Bitcoin Forum
March 30, 2024, 08:34:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: [POT] Potcoin Türkiye  (Read 9754 times)
roo7er (OP)
Member
**

Activity: 88
Merit: 10

View Profile
January 31, 2014, 10:17:08 AM
Last edit: March 31, 2014, 05:56:13 PM by ealfskillz

Sizce potcoin ne olur? Geleceği var mı? Kaçtan satılmalı? Kaça kadar çıkar ?
1711787648
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711787648
Reply with quote  #2

1711787648
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
January 31, 2014, 10:27:17 AM

Dostum ben elimde tutmadan gün sonunda piyasanın 2-3 pip üzerinde markete koyuyorum, satıyorum. Macera aramaya gerek yok..
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 31, 2014, 11:12:27 AM

yarısını bozdurup yarısını tutuyorum  Grin Grin
nolur ne olmaz
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 31, 2014, 12:30:40 PM

Satanlar çok pişman olacak gibime geliyor söylemesi.

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 31, 2014, 12:34:45 PM

elimizde potlamasında
bekleyip göricez bakalım
roo7er (OP)
Member
**

View Profile
January 31, 2014, 01:02:34 PM

ben de tüm üretimimi POTa çevirdim sadece 0.00005 BTC'den çok küçük miktarlarda satış yapıyorum şu anda da iyi para ediyor o yüzden satmamak için zorluyorum kendimi
labtek38
Full Member

View Profile
January 31, 2014, 01:38:50 PM

bir miktar alım bile yaptığımı söyleyebilirim satmak bir yana. Btc bazında işlem yapan bir yer var mı?

entropi
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile
January 31, 2014, 01:44:35 PM

bir miktar alım bile yaptığımı söyleyebilirim satmak bir yana. Btc bazında işlem yapan bir yer var mı?
şöyle biyer var mantığını tam anlamadım kişiden kişiye satışa aracılık ediliyor galiba
https://coin-swap.net/market/POT/
armadora
Sr. Member

Activity: 413

View Profile
January 31, 2014, 02:09:58 PM

bu coini kazan arkadaşlar x khash ile günlük şu kadar coin gibi bir bilgi verebilir mi?
armadora
Sr. Member

View Profile
January 31, 2014, 02:12:50 PM

şöyle biyer var mantığını tam anlamadım kişiden kişiye satışa aracılık ediliyor galiba
https://coin-swap.net/market/POT/

Trading temporarily suspended while we look into a double payment issue. If you experienced this please contact us at coinswapnet@gmail.com

sitede şu an yeni satış açamıyorsunuz.
roo7er (OP)
Member
**

View Profile
January 31, 2014, 03:49:14 PM

bu coini kazan arkadaşlar x khash ile günlük şu kadar coin gibi bir bilgi verebilir mi?

~16 MH/s ile 12 saatte 6000 POT kazdım
cellat87
Sr. Member

Activity: 294

View Profile
January 31, 2014, 11:01:08 PM

baya iyi kazmıssın.
roo7er (OP)
Member
**

View Profile
January 31, 2014, 11:38:07 PM

baya iyi kazmıssın.

8000 e kadar POT satılıktır PM ile teklif yollayabilirsiniz
armadora
Sr. Member

View Profile
February 01, 2014, 08:21:26 AM

Tamam tesekkurler.
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
February 01, 2014, 08:45:34 AM

twitter takip eden varsa eğer, orada kingbtc, the rich douche, cryptsypumper gibi bikaç elemanla bi grup kurduk, orada geleceğe yönelik bikaç şey üzerine gidilecek falan. uzun süreli pump olayları yani (tips veya moon gibi değil de biraz doge gibi.) the rich douche ye mesaj atmıştım potcoinle ilgili, gitmiş saldırmış adam.

sonra grupta konuşurken potcoinden bahsettim yine, fırsat var gençler ayık olun dedim falan, grubu kuran the rich douche denen adam, son derece nüfuzlu falan sözünü dinletiyor yani twitter aleminde. bu adam potcoinden çok umutlu olduğunu falan söyledi konuşurken. ben de dedim kaç gündür mine ediyorum bi olay yapsak şuna.

sonra bakalım etki edebilir miyim diye piyasaya potcoin diye attım yemi. gün başında 8-9 olan değeri 15-20ye kadar çıktı. (hatta ben söyleyene kadar bir exchange bile açmamışlardı) sonra ben pişman oldum sırf deneme için yapmıştım ama önünü alamadım ve kendim de pahalıdan satın almak zorunda kaldım Cheesy

ben pool açayım da seyret sen cümbüşü falan gibisinden laflar etti rich douche. benim diyeceğim girin mine edin, fiyatı çok cazip gelecektir eminim ama satmayın bence, hatta daha karlı coinleri kazıp potcoin alım flan da yapabilirsiniz.

ben umutluydum zaten hele ki twitterda bu 3000 5000 takipçisi olan elemanlara söylediğimde verdikleri tepkiler beni daha da umutlandırdı. güzel bir konsepti var.

coin sayısı/değeri/ederi hakkında hiçbir fikrim yok ama arkasına büyük bir taraftar grubu toplayacağına eminim. bu saydığım adamların follower sayısı zaten nerden baksan 5000 eder. sadece ağır ve uzun düşünün pot'u yoksa kazıp kenara birazını atıp  devam edebilirsiniz ki benim gibiler ucuzdan alabilsin:)))

selamlar olsun.
nlg
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
February 01, 2014, 12:33:26 PM

Amerika gündemini bilmediğim için çözemedim ama bilen arkadaş varsa açıklarsa sevinirim: amerikada esrar satışları yasallaştırılmaya çalışılıyormuş.
http://www.radikal.com.tr/dunya/esrar_serbest_kaldi_musteri_kuyruk_oldu-1168957
http://www.mynet.com/haber/dunya/barack-obama-esrar-alkol-kadar-zararli-degil-958883-1

Yalnız bankalar yasalda olsa esrar satanın parasını kabul etmiyormuş.
http://www.radikal.com.tr/dunya/esrar_musterisi_piyasayi_canlandirdi-1170048
http://www.forbes.com/sites/jonathanhall/2014/01/25/until-100-legal-banks-to-turn-away-marijuana-money/

İşte potcoinde böyle bir ortamda böyle bir reklamla piyasaya çıktı. Adamların potansiyel toplulukları hazır. Eğer esrar satıcılarından biri zaten bankalar paramı kabul etmiyor ben  piyasadaki potcoinleri toplar potcoinle esrar satarım derse, potcoin artar.
Satıcı açısından avantajlı olur hem bankayla uğraşmaz hem de potcoinlerin fiyatı artacağından çifte kazanç sağlar...
AMA çok riskli bir hareket yapar zaten daha yeni bitcoin derneğindeki adamlar tutuklandı ondan önce silkroad sitesinin sahibi tutuklanmıştı. Milletin gözü hem yüksek coin sahiplerinin üzerinde hem de şu an esrar satıcılarının üzerinde, tamamen kara para olarak değerlendiriliyor.
Ben şu ortamda hele bir de esrar piyasası oturmamışken açıkçası böyle bir risk alabileceklerini zannetmiyorum.

Minerlar nolur nolmaz birkaç gün daha gelişmelere göre kazıp kazdıklarını bir süre daha ellerinde tutabilirler.   Traderlar ise en azından exchange ve taban fiyatlar oturana kadar uzak durup takip edebilirler. Gözüne kestirdikleri en dip fiyattan alabilirler, hala taban fiyatı belli değil coinin...
Yalnız unutmayın aldığınız her potcoinle esrar satıcılarının cebine para koyuyorsunuz benden söylemesi Cheesy

uygar2580
Full Member

Activity: 196

View Profile
February 01, 2014, 12:33:39 PM

Peacecoin mi Potcoin mi yani Smiley
uygar2580
Full Member

Activity: 196

View Profile
February 01, 2014, 12:34:48 PM

Yalnız unutmayın aldığınız her potcoinle esrar satıcılarının cebine para koyuyorsunuz benden söylemesi Cheesy

Haram yani Cheesy
labtek38
Full Member

View Profile
February 01, 2014, 01:00:00 PM

Konu bu kadar çarpıtılır yani pes. Bu coin sadece esrar satıcıları tarafından kullanılır diye bişey mi var. cryptocurrency diye bir değer olduğunu kabul ediyorsanız bu coinlerin herbiriyle herbir legal ya da illegal iş yapılabilir. Sizin burdaki mine veya trade pozisyonunuz sizi bir suça ortak etmez. Potansiyel olarak her coinle bu işler yapılabilir. Yani uzak durmak istiyorsanız hepsinden uzak durmalısınız o zaman. Yani isme göre bir sorumluluk yok. Burdaki isimler genellikle marketing amaçlı seçiliyor. Satacak olan adam bunu dogecoin ile yapıcam dese ya da catcoinle yapıcam dese birşey değişmez. Diğer bir değişle şarap üretip satmak ve içmek haram iken, üzüm yetiştirip satmak helaldir. Sizden üzümlerinizi satın alan bir kişinin bundan şarap imal etmesinden siz sorumlu tutulmazsınız?

nlg
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
February 01, 2014, 01:20:02 PM

Konu bu kadar çarpıtılır yani pes. Bu coin sadece esrar satıcıları tarafından kullanılır diye bişey mi var. cryptocurrency diye bir değer olduğunu kabul ediyorsanız bu coinlerin herbiriyle herbir legal ya da illegal iş yapılabilir. Sizin burdaki mine veya trade pozisyonunuz sizi bir suça ortak etmez. Potansiyel olarak her coinle bu işler yapılabilir. Yani uzak durmak istiyorsanız hepsinden uzak durmalısınız o zaman. Yani isme göre bir sorumluluk yok. Burdaki isimler genellikle marketing amaçlı seçiliyor. Satacak olan adam bunu dogecoin ile yapıcam dese ya da catcoinle yapıcam dese birşey değişmez. Diğer bir değişle şarap üretip satmak ve içmek haram iken, üzüm yetiştirip satmak helaldir. Sizden üzümlerinizi satın alan bir kişinin bundan şarap imal etmesinden siz sorumlu tutulmazsınız?

Konuyu çarpıtmıyorum. Her coinle her iş yapılabilir ama bu coin açık açık ben bu işi yapacağım diyor. Sizin potcoinden kazanç sağlayabilmeniz de bu coinin iddia ettiği bu işi yapabilmesiyle orantılıdır. Bu sizi ortak yapar ya da yapmaz bu sizin düşüncenize bağlıdır, ben şaka yollu farkındalık yaratıyorum. Sizce bu coin neden popüler? Topluluğu bu coini niçin destekliyor?
Bunu söylerken bu coinle "duygusal" bir ilişki kurmuyorum.
Coinin kendi başlığında adam açık açık diyor:
"Our goal is to gather all the people in the world who want to legalize Marijuana and launch an industry specific crypto currency to help secure and facilitate transactions for our community with each participant anchored in this awesome new economy."
Youtubeda anlatmış: https://www.youtube.com/watch?v=xCEOG8qppXE
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: