Bitcoin Forum
April 16, 2024, 02:48:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Obratite paznju na Dropil  (Read 879 times)
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
October 30, 2018, 10:28:11 PM
 #21

Definitivno si bolje gađao nego ja cijena je 0,0028 USD, znaći malo ispod cijene na Coinmarketcapu.
Sad me zanima da li će vremenom dizati ponudu za otkup i ako da u kojim intervalima.
1713278897
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713278897

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713278897
Reply with quote  #2

1713278897
Report to moderator
1713278897
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713278897

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713278897
Reply with quote  #2

1713278897
Report to moderator
1713278897
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713278897

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713278897
Reply with quote  #2

1713278897
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713278897
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713278897

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713278897
Reply with quote  #2

1713278897
Report to moderator
1713278897
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713278897

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713278897
Reply with quote  #2

1713278897
Report to moderator
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 30, 2018, 11:47:24 PM
 #22

Kazu da nece menjati cenu, sto je i logicno jer ko bi im prodao sad ako zna da ce uskoro biti visa cena. Tesko ce otkupiti zeljenih 800 M. Mislim da im je jedina nada da na CMC-u padne cena na tih 0.0028 USD, sto i nije nemoguce.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
October 31, 2018, 10:41:02 AM
 #23

Kazu da nece menjati cenu, sto je i logicno jer ko bi im prodao sad ako zna da ce uskoro biti visa cena. Tesko ce otkupiti zeljenih 800 M. Mislim da im je jedina nada da na CMC-u padne cena na tih 0.0028 USD, sto i nije nemoguce.

Trebalo im je 4h da otkupe 800M tokena, ni ja nisam očekvao da će to ići tako brzo po cijeni koja je bila malo ispod tržišne. Očito je bilo puno zainteresiranih da izađu van iz Dropila.
Keeshan
Member
**
Offline Offline

Activity: 213
Merit: 36


View Profile
October 31, 2018, 01:07:39 PM
Merited by RegulusHr (2)
 #24

Neko vreme sam istrazivao ovaj projekat i slicne.

Ispalo je da konkurencija mnogo bolje placa. Mislim konkretno na projekte Arbitraging (ARB) i Novachain. Postoji i crystal token, kazu da je takodje perspektivan, ali njega nisam koristio.

Arbitraging je u pocetku placao oko 1% dnevno, sada je to nesto manje posto obrcu vecu svotu novca pa je teze ostvariti prihod. Mislim da je prosek oko 0.7% dnevno za automatskog bota. Imaju i manuelne koje sam korisnik koristi, ali oni nisu free (500$ sub). Odustajanje i povlacenje novca je moguce svakog dana, znaci nema nikakve obaveze da novac mora da stoji na platformi odredjeno vreme i sl. Prihod ostvaruju na razlici u ceni valuta u trgovini izmedju razlicitih menjacnica, takozvani arbitraging.

Cena mu zbog svega toga trenutno divlja i na putu da udju u top 100 na CMC. Takodje moze lepo da se zaradi trgujuci na internoj menjacnici posto margina nekad ide i do 10% Cheesy

Novachain i dalje placa oko 0.9% do 1% dnevno, ali je projekat manje transparentan, u smislu da se ne zna ko je CEO, za razliku od Arb-a gde je CEO po ceo dan na YouTube, pa cak  i prima korisnike u svoju kucu. Takodje i dalje nisu na CMC, ali im je cena skocila 5-6 puta u poslednje vreme i ocekuje se novi skok zbog uvodjenja nekih novina.

Ako nekog bude zanimalo mogu opsirnije o ovome. Iako postoji odredjeni rizik, zarada je jako dobra, ali je takodje i vezana za dolar, sto moze da bude i pozitivno i negativno zavisno od kretanja kripto valuta na trzistu.
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 31, 2018, 08:52:55 PM
Merited by Daniel91 (1), Bokile (1)
 #25

Kazu da nece menjati cenu, sto je i logicno jer ko bi im prodao sad ako zna da ce uskoro biti visa cena. Tesko ce otkupiti zeljenih 800 M. Mislim da im je jedina nada da na CMC-u padne cena na tih 0.0028 USD, sto i nije nemoguce.

Trebalo im je 4h da otkupe 800M tokena, ni ja nisam očekvao da će to ići tako brzo po cijeni koja je bila malo ispod tržišne. Očito je bilo puno zainteresiranih da izađu van iz Dropila.
Da, bas sam debelo omasio sa vremenom koje im je trebalo da zavrse kupovinu. Neverovatno je da su to izveli za 4 sata.
Evo sta su, po mom misljenju, najvazniji zakljucci o Dropil projektu nakon ovog buyback-a:
- Developeri ulazu BTC u svoj projekat, sto je ogroman pozitivan signal da nije scam. Ovo mi je mozda i najbitnije u celoj prici.
- Veoma brzo su otkupili trazenih 800M tokena, sto znaci da dosta ljudi zeli da ih proda, iako je cena daleko od idealne. Ovo je negativni deo price.
- S obzirom na kolicinu prodatih tokena i promet na menjacnicama, ocekujem da u narednom periodu bude manji pritisak na prodaju, sto bi moglo dovesti do blagog rasta cene. Verovatno ne odmah i naglo, ali verujem da ce se osetiti. Ovo je isto pozitivan rasplet za projekat i zajednicu.
Bokile
Member
**
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 36


View Profile WWW
November 01, 2018, 09:05:28 PM
 #26

Evo sta su, po mom misljenju, najvazniji zakljucci o Dropil projektu nakon ovog buyback-a:
- Developeri ulazu BTC u svoj projekat, sto je ogroman pozitivan signal da nije scam. Ovo mi je mozda i najbitnije u celoj prici.
- Veoma brzo su otkupili trazenih 800M tokena, sto znaci da dosta ljudi zeli da ih proda, iako je cena daleko od idealne. Ovo je negativni deo price.
- S obzirom na kolicinu prodatih tokena i promet na menjacnicama, ocekujem da u narednom periodu bude manji pritisak na prodaju, sto bi moglo dovesti do blagog rasta cene. Verovatno ne odmah i naglo, ali verujem da ce se osetiti. Ovo je isto pozitivan rasplet za projekat i zajednicu.
Imaš li iskustva sa ovim projektom koji pominje Keeshan (Arbitraging)? Ako rade istu stvar, a ARB nudi veće prihode, teško da će Dropilu skakati cena.
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
November 02, 2018, 09:47:28 PM
 #27

Za ARB sam samo cuo, ali ga nisam proucavao. Nacuo sam da je scam i to mi ima logike jer je obecana zarada zaista nestvarna. Sa druge strane, to se prica vec mesecima, a oni nikako da pobegnu sa parama, pa mozda i nisu prevara. Proucicu ih malo ovih dana, mada mi se sad ne cini kao pravi trenutak za ulazak u tu pricu jer im je cena drasticno skocila, pa ce mozda imati korekciju.
Keeshan
Member
**
Offline Offline

Activity: 213
Merit: 36


View Profile
November 03, 2018, 05:27:44 PM
 #28

Cena ARBa ima neke veze samo ukoliko hoces da ga drzis da bi zaradio na skoku, ako zelis da ga stavis u bota onda se to sto stavis menja u vrednost dolara i vise nema veze sa ARB-om. Dok god su sredstva u botu ona su vezana za dolar, a kada ih izvuces dobijas ARB tokene u vrednosti koja je na internoj menjacnici u trenutku povlacenja, ne depozita.

Ukoliko zelis da koristis bota cena ARBa u datom trenutku nema veze, jer u stvari sve je vezano za dolar.

Znaci, sto se tice automatskog bota, svaki dan se dobija u proseku nekih 0.7% (posledni put sam prooveravao pre vise od mesec dana, mozda se nesto promenilo) "dividende" u ARB tokenima, koji se mogu prodati za eth i povuci u svoj novcanik ili drzati, po izboru. Takodje je moguc i autoreinvest.

Kada je noviji,  manuelni bot u pitanju, tu se koliko sam ja upoznat, placa nekih 500$ u ARB tokenima jednokratna clanarina. Korisnik dobija bota gde su ukljucene sve vece menjacnice i nekih valjda dvadesetak novcica i bot prikazuje izmedju kojih menjacnica je u tom trenutku moguce izvrsiti arbitrazu. Jednim klikom to se i pokrece, a bot sve sam zavrsava u vremenu od valjda manje od minuta. Jedino sto korisnik treba da uradi je da ubaci u bot APi kljuceve svih menjacnica koje zeli da koristi i da bira koju arbitrazu zeli da koristi. ne znam koliko je to profitabilno ili bezbedno, iskreno nisam ga koristio, ima sigurno na youtube dosta informacija ako nekog zanima.

Da li su scam?

To je vrlo aktuelna polemika  Grin s obzirom an cifre koje isplacuju.

Stavke koje ukazuju da nisu scam bi bile da rade vec 7-8 meseci i nema ni najmanjih prtuzbi na to sto rade, isplacuje se sve sto treba da se isplati. Takodje CEO David Peterson se ne krije, cesto je na YouTube... Takodje Mbot (manuelni) je vrlo lako proverljiv s obzirom da korisnik koristi svoje naloge na menjacnicama koje licno otvara, tako da lako moze da proveri da li su transakcije zaista dogodile.

Sa druge strane imali su jako sumnjiv pocetk i zvali su se XRPConnect  Grin pa su uradili rebrand sa dolaskom novog direktora/vlasnika. Takodje malo je nezgodno sto se trgovine automtskog bota ne mogu videti i proveriti, za razliku od projekta Novchain cije se trgovine mogu uzivo pratiti. CEO Arbitraginga to opravdava time da ne zeli da daje konkurenciji ideje gde su najprofitabilnije arbitrazne mogucnosti.

Odredjeni rizik postoji, ali je i zarada ogromna, 0.7-1% potpuno pasivnog prihoda nema nigde, ako ima zelim da znam Smiley

Svako ko zeli da ulozi, oprezno. Neka uradi dobro istrazivanje pre toga.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
November 04, 2018, 10:19:36 AM
 #29

Kod svih projekata koji daju tako visoku zaradu i donose dobit na temelju trgovanja na burzi postoji vjerojatnost da su dobro smišljene prevare. To je moje mišljenje za sve projekte ovog tipa pa tako i za Dropil i Arbitrage. No zarade koje nude su stvarno privlačne. U korištenje Dropila sam se upustio jer sam dobio njihove tokene na bountyu i stajali su mi u novčaniku pa nisam imao što izgubiti, inače teško da bi me netko nagovorio da uložim svoja sredstva.
Kad smo već kod Dropila gledajući u dolarima ja sam u gubitku od kad koristim Dex ušao sam sa 600$ a sad sam na 460$ s time da se količina tokena koje imam povećala za 50%. No za potpunu sliku treba reći da je u međuvremenu ETH pao sa 600$ na 200$ dolara dok je vrijednost Drop tokena u odnosu na ETH i rasla. Najviše od svega kod Dropila me zabrinjava da pada količina sredstava koje Dex vrti bez obzira na pozitivne prinose ne znam da li to ljudi vide nešto što ja ne znam pa izlaze iz Dexa ili samo bježe u profitabilnije projekte tipa ARBa.

Kreeshan koje je tvoje mišljenje koja je korist ARBa da vrte tvoja sredstva? Na manulanom bootu to je jasno članarina, ali na automatskom bootu. Uvijek se pitam uz tako enormne zarade zašto ne koristiti svojeg privatnog boota i ne širiti informaciju o njemu masama. Jer što je manji volumen trgovanja boot je vrlo vjerojatno efikasniji.

Da li je zarada koju spominješ (0,7-1% dnevno) u odnosu na dolar ili na ARB tokene?
Keeshan
Member
**
Offline Offline

Activity: 213
Merit: 36


View Profile
November 04, 2018, 10:55:05 AM
Merited by RegulusHr (1)
 #30


Kreeshan koje je tvoje mišljenje koja je korist ARBa da vrte tvoja sredstva? Na manulanom bootu to je jasno članarina, ali na automatskom bootu. Uvijek se pitam uz tako enormne zarade zašto ne koristiti svojeg privatnog boota i ne širiti informaciju o njemu masama. Jer što je manji volumen trgovanja boot je vrlo vjerojatno efikasniji.

Da li je zarada koju spominješ (0,7-1% dnevno) u odnosu na dolar ili na ARB tokene?


Interes bi trebalo da bude u povecanju cene ARB tokena. Kao i kod ostalih crypto projekata tim i CEO imaju odredjeni procenat tokena i interes im je da cena raste da bi mogli da ga prodaju kad ona dostigne maksimum. Takodje, ono o cemu naravno ne pricaju, kod ARB-a je taj procenat koji oni isplacuju korisnicima vrlo neregulisan. Jedan dan je 0.5% sledeci dan je 1% (sto bi bilo i logicno ako koriste bota jer ne moze svaki dan biti isto), a niko ne zna koliko ce da dobije. Za sada su svi zadovoljni jer to je jako lepa cifra, ali definitivno neko u pozadini moze da zaradi lepe pare tako sto zakine npr 0.1% svaki drugi dan Wink

Kod Novachain projekta moze da se prati sta radi njihov REX bot, sve je transparentno i oni  uzimaju 3% od zarade, sto je vise nego ok. Ako korisnik duze koristi bota ta provizija pada i do 1.8% .

Zarada je vezana za dolar.

Postupak za aBot je ovakav:  Obavi se depozit ethera na platformu, za taj eth se na internoj menjacnici kupi ARB i onda se taj ARB ubaci u bota. U tom trenutku ti vise nemas ARB tokene i nemas veze sa rastom i padom tokena, nego bot pokazuje cenu u dolarima. Svakog dana u odredjeno vreme bot pokazuje koliko si tog dana zaradio. Zarada se isplacuje u ARB tokenima u zavisnosti koja je njihova cena na internoj menjacnici tog dana. Ako si npr zaradio 5 dolara a cena arba je 1$ dobijas 5 tokena, ako si zaradio 5$ a cena tokena je 2 $ dobijas 2.5 tokena. Mozes ta sredstva 1. podici, zameniti za eth i izvuci sa platforme, 2. mozes autoreinvestirati sve ili deo, 3. mozes i hodlovati ako mislis da ce cena tokena rasti. Kada zaustavis bota dobijas ARB tokene u vrednosti koliko je dolarska vrednost sredstava koje si imao u botu u trenutku zaustavljanja. Ranije je bilo pravilo da ako zaustavis bota ne mozes ponovo investirati 5 dana, da bi sprecili manipulacije ljudi koji su obarali cenu tokena i izvlacili vise tokena iz bota. Sada imaju neku drugu meru zastite, ne znam tacno koju. Prestao sam da ih koristim kad sam zbog shortovanja na unutrasnjoj menjacnici propustio skok tokena od 6x pa mi mrsko da se vratim na platformu  Grin

U principu ARB token sluzi samo kao "gas", sve je vezano za dolar.

Kod manuelnog bota (mBot) je drugacije: kupujes tokene u vrednosti od 500$ (ako se nije nista promenilo) i placas clanarinu. Posle toga koristis bota, ne znam da li ima jos neki dodatni sitan trosak, ali sredstva sa kojima se vrsi trgovina kontrolises ti, na tvojim su racunima, jedino sto bot ima tvoje api kljuceve da bi obavljao trgovinu.


Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
November 04, 2018, 09:10:08 PM
 #31

Najviše od svega kod Dropila me zabrinjava da pada količina sredstava koje Dex vrti bez obzira na pozitivne prinose ne znam da li to ljudi vide nešto što ja ne znam pa izlaze iz Dexa ili samo bježe u profitabilnije projekte tipa ARBa.
Na sta tacno mislis? Kolicina sredstava koje Dex vrti nema veze sa tim da li ljudi izlaze iz Dexa. Dex vrti ICO sredstva, a ljudi kad izadju prodaju Drop tokene. Dex ne vrti Drop tokene. Ako mislis na circulation na CMC, to je zato sto CMC u total supply ne racuna odredjene adrese, medju kojima je i vault. Sredstva prikupljena buyback-om su prebacena u vault i zato je opao circulation supply.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
November 04, 2018, 09:43:57 PM
 #32

Najviše od svega kod Dropila me zabrinjava da pada količina sredstava koje Dex vrti bez obzira na pozitivne prinose ne znam da li to ljudi vide nešto što ja ne znam pa izlaze iz Dexa ili samo bježe u profitabilnije projekte tipa ARBa.
Na sta tacno mislis? Kolicina sredstava koje Dex vrti nema veze sa tim da li ljudi izlaze iz Dexa. Dex vrti ICO sredstva, a ljudi kad izadju prodaju Drop tokene. Dex ne vrti Drop tokene. Ako mislis na circulation na CMC, to je zato sto CMC u total supply ne racuna odredjene adrese, medju kojima je i vault. Sredstva prikupljena buyback-om su prebacena u vault i zato je opao circulation supply.

Mislim na Total Dex funds https://insights.dropil.com/ trenutno se vrte oko $22.6M a 5.9 kad sam pisao anlizu bila su na $33M što će reći da je iz Dexa u dva mjeseca izašlo $10M ili ti u grubo 50% sredstava.
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
November 04, 2018, 10:55:36 PM
 #33

Najviše od svega kod Dropila me zabrinjava da pada količina sredstava koje Dex vrti bez obzira na pozitivne prinose ne znam da li to ljudi vide nešto što ja ne znam pa izlaze iz Dexa ili samo bježe u profitabilnije projekte tipa ARBa.
Na sta tacno mislis? Kolicina sredstava koje Dex vrti nema veze sa tim da li ljudi izlaze iz Dexa. Dex vrti ICO sredstva, a ljudi kad izadju prodaju Drop tokene. Dex ne vrti Drop tokene. Ako mislis na circulation na CMC, to je zato sto CMC u total supply ne racuna odredjene adrese, medju kojima je i vault. Sredstva prikupljena buyback-om su prebacena u vault i zato je opao circulation supply.

Mislim na Total Dex funds https://insights.dropil.com/ trenutno se vrte oko $22.6M a 5.9 kad sam pisao anlizu bila su na $33M što će reći da je iz Dexa u dva mjeseca izašlo $10M ili ti u grubo 50% sredstava.
U pravu si da je cifra znacajno manja ali Total Dex Funds je definisano kao "Total fiat equivalent deposited in Dex multiplied by 24-hour average Drops market price.". Mislim da je to vrednost novca koji bi dobili kada bi prodali sve sto Dex vrti, ali to se odnosi na BTC, EHT i ostalo. Ti si vrednost gledao 5.9.2018, a tada je BTC bio oko 7300 USD, a ETH oko 250 USD. Pored toga, tog dana je Drop bio oko 0.004 USD, a danas je 0.003 USD.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
November 19, 2018, 11:53:09 AM
 #34

Dropil opet ima otkup svoji tokena preko svoje platforme, otkup počinje 19.11. u 22h po PSTu (za nas to je sutra u 7h ujutro). Zadnji put su 800 milona tokena otkupili u 4 sata.
Ovaj put otkupljuju 1,5 miljardi tokena koji s trenutnom cijenom imaju vrijednost od 3,15 milona USD, svaki account može prodati maksimalno 25 milona tokena (52.500 USD).
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
November 29, 2018, 05:59:57 PM
Merited by Daniel91 (1), Pmalek (1)
 #35

Kako pratim Dropil malo, malo dođe neka vijest vezana uz njih za koju mislim da ima smisla podijeliti s većim brojem ljudi.
Tako je nedavno stigla vijest da planiraju izbaciti na tržište personaliziranog trading robota Jade. Za razliku od većine robota na tržištu za ovog mi se čini da će biti relativno jednostavno upravljati s njime. Kad dobijem priliku isprobati ga napišem svoje dojmove.

Koga zanima više dajem link.
https://dropil.com/meet-jade-your-personal-trading-robot/
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
December 11, 2018, 09:30:49 PM
 #36

Opet vazne promene u Dropilu. I ovog puta se menja nacin obracuna zarade od Dex bota. Do sada je korisnik na kraju ciklusa dobijao Drop tokene u zavisnosti od toga koliko Dex zaradi, izrazeno u procentima u odnosu na procenjenu vrednost u USD. Od sada ce se isplacivati isti procenat, ali u odnosu na broj tokena ili procenjenu vrednost, pri cemu se uzima manja od te dve vrednost. Ako nista drugo, ovi u Dropilu su majstori da iskomplikuju stvar Smiley
U zavisnosti od toga na koju vrednost su "zakljucani" Drop-ovi, korisnici ce dobijati i do 4 puta manje nego do sada.
Evo primera kroz brojke, lakse je razumeti. Ako korisnik ima 200.000 Drop tokena, koji su ubaceni u Dex pri vrednosti 0.005 USD, korisnik nominalno ima 1000 USD, iako im je trenutna realna vrednosti 200 USD. Po dosadasnjem nacinu racunanja, na kraju ciklusa, u slucaju zarade od 4%, korisnik bi dobio tokene u vrednosti od 40 USD, sto je po trenutnoj trzisnoj ceni negde oko 40.000 tokena. Lako je izracunati da to predstavlja rast od 20% u tokenima, pa je sistem postao neodrziv. Zato ce po novom korisik dobiti 4% ali od broja tokena, sto je u nasem slucaju 8.000 Drop tokena.

Iako ce ovom promenom korisnici dobijati mnogo manje nego do sada, drago mi je da se vlasnici bore da odrze sistem u zivotu, pa mi cela prica nije tesko pala..
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
December 12, 2018, 08:14:31 PM
 #37

Vidio sam tu promjenu i moram reći da je bila očekivana, jer je cijena Dropsa sad daleko od 0,005$ na koju su poravnavali zaradu i dugoročno to je neodrživo. To vrludanje im je po meni samo naštetilo nisu se uopće trebali upuštati u tu komplikaciju s valoriziranjem tokena na neku vrijednost. Ne sviđa mi se što im cijelo vrijeme pada udio na tržištu.
@Dzeronimo kad pišeš o nekoj vijesti uvijek je dobro dati link na originalni članak. https://dropil.com/important-update-to-system-calculations-and-valuations/

Mene su u još nečemu razočarali.
Prije dvadesetak dana sam ubacio dodatne tokene u Dex i promijenio pravilo da ne reinvestiram sve nego da mi isplaćuju 50% dobiti. Kod prve isplate uslijedio je šok, umjesto da imam pola zarade na računu ja imam minus na stanju, minus je točno pola zarade. Pola zarade je reinvestirano.
Nisam im još pisao ali ću morati, ne znam da li je to neka greška ili ima neka kvaka koju ja ne znam.
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
December 12, 2018, 09:32:45 PM
 #38

Vidio sam tu promjenu i moram reći da je bila očekivana, jer je cijena Dropsa sad daleko od 0,005$ na koju su poravnavali zaradu i dugoročno to je neodrživo. To vrludanje im je po meni samo naštetilo nisu se uopće trebali upuštati u tu komplikaciju s valoriziranjem tokena na neku vrijednost.
Za ovo si 100% u pravu. Stvarno se trude da naprave dobar proizvod, ali sa ovakvim potezima deluju neozbiljno u ocima investitora. Tesko da ce neko sad uleteti sa velikom lovom, kad ne zna kakva ce pravila biti sutra. Da su odmah presli na ovo resenje manje bi se ljudi bunili.

@Dzeronimo kad pišeš o nekoj vijesti uvijek je dobro dati link na originalni članak. https://dropil.com/important-update-to-system-calculations-and-valuations/
U pravu si, izvinjavam se Embarrassed

Mene su u još nečemu razočarali.
Prije dvadesetak dana sam ubacio dodatne tokene u Dex i promijenio pravilo da ne reinvestiram sve nego da mi isplaćuju 50% dobiti. Kod prve isplate uslijedio je šok, umjesto da imam pola zarade na računu ja imam minus na stanju, minus je točno pola zarade. Pola zarade je reinvestirano.
Nisam im još pisao ali ću morati, ne znam da li je to neka greška ili ima neka kvaka koju ja ne znam.
Da li si to gledao neposredno nakon zavrsetka ciklusa ili nakon dan-dva. Mislim da se kod (skoro) svih desava da neposredno nakon zavrsetka ciklusa stanje pokazuje minus, ali se to normalizuje posle par sati. Meni je i nakon ove najnovije promene stanje bilo u debelom minusu nekoliko sati.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
December 13, 2018, 11:02:18 AM
 #39


Mene su u još nečemu razočarali.
Prije dvadesetak dana sam ubacio dodatne tokene u Dex i promijenio pravilo da ne reinvestiram sve nego da mi isplaćuju 50% dobiti. Kod prve isplate uslijedio je šok, umjesto da imam pola zarade na računu ja imam minus na stanju, minus je točno pola zarade. Pola zarade je reinvestirano.
Nisam im još pisao ali ću morati, ne znam da li je to neka greška ili ima neka kvaka koju ja ne znam.
Da li si to gledao neposredno nakon zavrsetka ciklusa ili nakon dan-dva. Mislim da se kod (skoro) svih desava da neposredno nakon zavrsetka ciklusa stanje pokazuje minus, ali se to normalizuje posle par sati. Meni je i nakon ove najnovije promene stanje bilo u debelom minusu nekoliko sati.

Prošlo je šest dana od završetka ciklusa, tako da ili je neka greška u sustavu ili to ima veze s time kad sam stavio dodatne tokene pa je u međuvremenu pala vrijednost Dropila pa to nekako u njihovoj računici daje negativnu vrijednost.
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
December 13, 2018, 08:47:17 PM
 #40

Kakva god da je promena, ne mozes ici u minus ako je ciklus bio pozitivan, a do sada nije bilo negativnih ciklusa. Mozda je najbolje da otvoris support tiket. Koliko citam na Telegramu, takve stvari brzo resavaju.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!