Bitcoin Forum
May 30, 2024, 03:33:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Uzman lazım:Solo madencilikte Block Bulma şansını belirleyen faktörler nelerdir?  (Read 196 times)
igotek
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
June 09, 2018, 07:02:34 PM

241 GPU var şuan elimde. Solo girilecek coinler yeni çıkmış coinlerdir. Fazla sayııda kişinin ürettiği coinleri solo üretmeye çalışmak mantık dışı. Son zamanlarda sadece cryptonight variantlarını üretiyorum. Nedeni ise bulunduğum yer çok sıcak bir bölge ve cryptonight üretince kartlar daha düşük sıcaklıkta çalışıyor. Ekran kartları ile hiç solo girmedim ama Baikal cihazlarla solo girdiğim ve çok kazandığım zamanlar odlu. Tabi coinlerin ilk çıktığı bir kaç günle sınırlıydı. Solo olarak blok bulmak zor oluyor ondan sonra.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
mdikmetas (OP)
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
June 09, 2018, 07:10:47 PM

ayıptır sorması o kadar kartlı bir sistemde coin değişimlerini nasıl gerçekleştiriyorsunuz?
igotek
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
June 09, 2018, 09:56:58 PM

ayıptır sorması o kadar kartlı bir sistemde coin değişimlerini nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Toplam 22 rig
15 Rig Hiveos'ta. Bu 15 Rigin ürettiği coini aynı algoritmada olmak koşuluyla tek tıkla değiştirebiliyorum. Farklı algoritmaya geçeceksem ise önce OC'lerini tek tek sıfırlayıp, ardından makinelerin tamamıı tek tıkla reboot ediyorum. Sonra tek tıkla hepsinin ürettiği coini değiştiriyorum. Sonra da her birine ayrı ayrı daha önce tanımladığım OC ayarlarını aktif ediyorum.

Diğer 7 rig ise Windows. Onlarda da iki havuz tanımlı. Kendisi kafasına göre iki coin arasında gidip geliyor, ben karışmıyorum.  Aynı algoritma.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
June 10, 2018, 12:17:23 AM

Benim otomasyona bağlanmış fabrikasyon madencilerde gözlemlediğim kadarıyla;
Gözlemlemeden önce düşündüğüm şekli;
Bir ana bilgisayar ve ve coin değişimlerinde bu ana bilgisayardan tüm ağa bağlantıyla tek tıkla tümünü değiştirme. Hiveos gibi sanırım. Deniycem yakın zamanda bu ana bilgisayar kurulumu ve sadece anapc den bat çalıştırıp ağdakileri değiştirmeyi.

Yani düşünsenize 4000kartınız var ve bunu normalde değiştirmek bile 1 gün almalı Smiley

Bir tek ana pc ile ağdaki pc lere görev dağılımı yapılıyor olmalı. Elbette ilave bir yazılım gerekir. 3. Parti bir yazılım olabilir. Yahut web kontrolü ile olacaksa misal bir component ile.

...
tebessum
Member
**

Activity: 314
Merit: 10

View Profile
June 12, 2018, 06:40:18 AM

tamamen şans hocam ben ne kadar denedi isemde malesef block bulmayı başaramadım. b u işin herhangi bir mantığı yok.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: