Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:53:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Bitcointalk'ta Türk'lerin olması.  (Read 262 times)
deli.mehmet1 (OP)
Newbie
*

Activity: 76
Merit: 0

View Profile
June 19, 2018, 12:05:43 AM

Arkadaşlar dünyadaki neredeyse her yeni trendde veya sektörde azımsanacak kadar da olsa bir şekil de oradayız ancak bunu Ülkemize entegre edemiyoruz
hep geç kalıyoruz bir şeyler yaparken mesela bu forumda TR bölümünün olması umut verici ancak aynı şekilde devlet olarak şuan kriptolara karşı net bir bakış açımız yok , bu kronik sorunumuzu sizce aşabilir miyiz ? Aşarsak nasıl ?
1715363638
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715363638
Reply with quote  #2

1715363638
Report to moderator
1715363638
Hero Member
*

Ignore
1715363638
Reply with quote  #2

1715363638
Report to moderator
1715363638
Hero Member
*

Ignore
1715363638
Reply with quote  #2

1715363638
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715363638
Hero Member
*

Ignore
1715363638
Reply with quote  #2

1715363638
Report to moderator
1715363638
Hero Member
*

Ignore
1715363638
Reply with quote  #2

1715363638
Report to moderator
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
June 19, 2018, 12:08:33 AM

Ona kalırsa endenozyalılar,hindistanlılar daha fazla forumda. Kalabalık olmamız bence birşey ifade etmez. Önemli olan kaliteli türk insanlarının iyi işler çıkarması yoksa airdropculardan bountycilerden kime ne
deli.mehmet1 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 19, 2018, 12:23:01 AM

Haklısın , kalabalık olmamız bir şey ifade etmiyor zaten Endonezya'nın ve Hindista'nın nüfusları bizden fazla olduğu için normal o zaman şöyle sorayım kalitemizi nasıl arttıracağız ve bunu yapabileceğimize de inanıyor musun ?
bountycileri airdropcularıda hor görme , sistem bir şekilde insanı para kazanmak için her yolu denemeye itiyor kimi zaman bilgisi , ilgisi olmasa bile , bırak denesinler Cheesy
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
June 19, 2018, 05:31:19 AM

Bu kronik sorunumuzu asla aşamayız. Eğitim sisteminin omurgası 'Dindar nesil yetiştirmek' olan hiçbir ülke bilimin basamaklarını güle oynaya aşamaz  Undecided

cagdastmr
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 19, 2018, 06:33:14 AM

Valla ben ilk gördüğümde nasıl mutlu oldum anlatamam 😊 Bu işlerin bir kısmı da bizlere bağlı sayın hocam, kendimizi geliştirip ispat edebilirsek buna karşı bakış açılarını değiştirebiliriz..
smilebrthr
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
June 19, 2018, 06:35:14 AM

Bende yeni katıldım foruma ama güzel birşey aynı dili konuştuğun insanlarla birşeyler paylaşmak Smiley
esgec
Jr. Member
*

Activity: 156
Merit: 1

View Profile
June 19, 2018, 10:20:10 AM

bu zincirlerimizi kıramıyoruz birtürlü birkaç cesaretli Türk olarak işin içine giriyoruz da topyekün olumlu bire bakış sergileyemiyoruz ne yazık
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
June 19, 2018, 10:52:43 AM

Nicelik değil nitelik önemlidir. Sayıca fazla olmamız kripto dünyasında muhteşem işler yapacağımız anlamına gelmez. Mesele, bu dünyada başarılı olabiliyor muyuz olamıyor muyuz. Başarılı olabilirsek ne ala...

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
deli.mehmet1 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 22, 2018, 05:50:20 PM

Evet bende bütün sorunun eğitim sistemine dayalı olduğunu düşünüyorum yenilenmeli , daha global hale adapte edilmeli , kendi içinde de daha stabil olmalı.
DigiByteGalaxy
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 4

View Profile
June 23, 2018, 10:27:44 AM
Merited by EFS (2)

Bitcoin ve crypto Para birimi dünyasinda türklerinde olmasi güzel bir sey ama piyasada dikkat etmemiz lazim yatirim konusunda sahte crypto paralara yatirim yapmayin,
bakin Turkcoin falan filan yine bir seyler duyuyoruz, paralarinizi kaptirmayin, bu sektörde birazda ingilizcenize kuvvet, ingilizcesi olan Youtube da saglam kanallara erisebilir,
gercek trend olan ve cok cok konusulan ciddi crypto para / blockchain teknolojilerine erisebilir, gerci profesyonel türk kanallarida var ama ingilizce sayesinde mesela elin amerikalisindan, ingilizinden
saglam kaynaklari aliyorsunuz, long term olsun short term olsun, gelecekte hangi crypto paralar yükselecek, hangisine para yatirilmali.

Lütfen degerli paranizi sahte projelere yatirmayin, coinlari arastirin, Türkiyede güzel ciddi bir proje cikamaz diye bir sey yok, ama arastirin, okuyun.
Kirmizii
Newbie
*

Activity: 53

View Profile WWW
June 23, 2018, 10:53:24 AM

Grup çalışması yapmakta zorlanıyoruz öncelikli sorunumuz bu. Ülkede teknolojiyi bilimi çok yakından takip eden insanlar var ve bireysel olarak kendilerini sürekli geliştiriyorlar. Bazıları çevreleri tarafından anlaşılamıyor bazıları artık yorulmuş anlaşılamamaktan çoğu vazgeçmiş durumda
SpunkersTR
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 23, 2018, 11:13:45 AM

Tr bölümünü görünce çok şaşırdım ilk başta ama şuan biraz daha kolay kavrayabiliyorum mantığını güzel birşey bence
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
June 23, 2018, 07:57:54 PM

Al satla olmuyor bu işler,  Bu sektörede de üretim şart Smiley

O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
June 23, 2018, 09:13:00 PM

Dert etmeyin hocam bir kac nesil sonra turkiye de yeniliklere acilacaktir. Simdi genclerin buyumesini bekleyin sadece. Bakarsiniz yillar sonra dunya capinda yayilan yenilikler teknolojiler ulkemizde ortaya cikar.
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
June 23, 2018, 09:32:10 PM

Dert etmeyin hocam bir kac nesil sonra turkiye de yeniliklere acilacaktir. Simdi genclerin buyumesini bekleyin sadece. Bakarsiniz yillar sonra dunya capinda yayilan yenilikler teknolojiler ulkemizde ortaya cikar.
Aynen katiliyorum size. Bu formda bile bu kadar cok kullanici olmasi bunun bariz bir gostergesidir. Simdiye kadar disiplin ve tore adi altinda dar goruslu insanlar yetistirilmis hep.

hndgnl
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 4

View Profile
June 23, 2018, 09:52:31 PM

Artik buyumemiz lazim devlet olarak ve bu buyume ve degisim ilk olarak halkta baslar. Zamanla iyi yerlere gelebiliriz bence.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
June 23, 2018, 10:22:05 PM

Bitcointalk'ta Türklerin olması şaşırtıcı değil dünyanın her alanında her konusunda bir Türkü görürsünüz bizim milletimiz  zeki millet yeniliklere açık millet ama bir handikapı var birbirinin parçasından da  çeken bir millette .
YusufOlmez
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
June 24, 2018, 02:32:17 PM

Biz Türk'üz, Her yerde 1 parça varız çok şükür. Şimdiye kadar dünya üzerinde bilinen en iyi projelerin hemen hemen her alanında muhakkak türk isimler vardır. Bunları kendi bünyemizde memleket olarak yapabilir isek eğer işte o zaman siz düşünün.

Bkz: https://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/yurt-disinda-kac-turk-var-hangi-ulkelerde-yasiyorlar-1732773/

Heryerdeyiz
allyannonwilc
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
June 25, 2018, 12:35:59 PM

ülkeye entegre olması için ülkeyi yönetenlerin bir şeyler yapması gerekiyor bizim yapmamız bir şey değiştirmiyor
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
June 25, 2018, 01:04:27 PM

Forumda Türklerin olması veya bize özel local bölümün olması benim açımdan zerre anlamı yok. Forumda varız da blockchain de var mıyız? Daha doğrusu bu teknolojinin neresinde yer alıyoruz?
Faydalı bir çalışmamız mı var yoksa dünya üstünde yeni yeni oturmaya başlamış bu sektörü kullanırız da nasıl bir anda vurgun yaparız derdinde miyiz?

ICO olarak bir tane başarılı icomuz var mı?
Oluşturulan fonların neredeyse hepsine yakını patladı. Fon sahibi vurarak kaçtı.
Hala geniş çaplı bir şekilde madencilik yapamıyoruz. Evlerdeki 3 5 rigten bahsetmiyorum.
Bounty olarak kazanç sağlanıyor da tek bir bounty manager takımımız var. Her ne kadar bazı projelerde sıkıntı çekmiş olsalar da başarılı buluyorum ama yine de tek.

Sürdürmüyoruz. Geleceğe dönük düşünmüyoruz. Kısa vadede kazanmayı düşündüğümüz için de çoğunlukla üzülüyoruz ve kaybediyoruz.

Bu sektörün içindeki insanların çoğu bile daha herhangi bir şey yapmamışken ülkeye nasıl entegre edilebilir. Bunu kalkıp devlet yapmaz. Girişimciler yapar. O yapanlarında ne yaptığı neyi amaçladığı ortada zaten. Biz bir entegre olalım da ülke peşinden entegre olur.
deli.mehmet1 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 25, 2018, 04:17:09 PM

Sağlıklı nesiller yetiştirebileceğimizi düşünmüyorum ...
AstraSedan
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 25, 2018, 04:19:26 PM

Forumda Türklerin olması veya bize özel local bölümün olması benim açımdan zerre anlamı yok. Forumda varız da blockchain de var mıyız? Daha doğrusu bu teknolojinin neresinde yer alıyoruz?
Faydalı bir çalışmamız mı var yoksa dünya üstünde yeni yeni oturmaya başlamış bu sektörü kullanırız da nasıl bir anda vurgun yaparız derdinde miyiz?

ICO olarak bir tane başarılı icomuz var mı?
Oluşturulan fonların neredeyse hepsine yakını patladı. Fon sahibi vurarak kaçtı.
Hala geniş çaplı bir şekilde madencilik yapamıyoruz. Evlerdeki 3 5 rigten bahsetmiyorum.
Bounty olarak kazanç sağlanıyor da tek bir bounty manager takımımız var. Her ne kadar bazı projelerde sıkıntı çekmiş olsalar da başarılı buluyorum ama yine de tek.

Sürdürmüyoruz. Geleceğe dönük düşünmüyoruz. Kısa vadede kazanmayı düşündüğümüz için de çoğunlukla üzülüyoruz ve kaybediyoruz.

Bu sektörün içindeki insanların çoğu bile daha herhangi bir şey yapmamışken ülkeye nasıl entegre edilebilir. Bunu kalkıp devlet yapmaz. Girişimciler yapar. O yapanlarında ne yaptığı neyi amaçladığı ortada zaten. Biz bir entegre olalım da ülke peşinden entegre olur.
Efsane bir tespit.. Bu bilgi ve donanımın işareti. Teşekkür ederim yorumlaman için
deli.mehmet1 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 25, 2018, 04:32:32 PM

Bence devlet hem maddi hem manevi destek sağlıyabilir mesela yıllar önce obamanın yaptığı teşvikler gibi .
https://www.youtube.com/watch?v=ESHXOrR9Nc0
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: