Bitcoin Forum
April 19, 2024, 03:04:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 125 »
  Print  
Author Topic: Ethereum  (Read 240718 times)
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
September 28, 2015, 10:46:45 PM

Bence ether konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Vitalik 9 milyon dolarlık finansal açıkları olduklarını söylemiş. Projelerinin tamamlamak için para ve insan kaynağı gerektiğini felan söylemiş. Ayrıntılı okumadım ama kabaca bu durumda bir terslik var diyebiliriz.

http://www.coindesk.com/ethereum-bitcoin-decline-9-million-funding-shortfall/

0.0024 lerde işlem görüyor.
Çakır yine haklı çıktı Smiley ancak her dump ın sonunda bir tepki alımı gelir düşüncesi ile izleyip dipten yakalamaya çalışmak gerek diye düşünüyorum artık dibi 0.0019 mu 18 mi bilemiyorum.
1713495877
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713495877
Reply with quote  #2

1713495877
Report to moderator
1713495877
Hero Member
*

Ignore
1713495877
Reply with quote  #2

1713495877
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713495877
Hero Member
*

Ignore
1713495877
Reply with quote  #2

1713495877
Report to moderator
1713495877
Hero Member
*

Ignore
1713495877
Reply with quote  #2

1713495877
Report to moderator
1713495877
Hero Member
*

Ignore
1713495877
Reply with quote  #2

1713495877
Report to moderator
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
September 28, 2015, 10:53:27 PM

Bence ether konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Vitalik 9 milyon dolarlık finansal açıkları olduklarını söylemiş. Projelerinin tamamlamak için para ve insan kaynağı gerektiğini felan söylemiş. Ayrıntılı okumadım ama kabaca bu durumda bir terslik var diyebiliriz.

http://www.coindesk.com/ethereum-bitcoin-decline-9-million-funding-shortfall/

0.0024 lerde işlem görüyor.
Çakır yine haklı çıktı Smiley ancak her dump ın sonunda bir tepki alımı gelir düşüncesi ile izleyip dipten yakalamaya çalışmak gerek diye düşünüyorum artık dibi 0.0019 mu 18 mi bilemiyorum.
Bu forumda 1000$ balonundan sonra üye oldum. Üye olduğumda btc fiyatuı 800$ civarıydı. Sizin tepki alımı dediğiniz şeyin "dead cat bounce" olduğunu öğrendim.

Fiyat 600$ seviyelerine geldi DCB olacak dendi olmadı.
400$ seviyelerine geldi DCB olacak dendi olmadı.
300$ seviyelerine geldi DCB olacak dendi olmadı.
200$ seviyelerine geldi DCB olacak dendi olmadı.

hala bekliyoruz eğer ömrümüz yeterse DCB olacak Grin

Ether'in fiyatı 1 mbtc'nin altına düşecek kısa vadede. Bitcoin'in kullanımı yaygınlaşmadan, fiyatı 1000$'ları görmeden, Ether'i bilen duyan sadece bitcoin kullanıcısı kitlenin küçük bir bölümü olacak ve etherin fiyatı p&d'lerle ilerleyecek. Yenilik cart curt vs bunlar hikaye, eğer geniş kullanıcı kitlesine erişilemezse ölecek.

Vitalik'in açıklamalarını iyi takip edin. 2. Josh Garza olma yolunda ilerleyecek gibi duruyor. Yakında foruma düşer kapısının önünde 2 tane kırmızı ferrari Grin

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
September 29, 2015, 03:25:02 PM

Anlamadığım husus zaten ICO dan milyonlarca dolar aldılar. Üstüne Bu satışlardan yine milyonlarca dolar aldılar. Daha neyin kafasındalar bunlar ki 9 milyon dolar açık var diyor. O kadar parayı aliser'e verseler yapacağı projelerle hepimize bir ferrari alırdı Grin
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
September 30, 2015, 06:45:45 AM

Anlamadığım husus zaten ICO dan milyonlarca dolar aldılar. Üstüne Bu satışlardan yine milyonlarca dolar aldılar. Daha neyin kafasındalar bunlar ki 9 milyon dolar açık var diyor. O kadar parayı aliser'e verseler yapacağı projelerle hepimize bir ferrari alırdı Grin
bence btc fiyatının bu kadar düşük olacağını beklemiyorlardı. etheri ilk sattıklarında yanlış hatırlamıyorsam btc 450$ civarındaydı. tüm gelen btc yide dumplamadan ihtiyaçları doğrultusunda sattılarsa 3 ay sonra ellerindeki para yarı yarıya azalmış oldu. dolayısıyla masraflar patladı ellerinde.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
September 30, 2015, 08:58:39 PM

@twn haklı çıktın hocam,
etherum 0.0023 - 0.0024 aralığında dolandı bir kaç gün. ciddi alım fırsatıydı. Çakır'dan 1 mbtc nin altı gibi şeyler duyunca elim varmadı almaya Smiley
şimdi baktım poloniex de 0.0031 den işlem görüyor. dediğin zaman almış olsaydım. %29 kazanç yapacaktık 3-5 günde. kaçırdık.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
September 30, 2015, 11:30:23 PM

Vitalik Butterin aciklama yapti milleti iyi soyduk simdi yeni devler gelsin onlar da soysun diye. Hala ether almayi dusunenler var saka gibi.
twn
Legendary
*

View Profile
October 01, 2015, 06:12:41 AM

@twn haklı çıktın hocam,
etherum 0.0023 - 0.0024 aralığında dolandı bir kaç gün. ciddi alım fırsatıydı. Çakır'dan 1 mbtc nin altı gibi şeyler duyunca elim varmadı almaya Smiley
şimdi baktım poloniex de 0.0031 den işlem görüyor. dediğin zaman almış olsaydım. %29 kazanç yapacaktık 3-5 günde. kaçırdık.

ben 245 den aldıklarımı 270den sattım. tekrar çekerler geri diye bekledim yürüdü gitti tekrar yukarı. bence ether şuan aşırı değerli değil tam tersine mal topluyorlar. şuan herkeste etherin değeri 003-005 arası gider mantığı var.hatta primli olduğu düşünülüyor.001 bence proje yatana kadar hayal. Vitalik şu yazılımı bitirip piyasaya sürünceki daha var gözüküyor. bu sefer çılgınca yükselişe geçebilir. bu adamlar coin üretmiyor coinin para birimi olarak kullanılacağı yazılım yapıyorlar. bitmeyen şey coinin geliştirmesinden çok yazılım. komple yanılıyorda olabilirim ama benim ether için beklentim çok büyük. vitalik bu yuzden hala bitiremedi ve hala bu yüzden deli gibi paraya ihtiyacı var.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
October 01, 2015, 11:10:28 AM

Gaza gelmeyin. Daha önce yaşanmış örnekleri var. rpietila'nın gazıyla XMR fiyatı da 0.01'i yukarı kırmıştı. (Ki rpietila'yı bilen bilir iskandinavya'da şatoda yaşıyor, early investor kendisi) Gün geldi belli seviyelere 100'lerce btc wall çekti XMR'da. Her yeni düşüşte insanları gaza verdi, fiyat düşük toplayın diye. Sonuç? "Monero gerçek anonimlik sunduğu halde" 0.002 btc'yi zor görüyor. Dash'ten ne farkı var? (Dash'in anonimliğinin sahte olduğunu yazmıştım daha önce) Monero'nun hala doğru dürüst bir gui wallet'ı yok Grin

İnsanlar öyle teknolojik yenilik cart curt pek umursamıyor. Kolay kullanım var mı? (Yani bir GUI cüzdan?) yok. Ether ölecek, hem tavsiye verdiğim zaman söylemiştim; "pump ve dumplarla yürüyecek ether fiyatı" diye. Bir bakarsınız 0.0025, bir bakarsınız 0.01 belli olmaz. Dip zannettiğiniz seviye bir anda kırılabilir. Dikkatli olun.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
twn
Legendary
*

View Profile
October 01, 2015, 01:59:20 PM

Gaza gelmeyin. Daha önce yaşanmış örnekleri var. rpietila'nın gazıyla XMR fiyatı da 0.01'i yukarı kırmıştı. (Ki rpietila'yı bilen bilir iskandinavya'da şatoda yaşıyor, early investor kendisi) Gün geldi belli seviyelere 100'lerce btc wall çekti XMR'da. Her yeni düşüşte insanları gaza verdi, fiyat düşük toplayın diye. Sonuç? "Monero gerçek anonimlik sunduğu halde" 0.002 btc'yi zor görüyor. Dash'ten ne farkı var? (Dash'in anonimliğinin sahte olduğunu yazmıştım daha önce) Monero'nun hala doğru dürüst bir gui wallet'ı yok Grin

İnsanlar öyle teknolojik yenilik cart curt pek umursamıyor. Kolay kullanım var mı? (Yani bir GUI cüzdan?) yok. Ether ölecek, hem tavsiye verdiğim zaman söylemiştim; "pump ve dumplarla yürüyecek ether fiyatı" diye. Bir bakarsınız 0.0025, bir bakarsınız 0.01 belli olmaz. Dip zannettiğiniz seviye bir anda kırılabilir. Dikkatli olun.
Cakir bence genel dusunce senin dedigin noktada yani genel yukselecegini dusunmuyor presale fiyatina odaklanmis herkes. Alirsak oralardan alalim diyenlerde var. ama genelde 005-003 arasi insanlar kafalarinda deger koymus. Ustune yada altina inip cikinca tepki geliyor. Etherin suan ne kullanirliligi var ne bir walleti dolayisiyla dediklerinde dogru ama benim dusuncem ether ethereumun hazirlanip piyasaya cikmasindan sonra kullanima baslayincaki sadece ether kullanilacak o zaman degerlenecek tabi o zamana kadar alan almis satan satmis olacak, en siki takip eden kisi benim belki ben bile vazgecmos olacagim. Eger vitalik isi patlatmassa etherin yonunun yukari olacagini dusunuyorum. Bunu derken yarin yada onumuzdeki ay icin diil uzun vade icin dusunuyorum. Suan al sat yapmak bence en mantiklisi
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
October 01, 2015, 02:07:35 PM

Cakir bence genel dusunce senin dedigin noktada yani genel yukselecegini dusunmuyor presale fiyatina odaklanmis herkes. Alirsak oralardan alalim diyenlerde var. ama genelde 005-003 arasi insanlar kafalarinda deger koymus. Ustune yada altina inip cikinca tepki geliyor. Etherin suan ne kullanirliligi var ne bir walleti dolayisiyla dediklerinde dogru ama benim dusuncem ether ethereumun hazirlanip piyasaya cikmasindan sonra kullanima baslayincaki sadece ether kullanilacak o zaman degerlenecek tabi o zamana kadar alan almis satan satmis olacak, en siki takip eden kisi benim belki ben bile vazgecmos olacagim. Eger vitalik isi patlatmassa etherin yonunun yukari olacagini dusunuyorum. Bunu derken yarin yada onumuzdeki ay icin diil uzun vade icin dusunuyorum. Suan al sat yapmak bence en mantiklisi
Şuraya güzel bir atasözümüzün linkini bırakayım: https://tr.wiktionary.org/wiki/Do%C4%9Fmad%C4%B1k_%C3%A7ocu%C4%9Fa_don_bi%C3%A7ilmez

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
frank0929
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
October 01, 2015, 02:11:43 PM

Vitalik'in son açıklamalarını okuduktan sonra bu coine gireni tebrik etmek lazım. Çok riskli işler çok.
Starin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
October 01, 2015, 03:10:51 PM

Monero'nun hala doğru dürüst bir gui wallet'ı yok Grin

Ben Monero'yu beğenmiyorum çünkü bu yüzden dediğimde taşlamıştın beni, hatırlatırım. Tongue Roll Eyes

twn
Legendary
*

View Profile
October 01, 2015, 03:21:52 PM

Ether wallet hazir olsa etherum kullanima gecse bu sferde zamaninda alanlar ne para kaldirdi be diye arkadan bakicaz. Zamaninda btc ile pizza muhabbetine donecek.
Yada vitalik patlatacak isi ve aa biz demistik alanlar patladi dnecek.
Ben izlemektense beni batimayacak miktarlarda risk alip yer yer al satlarla hatta bazen sifir etherle devam ediyorum. Suanda da ether sayim sifir sabah bikac yuzdu. Bence suan en mantikli harket bu.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
October 01, 2015, 08:20:37 PM

Ether wallet hazir olsa etherum kullanima gecse bu sferde zamaninda alanlar ne para kaldirdi be diye arkadan bakicaz. Zamaninda btc ile pizza muhabbetine donecek.
Yada vitalik patlatacak isi ve aa biz demistik alanlar patladi dnecek.
Ben izlemektense beni batimayacak miktarlarda risk alip yer yer al satlarla hatta bazen sifir etherle devam ediyorum. Suanda da ether sayim sifir sabah bikac yuzdu. Bence suan en mantikli harket bu.

Bir süredir bende bu mantıkla hareket ediyorum. yaklaşık 20 USD lik bir sermaye ile zaman zaman ether aşağı gevşediğinde alıp %5 üstüne satış yazıp çıkıyorum.
2 haftada yaptığım toplam 12 trade işlemi ile (ki sizler kadar aktif takip etme şansım olmuyor) 20 USD lik sermaye 22 USD oldu. çok oturup hesaplamadım belkide alsatlarda zarar ediyorum ama BTC/USD fiyatı değişti o yüzden kar etmiş gibi görünüyorum incelemem lazım. @twn bence doğru hareket ediyorsun.
twn
Legendary
*

View Profile
October 02, 2015, 06:17:05 AM

Etherde hacim gördüğüm en düşük hacim. 600btc hacim var toplam, dikkat edin birde günlerden cuma yukarı doğru gideceğini hiç sanmıyorum sert aşağı kıracaktır.düşük bir ihtimalde olsa yine sert yukarı kırabilir.birileri operasyon için hazırlanıyor.
twn
Legendary
*

View Profile
October 06, 2015, 06:30:16 AM

beklediğim gibi oldu cuma 0030 olan ether suan 0025. boşta btc kalmadı bende olsa bu seviyelerden biraz alırdım. 0025civarından alış emri yazılıp beklenebilir. 0028-30 aralığındanda satış girilebilir
ytd
twn
Legendary
*

View Profile
October 16, 2015, 07:44:30 AM

boşta btc im olsa suan 0020 seviyelerinden biraz ether alır unuturum.uzun vadede iyi kazandıracağına inanıyorum. hiç al satla uğraşmam.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
October 16, 2015, 10:04:01 AM

Vitalik in dedigin anlami, milleti iyi sogusledik bu ethereum isinden demenin kibarcasi,

buna binahaleyn hala ethereum almak isteyenlerin olmasi , daha artarmi diyenlerin olmasi acikcasi baslibasina bir insan belgesi konusu.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
twn
Legendary
*

View Profile
October 16, 2015, 11:16:58 AM

Vitalik in dedigin anlami, milleti iyi sogusledik bu ethereum isinden demenin kibarcasi,

buna binahaleyn hala ethereum almak isteyenlerin olmasi , daha artarmi diyenlerin olmasi acikcasi baslibasina bir insan belgesi konusu.
sizin alış yada satış yaptığınız yada elinizde uzun süre tuttuğunuz bir coin varmı? varsa bilmek isterim.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
October 16, 2015, 04:31:12 PM

boşta btc im olsa suan 0020 seviyelerinden biraz ether alır unuturum.uzun vadede iyi kazandıracağına inanıyorum. hiç al satla uğraşmam.

Tavsiyenize uydum. 0020 seviyesinden uzun vadeli tutmak için aldım 20 tane ve unutuyor. btc lerim vitalik e kurban olsun.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 125 »
  Print  

Jump to: