satısı yapanlarınınkinide alıyolar ve güven oluşturuyorlar buda daha çok yatırımcı çekiyor.Alt coinleri ikinci olarak değerlendircek şey basında ya da twitterda çıkan reklam vari haberler.Üçüncü olarak ise birçok farklı sitede satışa girmesi.Son olarakda sayısı az olan coinlerde dump olayı biraz daha zor oluyor onada dikkat edilebilir.

[ CENTRA ] Creating a World Connected to Cryptocurrency
▚▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▞
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
February 19, 2014, 09:10:18 AM

zaten gerçek pump böyle uzun vadeye yayılandır. yani saf bir manipülasyon. üstelik ustalar bir coini öyle bir konuma getirir ki, elinde o coinin toplam miktarının yarısına bile sahip olsa piyasayı bozmadan çıkış yapabilirler.

100den al 110dan sat sonra 105den al 115den sat sonra 110dan al 120den sat bu şekilde devam ederek 2 aylık bir döneme yayarsan deli dehşet kâr + güven + ilgi + miner + community desteği sağlanır. dogede tam olarak yaşanan buydu. 4chan kadrosu iyi iş çıkardı yani.

artı zaten gerçekten usta manipülatörler ne twitter ne reddit hiçbir şeye ihtiyaç duymadan sessiz sedasız yapıyorlar bunu. hoş 1000 btc kimde olsa bunları zorlanmadan yapar zaten. zor bişiy değil para olduktan sonra az bi tecrübeyle herkes yapar, ama asıl tecrübe gerektiren o coinin stabilitesini bozmadan çıkış yapabilmekte. ki işte bunu herkes yapamaz.

adam değeri artırıyor, içeri yatırımcı girmeye başlıyor ve zamanla doğal olarak o coin arkasında büyük bir community desteği olmaya başlıyor.

doge'nin arkasındaki community desteğinin yarısı meme coini olmasıysa diğer yarısı manipülatörlerin başarısıydı.

selamlar olsun.
grolll
Legendary
*

View Profile
February 23, 2014, 07:48:20 PM

-Tips dünden bugüne 33 ten 100 e çıktı.Şu anda 75 litoshide seyrediyor.

-Dime 12'den 25 e fırladı şu anda 17 lerde.
EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Activity: 3766
Merit: 2120

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 23, 2014, 08:05:58 PM

Bilgilendirme için teşekkürler grolll. Geçen ay yüksek fiyattan alıp yine de 1.5 katına satacakken site problemi yaşayarak elimde kalan TIPS'leri bugün kâr ederek sattım. Bu kadar beklemeyip panik yapsaydım 3'te bir fiyatına satabilirdim.
Eğer bir coinde inovasyon ya da spekülasyon varsa, zarardan çıkmak yerine beklemeye değer. Benim için BTC, LTC, NMC ve DVC'de inovasyon olduğu için bu coinler her zaman değerlidir. Fiyatından bağımsız olarak elimde tutmak isterim. Diğer coinleri ise spekülasyon potansiyeline bağlı olarak kısa veya orta vadeli olarak bulundururum. Spekülatif coinlerde amacım elimdeki BTC miktarını artırmaktır.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
grolll
Legendary
*

View Profile
February 23, 2014, 08:59:17 PM

Ben 75 den almıştım gene 75 den sattım.Bu başlığı hergün güncel tutmak gerekir.Pump başlarken yakalamak herkesin yararına olacaktır.Fiat'a döndüm yatırım yapıcak coin arıyorum şu anda mesela.
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  

Jump to: