Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:57:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Terminal cumparari crypto monede  (Read 447 times)
wocwoc
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
July 18, 2019, 07:31:13 AM
 #21

Cei de la Bitcoin Romania au lansat un atm cu crypto la Obor, Bucuresti. Nu stiu ce comisioane au etc.

"Noi ne-aţi solicitat, noi am ţinut cont de dorinţele voastre! Datorită poziţionării în cadrul Complexului Nou “Piaţa Obor”, clienţii noștri au posibilitatea de a tranzacţiona Bitcoin, Ethereum și Litecoin în orice zi a săptămânii, în timpul orelor de program Luni - Vineri 07:00 - 20:00, Sâmbătă 07:00 - 18:00 și Duminică 07:00 - 16:00, cu excepţia sărbătorilor legale. "

Teoretic poti sa faci un fel de fransiza cu ei, dar nu stiu costurile exact.
Nu prea vad cum faci la extragere.
La cumparat, inteleg, bagi cash, introduci probabil adresa de la wallet, iei btc eth ce vrei,
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715029021
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715029021

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715029021
Reply with quote  #2

1715029021
Report to moderator
1715029021
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715029021

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715029021
Reply with quote  #2

1715029021
Report to moderator
3dOOm
Copper Member
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 155
Merit: 173


Member of Cryptios - https://cryptios.com/


View Profile WWW
July 18, 2019, 02:32:15 PM
Merited by NeuroticFish (1)
 #22

Cei de la Bitcoin Romania au lansat un atm cu crypto la Obor, Bucuresti. Nu stiu ce comisioane au etc.

"Noi ne-aţi solicitat, noi am ţinut cont de dorinţele voastre! Datorită poziţionării în cadrul Complexului Nou “Piaţa Obor”, clienţii noștri au posibilitatea de a tranzacţiona Bitcoin, Ethereum și Litecoin în orice zi a săptămânii, în timpul orelor de program Luni - Vineri 07:00 - 20:00, Sâmbătă 07:00 - 18:00 și Duminică 07:00 - 16:00, cu excepţia sărbătorilor legale. "

Teoretic poti sa faci un fel de fransiza cu ei, dar nu stiu costurile exact.
Nu prea vad cum faci la extragere.
La cumparat, inteleg, bagi cash, introduci probabil adresa de la wallet, iei btc eth ce vrei,

Au detaliat cei de la Bitcoin Romania pe site-ul lor.

"CUM POTI VINDE BITCOIN LA ATM-URILE BITCOIN ROMANIA?

Vanzarea de Bitcoin la unul din cele trei ATM-urile este foarte usor de realizat, respectiv 13 pasi simpli, usor de urmarit:

Utilizatorul trebuie sa aiba acces la propriul portofel pentru bitcoin, daca doreste sa ii vanda;

Se atinge ecranul pentru a activa ATM-ul;
Se selecteaza limba in care sa fie afisate instructiunile;
Se selecteaza “Vinde Bitcoin”;
Se alege una dintre optiunile “Intre 1000 si 3000 RON” sau “Mai mult decat 3000 RON” (in acest ultim caz e nevoie va fi nevoie si de un act de identitate);
Se urmeaza instructiunile afisate pe ecran (introducerea numarului de telefon mobil si scanarea actului de identitate la camera foto a ATM-ului, daca s-a optat pentru o suma mai mare de 3000 RON);
Se selecteaza suma dorita in lei (trebuie sa fie multiplu de 50 RON);
Se selecteaza “Vinde”;
ATM-ul va elibera un tichet de remitere, cu un cod QR la care se face plata in BTC in termen de 5 – 10 minute; tichetul trebuie pastrat in bune conditii pana la eliberarea numerarului;
Se asteapta confirmarea tranzactiei pe blockchain (sistemul va trimite un SMS la numarul de telefon inregistrat la pasul 6 atunci cand retragerea de numerar este posibila);
Se selecteaza “Tichet de remitere”;
Se scaneaza codul QR al tichetului de remitere la camera foto a ATM-ului;
ATM-ul face plata."  - informatiile au fost luat de aici.


Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!