Bitcoin Forum
June 14, 2024, 06:11:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Visa çöktü, Bitcoin'in rüştü bir kez daha ispatlandı!  (Read 196 times)
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
June 02, 2018, 11:51:20 PM

Visa nin çökmesi bitcoin in çıkması olabilir ama bankalar blockchain teknolojisini kullanarak kolaylıkların dan faydalanmak için tekrar revize edecekler bu arada boşluğu bitcoin alabilirse önü kesilemez
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
June 03, 2018, 08:26:20 AM

visa yakın gelecekte çökme ihtimali bile yok. biz kriptoları fazla abartıyoruz. visa çaresiz durumda değil ki. haa çok isterse visaya rakip olabilecek bir şirket daha kurar ve ikisinin totali ile yine durumu idare eder. anlık işlem kapasitesini artırıcı iyileştirmeler yapar ama unutmayın ki bitcoin yeni yeni belini doğrulttu. segwitler, forklar derken. visa 20 yıldan uzun süredir var.
clonely
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
June 03, 2018, 10:26:09 AM

visa yakın gelecekte çökme ihtimali bile yok. biz kriptoları fazla abartıyoruz. visa çaresiz durumda değil ki. haa çok isterse visaya rakip olabilecek bir şirket daha kurar ve ikisinin totali ile yine durumu idare eder. anlık işlem kapasitesini artırıcı iyileştirmeler yapar ama unutmayın ki bitcoin yeni yeni belini doğrulttu. segwitler, forklar derken. visa 20 yıldan uzun süredir var.

Aslında yaklaşım yanlış. Visa tam anlamıyla Bitcoin le rakip olamaz bile. Bitcoin Visa gibi sadece ödeme sistemi değil. Aynı zamanda yatırım ve ticaret aracı. Visa'nın bu tarz bir yetkinliği yok. Ayrıca Visa sıkı sıkıya bankacılık sistemine ve dolayısıyla bir kaynağa ihtiyaç duyuyor. Bankacılık sektöründe yaşanacak bir sıkıntı Visa'nın durumunu değiştirir. Arkasında gücü olan iş yapar. Bitcoin şu an tabiki kullanıcı sayısı olarak altında ama kıyas yapmak için bir noktadan girmemek lazım. Bitcoin'in Visa sistemine karşı temelden gelen bir üstünlüğü olduğunu düşünüyorum.

Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
June 03, 2018, 11:32:59 AM

Şu an için bitcoinin visa ya rakip olması çok zor. Saniye bazında visa ile gerçekleştirilen işlemlerin bitcoin ile yapılması ne kadar ağ yoğunluğuna sebep olur düşünemiyorum, bu da gönderim ücretlerinin artmasına sebep olur. Kedicikler yüzünden ethereum ağının ne hale geldiğini unutmadık.
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
June 03, 2018, 11:57:05 AM

Bu olay ile Bitcoin'in rüştü arasında bir alaka göremedim ben. Bitcoin şu ana kadar ne kadar anlık işlemleri olmuş debit kartla ki aynı kefeye koyabiliyoruz.
Visa ve Bitcoin ile ödemeleri kıyaslamak için önümüzde daha en az 5 yılın olduğunu düşünüyorum.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
June 03, 2018, 01:49:38 PM

geçen markette pos tan kart geçerken, yarım saat bekletti, dedim normalde bu kadar sürmüyordu noldu. bir haftadır akbank-garanti pos larında sorun yaşıyoruz aşırı yavaşlık var dedi eleman.

signature not found.
fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
June 03, 2018, 04:55:21 PM

Visa nın hakkını yememek lazım. Dünya çapında çok büyük bir sistem. Arada aksaklıklar olması normal. Bitcoinin de hedefi o performansa ulaşmak olmalı tam doğrulukla saniyede yüzlerce işlem
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: