Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:29:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: BrainMab - En iyi Türk ICO'su Olabilir mi?  (Read 1223 times)
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
May 30, 2018, 06:10:45 PM

Gördüğüm en kötü ekibe sahip token bu olabilir. Öyle ki çocuklar Linkedin profillerini bile yeni açmışlar. İçersinde hiç bir yetkinliğe dair bilgi yok. Kısaca parayı yatırın da kaçalım gibi duruyorlar.
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714793393
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714793393
Reply with quote  #2

1714793393
Report to moderator
1714793393
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714793393
Reply with quote  #2

1714793393
Report to moderator
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
May 30, 2018, 06:34:06 PM

CEO'nun tipi ilginç çıkmış gerçekten ama kendisi şu an en büyük exchangelerden bir tanesinde çalışmakta.

Önyargı ile yaklaşmayın aklınıza takılan bir soru varsa telegram grubundan sorabilirsiniz.

Telegram grubunda an itibarı ile 70 binden fazla kişi bulunuyor.

https://t.me/Brainmab
https://t.me/Brainmab_Turkey

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 30, 2018, 07:20:17 PM

CEO'nun tipi ilginç çıkmış gerçekten ama kendisi şu an en büyük exchangelerden bir tanesinde çalışmakta.

Önyargı ile yaklaşmayın aklınıza takılan bir soru varsa telegram grubundan sorabilirsiniz.

Telegram grubunda an itibarı ile 70 binden fazla kişi bulunuyor.

https://t.me/Brainmab
https://t.me/Brainmab_Turkey

Airdrop karşılığı Telegram kanalına giriş zorunlu olduğunda, en çöp coin bile 20k üzerine çıkıyor. Çünkü insanlar airdrop gelince çıkarım diyerek kanala giriyor. 70 bin kişi var ama kanal aktifliğine bakın, yorum yazan çok çok az. Bir de aynı sayıda projesi olan coin/tokenların telegram gruplarına bakın demek istediğimi anlayacaksınız.

L0rd
Newbie
*

Activity: 111
Merit: 0

View Profile
May 30, 2018, 07:31:55 PM

Türk ama  Türkçe içerik, whitepaper yok, telegram grubu da nasıl 70 bin olduysa?
Tezcalitpoka
Member
**

Activity: 109
Merit: 10

View Profile
June 19, 2018, 12:45:55 AM

Yorumlari biraz okudum da herkes tipe ve yasa takilmis, siz bu kafayla ether gibi daha cok proje kacirirsiniz. Bunlar beni baglamiyor. Ben projeye bakarim..bunlari gormezden gelip projeyi yapan arkadaslara bir soru sormayi tercih ediyorum.

Neden Blockchain teknolojisini kullaniyorsunuz?
Birde whitepaperde motion ve silent speech'den bahsedilmis, bunun Stewen Hawking'in kullandigi sandalyedeki teknoloji ile bir benzerligi varmidir?

gecinmederdi
Jr. Member
*

Activity: 34
Merit: 1

View Profile
June 19, 2018, 02:34:40 AM

joint ventureste türk ekibiydi icoyu başarılı şekilde tamamlamışlardı en son
stil3tto (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile
June 19, 2018, 08:26:43 AM

Private pre ico tükenmiş zamanından önce. 1 Temmuz'da pre ico başlıyor.

Takipteyiz bakalım...  Grin
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
June 19, 2018, 11:13:40 AM

Yorumlari biraz okudum da herkes tipe ve yasa takilmis, siz bu kafayla ether gibi daha cok proje kacirirsiniz. Bunlar beni baglamiyor. Ben projeye bakarim..bunlari gormezden gelip projeyi yapan arkadaslara bir soru sormayi tercih ediyorum.

Birde whitepaperde motion ve silent speech'den bahsedilmis, bunun Stewen Hawking'in kullandigi sandalyedeki teknoloji ile bir benzerligi varmidir?

yaşlarıyla tipleriyle bir alakası yok. tamamen gereksiz çöp bir proje. parasını kaybetmek isteyen yatırım yapsın.
stil3tto (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile
June 19, 2018, 12:55:32 PM

Merhabalar, konuyu yeni gördüm Telegram grubumuzda. Güzel sözler için teşekkür ederim herkese.

Ben ekipte BCI araştırma geliştirme rolündeyim. İlginiz için teşekkürler, sorularınızı cevaplandırayım;

Neden blockchain? Birden fazla sebebi var:

1- Veri güvenliği şu sıralar gündemde çok fazla yer alan bir konu biliyorsunuz. Büyük sosyal medya şirketleri olsun, e-ticaret siteleri olsun, arama motorları olsun çoğu büyük web tabanlı şirket insanların verilerini analiz etmek için neredeyse sıraya girer haldeler. Özellikle de insanların akıllarına bu kadar yakın gözlem yapan bir teknoloji üzerine çalışırken veriyi tekelimizde ve kendi sunucularımızda tutmanın güven vermeyeceğini ve etik olmayacağını düşünüyoruz. İnsanlardan veri toplayıp o veriyi satma veya monetize etme gibi bir amacımız yok.

2- Sonsuza kadar kendi özel ekipmanımızı üretip, kendi özel yazılımımızı kullanıp, sadece bizim istediğimiz servisler kullanılsın niyetinde değiliz. Bunun yerine isteyen herkesin oluşturduğumuz altyapıyı ve bilgiyi kullanabilmesini istiyoruz. Hal böyleyken projenin finansal kısmında da blockchain kullanmak çok mantıklı bir seçenek olarak görülüyor bizim için.

3- Blockchain'in şu anda halihazırda çok eşsiz ve fikirlerimiz için çok faydalı olabilecek özellikleri olduğunun farkındayız.

4- Merkeziyetsizlik  Smiley

Stephen Hawking'e gelince de, onun cihazı gözünün altındaki ufak bir kasın hareketini izleyerek çalışan özel bir cihaz. Silent speech'ten bahsedemeyiz. Hawking'in ekranda sürekli hareket eden bir imleci o minik kas hareketiyle kontrol etmesini sağlayan bir sistem. Silent speech için konuşmada aktif rol alan organlardan veri alabiliyor olmanız gerekir 2018 teknolojisi ile. Fakat kendisi ALS hastası, ve P300 veya N100 speller olarak anılan aygıtlarla ALS hastalarında doğrudan beyinden gelen dalgalarla çalışabiliyor bu tarz arayüzler. Kas hareketine hiç ihtiyaç olmadan. Beynin karar alma mekanizmasının aktivasyonu üzerine bilgi verebilen dalgalar bunlar. P300 ve N100 ile alakalı şu çalışmayı bırakayım daha çok bilgi almak isterseniz: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25160220

Motion'dan kastımız daha çok "el ve kol hareketleri" dediğimiz tarzda şeyler. Elinizle "OK" yapmanız, yumruk sıkmanız, avuç açmanız vb. tarzında.

Madem proje ekibindesiniz, hoşgeldiniz. Burada olmanız ve bizimle bilgi paylaşmanız güzel.

Projenin sitesinde Türkçe içeriğe neden yer vermediğinizi sorabilir miyim?
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
June 19, 2018, 01:13:41 PM

Bu işi bir kaç ay önce yapsalar çok daha fazla kişiyi dolandırabilirlerdi. Birisi söylesin boğada gelsinler ortalıkta çok acemi kullanıcı kalmadı.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
June 19, 2018, 01:34:26 PM

beyin haritası. tam turkıyeye lazım olan sey. BEYİN. ama bunun ıcın blockchaıne gerek yok. sıkıntı bu.
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
June 19, 2018, 03:04:07 PM

Türk projelerinin dürüst ve düzgün şekilde ilerlemesi gerekiyor. Artık bu piyasada olmalıyız. Bakalım sizler neler yapacaksınız? Çalışmalarınızda inşallah başarılı olursunuz. Yoksa Türklere hiç güven kalmayacak

zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
June 19, 2018, 03:15:10 PM

türkler mümkünse bu piyasaya girmesin. girmeyelim. dolandırıyoruz çünkü insanları. biz kimseyi zengin etmeyelim arkadaşlar.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
June 19, 2018, 05:25:45 PM

bu piyasade yeni olmama rağmen Türk coinlerine şimdiden güvenim gitti. Piyasada toplayıp kaçan kaçana. Umarim sizler çıktığınız bu yolda güzel ve dürüst işler başarabilirsiniz. Şöyle gögsümüzü gere gere işte bizim coinimiz dedirtirsiniz.
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294

View Profile
June 19, 2018, 06:03:16 PM

olabilir hocam , ben de çok beğeniyorum bunların yaptığı icoları, çok hoşuma gidiyor türkler ico çıkarınca gururlanıyorum
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
June 19, 2018, 06:24:53 PM

Ekip üyeleri olarak gösterilen çinliler fake değilse ben de bir şey bilmiyorum. Demin google taraması yaptım, çıkan tek fotoğraf proje sitesindeki vesikalık. Ben de yolum düşerse Zeytinburnu'ya bir uğrayıp, çekik gözlü birkaç arkadaşın fotoğrafını çekip bir proje oluşturmak istiyorum, desteğinizi bekliyorum.  Grin
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
June 20, 2018, 10:30:14 AM

Artık her önüne gelen ICO yapıp parsayı toplamaya çalışıyor. Bir başka scam proje diye düşünüyorum, scam olmasa bile bana öyle bir intiba verdi ve ekibin bu forumda ki çoğu kişiden en azından teorik açıdan daha toy olduğunu düşündürecek şeyler var.  Ancak aza tamah etmişler ekip kendine çokta bir şey ayırmamış tok gözlüler takdir ettim. Ekipte ki kişiler gerçek olabilir proje ye destek olabilirler sıkıntı yok ama ikna olmadım. Alan adı sorgulamasında hiçbir şey görünmüyor buda ekibin kendine bile güvenmediğinin açık kanıtı bence.

Genel Kanım ; "Şöyle br proje var hadi bir deneyelim olmasa daha iyi olur topladığımız kadar artık" mantığı ile çıkmış
turkmachiavelli
Full Member

Merit: 100

View Profile
June 20, 2018, 10:42:04 AM

Umarım piyasada tutunmayı ve başarı yakalamayı başarırlar bunu canı gönülden isterim fakat ıco işlerinde olaylar biraz çığrından çıkmaya başladı, önüne gelen ıco çıkartıyor zaten yarısıda scam çıkıyor bu sebeplerden tedbiri elden bırakmamak en iyisi olur.

rumblesix
Member
**

Merit: 16

View Profile
June 20, 2018, 10:54:03 AM

İyi Türk icosu yoktur, az çalabilen vardır. Ben artık bırak Türk icolarını incelemeyi Türklerden tavsiye bile almıyorum. Yakında Türklerin aldığı coinleri bile almaktan vazgeçebilirim. O kadar soğuttular kendilerinden.
karates
Newbie
*

Activity: 65
Merit: 0

View Profile
June 20, 2018, 03:10:17 PM

Bu içerikle scam olabileceğini düşünürdüm. Fakat ilginç bi ayrıntı var; buradaki ingilizce announcement'ını, Ali Pura yapmış. Kendisi sanıyorum türkiye'deki en büyük mining farmın ve belki de memleket mining konusundaki en tecrübeli insanlardan biri.

Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: