Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:03:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: Vergi hakkında  (Read 410 times)
coinforumgentr (OP)
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
June 17, 2018, 10:39:10 PM

İzlediğim bir videoda,vergi kanunlarının geriye dönük olabileceğinden bahsedilmiş.
Yarın öbürgün borsada yapılan al-sat işlemleri için vergilendirme çıkarsa bugüne kadar yaptığımız alış ve satışlar içinde vergi ödemek zorunda kalabiliriz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1510

View Profile
June 17, 2018, 10:55:39 PM

Kripto paralarla ilgili geriye dönük vergi olmaz. Herkes mevcut yasalara göre planlamasını yapıyor. Aşağı bıraktığım iki linkten okuyabilirsiniz.

http://www.altindagymm.com.tr/tr/html/82/Anayasa+Mahkemesi+Kararlarinda+Vergi+Yasalarinin+Geriye+Yurumezligi+Ilkesi+
https://www.dunya.com/kose-yazisi/hukukta-geriye-yurumeme-ilkesi-ve-vergi-yasalari/17530

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
unutbunudostum
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
June 18, 2018, 02:34:10 AM

Kripto paralarla ilgili geriye dönük vergi olmaz. Herkes mevcut yasalara göre planlamasını yapıyor. Aşağı bıraktığım iki linkten okuyabilirsiniz.

http://www.altindagymm.com.tr/tr/html/82/Anayasa+Mahkemesi+Kararlarinda+Vergi+Yasalarinin+Geriye+Yurumezligi+Ilkesi+
https://www.dunya.com/kose-yazisi/hukukta-geriye-yurumeme-ilkesi-ve-vergi-yasalari/17530
Kraall teşekkür ederim .
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
June 18, 2018, 01:17:28 PM

Aynen geçmişe dönük yaptırım uygulanamaz yasalara aykırı.Gelecek dönemde de traderlara vergilendirme olacağını şahsen sanmıyorum. Olursa da Türk borsalarında işlem hacmi iyice düşer herkes farklı çözümler bulur borsalardan alacakları vergilerde yalan olur.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
mrmanyaks
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
June 18, 2018, 01:49:45 PM

Hikaye roman yazıyorlar bizide inandırmak istiyorlar, her denilene inanirsak evin yolunu bulamayiz , vergilendirme belki ilerde gelebilir köklü değişiklikler olabilir lakin geldiği zaman konuşuruz Wink
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
June 18, 2018, 03:01:47 PM

geçmişe göre vergi olur ama nasıl olur yoklama memurun tespitine bağlıdır. kaçak iş yapıyorsanız yoklama memuru bunu tespit ederse geri dönük vergi kaydı açılır, işyeriniz var vergi incelemesine tabi olduğunuz gelir uzmanı sizi çağırdı defterlerinizi inceledi bir şey bulduğu zaman takdir eder geriye doğru. kripto paralarla ilgili yasal bir düzenleme bulunmadığı için geriye doğru bir işlem yapılamaz yasa çıkarsa zaten yasalar geriye doğru işleyemez yasa çıktıktan sonraki tarihleri kapsar. sürekli para girişi çıkışı olursa mali şubenin incelemesine takılabilirsiniz.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
June 18, 2018, 03:08:09 PM

Instagram, Twitter gibi yerlerde takipçisi bol olanların reklam yaparak kazanç elde etmesi için maliye bakanı kendileri mükellef olacaklar olmazlarsa biz yapacağız demişti. Aynen açtığın posta dönersek eğer geriye doğru vergilendirme var. bunun zaman aşımı da vardır ama en doğrusunu muhasebeci ve avukattan aldığın bilgiler ile tamamlarsın
serkan7554
Member
**

Activity: 378
Merit: 21

English ↳ Turkish Translator ✓

View Profile
June 18, 2018, 03:23:57 PM

İzlediğim bir videoda,vergi kanunlarının geriye dönük olabileceğinden bahsedilmiş.
Yarın öbürgün borsada yapılan al-sat işlemleri için vergilendirme çıkarsa bugüne kadar yaptığımız alış ve satışlar içinde vergi ödemek zorunda kalabiliriz.

Vergilendirilme tarihi diye bir şey var o yüzden sıkıntı olmaz. Vergilendirme ne zaman resmiyete kavuşur o zaman pamuk eller cebe diyeceğiz.
KalfaCrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 18, 2018, 06:23:12 PM

Onunda vergisini öderiz, vergi zaten devolasyon gibi hayatımızın %35'ini alıyor. Bi burası kalmıştı hadi bakalım hayırlısı
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 18, 2018, 06:37:41 PM

Geriye dönük vergi alamazlar da bir vergi planları olduğu açık yasaklamak yerine vergi alırlar diye düşünüyorum. Devlet gelir kaynağı gördü mü kaçırmaz.
serkan7554
Member
**

View Profile
June 18, 2018, 06:59:31 PM

Onunda vergisini öderiz, vergi zaten devolasyon gibi hayatımızın %35'ini alıyor. Bi burası kalmıştı hadi bakalım hayırlısı
Çok abarttın sende ne %35 i %50 diyelim ona Cheesy
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 18, 2018, 07:13:38 PM

Kanun çıktığı günden sonrasını sorumlu tutar, eğer oldu diyelim bütün al satlardan vergi kesilmez. Çeklien ve gönderilen paraların farkından gelir hesaplanabilir o şekilde vergi hesaplanır
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
June 18, 2018, 08:37:25 PM

Geriye dönük vergilendirme olabileceğini hiç zannetmiyorum. Ama önümüzdeki dönemlerde düzenleme getirilmemesi imkansız bir durum gibi. Tabii bu vergilendirmeler sadece türk borsalar için geçerli olacaktır. Onun dışında zaten takip edilmesi imkansız merkeziyetsiz kripto paraların vergiye konu olmasını mantık sınırlarında pek olası bulmuyorum.
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
June 18, 2018, 08:41:44 PM

Açsınlar birer tane Bitcoin, Ethereum ve altcoin cüzdanı biz ne var ne yok gönderelim hiç uğraşmasınlar değil mi ?
etkisizeleman
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
June 19, 2018, 09:17:45 AM

geriye dönük tam olarak 5 yıl geri gidilebilir. bakmayın devletimiz son zamanlarda pek ilgilenmiyor dönem dönem bazı haberler geliyor kurban gibi ona da yapacak birşey yok
gerald-80
Full Member

Activity: 280
Merit: 100

View Profile
June 19, 2018, 10:20:03 AM

Onuda yaparlar ellerinden gelse gotumuzden donumuzu alacaklar artik cigir actilar soygunda vallahi aciyorum milletimize kor gibiler ne duyuyorlar ne goruyorlar yazik artik. Dandik bir araba bilr 5 binden 10 bine cikmis 2 kati zam gelmis halen savunanda var diyecek birsey yok.
needestor
Newbie
*

View Profile WWW
June 19, 2018, 10:22:53 AM

kaç zamandır kripto paraların vergilendirilmesi vs. hakkında bir çok sorun ve sıkıntı oluyor, insanlar hep bir tedirginlik içinde net bir karar verilip bu konu ile ilgilenenlerin rahat bir nefes alması gerekli artık, bitcoin kripto para popülerleşiyor doğal olarak böyle düzenlemeler getirilebilirde.
serkan7554
Member
**

View Profile
June 19, 2018, 10:53:44 AM

kaç zamandır kripto paraların vergilendirilmesi vs. hakkında bir çok sorun ve sıkıntı oluyor, insanlar hep bir tedirginlik içinde net bir karar verilip bu konu ile ilgilenenlerin rahat bir nefes alması gerekli artık, bitcoin kripto para popülerleşiyor doğal olarak böyle düzenlemeler getirilebilirde.

Vergilendirme istemeyen yok ki keşke biran önce çıksa da versek :d
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
June 19, 2018, 04:49:58 PM

Ortada bir yasa yok kanun yok. Şu durumda geriye dönük bir vergilendirmeden bahsedemeyiz.
En azından akıl bunu söylüyor ama ülkedeki durumları düşünürsek temkinli olmak da gerekiyor..

kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
June 19, 2018, 07:43:25 PM

Eğer büyük paralar kazandıysan vereceğin verginin seni sarsacağını düşünmüyorum. Yok tatmin edici kazançların yoksa ceza gibi büyük miktarlarda vergi kesilmez.

suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
June 19, 2018, 08:36:29 PM

Eğer büyük paralar kazandıysan vereceğin verginin seni sarsacağını düşünmüyorum. Yok tatmin edici kazançların yoksa ceza gibi büyük miktarlarda vergi kesilmez.

Aynen çok doğru ayrıca geriye dönük vergi alınmaz çünkü zaten vergi alınmıyor şu anda o belki vergi cezası gibi bir şeydir. Bu işlem ortada ve vergi alınmıyor dolayısıyla ileride olursa o zamandan başlar.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
ikra38
Newbie
*

Activity: 29

View Profile WWW
June 19, 2018, 09:37:39 PM

Her şeye vergi olan ülkemizde kripto paralara da verdi olacak gayet olağan. Smiley
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
June 19, 2018, 10:09:01 PM

Hangi konu ile alakalı olursa olsun sen geriye dönük kanun yapamazsın. Bu vergi de olsun idam olsun başka birşey olsun. Hadi oldu diyelim o zaman da işin içinden çıkılmaz.
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
June 20, 2018, 08:24:45 AM

Büyük bir kazanç olmasına gerek yok. Para kazanmanın garanti olmadığı, her gün %10-20 değer kaybeden bir piyasada para çektiğin için bir de vergi vermek herkesi sarsar. Bana elimdeki coinleri aldığım fiyatın üzerine satma garantisi veriyorlarsa - çalınma ya da benzeri durumda ceplerinden karşılayacaklarsa vergi getirsinler. Ama bana hiçbir yardımda bulunmuyorlarken, emeklerimin üzerinden vergi alacaklarsa bu haksız kazanç olur.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
June 21, 2018, 09:19:34 AM

Endişelenecek bir şeye gerek yok vergi konusunda. Geriye dönük olarak vergi mükellefi aleyhinde işlem yapılamaz. Bu kanunlarla garanti altına alınmış bir güvencedir. Fakat 2019’a kadar bir vergi düzenlemesi geleceğini düşünüyorum. Neler olacak göreceğiz.
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 21, 2018, 09:30:24 AM

Vergilendirme hususunda emtia muhabbetleri olduğu için net bir şey bende söyleyemiyorum ama en azından aklınızda bulunması açısından bu konu başlığımı okuyabilirsiniz 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
June 21, 2018, 10:14:47 AM

hala geçmise dönük diyen arkadaslar var.

para kazanmissiniz ve gelir vergisini odememissiniz, olay gg wp'dir. Türkiye'de soke soke alirlar, anonim kalin sanki ülkede hukuk diye bir şey varda amk dkdnddnndk

alooooo seçim var seçime ohalle giriyoruz, kaç sene oldu ohal var ne hukuku, ne kanunu saf mısınız? reco baba çikarin la btcleri dediği anda iş biter
vatalay
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
June 21, 2018, 10:57:01 AM

Bencede cok mantiksiz gelir yani yillardir bu isle internet uzerinden farkli sekilde paralar kazandim geriye donuk vergilendirme olursa isin icinden hayatta cikamayiz bundan sonrasi icin nasil bir yontem gelistirilir hep birlikte gorucez Smiley
karakan77
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
June 21, 2018, 08:24:19 PM

Değerli @coinforumgentr hocam öncelikle ben insani bir vergiden yanayım ki şu nedenle... Eğer herhangi bir hükümet Kripto paralara vergi getirirse resmen kripto paraları tanımış olur bizler fazlası ile rahatlamış piyasamız çokça müşteri kazanmış olur.Geriye dönük vergi olayına karşıyım ki Türk borsalarında benim henüz bir satış işlemim yok.
Geriye dönük vergilendirme ilk yatırımcılara ceza niteliğindedir, Devlet bir güvence vs. vermediği halde geriye dönük vergi talep etmemeli talep durumu bizleri değil Devleti küçültür.
Benim kafama takılan en büyük soru vergi oranları  Cheesy Bu piyasada çok para var deyip zarar eden binlerce insanımızı çok ağır vergi oranlarıyla ezmeye kalkarlarsa uzun vadede hem Ülkemiz hem insanımız kaybeder.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
alihaydar6644
Newbie
*

View Profile WWW
June 21, 2018, 08:30:13 PM

Eğer elimizdekilerin hepsine göz dikmezlerse vergi gelsin biraz daha yasal zemine otursun ki insanların bakış açısı değişsin artık.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
June 22, 2018, 01:27:31 PM

Şu anda herhangi bir vergilendirme olmadığı için mantıken geriye dönük vergilendirme olmaz diye düşünüyorum ama çok mantık aramamak lazım vergi olayında. İstedikleri uygulamayı yapabilirler.
yunussaka19
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
June 22, 2018, 02:03:43 PM

Geçmişteki Alım Satımlara Vergi Geleceğini Düşünmüyorum
hndgnl
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 4

View Profile
June 22, 2018, 10:47:35 PM

Kapalı çarşıda bitcoin kullanılmaya başlanılmış. Bununla birlikte devlet kripto paraların farkına varıp ne olduğunu igenirse vergi hakkında bir düzenleme gelebilir ama geçmişe yönelik senden herhangi bir vergi isteyemez. Devletin geç kalmasından sorumlu olamazsın.
peaucewoc
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
June 24, 2018, 10:37:03 AM

elinizden geldiğince elden alış satış yapmaya çalışın
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
June 24, 2018, 08:56:18 PM

Şimdiye kadar öyle bir şey duymadık. Bir ara bir arkadaş konu açmıştı vergi dairesi bizi çağırdı diye ama borsaların vergi vermesi ile alakalı çıktı olay. Bir zemine oturtmadan vergiyi geriye dönük alamazlar diye düşünüyorum. Elden alım satım çok riskli geliyor bana.

Bitcoin / Ethereum / Monero
trestiona
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
July 02, 2018, 01:29:09 AM

ben herhangi bir vergilendirme sistemi geleceğini düşünmüyorum
shanghairen22
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
July 02, 2018, 09:09:55 AM

Burası Türkiye hocam her şey mümkün, umarım bir sıkıntıyla karşılaşılmaz.
hadibeabi
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 02, 2018, 04:57:25 PM

Vericeksin ama vermemekte senin elinde tabi ki.
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
July 04, 2018, 09:37:00 AM

Geriye dönük vergilendirme zor bir iş. Vergi memurunun insafına kalır bence. Yeni borsa aktivitelerini vergilendirirler kanımca. Eğer kripto para işlemlerinden vergi alınırsa işimiz çok zor olur. Bu hükümet iliğimizi kemiğimizi sömürür.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
July 04, 2018, 09:43:55 AM

Vergi konusunda birçok insan karamsar davranıyor. Ancak eğer bizleri daha güvenli bir ticarete yöneltecekse bence çok iyi olur.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
icmimar34
Newbie
*

Activity: 64

View Profile WWW
July 06, 2018, 08:04:30 AM

Ülkemizdeki yöneticilerin daha reel şeylerde ki vergileri çoğaltarak devleti giderlerini karşılamaya çalışıyorlar, henüz kripto paraları akılları ermiyor, ama yakın zamanda boğa sezonu gelirde btc eski zirvesini de aşar ve uzun süre bu seviyelerde kalırsa bu konu tekrar gündeme gelir. O zaman yolmaya başlarlar bizi.
benim.dnya
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 06, 2018, 07:31:14 PM

Geçmişe dönelik pek bir şey olmaz gibi geliyor bana ama şu an kilere yapabilirler .
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294

View Profile
July 06, 2018, 09:28:32 PM

Ben vergi çıkacağını düşünmüyorum hocam açıkçası, çünkü takini çok zor yapılan bir teknoloji
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294

View Profile
July 06, 2018, 09:31:50 PM

bitcoinin vergilendirilmesi uzun süreden beri tartışılagelen bir konu, fakat daha bir fikir birliğine varılmış değil
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
August 21, 2018, 01:50:13 PM

Kripto paralar hakkında vergi alınacağını düşünmüyorum en azından kısa zamanda gelecek yıllarda ne olacağı belli olmaz....
esgec
Jr. Member
*

Activity: 156

View Profile
August 21, 2018, 11:40:48 PM

ülkemizde en son hatırladığım kadarı ile son 5 yıla geri dönük bütün işlem geçmişlerinin hesabını sorabilirler.
mecazherif
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
August 21, 2018, 11:42:52 PM

hesabınıza yüklü para girişi olursa, bunu bir gün sorabilirler hocam bu para nereden geldi diye, denetim gibi yani
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236

View Profile
August 22, 2018, 10:45:38 AM

O nasıl  bir şey saçmalık resmen geriye donuk nasıl vergı oluyor mevcut yasaya gore hareket ediyoruz şuan şaçmalık yada dalga feçıyorlar
fbmania
Jr. Member
*

View Profile
August 22, 2018, 11:17:04 AM

Valla ben geriye dönük bişey olacağını sanmıyorum, ilerde kripto ile alınacak kararlara göre vergilendirme yapılabilir lakin geriye dönük olmaz bakalım görelim...
lucybeamatk
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 25, 2018, 06:38:34 PM

ya bi siktirsinler gitsinler allah aşkına ya benim kaybettiklerim ne olacak 5 kuruş param kalmadı neyin vergisini alıcaksınız allahsızlar
ihtiyacpara
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
September 02, 2018, 08:25:50 PM

İnşallah dediğin gibi birşey yoktur. Olursa donumuza kadar alıverirler valla,   
gerçi 2. arkadaşın yazdığı linklerden sonra sanırım olmazda
bu devletin ne yapacağı belli olmaz
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
September 02, 2018, 10:50:37 PM

İnşallah dediğin gibi birşey yoktur. Olursa donumuza kadar alıverirler valla,   
gerçi 2. arkadaşın yazdığı linklerden sonra sanırım olmazda
bu devletin ne yapacağı belli olmaz

Kazandıkta vergisi kaldı.Olmayan kazanca vergi olmaz rahat olun.
btcash
Hero Member

Activity: 968
Merit: 515

View Profile
September 03, 2018, 12:11:42 AM

Uzun zamandır kaybediyorum. Geri kalan parayı geri alayi desem ondanda vergi keseceklerinden korkuyorum.
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
September 04, 2018, 02:44:46 PM

vergi olayını takmasın devlet alcaksa hertürlü alır. önemli olan vergi vermek değil neyin vergisini verdiğin aslında ne beyan edeceksin.
ben   :   btc aldım sattım
devlet:  tamam ver şu kadar
ben   :   tamam ödedim dekont
devlet:  al
devlet:  ha bide sen neyle aldın nasıl bu kadar kazandın hmm söyle bakalım
ben    :  tl gönderdim bounty falan vardı
devlet : bonti ne lan
ben    :  abi imza kampanyası oluyor forumda
devlet : forum ne lan örgütmüsünüz siz
ben    :  abi ne örgütü
.
.
.
.
.
ben    : evet uyuşturucuları biz sattık kadınıda bi öldürdük. karakolada roketi biz attık.

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
TyfrTR
Sr. Member

Activity: 312
Merit: 272

View Profile
September 04, 2018, 04:32:29 PM

Geriye dönük işlemler, vergi kaçakçılığı veya ticareti yasaklanmış ürünlerin ticari işlemlere konu olması halinde geçerli olabilir.
Halihazırda vergi usul kanunu ve diğer ilgili vergi kanunlarında, kripto-paraları ilgilendiren bir yasal düzenleme söz konusu değildir.
Şu anki durumda kripto-paralardan elde edilen kazançlar, vergi tarhiyatına tabi tutulamaz
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
September 04, 2018, 08:53:00 PM

geriye doğru vergi mevzuatı şöyle işliyor bildiğim kadarıyla; eğer siz devleti alması gereken vergi yüzünden zarar uğraşıyorsanız bunun geriye dönüük yaptırımı olabilri, ancak hakkında herhangi bir kararname çıkartılmamış ve bir gelir kalemi olarak adlandırılmamış bir emtia için bunun geçerli olduğunu sanmıyorum.
Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
September 05, 2018, 07:41:54 AM

İsyan bayrağını açarım ne diyim çünkü bu güne kadar bi sürü al sat yaptım ve kar yapmayı bırak zarar ettim birde üstüne verimi vereyim zarar ettiğim şeyin. Yinede pek sanmıyorum böyle bir şeyin olacağını uygulama yürürlüğe girdiği tarihten itibaren geçerli olur olsa bile.
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
September 06, 2018, 10:49:07 PM

Vergi konularını kendimiz konuşarak getirecez maalesef; Google Adsense için de vergi konusu yıllarca konuşuldu, geçenlerde internetten kazanç sağlayan herkesin vergi vermesi yasalaştı. Kripto paralar için şu an herhangi bir vergi yok; umarım uzun bir süre böyle devam eder.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
September 07, 2018, 12:23:14 AM

Devlet vergi konusunda bambaşka bir boyutta olur hem de her devlet. Gelecek düzenlemeye ve düzenlemenin zamanına göre geriye dönük isteyip istemeyeceklerini belli ederler. Ama vergiye er geç tabi olacak şüpheniz olmasın.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  

Jump to: