Bitcoin Forum
May 05, 2024, 10:22:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Black Miner - ASIC Bitcoin Mining Hardware  (Read 32620 times)
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
July 04, 2014, 02:42:55 PM
 #241

Okay, deci mai asteptam. Daca la emailuri nu primesc raspuns poate poate aci.
Perioada urmatoare inseamna aproximativ .... cat?
1714904564
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714904564

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714904564
Reply with quote  #2

1714904564
Report to moderator
1714904564
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714904564

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714904564
Reply with quote  #2

1714904564
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
July 07, 2014, 07:25:03 AM
 #242

Pot sa confirm ca mi-au intrat banii de la black electronics reprezentand refund-ul pentru black miner
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
July 07, 2014, 12:55:03 PM
 #243

Ma bucur pt tine. Eu nu am primit nici un raspuns la mail sau telefon de 2 saptamani. Mai incerc sa iicontactez azi. De maine o sa ii contacteze "militia".
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
July 07, 2014, 03:16:35 PM
 #244

Calculeaza 45 de zile de la data depunerii cererii si o sa fie cam spre ultima zi
vortexz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1120
Merit: 1001



View Profile
July 07, 2014, 05:04:59 PM
 #245

in loc sa vorbim de refunduri as fi preferat sa discutam despre asicuri livrate la timp.
baietii vad ca nu au mai spus absolut nimic de ceva vreme despre aceste asicuri
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
July 08, 2014, 02:17:13 PM
 #246

Miau raspuns, m-am calmat momentan.
Mai astept cateva zile sa vedem. Da Adi inca nu sunt 45 zile.
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
July 17, 2014, 01:57:04 PM
 #247

Mai stie cineva ceva nou? A mai primit careva banii de la black(hole)miner?
arlekyn13
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
July 22, 2014, 03:44:31 PM
 #248

Nu, nimic. Nici macar un raspuns la email (contact form pe website).

1CmrswU7JYpi9WNC8EHWCV3aam1FJsW2Zu - to show appreciation for my work
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
July 24, 2014, 09:54:57 AM
 #249

Normal ca numai raspunde. E teapa, a dat 3 lei la 2 insi sa poata sa mai arda 10.
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
July 24, 2014, 11:00:53 AM
 #250

N-ati primit nimic inapoi? a trecut si termenu de 45 de zile care este specificat in formularul de refund?
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
July 24, 2014, 12:38:47 PM
 #251

Da Adi a trecut si termenul ala de 45 zile si masa lu termen. Miau spus ca nu au lichiditati doar produse ,dar eu cred ca nu au absolutnimik , a facut 2 minere pt poze si cam atat.
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
July 24, 2014, 06:00:12 PM
 #252

Imi pare rau sa aud asta  Sad mie mi-a raspuns la telefon si la mail, chiar am fost si sunat dupa nr lor de fix
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
July 24, 2014, 07:40:23 PM
 #253

Aa fluk it. Am printat toate minciunile din mailuri, am dat la avocati care urmeaza sa deschida multiple actiuni penale impotriva firmei.  A administratorului si a lu nenea Raileanu. Luni incepe dansul.  Mai am de tradus in engleza la traducator autorizat toate alea sa le trimit la coindesk si la orice portal de news bitcoin de pe glob. O sa contactez si pe aia unde a inregistrat si are hosting la site , si google sa il scoata din search engine, pt ca la urma urmei e tepar.
Ori te arde de bani ori iti da un produs de cacat de te tine 1 luna (asta daca aia 2 de ziceau ca au primit si sau defectat erau reali si nu conturi facute tot de ei). 

tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
July 24, 2014, 08:20:12 PM
 #254

Fara suparare eu nu inteleg de ce sa asteptat atat ca sa se treaca la pasul urmator in procesul de a recupera banii.

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
July 24, 2014, 11:11:34 PM
 #255

Uite de asta omule.

"Inca discutam zilnic pentru a gasi metoda prin care putem transforma bunurile firmei in bani “lichizi” pentru efectuarea refundurilor cat mai repede. Momentan nu am gasit o solutie buna, de aceea au aparut si aceste intarzieri in oferirea unor raspunsuri.

Rugamintea noastra este sa ne mai acordati un ragaz pana saptamana viitoare pentru a gasi o rezolvare a problemelor.

Black Miner - Powerful Stand-alone ASIC Bitcoin & Scrypt Miners"

Pt ca am incercat sa fiu OM sa inteleg ca e o "industrie" la inceput si sunt diverse hopuri etc prin care trece orice kestie de e la inceput.
Pt ca nu imi place sa fac rau cuiva, si daca il tarasc in instante si la politie juma de an sau cat e necesar inseamna ca ii fac rau.
Daca ies la interval eu si arlekyn cu toata documentatia si emailurile pe orice forum international numai cumpara nimeni de la el 1 ac dapai echipament de mii de $.

Dar daca omu e prost , atunci ii facem toate astea.

Off Topic:

Primesc PM-uri de gen in locul tau ii rupeam picioarele, nu dau nume etc dar va rog sa va abtineti, nu vreau sa rup picioare nimanui care imi datoreaza bani vreau sa fie in stare sa munceasca sa imi plateasca datoriia + dobanzile aferente indiferent cat timp ii ia.

arlekyn13
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
July 25, 2014, 05:53:17 AM
Last edit: July 25, 2014, 06:12:37 AM by arlekyn13
 #256

Chiar daca le acord o prezumtie de "buna vointa", tot va trebui sa incep macar o actiune civila impotriva lor pentru a incerca sa recuperez macar o parte din bani. Sincer, n-am habar daca intentia lor a fost sa insele sau chiar au vrut sa faca afaceri, dar ideea e ca in final, cei pagubiti nu sunt ei... ci noi.
Poate se vor mobiliza mai mult atunci cand se vor trezi cu popriri pe conturi, controale financiare etc. O solutie ar fi fost sa imprumute bani pentru refund-uri pana la lichidarea "bunurilor", dar asta ar fi insemnat un risc din partea lor.
Si ca sa raspund si la intrebarea referitoare la asteptare, am asteptat pentru ca suntem intre ciocan si nicovala: actiuni in justitie (civile sau penale) inseamna un blocaj al firmei foarte probabil urmat de un faliment, cu atragerea raspunderii personale a administratorului si foarte posibil un proces penal pentru inselaciune contra lui Andrei Raileanu. Pe scurt, posibil sa mai scoatem ceva de la ei, dar ar dura mult, n-am scoate tot si singura satisfactie ar fi o posibila condamnare a lui Raileanu (care pe mine personal nu ma incanta deloc comparativ cu prespectiva recuperarii banilor pe cale "amiabila" - de fapt pe cale normala.). A doua optiune este sa le acordam o prezumtie de "buna vointa", adica sa-i credem ca sunt bine intentionati si prin urmare sa le acordam ragaz dupa ragaz, poate-poate strang banii sa efectueze refund-ul.
Eu raman la parerea mea ca ei ar trebui sa faca un imprumut pentru a acoperi cererile de refund actuale, asta daca nu sunt capabili sa vanda "bunurile" cu care sustin ei ca si-ar acoperi datoriile.

1CmrswU7JYpi9WNC8EHWCV3aam1FJsW2Zu - to show appreciation for my work
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
July 25, 2014, 06:28:35 AM
 #257

Aceasi tactica de tergiversare / amanarea si multa vrajeala o aplica si partenerii lor din Elvetia, Bitmine.ch
Au profitat de cererea uriasa de ASIC si dupa ce au luat de la oameni banii de la pre-orders la sfarsitul lui 2013, au promis ca in iarna 2014 le livreaza masinariile.
Ei bine, nici pana azi, nu au reusit sa livreze macar la 10% din clienti. Iar cand au facut-o, au trimis produse stricate, trantite, asamblate in graba si cireasa de pe tort, care nu suporta macar OC, desi pe site este anuntata aceasta.
Acum, a cam trecut timpul si acolo si s-au vazut cu o avalansa de cereri de refund.
Evident ca nu le-au onorat, au bagat tot feul de motive (ex.: ca banca nu le permite decat un nr limitat de transfer by wire pe zi (!), sau au mutat/imprastiat Bitcoinii din adresa oficiala ca sa "nu mai stie nimeni pe unde sunt" )
Mai nou, propun celor care au cerut refund fie sa le livreze "tigaile" lor cu hash power dublu (la diff de minat de acum BTC si la consumul de curent nu prea sunt eficiente), fie sa le transfere banii din preorders cu forta sub forma unor contracte de cloud mining pe 6 / 12 luni. Cu banii oamenilor au construit fara sa le ceara voie un datacenter in Islanda, unde este frig. Ideea cu datacenterul nu este proasta, insa daca pretul la BTC ramane tot la $600, in 6 luni scoti tot atat cat dai pe 1 TH/s in cloudmining...
Pentru cei care nu vor nici una nici alta, doar banii inapoi, vestile sunt f proaste, au zis ca le da banii tocmai dupa Octombrie 2014, daca nu o fi si asta o alta magarie.
Alternativa este sa iti cauti dreptatea in instanta in ambele cazuri.

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
arlekyn13
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
July 25, 2014, 10:08:34 AM
 #258

Aceasi tactica de tergiversare / amanarea si multa vrajeala o aplica si partenerii lor din Elvetia, Bitmine.ch
Au profitat de cererea uriasa de ASIC si dupa ce au luat de la oameni banii de la pre-orders la sfarsitul lui 2013, au promis ca in iarna 2014 le livreaza masinariile.
Ei bine, nici pana azi, nu au reusit sa livreze macar la 10% din clienti. Iar cand au facut-o, au trimis produse stricate, trantite, asamblate in graba si cireasa de pe tort, care nu suporta macar OC, desi pe site este anuntata aceasta.
Acum, a cam trecut timpul si acolo si s-au vazut cu o avalansa de cereri de refund.
Evident ca nu le-au onorat, au bagat tot feul de motive (ex.: ca banca nu le permite decat un nr limitat de transfer by wire pe zi (!), sau au mutat/imprastiat Bitcoinii din adresa oficiala ca sa "nu mai stie nimeni pe unde sunt" )
Mai nou, propun celor care au cerut refund fie sa le livreze "tigaile" lor cu hash power dublu (la diff de minat de acum BTC si la consumul de curent nu prea sunt eficiente), fie sa le transfere banii din preorders cu forta sub forma unor contracte de cloud mining pe 6 / 12 luni. Cu banii oamenilor au construit fara sa le ceara voie un datacenter in Islanda, unde este frig. Ideea cu datacenterul nu este proasta, insa daca pretul la BTC ramane tot la $600, in 6 luni scoti tot atat cat dai pe 1 TH/s in cloudmining...
Pentru cei care nu vor nici una nici alta, doar banii inapoi, vestile sunt f proaste, au zis ca le da banii tocmai dupa Octombrie 2014, daca nu o fi si asta o alta magarie.
Alternativa este sa iti cauti dreptatea in instanta in ambele cazuri.

Hm, nu stiu mare lucru despre bitmine.ch, dar cu siguranta info de mai sus sunt perfect valabile si-n cazul KNC.

1CmrswU7JYpi9WNC8EHWCV3aam1FJsW2Zu - to show appreciation for my work
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
July 28, 2014, 08:28:38 AM
 #259

declaram si ramanem pe cuvantul teapa blackminer? sau mai sperati la o minune?

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
July 28, 2014, 09:27:22 AM
 #260

Daca vreti, in cazul meu pot sa pun poza cu ordinul de plata pentru refund.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!