Bitcoin Forum
April 16, 2024, 10:21:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Obratite paznju na Dropil  (Read 879 times)
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
June 04, 2018, 08:31:50 PM
Last edit: June 05, 2018, 07:54:21 PM by Dzeronimo
Merited by RegulusHr (1), Keeshan (1)
 #1

S obzirom da je cela ova crypto prica jedna velika kocka, nerado preporucujem bilo koji projekat, ali sam ipak odlucio da vam skrenem paznju na Dropil. Mnogi su vec culi za Dropil, jer im je bounty kampanju vodio Bounty hive. Pisao sam o njemu, ali ne u ovom delu foruma, a cini mi se da zasluzuje posebnu temu, pa sam je zato pokrenuo. Razmisljao sam da li da je stavim u Altcoins, ali mi se cini da je tamo vise za najavu novih coina, a ovo je ipak prica iz licnog ugla o projektu koji postoji vec mesecima i mislim da zasluzuje da je vise ljudi vidi.

Sajt je https://dropil.com. Dropil projekat ima dva proizvoda - Dex i Artur. Dex je obicnim korisnicima mnogo zanimljiviji, pa cu se fokusirati na njega, tim pre sto Artura ne koristim, pa i nemam mnogo toga reci. Dex koristim vec par meseci i veoma sam zadovoljan, sto me i motivisalo da sa vama podelim ovu pricu.

Jednostavno receno, Dex je trading bot. Velika razlika izmedju njega i nekih drugih botova je sto nema potrebe da ucite, ni njega ni sebe. Dovoljno je da ulozite sredstva, a on dalje radi sve sam. Da krenem odmah od rezultata. Sredstva se u Dex ulazu po ciklusima, a jedan ciklus traje 15 dana. Ja sam do sada u svakom ciklusu zaradjivao po skoro 4%, sto mozda ne zvuci puno, ali na godisnjem nivou to dodje skoro 100%. Ovo je jedan od retkih coina sa kojim mozete biti u plus nakon godinu dana, cak i ako mu cena padne skoro 50%.

Kada ulazete novac, mozete odabrati jedan od tri rezima ulaganja - Safe, Moderate i Aggressive. Do sada sam uvek birao Aggressive jer je na njemu najveca zarada. Pored toga, prilikom ulaganja birate sta ce biti na kraju ciklusa - mozete odabrati da vam se dobit isplati u vas wallet, a mozete odabrati i da se automatski reinvestira, zajedno sa glavnicom. Ja biram da se sve ulozi u novi ciklus, jer mi je ciljd a skupim sto vise Dropova. Tokom ciklusa imate detaljan uvid u to koliko ste zaradili, po satu, danu, nedelji i mesecu. Sredstva iz Dexa mozete povuci u bilo kom trenutku, a jedino sto gubite je zarada u tom ciklusu. Ovo je najlakse uporediti sa sredstvima koja su orocena u banci - mozete ih podici bilo kad, ali gubite kamatu.
Vise o tome kako Dex radi mozete saznati OVDE

Probacu malo da pojasnim kako se racuna zarada, jer je taj deo relativno konfuzan.
Vas ulog se racuna na osnovu cene Drop tokena u trenutku zapocinjanja ciklusa. Zarad lakseg objasnjavanja, racunacemo da je cena 1 Drop = 1 USD. Ako ulozite 1000 dropova, vas ulog ce biti 1000 USD. Svi vasi ulozi i isplate su u Dropovima, koje sistem sam konvertuje u druge coine da bi njima trgovao.

- Prvi scenario: Ako na kraju ciklusa cena Dropa bude ista, a zarada 4%, vi cete dobiti 40 Dropova na vas racun i imacete ukupno 1040 (vrednosti 1040 USD)
- Drugi scenario: Ako na kraju ciklusa cena Dropa 1 Drop = 0,5 USD, vi cete dobiti 80 Dropova na vas racun i imacete ukupno 1080 (vrednosti 540 USD)
- Treci scenario: Ako na kraju ciklusa cena Dropa 1 Drop = 2 USD, vi cete dobiti 20 Dropova na vas racun i imacete ukupno 1020 (vrednosti 2040 USD)
- Cetvrti scenario je da umesto profita imate gubitak (pu, pu, pu, daleko bilo Smiley). Tada se prati ista logika, samo se dropovi oduzimaju od osnovice koju ste ulozili, umesto da se dodaju.

Kao sto vidite, broj dobijenih Dropova varira, ali je njihova vrednost u USD uvek jednaka. Zato mnogi koji zele da cuvaju Dropove navijaju da cena na kraju ciklusa bude niza nego kad su ulozili, jer tako dobijaju vise Dropova.

Minimalni iznos koji mozete uloziti u Dex je 50 USD (u Dropovima).

Najpopularnija menjacnica za Drop je Tidex https://tidex.com/exchange/drop/eth i na njoj je najveci promet. Radi solidno, ali je provizija za povlacenje Dropa velika (mislim da je trenutno 1000 Drops)
Od pre par dana su izlistani i na Idax menjacnici https://www.idax.mn/#/exchange?pairname=DROP_ETH. Jos se uhodavaju ali je provizija nesto niza (800 Drops)

Sa ulaganjem u Dex sam poceo pre dva ipo meseca. Prvo sam ulozio 25.000 Drop tokena, ali sam se nakon prvog ciklusa uverio da radi dobro, pa sam ulozio i preostalih 50.000 Dropova. Trenutno imam ulozeno 89.000 Dropova.

Niko ne zna sta ce biti sutra, pa tako mozda i Dropil projekat propadne, ali za sada radi odlicno i on mi je velika nada za Lambo Smiley
Pitajte ako sam nesto propustio da pomenem.
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713306078
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713306078

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713306078
Reply with quote  #2

1713306078
Report to moderator
1713306078
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713306078

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713306078
Reply with quote  #2

1713306078
Report to moderator
1713306078
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713306078

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713306078
Reply with quote  #2

1713306078
Report to moderator
eroejoe
Member
**
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 54




View Profile
June 04, 2018, 10:11:48 PM
 #2

Zvuči zanimljivo, jedino što se baš i ne isplati na manje uloge u kraćem vremenu... Na 50 dolara, 2 mjeseca agresivnog ulaganja s reinvestiranjem donosi zaradu dovoljnu da se pokriju troškovi povlačenja...
Po čemu si siguran da imaju trade bot-a i da nije u pitanju neka prevara tipa Bitconnect?

BTC
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
June 05, 2018, 05:34:17 AM
 #3

vjerovatno ''priča'' drži dok ljudi ulaze unutra. Kada prestane dotok ''svježeg'' kapitala ode drop u drop Cheesy

IOTA
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
June 05, 2018, 10:11:15 AM
 #4

Meni je Dropil ostao u jako lijepom sjećanju, prva veća lova s Bountyhiva. Većinu sam prodao, ali ostavio sam 100k u slučaju da token ludo naraste. Malo sam gledao te botove ali nisam dublje ulazio u priču.

@eroejoe vjerujem da kad su na ICOu skupili lovu da su htjeli nestati da bi u tom trenutku nestali, tako da vjerujem da postoji trading bot.

@Dzeronimo nisi analizirao slučaj da boot napravi negativan profit, što se isto može dogoditi.
Da li ima negdje statistika po ciklusima i kolika je zarada ovisno o režimu ulaganja?
baxxx
Member
**
Offline Offline

Activity: 179
Merit: 29

icoshrimp.com Check out ICO reviews


View Profile WWW
June 05, 2018, 01:32:51 PM
 #5

Evo i ja sam u dropilu dobio na bountyhiveu kao i kolega gore, samo sto sam ja stavio sve u bot, nistam nista sello.
Stavio sam u bot 18.4.2018 i ovo je return do danas:



Nije lose, cijena tokena se drži dosta solidno.
Tim ne radi skoro nista na marketingu i shillanju, kazu da rade na unaprijeđivanju bota.
Mogao bi biti lagano x10 rast cijene. Vidjet cemo.

icoshrimp.com Check out ICO reviews
Keeshan
Member
**
Offline Offline

Activity: 213
Merit: 36


View Profile
June 05, 2018, 02:34:49 PM
 #6

Ovo zvuci super, zavidim onima koji su ucestvovali u  Dropil kampanjama.  Grin

Resio sam da vise ne kupujem na decentralizovanim menjacnicama ako nije neko vece ulaganje, pa cu ga probati kad se pojavi na Kucoinu. Valjda nece do tada cena otici u nebo.
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
June 05, 2018, 08:07:51 PM
 #7


Po čemu si siguran da imaju trade bot-a i da nije u pitanju neka prevara tipa Bitconnect?
I nisam siguran Smiley Ne znam kako bih to mogao proveriti. Kad bi to bilo lako uocljivo sigurno bi dosad neko vec provalio. Cinjenica je da i nekoliko meseci nakon sto je zavrsen ICO oni update-uju Dex i daju intervjue, ne krijuci ni lice ni ime. Racunam da bi dosad pobegli sa parama, da su to hteli, mada se nikad ne zna. Ulazete na svoju odgovornost.

@Dzeronimo nisi analizirao slučaj da boot napravi negativan profit, što se isto može dogoditi.
Da li ima negdje statistika po ciklusima i kolika je zarada ovisno o režimu ulaganja?
Hvala na sugestiji, dopisao sam cetvrti scenario u originalnom postu.
Svaki korisnik ima svoju statistiku. Ja sam uvek ulagao u agresivnom rezimu i profit po ciklusu je bio malo ispod 4% (oko 3,85%). Pratio sam malo sta drugi pisu i zarada je u proseku od 2% (Safe), preko 3% (moderate), do 4% (aggressive). Desava se da Dex u odredjenom satu bude na nuli ili u malom minusu, ali mi se nikad nije desilo da statistika za ceo dan bude u minusu. Koliko znam ceo sistem je automatizovan, ali uvek covek nadzire, da bi se izbegli veliki gubici usled neke greske u kodu.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
June 06, 2018, 12:56:05 PM
 #8

Evo i ja sam u dropilu dobio na bountyhiveu kao i kolega gore, samo sto sam ja stavio sve u bot, nistam nista sello.
Stavio sam u bot 18.4.2018 i ovo je return do danas:



Nije lose, cijena tokena se drži dosta solidno.
Tim ne radi skoro nista na marketingu i shillanju, kazu da rade na unaprijeđivanju bota.
Mogao bi biti lagano x10 rast cijene. Vidjet cemo.

@baxxx koliko je to ciklusa završilo? Pretpostavljam 2 ili 3 i to u moderate modu.


Cijena se drži solidno, ja sam gledao da bih na swingu tokenam u mjesec dana mogao isto solidno zaraditi, vjerojatno i više nego na bootu. Istina tu treba nešto i raditi. Smiley
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
June 11, 2018, 06:18:53 PM
Merited by RegulusHr (1)
 #9

Koga interesuje real-time statistika Dropila, moze da baci pogled OVDE. Prikazano je i koliko se zaradjuje u kom rezimu ulaganja.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
June 24, 2018, 11:51:47 AM
 #10


Uhvatio sam vremena proučio i dao sam svoje Drop tokene na upravljanje Dex botu. U ovih par dana što DEX upravlja tokenima sve je ok.
Kako sam imao tokene moje razmišljanje je bilo da nemam što izgubiti jer ako je Dex bot prevara i onako će tokeni propasti kad se to otkrije, no vjerujem da nije.
No ima jedan problem/dilema ako je @Dzeronimo točno opisao moguće scenarije.
A krije se u trećem scenariju.
Quote
- Treci scenario: Ako na kraju ciklusa cena Dropa 1 Drop = 2 USD, vi cete dobiti 20 Dropova na vas racun i imacete ukupno 1020 (vrednosti 2040 USD)
Na početku ciklusa kad Dex uloži tokene u druge valute/tokene on u biti prodaje vaše Dropove po tečaju 1 Drop = 1 USD. I kreće ih okretati da bi zaradio 4% u jednom ciklusu, to je 1040$ na kraju ciklusa. Kako se za te novce može na kraju ciklusa kupiti 1020 Dropova koji sad vrijede 1 Drop = 2 USD?
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
June 24, 2018, 09:03:30 PM
 #11

Pravilo za raspodelu tokena sam pokupio sa njihovog Telegram kanala. Tamo je bilo navedeno da promena cene utice samo na broj Drop tokena koji se dobijaju kao profit. Imaju veliki broj tokena koji su namenjeni samo za isplatu profita, pa verovatno (za sada) ne moraju da kupuju Drop, a kako vecina i onako reinvestira tokene samo im se racuna veca cifra u novom ciklusu.
Evo jednog korisnog saveta: Ako cena Dropa naglo skoci nakon malo sto ti je poceo ciklus, isplati se povuci sve iz Dexa i ponovo uloziti, ali sad po visem "kursu". Na ovaj nacin obezbedjujes sebi veci broj tokena na kraju ciklusa. Ja sam uradio par puta i dobio sam skoro 20% vise tokena. Ovo se isplati raditi samo na pocetku ciklusa.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
June 25, 2018, 08:15:38 PM
 #12

Pravilo za raspodelu tokena sam pokupio sa njihovog Telegram kanala. Tamo je bilo navedeno da promena cene utice samo na broj Drop tokena koji se dobijaju kao profit. Imaju veliki broj tokena koji su namenjeni samo za isplatu profita, pa verovatno (za sada) ne moraju da kupuju Drop, a kako vecina i onako reinvestira tokene samo im se racuna veca cifra u novom ciklusu.
Evo jednog korisnog saveta: Ako cena Dropa naglo skoci nakon malo sto ti je poceo ciklus, isplati se povuci sve iz Dexa i ponovo uloziti, ali sad po visem "kursu". Na ovaj nacin obezbedjujes sebi veci broj tokena na kraju ciklusa. Ja sam uradio par puta i dobio sam skoro 20% vise tokena. Ovo se isplati raditi samo na pocetku ciklusa.

Vidio sam i ja jedan video u kojem preporučuju da se izađe van ako naglo skoči cijena Dropila, samo ne znam koja je granica kad izaći na koji dan.

Znaš ovo da tokene za osnovni dio nadoknađuju iz neke rezerve mi se uopće ne sviđa. Što će biti kad nestane tokena u rezervi?
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
June 25, 2018, 09:18:54 PM
 #13

Taj deo maksimalnu konfuziju stvara svima, kao i pitanje do kad mogu isplacitavi bonuse u Drop tokenima kada se zna da je njihov broj konacan i definisan. Ne mogu reci da sam bas 100% razjasnio, ali evo kako stoje stvari.
Kad im ponestane Dropova za bonuse, kupovace ih na trzistu, kao i bilo koji kupac.

I ja sam se pitao "A sta ako u nekom trenutku niko ne bude prodavao, kako ce onda kupiti Dropove?". Onda sam se malo bacio u matematiku. Ako je prosecan profit 3% (nisu svi na Agresivnom rezimu), to znaci da na svakih 15 dana treba da isplate 3% Dropova, ali ne istice svima ciklus istog dana, pa im u proseku treba samo 0,2% ukupnog broja tokena, za bonuse, i to pod uslovom da je 100% tokena u Dexu, sto realno nikad nece biti slucaj. Verujem da ce uvek u ponudi biti vise od 0,2% tokena, tako da nece biti problem da ih otkupe, a i pomenuli su da ce ih "otkupljivati" kroz Premium usluge.

Evo sta tacno kazu:
"Buying back drops is funded by both the profits realized from Dropils portion of trading or profits from buying Drops at low prices and selling them higher. All Dropil products or services with premium features in the future will require Drops, which is another way Dropil will replenish stores of Drop tokens. Dropil will NOT be sending tokens from the Founder’s or Team supply of tokens to support the vault, any outstanding need for Drops will be bought from the market."
btcminer49er
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 116


View Profile
June 26, 2018, 05:40:03 PM
 #14

Ako dobro shvaćam nije problem u tokenima koji se kupuju za ostvarenu dobit. Problem je nadoknaditi rast cijene osnovnih tokena, a tu su puno veći iznosi. Dex fond trenutno upravlja s 47M$ to je (100%/15=6,67%dnevno) 3,1M$ dnevno i ako taj iznos značajno poraste to su ogromni gubici.
Mislim da će prije ili kasnije morati krenuti s dolarskom klauzulom.
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
June 26, 2018, 06:42:40 PM
 #15

Nije tacna ta matematika. U Dexu ima oko 50M USD, ali dnevni profit je oko 0,2% a ne 6,67%, odnosno 100K USD, sto je mnogo manje od 3,1M USD. Bitna stvar je da Dex "vrti" coine, pa ako skoci cena Drops tokena verovatno je skocio i BTC i ETH, pa oni nisu u gubitku kad isplacuju vecu vrednost tokena. Mislim da oni vrte i svoje tokene, a ne samo one koje uloze drugi korisnici. U svakom slucaju, korisnik moze u bilo kom trenutku da povuce svoje Dropove i pretbori ih u BTC/ETH. Nisu "zakljucani" tokom ciklusa.
Ko zna, mozda se pokaze da je scam, mozda i puknu za par meseci, ali za sada stvar funkcionise i vidi se da rade na unapredjenju Dexa i razvijanju drugih proizvoda u okviru projekta.
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
September 03, 2018, 07:39:55 PM
Merited by Daniel91 (1), examplens (1), Dux2K (1), RegulusHr (1)
 #16

Evo opet mene sa Dropil projektom. On ce mi obezbediti Lambo ili biti moj epic fail Smiley

Post je poduzi i samo za strpljive Wink Dosta toga se izdesavalo u poslednje vreme. Prvo su izmenili algoritam svom Dex trejding botu koji ih je proslavio i potera ih maler da u prvih par dana rezultati budu dosta losiji od dotadasnjih 4% po ciklusu (15 dana). Po prvi put se desavalo da se dan zavrsi u minusu. Naravno da je krenulo drvlje i kamenje na programere i lagano je pocela da se javlja panika kod investitora i pad cene Drop tokena. Srecom, posle nekoliko dana su stvari dosle na svoje. Oscilacije su mnogo vece nego ranije i sada je bot cesto u crvenom, ali su i zarade, kada ih ima, mnogo vece, pa je na kraju ciklusa profit preko 5%.

Druga stvar je izmena nacina obracuna zarade. Secate li se onog saveta koji sam dao, da se Drop tokeni prebacuju Dex trejding botu kada im skoci cena, pa makar morali da prekinete postojeci ciklus i odreknete se dela zarade? E pa pokazalo se da ta rupa u sistemu ozbiljno ugrozava stabilnost i odrzivost celog sistema, jer je mnogi zloupotrebljavaju. Pored toga sto je to losa vest, ovo je i dobra vest Smiley Zbog ovoga su morali da promene nacin isplate i smanje zarade, sto na neki nacin pokazuje da Dropil nije ponzi sema i da vlasnici stvarno rade i ulazu trud u uspeh projekta. Po starom se vrednost tokena u Dexu obracunavala na pocetku svakog novog ciklusa, a sada ce se obracunati samo na pocetku prvog ciklusa. Ovim se osigurava stabilnost sistema. Jedini nacin da se uradi ponovni obracun je da se Drop povuce iz Dexa i saceka 90 dana. Za to vreme nema zarade, a ko zna i koja ce cena biti za 3 meseca. Zato se ljudima nece isplatiti da se igraju. Da bi se izbegle zloupotrebe sa sa razlicitim nalozima, osnovace novu firmu, preko koje ce se raditi KYC. Ceo sistem rada je prilicno komplikovan za objasnjavanje, pa mnogo detaljnije objasnjenje mozete naci ovde https://dropil.com/announcements-paradise-partnerships-roadmap-sustainability/

Najava novog obracuna i KCY verifikacije su uzrokovali pad cena, jer bi "zakljucavanjem" Drop tokena u Dexu po sadasnjoj ceni dovelo do toga da mnogima treba cela godina samo da se vrate na pocetno ulaganje. I onda su vlasnici napravili smekerski potez i objavili da ce presek stanja i ulazak u novi sistem obaviti po ceni od 0,005 USD za jedan Drop token, sto je u tom trenutku bilo oko 80% vise od trzisne cene.

Evo primera. Ukoliko imate 1M tokena, njihova trzisna vrednost pre par dana je bila oko 2800 USD. To znaci da bi onih 5% na svakih 15 dana donosilo Drop tokene u vrednosti od 140 USD. Zahvaljujuci ovom potezu vlasnika Dropila, tih istih 5% za istih 1M Drop tokena ce donosti Dropove u vrednosti od 250 USD.

Malo je reci da su investitori bili odusevljeni, pa je u poslednja dva dana cena tokena porasla za preko 20%, a verujem da ce nastaviti da raste, jer svaka kupovina ispod 0.005 USD predstavlja dobar posao.

Pored toga, najavili su Max wallet, koji zvuci obecavajuce, a o tome mozete procitati vise ovde https://dropil.com/say-hello-to-max/

Za pocetak sledece godine su najavili i pokretanje menjacnice, tako da za sada projekat ima zanimljivu buducnost. Naravno, i dalje postoji mogucnost da je prevara ili da propadnu zbog lose povucenih poslovnih poteza, pa je svako ulaganje na vlastitu odgovornost.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
September 05, 2018, 09:29:09 AM
 #17

Pratim Dropil kao i Dzeronimo, a i imam uložena neka sredstva u njega, mogu samo reći da se nadam da nije muljaža, jer mi budućnost projekta po onome što ja vidim izgledati obečavajuće. Rekao bih da ima jako dobre izglede za rast x10 u idućih 9 mjeseci više od toga samo ako poraste cijelo tržište. Probat ću kasnije u postu elaborirati ovaj dio za rast od x10.

Najava novog obracuna i KCY verifikacije su uzrokovali pad cena, jer bi "zakljucavanjem" Drop tokena u Dexu po sadasnjoj ceni dovelo do toga da mnogima treba cela godina samo da se vrate na pocetno ulaganje. I onda su vlasnici napravili smekerski potez i objavili da ce presek stanja i ulazak u novi sistem obaviti po ceni od 0,005 USD za jedan Drop token, sto je u tom trenutku bilo oko 80% vise od trzisne cene.

Evo primera. Ukoliko imate 1M tokena, njihova trzisna vrednost pre par dana je bila oko 2800 USD. To znaci da bi onih 5% na svakih 15 dana donosilo Drop tokene u vrednosti od 140 USD. Zahvaljujuci ovom potezu vlasnika Dropila, tih istih 5% za istih 1M Drop tokena ce donosti Dropove u vrednosti od 250 USD.

Malo je reci da su investitori bili odusevljeni, pa je u poslednja dva dana cena tokena porasla za preko 20%, a verujem da ce nastaviti da raste, jer svaka kupovina ispod 0.005 USD predstavlja dobar posao.
Bit ovog što @Dzeronimo opisuje je da ako uđete u Dex dok je cijene Dropila ispod 0,005$ da će vam vlasnici projekta nadoknaditi razliku u zaradi do iznosa od 0,005$ po Dropilu. To je mala gesta ali tržište je pozitivno reagiralo. Po meni to nije ništa ključno i da vas ne dovede u zabludu da se ne može smanjiti vrijednost glavnice zbog pada cijene. U mom slučaju to sad na grafu izgleda jako loše jer sam ušao s Dropilom u vrijednosti 600$ ali kad se komparira s ETHom a ne dolarom pada skoro da i nema.

Ključni su sljedeći podaci: Dex (njihov bot) donosi prosječnu zaradu od 4,4% u 15 dana, ovo je prosjek izračunat za cijeli fond (svi režimi ulaganja) na temelju zadnjih mjesec dana. Tim tempom broj tokena u fonud će se udvostručiti za manje od 9 mjeseci. U fond je trenutno tokena u vrijednosti od 33M$ kako svi tokeni trenutno vrijede 78 M$ lako je uočiti da će ovim tempom za 9 mjeseci u fondu biti 85% svih tokena. To bi po meni trebalo izazvati manjak tokena na tržištu a to će pak izazvati njihov rast.
Treba uočiti da dok Dropil raste potrebno je manje tokena da se pokrije profit Dex-a, tako da bi kontinuirani rast Dropila mogao pokvariti ovu moju računicu. To se najbolje vidi sad kad Dopill raste, pogled na satni prikaz zarade u Dexu baš i nije bajan.
Ali mislim da se nitko neće previše buniti dok vidi rast glavnice. Smiley

Koliko Dropil može rasti?
Ako naraste x10 tržišna vrijednost bi mu bila oko 780M$, što bi bilo oko 20-tog mjesta na CoinMarketCapu sa sadašnjim stanjem tržišta. Pitanje je da li bot može jednako dobro vrtiti cca 700M$ kao i 33M$ koliko sad vrti?
Ako pogledamo brojke:
Vrijednost tržišta je 240000M$, 700M$ je oko 0,3% tržišta što je još uvijek mali udio.
Dnevni volumen trgovanja je 12000M$, 700M$ je oko 5,8% dnevnog trgovanja, što mi se čini već značajni udio u dnevnoj trgovini.
Ja bih iz ove moje priproste analize zaključio da je to gornji limit do kuda Dropil može rasti, svaki danji rast zahtijeva rast cijelog tržišta. S time da je za očekivati da će profitabilnost bota padati s porastom udjela a i za očekivati je da će mu se pojaviti konkurencija.
Sve ovo ne zvuči loše, ali onda sam se zapitao da li je moguće da projekt koji u biti ima samo jednog bota za trgovanje kriptovalutama (sve ostalo je sporedno i sitno) može vrijediti 700M$? Zaključak donesite sami. Uz sve to pojavi li se Dex-u dobra konkurencija Dropil bi se lako mogao strmoglaviti jer će svi požuriti uložiti sredstva u bota koji daje veće prinose.
Moj bi zaključak bio da projekt na prvi pogled izgleda odlično i trenutno stoji odlično na drugi pogled  počinješ uviđati, razmišljati o stvarima koje te spuštaju na zemlju.
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
September 05, 2018, 03:52:14 PM
Last edit: September 05, 2018, 04:11:04 PM by Dzeronimo
 #18

Postoji jedna bitna stvar koju treba razjasniti, mada odmah moram reci da je meni relativno jasno, ali ne bas 100% Grin
Sredstva sa kojima Dex trguje nemaju veze sa vrednoscu Dropa! Sredstva kojima se trguje su ona koja su prikupljena kroz ICO i njihova vrednost se menja samo u zavisnosti od vrednosti kripto valuta kojima se trguje i uspeha bota u trgovanju. To znaci da vrednost Dropa moze narasti i na 1 USD, a da Dex trguje sa istih onim par (desetina) miliona USD. Zato se vrednost Drop uloga konvertuje u USD, profit racuna kao procenat u USD, ali se isplacuje u DROP tokenima.
Na primer, ako ulozite 1000 DROP po ceni od 1 USD/DROP i vrednost nakom 15 dana skoci na 10 USD/Drop, a profit bude 4%, vi cete dobiti Drop u protivvrednosti od 40 USD (to je 4% od pocetnih 1000 USD), odnosno samo 4 Dropa.

Uzgred, ko je nakon procitanog mog prethodnog posta kupio Drop, vec sada, posle samo dva dana ga moze prodati po 25% vecoj ceni. Ne mogu prezaliti sto sam novajlija i nisam imao sta prodati da bih kupio vise Drop tokena. Mada, ko zna zasto je to dobro Cool
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
October 30, 2018, 07:40:31 PM
Merited by CryptoCoinArbitrage (1)
 #19

Jedna zanimljiva vijest u vezi Dropila. Odlučili su nazad otkupiti 800 miliona Drop-sa (2,32miliona USD). Jedna Drops trenutno vrijedi 0,0029 USD. Otkup počinje po našem vremenu danas su 23h i traje dok ne otkupe planiranu količinu. Po kojoj će vrijednosti raditi otkup još nisu objavili.
Više o ovoj vijesti ovdje: https://dropil.com/dropil-buyback-sprint/

E sad onaj najzanimljiviji dio vezan uz ovu vijest, ja pretpostavljam da će otkupna vrijednost biti 0,005 USD što je 72% više od trenutne tržišne vrijednosti. Do ove brojke sam došao analizom njihovih prethodnih vijesti gdje su najavili da će zaradu koju napravi njihov bot valorizirati na 0,005 USD ako je u trenutku pripisa dobiti glavnici vrijednost Drop-a niža od 0,005 USD.



 
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 30, 2018, 08:50:31 PM
 #20

To je bas optimisticka procena Smiley Buyback jos nije krenuo pa evo da i ja dam svoju procenu, da vidimo ko ce biti blizi Wink Voleo bih da si u pravu, ali mislim da ce ponudjena cena biti tek nesto veca od trenutne trzisne, mozda cak i nesto ispod. Ako stvarno ponude 0.005 USD, ljudi ce otici na menjacnice, kupiti za trenutnih 0.003 i prodati Dropilu uz enormnu zaradu. Da su u Dropilu zeleli toliko da placaju, otisli bi direktno na menjacnicu i pokupili sve sto se nudi.
E, sad, zasto bi neko prodao njima direktno, a ne na menjacnici. Postoje dva razloga:
- nema nikakvih dodatnih troskova (gas, provizija menjacnice...)
- ako neko krene da prodaje vecu kolicinu na menjacnici, oborice cenu samom sebi i zaradice mnogo manje nego ako proda kroz ovaj buyback

Ovo definitivno nije za male igrace, vec za one koji su nakupili dosta i zele da prodaju deo profita, bez muke i pada cene.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!