Bitcoin Forum
May 05, 2024, 12:01:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Kripto Para Piyasasında Algoritmik Trade  (Read 279 times)
teknochain (OP)
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile WWW
June 10, 2018, 09:54:35 PM
Last edit: June 16, 2018, 04:20:46 PM by teknochain

Merhaba,

Algoritmik trade konusunda içerik üretmeye başladık ve bunu için sitemizde ayrı bir bölüm oluşturduk. Şu an için iki adet konu mevcut ilerleyen günlerde yeni içerikler eklemeye gayret göstereceğiz.

https://teknochain.com/category/algoritmik-trade/

Güncelleme 14.06.2018

Algoritmik trade konusunda ayrı bir platform oluşturma kararı aldık. Kısaca bahsetmek gerekirse.

Kullanıcılar platforma kayıt olarak kendi algoritmalarını oluşturabilecek ve geliştirdiği algoritmanın sanal ortamda testlerini gerçekleştirecek.

Bu konuda hem belirlenen geçmiş tarihler arasında hemde algoritmayı oluşturduktan sonra örneğin bir ay boyunca 1000$ sanal parasının ne kadar değerleneceğini veya değer kaybedeceğini görebilecek.

İlk etapta Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash gibi köklü kripto paraları eklemeyi düşünüyoruz.

Size asıl sormak istediğimiz nokta, platformda hangi göstergeler yer alsın. Örneğin iki adet hareketli ortalamayı dilediğiniz zaman diliminde ayarlayıp kesiştiği noktalarda platform alım satım yapacak. İşte bu gibi önerilerinizi belirtirseniz gelen taleplere göre geliştirmeler yapacağız.

Dilerseniz telegram grubumuz üzerinden daha hızlı geri bildirimde bulunabilirsiniz : https://t.me/teknochainofficial

İyi forumlar.
1714910508
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714910508
Reply with quote  #2

1714910508
Report to moderator
1714910508
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714910508
Reply with quote  #2

1714910508
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
enginp
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
June 11, 2018, 01:38:47 AM

Bu tür özellikle Türkçe yayınların devam etmesini çok isteriz. Uygulamalı eğitimi dört gözle bekliyorum, sadece kripto değil tüm borsalarda geçerli bir yazı olmuş.
Elinize emeğinize sağlık.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 11, 2018, 07:00:45 AM

Ne varsa bu bot,algoritmik,yerinde al sat olaylarda var.
Zamanında şu işlere merak salsaydık hodl yerine çoktan köşeyi dönmüştük.
Paylaşım için teşekkürler.
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
June 11, 2018, 08:18:43 PM

Trade konusuna oldukça meraklıyım ama böyle teknik bir konuyu yabancı kaynaklardan takip etmek zor olabiliyor. İnsan bir yeri anlamayınca sıkılıp bırakıyor. Türkçe kaynak olması çok iyi olur. Umarım bu tarz çalışmaların devamı gelir. Şimdiden teşekkürler ve başarılar.
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
June 12, 2018, 06:46:09 AM

Ülkemizde kripto para konusunda insanlarımız hem meraklı hem üretken.Başarılarınızın artması dileğiyle elinize sağlık.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
June 12, 2018, 07:45:43 AM

Çok güzel bir noktaya değinmissiniz. Hergün her dk bu iş ile ilgilenenler için harika bir trade şekli olsa gerek büyük paralar kazandırabilirdi eskiden hala da kazandırabilir gibi takip edip izlemek lazım. Gerçekten de ders niteliginde olmus 2 yazıda. Geliştirmenizi izleyecek bircok kişi olucagına eminim kolay gelsin yazıların devamını bekliyorum
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
June 13, 2018, 01:00:02 PM

Bu olay ile geçtiğimiz sene özellikle çok kişi köşe oldu ama şu anda piyasalardaki genel hareketsizlik bu işin verimini de azaltmış olabilir. Biraz bi ışık görsek belki ticarete başlarım ve o zaman bu platform aklımda olur  Smiley

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
June 14, 2018, 08:48:22 PM

Sitede faydalı bilgiler olacağını tahmin ettiğim için yer imlerine ekledim. Yeni içeriklerinizi en kısa zamanda bekliyoruz Smiley
teknochain (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
June 14, 2018, 09:05:30 PM

Güncelleme 14.06.2018

Algoritmik trade konusunda ayrı bir platform oluşturma kararı aldık. Kısaca bahsetmek gerekirse.

Kullanıcılar platforma kayıt olarak kendi algoritmalarını oluşturabilecek ve geliştirdiği algoritmanın sanal ortamda testlerini gerçekleştirebilecek.

Bu konuda hem belirlenen geçmiş tarihler arasında hemde algoritmayı oluşturduktan sonra örneğin bir ay boyunca 1000$ sanal parasının ne kadar değerleneceğini veya değer kaybedeceğini görebilecek.

İlk etapta Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash gibi köklü kripto paraları eklemeyi düşünüyoruz.

Size asıl sormak istediğimiz nokta, platformda hangi göstergeler yer alsın. Örneğin iki adet hareketli ortalamayı dilediğiniz zaman diliminde ayarlayıp kesiştiği noktalarda platform alım satım yapacak. İşte bu gibi önerilerinizi belirtirseniz gelen taleplere göre geliştirmeler yapacağız.

Dilerseniz telegram grubumuz üzerinden daha hızlı geri bildirimde bulunabilirsiniz : https://t.me/teknochain

İyi forumlar.
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
June 15, 2018, 11:25:15 PM

Siteye baktım ama herhangi bir öznel içerik göremedim, teknik analiz hakkındaki 40 yıllık gerçekleri yazan herhangi bir siteden tek farkınız baya az bilgi içermesi sanırım.
Kullanıcılardan neler istersiniz diye sormanız ise gayet absürt bulmaktayım, zaten indikatör falan bulunduracaksanız hangisi olsun diye sormanın çok alemi yok, siz koyun indikatörlerin hepsini ayarlayın parametrelerini ve sunun insanlara. Şu an sitenizde insanların kullanabileceği bir algoritmik yapı yok, ilerisi için vaadde bulunmanız siyasetçilere benzemiş, yapın ve koyun sizi tutan yok, yapacağız edeceğiz tarzı yaklaşımları ne yazık ki ciddi bulamıyorum.
Bu  arada ne yapmaya çalıştığınızı yanlış anlamadıysam bu işin gayet iyi yapan platformlar var benim bildiğim gimmer.net bu işi yapıyor, indikatörün parametrenin kralı var üstelik çalışıyor, isteyen backtest yapıp algoritmaları ne kadar verimli görebiliyor da. Macd nedir EMA nedir sitende bu bilgiyi bulundurmanın bir alemi yok isteyen arar bulur ha ben bunun testini yapacağım platform kuracağım diyorsan onları yapın bunlarla vakit harcamayın derim.
teknochain (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
June 15, 2018, 11:40:01 PM

Siteye baktım ama herhangi bir öznel içerik göremedim, teknik analiz hakkındaki 40 yıllık gerçekleri yazan herhangi bir siteden tek farkınız baya az bilgi içermesi sanırım.
Kullanıcılardan neler istersiniz diye sormanız ise gayet absürt bulmaktayım, zaten indikatör falan bulunduracaksanız hangisi olsun diye sormanın çok alemi yok, siz koyun indikatörlerin hepsini ayarlayın parametrelerini ve sunun insanlara. Şu an sitenizde insanların kullanabileceği bir algoritmik yapı yok, ilerisi için vaadde bulunmanız siyasetçilere benzemiş, yapın ve koyun sizi tutan yok, yapacağız edeceğiz tarzı yaklaşımları ne yazık ki ciddi bulamıyorum.
Bu  arada ne yapmaya çalıştığınızı yanlış anlamadıysam bu işin gayet iyi yapan platformlar var benim bildiğim gimmer.net bu işi yapıyor, indikatörün parametrenin kralı var üstelik çalışıyor, isteyen backtest yapıp algoritmaları ne kadar verimli görebiliyor da. Macd nedir EMA nedir sitende bu bilgiyi bulundurmanın bir alemi yok isteyen arar bulur ha ben bunun testini yapacağım platform kuracağım diyorsan onları yapın bunlarla vakit harcamayın derim.

Konuyu yanlış anlamışsınız. Yeni oluşturulacak platform Teknochain'den bağımsız olacak. Siteyle bir ilgisi yok yani. Platformu tabi ki buraya sorup fikir alışverişinde bulunacağız.
Ayrıca henüz geliştirme aşamasında ise ne diyebiliriz ki ? Son olarak site tavsiyeniz için teşekkürler.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
June 16, 2018, 08:21:49 AM

Ne varsa bu bot,algoritmik,yerinde al sat olaylarda var.
Zamanında şu işlere merak salsaydık hodl yerine çoktan köşeyi dönmüştük.
Paylaşım için teşekkürler.

Neden ki? Bence zamanında bugün ve yarın hodl yapsan her türlü yoldan daha fazla kazanma potansiyelin olur. Bunun için yazılım bilip ekiple sağlam bir şey geliştirecen aslında

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
June 17, 2018, 10:40:46 AM

Bu konuda merak ettiğim konular arasındaydı. sitenizdeki dersleri takip edeceğim. Kendimizi bu konuda geliştirmemiz lazım.
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434
Merit: 1

View Profile
June 17, 2018, 10:47:32 AM

Sitenizi takip edeceğim, ayrıca telegram kanalınıza katıldım yakından takip edip edip yatırımlarıma yön vermeye çalışacağım. 
geliyorumbensana
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
June 18, 2018, 02:44:28 AM

Sitede faydalı bilgiler olacağını tahmin ettiğim için yer imlerine ekledim. Yeni içeriklerinizi en kısa zamanda bekliyoruz Smiley
tam ben yazıcaktım ben de ekliyorum şimdi , güzel içerik . Cheesy
melihce
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 2

View Profile
July 08, 2018, 12:50:18 PM

Bu yazı sayesinden telegram grubunuzabende girdim. Takip edeceğim, Teşekkürler.
alihaydar6644
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 09, 2018, 06:06:38 PM

Harika olmuş hemen bugün başlıyorum. Kendi botlarımda backtestler için verileri bir türlü bulamıyorum. Sırf bu yüzden aylarca verilerimi kendim toplamaya çalıştım
primentortid
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 26, 2018, 04:49:20 AM

algoritmik trade ilginçmiş gerçekten, sitenizi takip edeceğim ayrıca telegram grubunuzada girdim
fbmania19
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
August 26, 2018, 04:16:03 PM

İlgi çekici olduğu kesin böyle şeyleri yapmak lazim
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
September 08, 2018, 12:44:31 PM

Arkadaşım çok güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık bende bu şekilde algoritmik trade yapsaydım belki köşe olmuştum ama herşey için geç değil...
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
April 27, 2019, 09:59:03 PM

Buna benzer algoritmik trade yapan Paratica halihazırda var zaten sistem biraz Cryptohopper’e benziyor ama Cryptohopper’in daha önce birçok vukuatını duyduk. Paratica’da kendi algoritmalarinizi oluşturabiliyor ya da uzmanların stratejisini yapabiliyorsunuz ben V1’den beri kullanıyorum Nisan’ın başında yeni panel geldi. Bütün gün bilgisayar başında grafik kovalasanız dahi her kriptoyu yakalayamazsınız.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 28, 2019, 04:42:40 PM

tam ben de başlığı görünce paratica yazacaktım fakat arkadaş benden önce yazmış bu sistemin aynısı paraticada da var fakat ben hiç kullanmayı düşünmedim bana uygun bir sistem değil
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 28, 2019, 04:47:42 PM

Şöyle bir baktım da, sitede güzel makaleler var aslında. Sırf bu sebepten dolayı bile takip edilebilir.
Kullanıcıların kendi algoritmalarını yaratıp sanal ortamda test edebilmeleri iyi bir düşünce. Gösterge önerim yok benim. 2 farklı hareketli ortalama üzerinden mevcut haliyle denemek isterim. Türklerin yoğun ilgisi olan tokenler de eklenirse daha fazla kişi kullanmak isteyecektir.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: