Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:24:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Balinaların Oyunu  (Read 513 times)
neblpr
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
June 23, 2018, 06:15:24 AM

Butun yatirim piyasalarinda durum bu sekildedir. Yeni girenlerin parasini alirlar bekletirler iki sene sonra tekrar girer yine bizlerin parasini alirlar. Cok para cok parayi cekiyor
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ozgurk
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

OPEN GAMING PLATFORM

View Profile
June 23, 2018, 06:24:35 AM

Dogru bir yaklasim olmus hocam. Adamlar market de islem hacmini nerelere cikardilar sonra bizi birakip gittiler. Tekrar hacimler yukselmis olsa yine yukarilara gider

zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
June 23, 2018, 09:44:30 AM

Dogru bir yaklasim olmus hocam. Adamlar market de islem hacmini nerelere cikardilar sonra bizi birakip gittiler. Tekrar hacimler yukselmis olsa yine yukarilara gider

Er yada geç gelecekler. Çünkü bu piyasa geleceği olan bir piyasa.
Birde söyle düşünün (bazen çok param olmadığı için şükrediyorum:) ) Şimdi diyelim ki benim 100 milyon dolarım var. Ben bunu yatırım amaçlı değerlendiriyorum. Gittim a firmasının hissesini aldım. O sırada döviz %10 arttı benim hisse senedimde %10 düştü. Yani dövize yatırsaydım param 110 milyon dolar olmuştu ama hisse senedine yatırınca param 90 milyon dolara düştü. Yani benim zararım 20 milyon dolar.
Adamlar bu hesabı yapıyorlar. Bizim gibi aylarca bekleyemezler. Şimdi düştü bekleyelim yükselince satarım demezler. (gelecek vadeden yatırımları ayrı tutuyorum. Adamlar gelecekte %300 kazanacağına eminse bekler tabi) Karı gördüler mi satıp başka yatırıma geçiyorlar. Şimdi de coin piyasasını geçici olarak terk ettiler. Taşların yerine oturmasını bekliyorlar.
Aynı oyunu altında da oynadılar. onsu 1900 dolara kadar çıkardılar sonra bir gittiler ons 1150 dolara kadar düştü. Şimdi 1250-1300 dolar civarında. Oraya da hala dönmediler. Ama oraya da dönecekler.
Diyeceğim o ki: bu piyasada çıkışlar ve inişler asla bitmez..
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
June 23, 2018, 01:05:15 PM

sevgili canım kardeşim zaten banilar yukardan milletin eline verip ve şu an sabırsız olan ve işe bilmiyen satıp balinalar alıyor ve buna emin olun yılbaşına kadar sabredin sakın fehri tavranmayın
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
June 23, 2018, 01:07:08 PM

Böyle giderse piyasada ne kadar balina belgeseli varsa izleyeceğim. Bu kişilere balina dendiğinde göre gerçek balinalarin hareketini yapıyor olsa gerek. Umarım bu balinalar tekrar bir boğa piyasası başlatır
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
June 23, 2018, 01:33:23 PM

2017 son'larına doğru 20k'yı görmüştük o ara daha kötü haberler çıkıyordu habire çin yasaklıyordu vs. şy ara güzel haberlerde geliyor şu tether mahkemesi keza mtgox artık elindeki btc'leri satıp dumplayamayacak bunlar son derece güzel haberler. Demek ki büyük oyuncular dahada aşağıdan almayı planlıyorlar piyasa düzelecektir.
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
June 23, 2018, 01:40:32 PM

yine bir ay sonuna doğru  düşüş trendine girdi coinler.büyük abilerimiz inceden topluyolar yeteri kadar topladıktan sonra yine yukarı basacaklardır haberler ile. YTD
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
June 23, 2018, 11:24:40 PM

Sahte hacimler sahte fiyat hareketleri gerçekten bir tiyatro dönüyor piaysada asıl altcoinler işlevsel olmaya başladıkları zaman göreceğiz gerçekten varlar mı yoksa hayaletler mi
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
June 23, 2018, 11:36:00 PM

Balinaların oyunları olmasa piyasada heyecan kalmazdı, bunların oyunlarını tahmin edebilen çok kazanç sağlayabilir, tahmin edemeyen güvenli noktalardan alıp satarak şansını fazla zorlamamalı.
yussuzc1
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
June 24, 2018, 12:50:30 AM

Arkadaşlar balina malina böyle boş muhabbetlere lütfen kafayı fazla takmayın Smiley 1980li yılların tedavülden kalkmış borsa kurnazlığı oyunlarıyla dünyanın en yeni ve teknolojik

paradigmalarını açıklamaya çalışmak en kibar tabiriyle komik oluyor. Bir şey 0.10 USD fiyattan 20,000 USD'a çıktıysa, ki tarihte bunun bir örneği ya da benzeri yoktur, elbette ki

yüksek volatility olacaktır. 0.10 USD'dan 10,000 USD'a gelirken herşey harika, sonra üçte bir oranında değer kaybedip 6000 USD'a gerilerse "büyük oyun, dış güçler" vs. vs.

İçi boş klişeleri bir kenara bırakın, kritik düşünce gücüne yelken açın beyler.

Kritik düşünmeyi geliştirmek önemli de kardeşim , tamam piyasa dünya borsalarına göre çok hızlı bir değişim oranına sahip ancak bu balinaların olmadığını göstermiyor , hatta manipülenin daha kolay olması bunun daha belirgin bir özelliği .
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
June 24, 2018, 11:41:01 AM

Balinayı bırakın takipçisi fazla olan biri bile piyasayı yönlendirebiliyor . McAfee bunlara örnek birara her gün coin paylaşıp pump yaptırıyordu

mcafee sayesinde zarar edenlerden biriyim adamların elinde para gücü olduğu için ister istemez piyasanın gidişatını rahatça etkileyebiliyorlar.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
devotional
Member
**

Activity: 336
Merit: 13

View Profile
June 24, 2018, 12:03:52 PM

kimse bizi zorla tutmadı. zamanında 5xleri gordu herkes cıkanlar buyuk kazandı hırs yapanlar hem karı hem anaparayı bitirdi. artık 2 yıl beklemek lazım belki de.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: