Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:58:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Trafik kazalarında terörden çok daha fazla kurban veriyoruz.  (Read 114 times)
karl.bomonti (OP)
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
August 18, 2018, 06:14:47 PM

Tatilin ilk gününde kaza bilançosu: 19 ölü, 91 yaralı
Bayram tatili yine acı haberlerle başladı. 9 günlük bayram tatilinin birinci gününde, Ankara, Amasya, Aydın, Aksaray, Antalya, Adıyaman, Bursa, Bolu, Düzce, Elazığ, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kahramanmaraş, Kütahya, Kırklareli, Konya, Manisa, Malatya, Niğde, Samsun, Sivas ve Ordu'da meydana gelen trafik kazalarında 19 kişi öldü, 91 kişi de yaralandı.

Bursa-Ankara karayolunda aralarında 2 yolcu otobüsünün de bulunduğu 31 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi öldü, 14 kişi yaralandı. İnegöl ilçesi Mezit 7 mevkisinde çok sayıda aracın karıştığı zincirleme trafik kazası ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve AFAD ekibi yönlendirildi. Kazada, eşi Orhun Soylu yönetimindeki 38 GY 652 plakalı otomobilde sıkışan Mehtap Soylu (41), olay yerinde hayatını kaybetti. Söz konusu otomobil kaymaya başladığı anda sürücünün araçtan atladığı öğrenildi.  İnegöl Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Ekipler, bir tankerden dökülen mazotun kazaya neden olduğu iddiaları üzerine inceleme başlattı.

AMASYA’DA 3 ÖLÜ

Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Hayri Özer (52) idaresindeki otomobil, Çorum-Amasya karayolu Bademli mevkisinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole devrildi. Kazada sürücü ile otomobilde bulunan kızı Kübra (22) olay yerinde, eşi Zübeyde Özer (48) ise kaldırıldığı Gümüşhacıköy Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti. Yaralanan Şule Gökel ile Esadullah Hamza Taşkıran (6) Çorum Devlet Hastanesine, Fatma Taşkıran Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Ayşenur Taşkıran ise Merzifon Devlet Hastanesine kaldırıldı.

MANİSA’DA ANNE VE KIZI YAŞAMINI YİTİRDİ

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde otomobilin çarptığı anne ve kızı hayatını kaybetti. Murat S’nin (20) kullandığı otomobil, Mimar Sinan Bulvarı’nda kaldırımda yürüyen Selma (60) ve kızı Elif Topçu (30) ile park halindeki otomobile çarptı. Kazada, Selma Topçu olay yerinde, ağır yaralanan Elif Topçu ise kaldırıldığı Merkez Efendi Devlet Hastanesinde yaşamını yitirdi. Otomobil sürücüsü gözaltına alındı.

ÇİNLİLER DE YARALANDI

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde ise 7 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi öldü, 9 kişi yaralandı. Kuyucak ilçe girişinde 4 otomobil, 1 minibüs, 1 hafif ticari araç ile 1 beton mikserinin karıştığı kazada otomobilde sıkışan Habil Ulu (54) hayatını kaybetti. Yaralanan 9 kişi ise ambulanslarla Kuyucak ve Nazilli Devlet hastanelerine kaldırıldı. Yaralılardan 4’ünün Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı olduğu ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

ÖLENLER AYNI AİLEDEN

Ordu’da otomobil ile tırın çarpışması sonucu 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Murat Zabun yönetimindeki otomobil, Gürgentepe-Çamaş yolu Işıktepe Mahallesi’nde, tırla çarpıştı. Kazada, otomobil sürücüsü Murat Zabun olay yerinde hayatını kaybetti, aynı araçtaki Cemile, Sultan, Melike ve Cengiz Zabun’un yanı sıra ismi öğrenilemeyen bir çocuk yaralandı. 112 Acil Servis ekiplerince kentteki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan Cemile Zabun, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

AYNI AİLEDEN 2 KİŞİ ÖLDÜ

Konya’nın Seydişehir ilçesinde de bir otomobilin sulama kanalına devrilmesi sonucu aynı aileden 2 kişi öldü. Hüseyin Vural (84) idaresindeki 42 BJ 241 plakalı otomobil, Ortakaraören Mahallesi yakınlarında, yolun aşağısında bulunan sulama kanalına devrildi. Olayı gören sürücülerin ihbarı üzerine bölgeye giden jandarma ekipleri, durumu Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine bağlı dalgıç ekiplerine bildirdi. Dalgıç ekipleri, sulama kanalına devrilen otomobildeki sürücü Hüseyin ile eşi Güleser Vural’ı (80) sudan çıkardı. Çiftin boğularak öldüğü belirlendi.

8 KİŞİ ÖLDÜ, 60 KİŞİ YARALANDI

Gün içerisinde, Ankara, Aydın, Aksaray, Antalya, Adıyaman, Bolu, Düzce, Elazığ, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kahramanmaraş, Kütahya, Kırklareli, Konya, Malatya, Niğde, Samsun ve Sivas’ta meydana gelen trafik kazalarında da 8 kişi öldü, 60 kişi yaralandı.

Bunlar tatilin daha ilk gününde yaşadığımız kayıplar.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/tatilin-ilk-gununde-kaza-bilancosu-19-olu-91-yarali-2582370/
karl.bomonti (OP)
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
August 18, 2018, 06:15:23 PM
Merited by gileri (2)

Açık ve net trafik kazalarında terörden ve terör eylemlerinden çok daha fazla kurban veriyoruz. Lütfen kurallara dikkat edelim.

400 kilometrelik bir yolda ortalama 80 km/h hızla gidersek 5 saatte gideriz 120 km/h saat hızla gidersek 3 buçuk saatte gideriz. 1 buçuk saat erken gitmek için hayatımızı ve karşıdakinin hayatını riske atmaya ne gerek var. Hızı geçtim 90 saniyelik kırmızı ışıkta beklememek için kırmızı ışıkta geçmeye çalışıyoruz. Bu 90 saniye bizim hayatımızdan veya sağlığımızdan herhangi bir uzvumuzdan daha mı değerli?

Hele bizim hatamızdan dolayı yaptığımız bir kazada araçtaki eşimiz, çocuğumuz veya diğer araçtaki hiç tanımadığımız bir insan ölünce bunun vicdanıyla kalan ömrümüzü nasıl geçireceğiz?
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
August 19, 2018, 02:50:57 PM

Ufak tefek bir çok kazaya karıştım ama bir tanesi gerçekten benim üstümde çok büyük bir etki bıraktı. Yanımda kardeşim vardı ve emniyet kemeri takılı değildi. Bir anda direksiyon hakimiyetini kaybedip hızla duvara vurdum. Hızlı olmama rağmen şükür son anda kardeşimi tuttum ve uçmasına engel oldum bende kafamı cama çarparak camı kırmıştım.

O günden sonra hızıma çok dikkat ettim. Hani amcaların araba kullanması gibi kullanıyorum arabayı. Hiç bir şey benim hayatımdan veya sağlığımdan önemli olamaz.

Araç kullanırken mesajlaşmam, telefonla görüşmem. Çok önemli ise yolumda uzunsa çekerim kenara. Diğer türlü arabadan indiğim zaman işimi görürüm.
Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
August 19, 2018, 03:22:05 PM

resimde hepsi açık aslında. 100 km ile gitmek yerine 160 km hızla gitmenin arasında 400 km de sadece 1 saat etki ediyor ama oluşabilecek bir kazada ölüm riskini 6ya katlıyor. değer mi?
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
August 19, 2018, 11:59:39 PM
Last edit: August 21, 2018, 01:40:41 AM by khasank

Her yıl aynı şey. Önlem almıyoruz. Olacağı bu ne yazık ki. Son mazot zammından sonra artık hız yapmamayı, daha az mazor ile daha çok gitmeyi düşünüyorum. Göründüğü gibi kazayı pek düşündüğümüz yok. Var sa yok sa cebimiz.
Cryptoeyee
Newbie
*

Activity: 48
Merit: 0

View Profile
August 20, 2018, 12:27:51 AM

@Mali.sak verdiğiniz çizelge gayet açıklayıcı olmuş. Özellikle de Türkiye'deki kazaların üçte birinin aşırı hızdan kaynaklandığını göz önüne aldığımızda.
ront
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
August 20, 2018, 09:15:35 AM

Hız, dikkatsiz araç kullanma, yorgun olduğu halde arabayı bir kenara çekip yarım saat 1 saat gözünü dinlendirmek bir mola vermek yerine aman yetişelim kafasıyla hem yola devam etmek hem de yolculuğu bir an önce bitirebilmek için daha hızlı kullanmak. Aslında çok zor değil bu kazaları hayatımızdan uzaklaştırmak ama zamanımızın zerre değeri olmasa bile bir an önce gitmek gibi bir çabamız var. Umarım bu bayramda daha az kaza haberleri duyarız.
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
August 20, 2018, 12:10:41 PM

Çevremde deli gibi hızlı kullanan bir sürü insan var ve bunu marifetmiş gibi anlatıyorlar. Hayatımda çok hızlı kullanmadım kullanmamda, hızlı kullananın karşıdaki cana saygısı yoktur. 1 saat geç git, sağ salim git.

salih.12
Jr. Member
*

Activity: 109
Merit: 1

View Profile
August 20, 2018, 12:50:12 PM

Bizim ülkemizde trafik cezaları sadece belli dönemlerde kesiliyor ve devletin paraya ihtiyaç durumuna göre kesiliyor. İki tane şehrin arasına 8 tane radar koymuşlar insanlara 5 dk arayla 8 kere ceza yazmışlar mantıklı mı?
1 tane radar koy buraya ama bu sistemi bütün memlekete yay.

▄ █ █ ▀ ▀ ▄ ▀ █ ▄ ▀ █ ▄    ERNToken.com    ▄ █ ▀ ▄ █ ▀ ▄ ▀ ▀ █ █ ▄
THE FIRST AUDIO PLATFORM THAT LETS YOU EARN WHILE YOU LISTEN
dollthugk
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 26, 2018, 11:56:08 AM

özellikle bayramlarda çok fazla oluyor bu hız limitlerine uymalıyız
minerturk
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
August 26, 2018, 12:23:41 PM

Bugün tatil dönüşü. Şu anda yollar çok yoğundur ve dikkatsiz bir çok sürücü olacaktır. Bugün yola çıkacak olanlar normalden daha dikkatli olmaları lazım.

MONARCH | THE COMPLETE CRYPTO SOLUTION | Private Sale is LIVE! ▬▬ "Be your own KING" | PRE-SALE: JUNE 15, 2018 ▬▬▬▬▬
Pages: [1]
  Print  

Jump to: